Анкета

Доволни ли сте от представянето на Дунав до момента ?

Да
14 (25.5%)
Не
27 (49.1%)
Прилично
14 (25.5%)

Общ брой гласове: 30

Гласуването приключено: 25 Декември, 2009, 22:58

Автор Тема: Дунав - Добруджа 5:2  (Прочетена 46111 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #120 -: 08 Април, 2007, 16:32 »
TEDO, гледах мача от сектора на агитката.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от dunavec »
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #121 -: 08 Април, 2007, 16:52 »
Цитат на: "dunavec"
TEDO, гледах мача от сектора на агитката.

Мн се накефих като бяха три агитки трябваше от другата страна да има още една и щеше да стане супер  :)
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Anonymous »

dunavec

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #122 -: 08 Април, 2007, 19:18 »
Аз бях второто от агитката до мрежата с Кондьо и gateway, после дойдоха Митака и Радо и още 1,2-ма и бая се смяхме там.

dunavec

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #123 -: 08 Април, 2007, 19:19 »
Между другото снимах тия на строежа, само не знам как да ги кача тия снимки.

Anonymous

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #124 -: 08 Април, 2007, 20:43 »
Между другото снимах тия на строежа, само не знам как да ги кача тия снимки.

Метни ги на vankatapeev1@abv.bg и ще ги оправя.

Също ще помоля който е правил снимки на агитката на ДОБРУДЖА също да ми ги прати на този e-mail.

iliobg

• Напредващ
  • Публикации: 586
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #125 -: 08 Април, 2007, 21:14 »
Май не е мястото на този пост тук, ама тук почна темата с интервюто на Мариян.

Та Христомире, напиши тук кога ще ти гостува Мариян, че да му задам няколко въпроса в ефир, че днес явно те изпързаля нещо.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от iliobg »

Anonymous

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #126 -: 08 Април, 2007, 22:02 »
ето едно мнение от фен на Добруджа за вчерашния мач,от форума им в fenzona.com

Нямам много време да разказвам, но ще спомена няколко неща, които ми направиха впечатление.

RESPECT за десетимата които бяхме в Русе и драхме гърла за ДОБРУДЖА:
аз, Трайо, Камикрона, Гинчето, Тошко /Скина/, Джендов, Фалконе, Адамчо, Дидо Хикса, Тошко /Нюкасъла/

Изкарахме си много добре - някои, като Адамчо, станаха в 4 сутринта, за да успеят да стигнат навреме на жп-гара "Юг" и да сварят мотрисата за Варна в 06:32. Други пък, като Гинчето и Тошко /Скина/ буквално след като изкараха нощна смяна на работа до 07:00, хванаха маршрутка за Варна, за да се качат в 08:40 на влака Варна-Русе.
Както винаги имаше много емоции и незабравими моменти.
Приканвам тези, които бяха в Русе, както и Димо, който коментира мача, да поразкажат тук какви са им впечатленията.
Аз лично съм предоволен от изживяното, като само резултатът от мача е лош (но все пак 2 гола на чужд терен, при това изключително красиви, са не малко за сегашното състояние на отбора ни).

...

Ставане в 05:05 - закуска -> портокал - тръгване по тъмно към офиса на ВМРО - с Трайо и Камикрона взимаме знамената - жп-гара "Юг" - бригадата лека полека се посъбира - 06:32 потегляме с дизеловата мотриса Сименс за Варна - лаф-моабет - слизаме на Повеляново - 1 час престой - времето обещава да е отлично - едни убиват времето с четене на "7 дни спорт", втори закусват с някакви скъпи, но мижави банички, всички дружно полагаме още в 08:00 с "Болярка", а двамата с Камикрона изготвяме димка, която палваме, а тя учудващо задимява като за Световно - разбираме, че Гинчето и Тошко /Скина/ са успяли да хванат бързия влак от Варна, на който се качваме и ние малко след 09:00 - заемаме 2 купета и всеки подремва по-малко - пристигаме на русенската Централна гара към 12:40 - поемаме по една от главните улици, водени от Фалконе и Нюкасъла, които миналия сезон също бяха на мача с Дунав в Русе - града -> нищо особено - баш на центъра пешеходна зона с няколко кафенета и старинни сгради със забележителна архитектура (е нали Русе е най-европейския български град след Освобождението...  ) - лутаме се насам-натам - най-сетне намираме Градския стадион - време е за обяд - менюто: хляб, кренвирши, варена наденица, кьопоолу, майонеза, вафли, Загорка, Болярка, Ариана... - засядаме в парк близо до стадиона, окупирайки 5 пейки - хапваме, а някои и полягат за известно време на греещото слънце - засичаме няколко светлосини донакини, хех - малко преди 15:00 се настаняваме в кръчмето "Бай Ганьо", за да ударим по още някой и друг бирчок и най-вече да изгледаме вечното дерби от Националния стадион - армейците започват активно, но говедата чрез Бижутера  бележат без да са създали положение - е*ал съм ти дербито - на почивката пращаме Дидо Хикса за евтини билети от касите  , а няколко човека обхождаме района около стадиона - нито следа от местните, единствено семкаджиите са заели изчаквателни позиции пред входа на Градския - не дочакваме края на вечното дерби и зацепваме порядъчно пийнали за нашия си мач - на входа искат лични карти, а не ни претърсват и преджобват - без проблем вкарваме 10 димки - първи впечатления от Градския стадион -> приятен вид, чистичко, спретнатичко, добър стадион, половината "А" група не може да се похвали с такъв, само дето няма козирка   - опъваме знамената в нашия сектор - започва мача - мощен съпорт от наша страна, а местните ги няма никакви - към средата на първото полувреме се обособява агитка на Дунав, но по-активни са заелите позиции на някакъв строеж в непосредствена близост до стадиона - абе, нещо като "Хълма на скъперниците" в Ловеч, хех - тия от строежа дават тон на агитката на стадиона, наброяваща малко повече от нас (да кажем максимум 20 човека, при това вече към средата на второто полувреме  0  СМЕЕЕЕХ - в крайна сметка местните опъват със закъснение 3 знамена, докато ние отговаряме с шушлековото в сектора и още три на оградата: дългото ДОБРУДЖА, големия трибагреник и британското D.D.F.C. - t.e. откъм знамена резултатът бе Дунав-ДОБРУДЖА - 3:4   - няколко закачки със седналите до клетката семкаджии - шашкане на едната кука, която се вижда в чудо кого да усмири по напред   - бърз първи гол за домакините, след който пада и втори - здрава подкрепа през цялото първо полувреме - на почивката без никакъв проблем обикаляме почти целия стадион, за да стигнем до чешмичките - голям пек и респективно жажда - засичаме се с местните на чешмите - забелязва се приятелско отношение и определен респект от тяхна страна към нас  - появяват се познати лица като Венито  и Лебеда  - кратки разговори, обща снимка за спомен и пожелания за успех - през второто полувреме бележим два великолепни гола (по думите на очевидци), които аз незнайно защо пропускам - 2 гола на чужд терен + ударена греда и то на Дунав в Русе е много добре за нападението ни при липсата на Калоян Генчев, Петър Кирилов и Симеон Симеонов  - в защита сме трагични без Флоров и все пак Бучи прави няколко спасявания - жалко, но повечето от останалите ги дострашава да пуснем димките, а щеше да се получи супер яко в това слънчево и прекрасно време, но пък и чичко Ушев ни беше заобградил вътре и вънка клетката от абсолютно всички страни - край на мача - "ВИНАГИ СЪС ВААААС, ВИНАГИ СЪС ВААААС, САМО ДОБРУДЖААА, САМО ДОБРУДЖААА...!!!" - излизаме пред съблекалните до автобуса - журналисти, интервюта, фенове, семкаджии, "ултраси" - най-сетне се запознаваме наживо   и с Радко Димитров (бългериан-футбол.ком нЕма умре  ) - появява се добилия популярност през есента Таз , хвърлен на кучето-пазач на Градския стадион  - всички се качваме на автобуса на отбора - местните фенс ни изпращат със скандирания "ЩЕ НИ ЛИПСВАТЕ... ЩЕ НИ ЛИПСВАТЕ!!!"       - ние отвръщаме с две мощни червени димки пуснати от автобуса в движение - по пътя наобратно минаваме през Тутракан и Силистра, а задната врата никак не ме слушаше нещо и се отваряше през целия път когато й скимнеше - видимо всички останаха доволни от преживяните емоции - в 23:00 си бях вече в къщи...

dunavec

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #127 -: 08 Април, 2007, 22:21 »
Хм, че аз малко преди 3 часа минах край Бай Ганьо, ама не съм забелязал жълти елементи....Пък и интересно как са го намерили.

christomir

• Напредващ
  • Публикации: 321
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #128 -: 09 Април, 2007, 14:06 »
Цитат на: "iliobg"
Май не е мястото на този пост тук, ама тук почна темата с интервюто на Мариян.

Та Христомире, напиши тук кога ще ти гостува Мариян, че да му задам няколко въпроса в ефир, че днес явно те изпързаля нещо.

Ами ти трябваше да се обадиш още снощи.:P Аз тогава казах, че всеки който иска, може да го пита нещо задочно и аз после да му предам въпросите на Мариян. Интервюто вероятно ще бъде на запис, защото нали знаеш, че другия уикенд "Дунав" са в Бургас...

Освен това снощи ти беше и шанса да си изразиш в ефир типичните черногледи виждания за отбора и неговото бъдеще:P
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от christomir »

Anonymous

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #129 -: 09 Април, 2007, 15:09 »
Хм, че аз малко преди 3 часа минах край Бай Ганьо, ама не съм забелязал жълти елементи....Пък и интересно как са го намерили.

То има една приказка: "С питане и до Цариград се стига..."  :roll:

Anonymous

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #130 -: 09 Април, 2007, 17:09 »
Ние за разлика от съперника си за първото място играем честно, каза треньорът на Черноморец

Източната "Б" група има нов лидер и това е отборът на Нафтекс, победил 2:0 Шумен. Това стана възможно, след като другият бургаски тим Черноморец бе спрян с 0:0 от Калиакра. Като се има предвид, че БФС почти сигурно ще допусне в "А" група само първия от отборите на Митко Събев, а вторият няма да има възможност да играе бараж, то тимът на Херо ще остане извън играта.

След равенството с Черноморец главният мениджър на домакините Велислав Вуцов заяви, че точката е като победа за неговия тим, тъй като тимът е бил в много тежка обстановка предната седмица заради загубата от Добруджа в дербито и глобите от по 250 лв. "Внимавахме много да не загубим с Черноморец, защото предварително бе обявена глоба от по 400 лв. на човек. Можехме и да бием, но съдиите се подиграха с усилията на нашия тим. Важното е, че за пореден път доказахме, че играем честно за разлика от едно отборче от Търговище", каза Вуцов-младши. Треньорът на гостите Димитър  Димитров - Херо също си изкара гнева на съдиите, като заяви, че още до петата минута нападателят на Калиакра Георги Георгиев е трябвало да бъде изгонен. "След това съдията го остави да се държи като терорист на терена и можеха да му бъдат показани пет червени картона, но това не се случи. За разлика от съперника ни за първото място ние играем честно, но смятам, че пак ще бъдем първи накрая", завърши коментара си Херо.

Нападнатият от Херо Георги Василев пък каза след успеха на Нафтекс, че иска повече резултатност от нападателите. "Трябва да бъдете по-концентрирани в атака. Ако в Б група това не е от такова значение, догодина в А такива грешки няма да бъдат прощавани", казал Генерала.

Все по-интересна става битката за третото място, като Дунав спечели убедителна победа с 5:2 срещу закъсалия Добруджа.  Играчите на Мариян Тодоров пропуснаха да вкарат поне още пет гола. Домакините дръпнаха с два гола на Стоян Абрашев до почивката, дошли след центрирания на Светлин Симеонов. През второто полувреме добруджанци решиха да търсят изравняването и се оголиха отзад. Така се стигна до головата стихия след почивката. “Няма да подавам оставка”, каза след мача треньорът на Добруджа Мирослав Кралев.

Хасково обаче победи с 2:0 Миньор (Рд) и продължава да се държи плътно до челната тройка. Домакините показаха, че не случайно са без загуба през пролетта и с два бързи гола през второто полувреме отказаха гостите от мераците им поне за точка. След мача сливенци коментираха и бурно аплодираха Мирослав Миндев, който направи хеттрик в този мач.

Треньорът на Светкавица Пламен Донев пък се оправда по следния начин за загубата от Спартак като домакин: "Кадровите ни проблеми са причина за негативните резултати, които показваме. Съберат ли се момчетата, отборът е съвсем друг."

Меридиан Мач

Anonymous

• Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #131 -: 09 Април, 2007, 17:15 »
Леле май се очертава един от 2-та бургаски отбора наистина да не влезе.Всички си мислим,обаче,че ако това стане 3-тия(тоест ние) ще го замени.Аз аз бях прочел някъде,че просто отбора от западна Б група които ще играе бараж просто ще се класира дирекно.Дано да не е така,ама нищо чудно да не ни допуснат до бараж.И остава по няква случайност 3-тия да играе бараж а ние да се класираме 4-ти :wink: