Добавени събития

• Контрола: ДУНАВ - Добруджа 2:2: 22 Януари, 2022
  • Контрола: Севлиево - ДУНАВ 2:1: 29 Януари, 2022
  • Контрола: Литекс - ДУНАВ 4:0: 02 Февруари, 2022
  • Контрола: ДУНАВ - Янтра 1:0: 05 Февруари, 2022
  • Контрола: Черно море - ДУНАВ 4:1: 09 Февруари, 2022
  • Контрола: Етър - ДУНАВ 2:1: 12 Февруари, 2022
  • Контрола: ДУНАВ - Прогресул Спартак 0:3: 19 Февруари, 2022
  • Контрола: ДУНАВ - Етър II 4:5: 20 Февруари, 2022

Автор Тема: Зима 2021-22 -подготовка, новини, селекция, анализи, предложения и предположения  (Прочетена 3021 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10553
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
То и ние второто полувреме вкарахме доста от резервите си и юноши, като реално всички футболисти са имали 45 минути на терена.
Only the dead fish follow the stream

tipin

• Фен
  • Публикации: 1887
  • Одобрение: +59/-33
    • Профил
 Хубава контрола стана срещу Етър. Стана интересен мач.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 3069
  • Одобрение: +130/-20
    • Профил
Много добър мач на Дунав този път. Всички играчи подходиха много сериозно към контролата и заслужават адмирации. А засада на Дани Димитров нямаше, гледах много внимателно ситуацията защото очаквах съдиите да ни спрат. Но това не е толкова важно. Остава да се намерят спонсори, за да направим нужната селекция налято, но това няма никак да е лесно.

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 205
  • Одобрение: +11/-1
    • Профил
И аз се присъединявам към мнението на колегите. Много добри представяне срещу един от водещите отбори във Втора лига.

Отборът ни има потенциал за Втора лига или поне да бъде конкурентен на средняците.

Вече за нещо повече трябва да мине време.

Но.. Добра основа.

Danube

• Напредващ
    • Профил
Чакам с нетърпение и другата седмицата на домакински терен последните 2 контроли и една успешна футболна пролет.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 191
  • Одобрение: +18/-7
    • Профил
Хоп ,да се обадя и аз след като играхте с нашите ,гледам се оплаквате от  нивото на отбора ,според мен сте точно където трябва и клуба ви е структуриран както никой друг в България за което евала ,само ми е жалко ,че не събирате яко народ на стадиона ,а го заслужават хората ,дано успеят да продължават така и да надграждат стъпка по стъпка всяка година и скоро и академията да вади солидни кадри ,ей при нас номер 7 си е нашо момче и вече няколко сезона си играе и в А група натрупа опит ,тва е пътя и като имате дубъл примерно във В група да трупат минути в мъжкият футбол ,пък и тея които не стават за първият отбор отиват в други отбори и пак се помага на бг футбола един вид.При нас честно да ви кажа с тея играчи ще е труден пролетен сезон и ако се качим 90% от отбора не става за А група,отделно сме зависими финансово, та пак не е много сигурно до кога ще тече кранчето.Другото което ми прави впечетление ,че ръководството си е с перуката и даже кмета стана част от изпълкома ,но най ме разочарова ,че агитката си мълчи по темата  ,та не съм сигурен дали даже ходя да ги гледам ,обичам си отбора и историята ,стадиона ,но като ги гледам тея неща ми се отщява ,затова се радвайте че си имате един независим клуб ,където вие си взимате решенията с вот. И да видим какво стане с новият изпълком ,така са се окопали поне в търновското бфс ,че не знам как ги разкарат ,всичко е много навързано ,но дано ги изритат та поне да почне процеса и така успех през пролетта и догодина във Втора лига да почне отвърждаването ,аз  обмислям да си взема някоя къщурка на село докато света не се е разпаднал  :D и ако е по към русенския край даже може да идвам да ви подкрепям от време на време и да стана член защото уважавам и харесвам това което правите ,чао засега и успехи.

charlee

• Нов
  • *
  • Публикации: 3
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Хоп ,да се обадя и аз след като играхте с нашите ,гледам се оплаквате от  нивото на отбора ,според мен сте точно където трябва и клуба ви е структуриран както никой друг в България за което евала ,само ми е жалко ,че не събирате яко народ на стадиона ,а го заслужават хората ,дано успеят да продължават така и да надграждат стъпка по стъпка всяка година и скоро и академията да вади солидни кадри ,ей при нас номер 7 си е нашо момче и вече няколко сезона си играе и в А група натрупа опит ,тва е пътя и като имате дубъл примерно във В група да трупат минути в мъжкият футбол ,пък и тея които не стават за първият отбор отиват в други отбори и пак се помага на бг футбола един вид.При нас честно да ви кажа с тея играчи ще е труден пролетен сезон и ако се качим 90% от отбора не става за А група,отделно сме зависими финансово, та пак не е много сигурно до кога ще тече кранчето.Другото което ми прави впечетление ,че ръководството си е с перуката и даже кмета стана част от изпълкома ,но най ме разочарова ,че агитката си мълчи по темата  ,та не съм сигурен дали даже ходя да ги гледам ,обичам си отбора и историята ,стадиона ,но като ги гледам тея неща ми се отщява ,затова се радвайте че си имате един независим клуб ,където вие си взимате решенията с вот. И да видим какво стане с новият изпълком ,така са се окопали поне в търновското бфс ,че не знам как ги разкарат ,всичко е много навързано ,но дано ги изритат та поне да почне процеса и така успех през пролетта и догодина във Втора лига да почне отвърждаването ,аз  обмислям да си взема някоя къщурка на село докато света не се е разпаднал  :D и ако е по към русенския край даже може да идвам да ви подкрепям от време на време и да стана член защото уважавам и харесвам това което правите ,чао засега и успехи.
Че то агитка има ли?Останали са само обвързаните с кмета и клуба ...ти да си чул да са коректив в последните години за нещо?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10553
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил

Можеш да станеш член и онлайн без да пътуваш до Русе: [size=78%]Стани член - ФК Дунав Русе (fcdunav.bg)[/size] :)

Иначе за публиката. Нека не забравяме, че има пандемия и при нас ограниченията се спазваха. В мачовете, в които имаше публика и по-свободен режим, имахме доста прилина посещаемост за това ниво - около 1000 - 1500 зрители. Сега като се върнем на Градския стадион в Русе, очакваме още повече хора да идват. Но истината е, че без фенове футбол в България няма има и това, което казваш за зависимостите е така, но също така тези хора - кметове, ръководства и така нататък са едни от малкото, дето са си сложили главата в торбата да правят нещо в уникално тежки времена.

Успех и на Етър, мястото ви е в Първа лига.

Колкото до нас, хората е нормално да са взискателни, но е ясно, че отборът ни се прави стъпка по стъпка и момчетата тренират здраво всеки ден с идеята да прогресират нагоре. Ние нямаме тези възможности да го постигаме със скъпа селекция, а с развитие на играчите ни. И е ясно, че по пътя ще имаме и болезнени шамари и уроци. Този отбор само допреди година падаше от Попово в Русе с 0:3. За това време скокът мисля е осезаем, но просто тръгнахме от много ниска база, имаме и много предизвикателства да преодоляваме по пътя. В клуба и около клуба има много хора, които работят и като доброволци и мисля, че градим много приятна общност.

« Последна редакция: 13 Февруари, 2022, 20:50 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Подготовката за пролетния сезон е към края си. Имаше и зимна селекция, доста добра. Славчев не можахме да го видим за съжаление. 99,9% е сигурно класирането ни за Втора професионална лига. Пък там ...ще видим ;)Контролните мачове показаха , че за по-високото ниво ще ни трябват поне трима нови(според скромното ми мнение качествени и опитни играчи - вратар, централен защитник и разиграващ халф). На имена не трябва да робуваме. Някой от колегите спомена Фъркулеску, Аяс, Щерев и Иса. Последният едва ли ще дойде в Дунав за скромното заплащане което можем да му предложим, пък и си имаме Дани Димитров. За другите трима не съм убеден, че ще са от голяма полза защото лятната селекция трябва да е с перспектива и за евентуално влизане в Първа лига. Това разбира се са приказки за "Лайката", ако си спомняте за тази "институция".
Кога ще са мачовете ни за аматьорската купа? Те ще са "лакмус" за зрелостта на отбора ни!

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 687
  • Одобрение: +32/-6
    • Профил
За Фърцулеску за мен по-важно е желанието му да е в Русе и да работи за клуба. Някой все пак с някакви контакти в Румъния може да ни е само от полза. Чисто игрово едва ли може да даде нещо кой знае какво повече, освен малко опит и сигурност в определени ситуации.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 589
  • Одобрение: +27/-4
    • Профил
Доста слаб мач днес за нас, може би един от най-слабите цялносто, но със сигурност най-слабото първо полувреме от доста време насам. Тъкмо на време, че да слезем малко на земята. Огромна глупост на Джан и директен червен картон в КОНТРОЛНА СРЕЩА, няма какво да коментирам, бях споменал някъде по-горе, че за мен не е готов за профи футбола и за съжаление поредно доакзателство за това. За съжаление това беше най-интерсното от наша страна...

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Безобразно слаб мач на Дунав! Във всяко едно отношение. И най-тревожното за мен е липсата на каквото и да е желание за игра. Нещо се е случило след мача в Търново?

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 497
  • Одобрение: +14/-2
    • Профил
Ще си цъкаме пролетта, пък на лято ще мислим. Да не ни бият само Търговище, Попово и Балчик.....

Danube

• Напредващ
    • Профил
Срещу Етър направихме доста добър мач, но този път явно са се надценили момчетата.

Или просто румънските първенства са по-добри като еквивалент на нашите в цялата пирамида и Прогресул да са с опитни играчи.

Но пак не е оправдание, разбира се. И с червения картон, малко да..

Сигурен съм, че треньорския щаб ще анализират внимателно мача и ще изчистят нещата.

Danube

• Напредващ
    • Профил
Ще си цъкаме пролетта, пък на лято ще мислим. Да не ни бият само Търговище, Попово и Балчик.....

Съгласен съм, нека изкараме спокойно до края на първенството, без сериозни изненади, и на лято ще умуваме.