Автор Тема: Лято 2021/2022 (подготовка, трансфери, новини и спекулации)  (Прочетена 3428 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10539
  • Одобрение: +178/-52
    • Профил
Петьо Костадинов има сериозно влияние в ръководството на клуба и е основният консултант по спортните въпроси (а и не само). Човек с огромен опит във футбола в България и думата му определено се чува на високите етажи. Той имаше и важна роля миналото лято в спасяването на отбора.

Иначе клубът разчита на скаути и анализатори при осъществяването на селекцията си. Като правило всички играчи, които привличаме отвън са внимателно следени дълго време. Например, сега се кове селекцията за на зима. Разбира се, фокусът е върху футболисти от Русе.

Колкото до Атанас Стамболов за съжаление не пожела да продължи при нас и предпочете да играе в региона на Пловдив във В група заедно с Иван Бакалски, който от своя страна трудно щеше да се наложи при конкуренцията на десния бек.
Only the dead fish follow the stream

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2973
  • Одобрение: +126/-20
    • Профил
Е, тези двамата не са русенци и не съм очаквал да останат в отбора, особено Наката който придоби известно самочувствие благодарение на феновете чийто любимец беше.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5827
  • Одобрение: +92/-10
    • Профил
В петък, 23 юли, от 18:30 ще се изиграе контрола на стадион "Дунав" срещу дублиращия отбор на Спартак Варна, който ще участва в първенството на СИ Трета лига.

Ако някой все още не е видял дизайна на новите екипи, може да прочете в сайта: НОВИЯТ ЕКИП НА ДУНАВ СИМВОЛИЗИРА ИДЕЯТА ЗА СТЪПВАНЕ ВЪРХУ ИЗГРАДЕНОТО ПРЕЗ ДЕСЕТКИТЕ ГОДИНИ ИСТОРИЯ

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 471
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
С Митко Русанов и Стафан Митев, какво е положението? Спартак Плевен и Оборище Панагюрище нямат амбиции за Втора лига и се чудя дали няма да имат интерес да се върнат в Русе. Все пак понатрупаха опит в мъжкия футбол, още са в добра възраст и могат да помогнат.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2973
  • Одобрение: +126/-20
    • Профил
Аз доколкото знам Митко Русанов не е в България, заминал е с родителите си. Стефан Митев едва ли ще допринесе с нещо за издигане нивото на отбора.
Гледам Дунав някъде от втората половина на петдесетте години на миналия век. Бялото винаги е присъствало в екипите на отбора, наравно със синьото, дори и повече. Неслучайно с излизането на отбора от тунела на Градския стадион зазвучава "Тих БЯЛ Дунав..." През последните години най-добре стоеше екип от светлосини фланелки с индигово сини гащета и бели или светлосини чорапи. Неповторим екип, уникален за българските отбори, трябва да е основен!!! Не съм привърженик на шаренията ако ще дизайна да е на Хуго Бос или Версаче.
« Последна редакция: 20 Юли, 2021, 18:44 от ЧИЧО МЪРИ »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1865
  • Одобрение: +58/-33
    • Профил
През последните години най-добре стоеше екип от светлосини фланелки с индигово сини гащета и бели или светлосини чорапи. Неповторим екип, уникален за българските отбори, трябва да е основен!!!
Кога през годините се появи екипа със светлосивите фланелки, че нещо ми се губи спомена?
 Не пречи и той да остане, като втори основен наистина...

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Резервният екип е изцяло в бяло.
« Последна редакция: 20 Юли, 2021, 19:30 от El rio gigante »

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1457
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
На мен лично екипите ми харесват, за това и веднага си поръчах, дори и го персонализирах, което е чудесна идея. Някой да сподели, ако знае какво е състоянието на Алекс Кирилов.

rospur

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 56
  • Одобрение: +7/-0
    • Профил
"Гледам Дунав някъде от втората половина на петдесетте години на миналия век. Бялото винаги е присъствало в екипите на отбора, наравно със синьото, дори и повече. Неслучайно с излизането на отбора от тунела на Градския стадион зазвучава "Тих БЯЛ Дунав...""
       Пореден удар в десятката на Чичо Мъри.
Верно е, че Дунав няма твърдо установен цветови екип през годините/както да речем английските тимове или нашите ЦСКА и Левски/, имало е и раирани фланелки, както и такива в червено дори. Но повечето пъти е било комбинация от бяло и синьо. Това, че сега резервния на Дунав е изцяло в бяло - в Англия резервния на повечето е в цветове нямащи нищо общо с традиционните клубни цветове/МЮ в синьо или черно, Ливърпул в черно или жълто, Тотнъм в зелено или кафяво и т.н./ Можеше например да се изберат бели фланелки и сини гащета, както на мача с Рома-ето ти връзка с най-доброто от миналото...Както и да е, Юнайтед със сини екипи, но емблемата е важна-а тя е от доста години. По начало цвета на екипите се взема от цветовете в емблемата. В нашата емблема наистина има приемственост като символи и цвят. Но е в синьо и...бяло! Успех на Дунав и с новите екипи!

NIKO

• Напредващ
  • Публикации: 145
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
Освен към миналото, трябва да се гледа и към бъдещето. На мен екипите много ми харесват - модерни, елегантни и запомнящи се. Дай Боже след години да си спомняме за тях като “екипите с които бе поставено началото на един нов и чист Дунав”.
България на три морета и една река!!! Дунав вечно на върха!!!

skrzzz

• Напредващ
  • Публикации: 484
  • Одобрение: +10/-4
    • Профил
Като дизайн са добре, но съм силно скептично настроен към марката "Uhlsport" и по-точно материите и качеството, което предлагат на българския пазар. Не веднъж съм чувал фенове на други отбори да се оплакват от материята на екипите.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 183
  • Одобрение: +17/-7
    • Профил
Много добра фанелка ,евала за избора ,най-добрият модел в БГ за тоя сезон според мен ,даже ме замисля да си взема  :D ,награбвайте ги ,че да има хем за вас ,хем и в клуба да влезе някой лев.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Като дизайн са добре, но съм силно скептично настроен към марката "Uhlsport" и по-точно материите и качеството, което предлагат на българския пазар. Не веднъж съм чувал фенове на други отбори да се оплакват от материята на екипите.

При нас се внасят директно от Германия. Не знам каква е била политиката на другите клубове за екипите им за феновете, но ние ще ползваме същата материя за фенските версии, както и на представителния отбор, няма да правим фенски реплики с по-ниско качество на материята.

От една година работим с тях за школата и тениските не са мръднали след ужасно много пранета. В момента Uhlsport е най-доброто като цена/качество, а Дунав има ексклузивен договор директно с немската фирма и си получаваме нещата директно от там.

Иначе който иска, може да си ги заяви предварително тук: [size=78%]Предварителна поръчка - ФК Дунав Русе (fcdunav.bg)[/size]
« Последна редакция: 22 Юли, 2021, 14:41 от El rio gigante »

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
Днес от 18:30 ч. на ст. "Дунав" е контролата срещу отбора на Спартак II Варна, който ще се състезава в първенствтото на Североизточна Трета лига през предстоящия сезон.

Срещата няма да се предава по FCDlive.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
Попаденията на Дунав срещу Спартак II Варна

Контролите срещу Спартак Плевен (сряда, ст. "Плевен") и ФКСБ II (събота, ст. "Дунав") ще се изиграят от 18:30 часа.