Анкета

Краен знак?

1
4 (36.4%)
Х
2 (18.2%)
2
5 (45.5%)

Общ брой гласове: 11

Гласуването приключено: 17 Април, 2021, 19:00

Добавени събития

• СИ Трета лига: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1: 17 Април, 2021

Автор Тема: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1  (Прочетена 1027 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5822
  • Одобрение: +91/-10
    • Профил
Следващото трудно изпитание като гост, но и поредна възможност за доказване на младите футболисти.
« Последна редакция: 17 Април, 2021, 17:51 от vivanov »

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2252
  • Одобрение: +87/-7
    • Профил
Re: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) [17.04. 16:00]
« Отговор #1 -: 13 Април, 2021, 09:42 »
За съжаление се налага да анонсирам за тежка нова контузия на Алекс Кирилов,който както видяхте напусна принудително терена на мача с Балчик.Тепърва ще се уточнява ,но  се очаква Кирилов  да отсъствува от терените минимум 6 месеца.Жалко !!! Дано има силата да се завърне по-силен от преди .Кураж Алекс !!!
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

tipin

• Фен
  • Публикации: 1863
  • Одобрение: +58/-33
    • Профил
« Отговор #2 -: 13 Април, 2021, 15:07 »
 Ех, че неприятно за момчето. Дано има късмет да се възстанови. Защо самите футболисти не се пазят един друг... Даже съдията при борбата за спортните топки се опитваше да ги успокои.
« Последна редакция: 13 Април, 2021, 15:10 от tipin »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1266
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
« Отговор #3 -: 13 Април, 2021, 18:49 »
Гледам програмата до края и честно казано виждам само 3 победи и ако успеем да излъжем някой за Х ще е ОК.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2252
  • Одобрение: +87/-7
    • Профил
« Отговор #4 -: 14 Април, 2021, 15:22 »
Ех, че неприятно за момчето. Дано има късмет да се възстанови. Защо самите футболисти не се пазят един друг... Даже съдията при борбата за спортните топки се опитваше да ги успокои.

Това е от фейсбук.Мисля ,че Красимира Димитрова е майката на Алекс .Стискаме палци всичко да ОК

Krasimira Dimitrova

Алекс е със скъсана предна кръсна връзка, медиален лигамент и менискус

Ще се възстанови. Днес ще разберем кога ще го оперират.

И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 683
  • Одобрение: +31/-6
    • Профил
« Отговор #5 -: 14 Април, 2021, 20:24 »
Тежка контузия на толкова ранна възраст. Дано все пак се възстанови качествено и да може да играе пак.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 462
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #6 -: 17 Април, 2021, 10:04 »
Този мач като цяло може да се вземе. Светкавица са в серия от две поредни загуби от Тервел и Спартак Варна. Трябва да ги изненадаме и да не правим глупави грешки отзад. В мачовете с Търговище, Попово, Шумен и Лудогорец 3 ще си проличи колко от тези футболисти имат класата да се борят за първото място в Трета лига догодина. Мисля, че 3-4 място е достижима цел докрая на сезона.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
Re: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1'
« Отговор #7 -: 17 Април, 2021, 17:39 »
Огнян Николов откри резултата след красиво изпълен пряк свободен удар в 57' минута. 3 минути по-късно домакините от Светкавица изравниха.

Срещата се предава пряко във фейсбук страницата на клуба.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2963
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
Re: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1
« Отговор #8 -: 17 Април, 2021, 18:52 »
Поредният слаб мач на Дунав. Единственото хубаво нещо което видях беше голът от наказателен удар на Огнян Николов. Тази пролет освен първото полувреме срещу Спартак Варна нищо друго стойностно в игрово отношение не сме направили. Въобще не съм оптимист, че от този набор ще излезе някой наистина много добър играч , каквито на времето на тази възраст бяха Ремзи Нуриев, Никола Христов, Слави Дамянов, Миронов, Нанков, Пламен Петков, Диян Ангелов, Иваило Кирилов...Дано не е тежка контузията на Наско Стамболов и по-скоро да се възстанови Алекс Кирилов. Може би в тях има малко повече потенциал...

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 462
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #9 -: 17 Април, 2021, 19:03 »
Пропусната победа. Ако бяхме задържали резултата 10 минути и си взимахме мача. Светкавица са слаб отбор, не знам откъде имат толкова точки. Преди Нова година може би са имали повече опитни играчи. Днес ми направиха впечатление единствено вратаря Тодор Тодоров (39г.), Станислав Иванов (35г.) и бившият голмайстор на Суворово Любомир Михалев.  Като цяло отново не ни достигна опит и рутина, както в мача срещу Септември(Тервел). Някаква информация за Йордан Димитров, ще бъде ли картотекиран за следващия мач?

North

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 32
  • Одобрение: +11/-13
    • Профил
« Отговор #10 -: 17 Април, 2021, 19:59 »
Не мога да се съглася, че сме пропуснали победа! Аз видях повече футбол от Светкавица, отколкото от Дунав. Нашите компенсират с желание и раздаване (в което няма нищо лошо разбира се). При всяко съревнование, се играе на ръба на нарушение. Иначе израстване има, но седмото ни място в класирането на североизток е достатъчно показателно.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #11 -: 18 Април, 2021, 15:52 »
Иначе израстване има, но седмото ни място в класирането на североизток е достатъчно показателно.

Малка корекция - в момента заемаме 8-мо място във временното класиране.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2963
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
« Отговор #12 -: 18 Април, 2021, 18:28 »
Дунав във втората половина на таблицата за класиране в СИ Трета лига - обидно, но напълно обяснимо. Отборът ни е 99% аматьорски за разлика от всички или почти всички останали отбори в групата. Играе се само с юноши и 1 опитен доказан професионалист. Заплати няма, само премии(вероятно символични). Причината е известна на всички - липса на финанси които да позволяват сериозна селекция и подобаващо заплащане. Спонсорите ни все още са с нисък принос към бюджета на клуба. Ядосвам се на слабата игра в повечето мачове, но си давам сметка, че това положение е временно(силно се надявам) и съм благодарен за усилията които полага клубното ръководство за съхраняването на отбора в трудната обстановка. За сега не виждам повод за оптимизъм обаче, особено като чувам , че ще се разчита предимно на тези юноши и през новия сезон. Аз самият, като Иво Кирилов смятам , че с 4 нови опитни попълнения ще имаме друг облик, но зависи кои и какви освен опитни ще са тези попълнения.  ;) Само Дунав!!!

persin

• Напредващ
  • Публикации: 275
  • Одобрение: +18/-18
    • Профил
« Отговор #13 -: 18 Април, 2021, 18:50 »
Дунав във втората половина на таблицата за класиране в СИ Трета лига - обидно, но напълно обяснимо. Отборът ни е 99% аматьорски за разлика от всички или почти всички останали отбори в групата. Играе се само с юноши и 1 опитен доказан професионалист. Заплати няма, само премии(вероятно символични). Причината е известна на всички - липса на финанси които да позволяват сериозна селекция и подобаващо заплащане. Спонсорите ни все още са с нисък принос към бюджета на клуба. Ядосвам се на слабата игра в повечето мачове, но си давам сметка, че това положение е временно(силно се надявам) и съм благодарен за усилията които полага клубното ръководство за съхраняването на отбора в трудната обстановка. За сега не виждам повод за оптимизъм обаче, особено като чувам , че ще се разчита предимно на тези юноши и през новия сезон. Аз самият, като Иво Кирилов смятам , че с 4 нови опитни попълнения ще имаме друг облик, но зависи кои и какви освен опитни ще са тези попълнения.  ;) Само Дунав!!!
Много правилно написано,подкрепям мнението на колегата.

North

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 32
  • Одобрение: +11/-13
    • Профил
« Отговор #14 -: 19 Април, 2021, 03:25 »
Отборът ни е 99% аматьорски за разлика от всички или почти всички останали отбори в групата.

Без съмнение е така! Точно затова и никой от нас, не е имал високи очаквания за този сезон.

И все пак, ако се върнем на въпроса за класирането, предполагам ще направи впечатление на всички малко или много, че отбора на Устрем Дончево е пред нас! Колко професионален и добре подплатен, може да е отбор от село с население от 800 души? Аз да си призная, трябваше да го гугълна, защото нямах идея къде се намира това село. Гледам, че е непосредствено до Добрич. Както и да е..... Дори и да приемем, че някой местен бизнесмен ги финансира по някакъв начин, колко пък може да е това финансиране, че чак пък да поддържат по-добре подготвен отбор от нашия...??!! Скептичен съм! По скоро бих повярвал, че е въпрос на манталитет или по-скоро на липса на манталитет и желание  при нас. Без да знам нищо за Устрем Дончево (ако някой знае, нека напише два реда), бих се хванал на бас, че нито базата и условията им за подготовка са по-добри от нашите, нито автобуса им е по-нов, нито бюджета им е по-висок.