Анкета

Краен знак?

1
4 (36.4%)
Х
2 (18.2%)
2
5 (45.5%)

Общ брой гласове: 11

Гласуването приключено: 17 Април, 2021, 19:00

Добавени събития

• СИ Трета лига: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1: 17 Април, 2021

Автор Тема: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1  (Прочетена 1018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 761
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Re: Светкавица (Търговище) - Дунав (Русе) 1:1
« Отговор #15 -: 19 Април, 2021, 09:11 »
Може тия да им дават някой лев ;)
https://zora-donchevobg.com/bg/

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10533
  • Одобрение: +177/-52
    • Профил
« Отговор #16 -: 19 Април, 2021, 17:42 »
Дунав във втората половина на таблицата за класиране в СИ Трета лига - обидно, но напълно обяснимо. Отборът ни е 99% аматьорски за разлика от всички или почти всички останали отбори в групата. Играе се само с юноши и 1 опитен доказан професионалист. Заплати няма, само премии(вероятно символични). Причината е известна на всички - липса на финанси които да позволяват сериозна селекция и подобаващо заплащане. Спонсорите ни все още са с нисък принос към бюджета на клуба. Ядосвам се на слабата игра в повечето мачове, но си давам сметка, че това положение е временно(силно се надявам) и съм благодарен за усилията които полага клубното ръководство за съхраняването на отбора в трудната обстановка. За сега не виждам повод за оптимизъм обаче, особено като чувам , че ще се разчита предимно на тези юноши и през новия сезон. Аз самият, като Иво Кирилов смятам , че с 4 нови опитни попълнения ще имаме друг облик, но зависи кои и какви освен опитни ще са тези попълнения.  ;) Само Дунав!!!

Напротив, отборът ни е на 100% професионален и се готви като професионален отбор. Тренира се всеки ден, нещо което правят само Спартак Вн, Черноморец Балчик и Лудогорец 3. Тренира се при възможно най-добрите условия също така. Мисля и Светкавица, но без играчите от Суворово. Засега финансите на клуба позволяват да се дават само премии, които обаче пък са съезмерими с тези на другите отбори. Може би сме единственият отбор в България, който се издържа само и единствено с пари от спонсори, които са публични и членски внос и с това на всичко отгоре освен текущата издръжка плаща стари дългове (които ни дърпаха много назад), инвестира в школата (топки, подмяна на конусмативи, топки, осигуряване на екипи за най-малките и какво ли още не). С тези пари освен мъжкия отбор, се издържа и школа с 12 отбора, която всяка седмица ходи някъде и си е малка военна операция всеки уикенд. Нещо, което го нямат в Дончево, Тервел, че дори и Спартак Вн и Балчик. Така, че трябва да се има предвид мащабът на клуба като такъв и почти невъзможната финансова обстановка, в която функционира успешно (до степен да съществува). Полагат се огромни усилия за увеличаване на бюджета, работи се и по селекцията за новия сезон съвсем целенасочено. Но нищо от това не може да стане бързо в тази обстановка, където бизнесът е обхванат от КОВИД кризата и всеки е свил бюджетите до минимум. Вероятно ще можем да си позволим 4-5 класни попълнения за следващия сезон, но няма да подменим целия отбор не само, защото не можем финансово, а и не искаме.

Причината за това класиране, което вярвам, че можем да подобрим значително до края на сезона с финален щурм е, че просто почти никое от тези момчета не е имало досег с мъжкия футбол с няколко изключения. И разликата между елитен юношески и мъжки футбол, е колосална. Повечето точки, особено навън губим заради простотии и наивни грешки. Определено ни липсва и един креативен халф, за да създаваме повече положения и да вкарваме повече голове, което е ключово условие за успешно класиране във В група.
« Последна редакция: 19 Април, 2021, 17:46 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

North

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 32
  • Одобрение: +11/-13
    • Профил
« Отговор #17 -: 19 Април, 2021, 22:23 »
Без съмнение е трудно и много работа е свършена, която не остава неоценена.
Аз бих искал да  благодаря за грижата за уеб сайта например. Дунав не е имал толкова информативен и приятен за окото сайт, никога до сега. Много отбори дори в Първа Лига, не могат да се похвалят с нещо такова.
И тъй като спортните успехи тази година не са първостепенният ни приоритет, надявам се и други неща които не са свързани директно с играта да бъдат изгладени. Например названието на клуба. Все още ли сме Дунав 2010 или вече е изчистено това число? Друго което се надявам да бъде свършено е изчистване на годината на основаване на клуба. Аз все още имам резерви да приема 49та като начало на Дунав.
https://sportnoruse.com/  Този сайт, без съмнение е бил споделян във форума и преди, но като чели предлага най-богата колекция от информация за футбола в града. Доста преди първите изцяло футболни клубове (Сава, Напредък) да се родят през 1919, в Русе има чувствителен брой спортни организации, много от които практикуващи футбол. Включително една от тях се нарича Дунав. Според статия от сайта, първият мач който Сава изиграва е срещу четата на Дунав и го губи с 4:3. В Берое, Черно Море и други клубове из страната са направили точно това, приели са най-ранната дата на която има сформирано спортно дружество в града, за начало на футболния клуб.
И последно, за да не правя този пост излишно дълъг... Надявам се, че въпреки, че стадион Дунав предлага по-добър терен в момента, рано или късно отбора да се върне на Градския. Предполагам проблема към момента е наема изискван от общината. Боя се, че оставен без отбор, градския ще започне бързо да се руши и да буренясва. Общината, особено в лицето на сегашния кмет, едва ли е най-добрия стопанин. Малкото хубави неща които бяха свършени по това съоръжение бяха от кумова срама, защото отбора беше в Първа Лига и нямаше как да не се пипне. Сега се опасявам, че всичко пак ще бъде оставено на самотек. А уж трябваше да продължат с изграждането на козирките там.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3743
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #18 -: 20 Април, 2021, 00:16 »
Дунав 2010 стана Дунав още при доктора. А относно годината, в която е създаден клуба, виж дискусията в тази тема: http://dunavfans.org/forum/index.php/topic,2023.0.html . Тя все още е активна и можеш да изложиш своето мнение, въпреки че почти 5 години никой не е писал в нея.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 462
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #19 -: 20 Април, 2021, 09:33 »
Абсолютно съм съгласен с El rio gigante. Отборът си е абсолютно професионален и функционира като такъв. Не знам дълговете до каква степен са погасени и колко остават. Догодина няма кой да се напъва да влиза освен нас. Нито Балчик, нито Шумен, нито Търговище имат мераци за Б група. С 4-5 човека на 24-25 години, а не Мирослав Будинов, Антон Огнянов и Самир Аяс ще се изгради приличен отбор. Дали има възможност за връщането в отбора на треньорите Цветомир Младенов, Пламен Донев и Любомир Петков? Мисля, че биха могли да помогнат.
« Последна редакция: 20 Април, 2021, 09:35 от BeCkSa »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2963
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
« Отговор #20 -: 20 Април, 2021, 13:21 »
Ето защо казах, че отборът е аматьорски: Представете си операта, една красива сграда с нови гримьорни и хубав автобус за гастролите. Обаче няма пари за заплати на певци завършили музикалната академия и там пеят любители, момчета от гимназията. При това пеят доста фалшиво. В общия хор и талантливите звучат фалшиво. И публиката постепенно се разочарова и се сещате какво става по-нататък.
   Иначе Деян Йорданов и компания заслужават само адмирации за усилията които полагат за да съществува отбора и дано успеят след 2 месеца да го направят поне полупрофесионален. Надявам се и пожелавам успех на любимците си!

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10533
  • Одобрение: +177/-52
    • Профил
« Отговор #21 -: 20 Април, 2021, 19:24 »
Абсолютно съм съгласен с El rio gigante. Отборът си е абсолютно професионален и функционира като такъв. Не знам дълговете до каква степен са погасени и колко остават. Догодина няма кой да се напъва да влиза освен нас. Нито Балчик, нито Шумен, нито Търговище имат мераци за Б група. С 4-5 човека на 24-25 години, а не Мирослав Будинов, Антон Огнянов и Самир Аяс ще се изгради приличен отбор. Дали има възможност за връщането в отбора на треньорите Цветомир Младенов, Пламен Донев и Любомир Петков? Мисля, че биха могли да помогнат.

През този месец (април) приключваме с всички наследени спортни дългове. Остават дългосрочно разсрочените към НАП и Община Русе за Градския стадион, но те не се спешно изискуеми и са програмирани в бюджета и няма да тежат (става дума за около 30 000 лева на годишна база) за следващите 2 календарни години. Дългът към Общината е още по-дългосрочен и на 500 лева / месец и приключва в началото на 2027-а година.

На Градския не играем не заради наема, който е символичен, а заради допълнителните разходи, които трябва да направим за обезпечаване на мач там, което е необосновано поради факта, че няма насрещен приход от публика. И без това в момента всяко едно домакинство е чиста загуба за клуба. Иначе в момента се поддържа добре, поне що се касае за терена.
Only the dead fish follow the stream

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 462
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #22 -: 21 Април, 2021, 11:19 »
Аз също мисля, че е безмислено да се играе на Градския стадион. Единствения минус на стадион "Дунав" е че няма седалки поне за 500-1000 човека и липсва тоалетна. На Градския ако не сме в Б група е абсолютно необосновано да се плаща наем. Между другото от сезон 2021/2022 ще се предават всички мачове от Б група, което предполага повече приходи за отборите.