Анкета

Краен знак?

1
0 (0%)
Х
2 (20%)
2
8 (80%)

Общ брой гласове: 10

Гласуването приключено: 27 Март, 2021, 14:47

Добавени събития

• СИ Трета лига: Септември 98 (Тервел) - Дунав (Русе) 1:0: 27 Март, 2021

Автор Тема: Септември 98 (Тервел) - Дунав (Русе) 1:0  (Прочетена 1083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5822
  • Одобрение: +91/-10
    • Профил
След успеха за Купата на АФЛ, следва поредното предизвикателство далеч от дома на младите "дракони".

Домакините от Тервел са традиционен корав съперник на свой терен. Без малко да победят Спартак Варна вчера.

Очакваме скоро Алекс Кирилов да се завърне на терена.

« Последна редакция: 28 Март, 2021, 11:38 от vivanov »

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
Алекс Кирилов тренира самостоятелно все още, а Василен Марков е на преглед в четвъртък. Почти сигурно е, че и двамата няма да вземат участие в гостуването на Септември Тервел тази събота.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 462
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
А това момче Томислав Бучков няма ли да дебютира в халфовата линия?

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
Днес няма да вземат участие:

Алекс Кирилов и Василен Марков - контузени
Огнян Николов - болен

Томислав Бучков не тренира с отбора.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2963
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
Слабо, слабооо, слабичко. За трите мача за първенство тази пролет 1 победа и 2 загуби :( Петни се името на Дунав, все пак сме отбора на Русе, нали, не на 2 могили. Никой не се интересува юноши ли са, ветерани ли са - казва се "ха, ха, ха, Дунав пак загуби"! До началото на новия сезон остават 2 месеца, нищо не се чува за бюджет, селекция, планове за атака на Втора лига... ???

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
Re: Септември 98 (Тервел) - Дунав (Русе) 1:0
« Отговор #5 -: 28 Март, 2021, 11:57 »
2 победи и 2 загуби за първенство, ако трябва да бъдем точни. 1 служебна победа и 1 за КАФЛ.

Мачът вчера не трябваше да губим, но като сме се хванали на хорото с юноши, ще танцуваме докрай.
Двата жълти картони на Джан средата на първото полувреме повлияха значително на срещата. Въпреки това, можеше през второто полувреме поне да изравним. Това е чарът на футбола. Една ситуация може да промени развоя на целия мач. За да обръщаш резултат като гост, с основен футболист по-малко, ти трябва опит и класа, които все още трупаме.

Никой от анкетата не позна крайния резултат, между другото.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 462
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #6 -: 28 Март, 2021, 17:42 »
Тоя сезон оздравяване, няма амбиции, няма очаквания. ОК. Обаче да загубиш по такъв идиотски начин от аматьорски отбор трениращ 2 пъти седмично е крайно незадоволително. Ако и Дунав тренираше по толкова е нормално. В Дунав тренират всеки ден, имат идеални условия за подготовка. Освен Спартак Варна, Черноморец Балчик, Дунав и Лудогорец 3 - не знам друг отбор, който да води нормален тренировъчен процес. Стига вече с тая младост. Това са футболисти на по 18-19-20 години. В Лудогорец 3 са на по 16-17 години и ги вижте къде са в таблицата. В отбора явно куца дисциплината и явно се произвеждат футболисти на ниво втората половина на таблицата във В група. Всеки мач тъпи картони. Ако на Джан Хасан му се играе махленски футбол догодина да ходи да си играе в Окръжна група и да се занимава с нещо друго. В средата без Диян Димов пълна трагедия. Силвиев и Дочев отстъпват физически на мъжкия футбол. Дочев има някаква техника, но на моменти си мисли, че цъка на вратички.  Вижте под нас какви отбори са в таблицата. Такива които са напълно аматьорски. Освен вратарите, Папарков, Мерт Тасим, Димитър Тодоров, Атанас Стамболов, Симеон Иванов и Алекс Кирилов, другите юноши нямат качества за челните места в СИ Трета лига. Новите попълнения иначе са ок - Преслав Петков, Огнян Николов, Близнаците Иванови, Василен Марков. Но в средата на терена си трябва попълнения задължително. Пиша това мнение, като човек който всеки месец си плаща членския внос.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1266
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
« Отговор #7 -: 29 Март, 2021, 22:06 »
Аз моето мнение пък си го казах още в началото на сезона и то беше, че с този отбор ще завършим под десето място в крайното класиране. Имаше хора, които ми скочиха и вече не пижша. Затова пък имам мнение, не желая повече да го споделям и не плащам месечен членски внос. Т.е. нямам очаквания и не плащам...Когато видя, че нещо ще се променя в положителна посока (разбирай борба за горни дивизии), както и някакви наченки на боеспособен тим, то със сигурност може да преосмисля евентуално членсто. Дотогава,  обаче ще съм си прост кибик и ще съм пас...
« Последна редакция: 29 Март, 2021, 22:10 от Rado412 »

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 567
  • Одобрение: +21/-3
    • Профил
« Отговор #8 -: 30 Март, 2021, 13:35 »
Нормално е да има загуби, който не играе той не губи, НО... Както и аз казах преди сезона, че само с юноши и местни момчета шанса да се преборим за промоция във Втора лига е минимален, а дори и да успеем да се изкачим то там ще сме боксова круша, за съжалание такава е реалността. Трябват ни 4-5 опитни играчи и тогава вече ще имаме сериозен тим, който може да завърши и без загуба, за такива хора обаче трябват пари, за момента все още не разполагаме с тези средства.
Самия факт, че тези момчета са в средата, ако не и в долната половина на таблицата в елитната група на тяхната възраст е показателен, че не са готови за битки на селските ниви. Сега трупат безценен опит, но колко от тях могат да играят професионален футбол 4-5 максимум ?!
Въпреки всичко където е текло пак ще тече ! САМО ДУНАВ !

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 683
  • Одобрение: +31/-6
    • Профил
« Отговор #9 -: 30 Март, 2021, 23:00 »
Аз моето мнение пък си го казах още в началото на сезона и то беше, че с този отбор ще завършим под десето място в крайното класиране. Имаше хора, които ми скочиха и вече не пижша. Затова пък имам мнение, не желая повече да го споделям и не плащам месечен членски внос. Т.е. нямам очаквания и не плащам...Когато видя, че нещо ще се променя в положителна посока (разбирай борба за горни дивизии), както и някакви наченки на боеспособен тим, то със сигурност може да преосмисля евентуално членсто. Дотогава,  обаче ще съм си прост кибик и ще съм пас...

Само да напомня, че област Русе е около 218 000 души, а баските са 2 410 000. Няма как с местни да сме като Атлетик Билбао. Но е едно добро начало и едно освежаване, след като се бяхме превърнали в пристан за прищевките на разни агенти и реанимация за закъсали застааряващи бивши млади надежи.
И за членския внос - за да получиш, трябва да дадеш. Така е в бизнеса и генерално във всичко. Не може да чакаш отборът да стане голям и силен, ако много хора разсъждават като теб. То през годините нали именно това винаги е бил един от проблемите - никой не иска да дава пари за билети за Б и В група, ама чака някой да дойде и вкара отбора в А. И бая си почакахме. Така че силно те съветвам да си преосмислиш позицията за членския внос.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1863
  • Одобрение: +58/-33
    • Профил
« Отговор #10 -: 31 Март, 2021, 12:23 »
  Не знам за какви трансфери говорите, промоции на горните нива...
 Забравихте ли в какво положение сме, а и че сме поели по съвсем различен път.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2252
  • Одобрение: +87/-7
    • Профил
« Отговор #11 -: 31 Март, 2021, 18:01 »

Само да напомня, че област Русе е около 218 000 души, а баските са 2 410 000. Няма как с местни да сме като Атлетик Билбао. Но е едно добро начало и едно освежаване, след като се бяхме превърнали в пристан за прищевките на разни агенти и реанимация за закъсали застааряващи бивши млади надежи.
И за членския внос - за да получиш, трябва да дадеш. Така е в бизнеса и генерално във всичко. Не може да чакаш отборът да стане голям и силен, ако много хора разсъждават като теб. То през годините нали именно това винаги е бил един от проблемите - никой не иска да дава пари за билети за Б и В група, ама чака някой да дойде и вкара отбора в А. И бая си почакахме. Така че силно те съветвам да си преосмислиш позицията за членския внос.

SKCH  Поздравявам те за написаното ,което съвпада напълно с моето мнение .Всеки стои и чака да паднат пари или от небето или да дойде може би Домуса и тогава...ела да видиш какви големи дунавци сме ...Е,НЕ ...Така не става ...НЕ СТАВА ...No Way .Точно заради този ни манталитет да изчакаме,да видим ,пък ако може и така да мине към момента членовете на Дунав са цифром и словом ...87 ,да-осемдесет и седем.Щото никой не иска да дава ,ама всеки иска Дунав  в Първа лига и в ЛЕ най-малко.
А иначе по отношение на отбора и играта. Както знаете тази година е посветена на организационно ,структурно и финансово стабилизиране на отбора.На всички момчета от отбора им е даден ШАНС !!!! Шанс ,да играят и да се докажат,че може да се разчита на тях за напред в профи футбола.Не  си мислете ,че ръководство и треньори само така си седят ,гледат и не  си правят съответните изводи.Който иска и може да УЛОВИ ШАНСА СИ  сега е момента....Който му се искат други работи - негово право си е .Никой не е казал ,че няма да има селекция.Ще има разбира се и то на постовете на които има нужда , а не както досега 10-15 човека накуп ,или пък  разни "футболни мъртъвци" които тук да се реанимират...Айде нЕма нужда вече ......
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1266
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
« Отговор #12 -: 01 Април, 2021, 09:50 »

Аз няма какво да преосмислям!
Има си ръковдство - то да преосмисля!
В началото на сезона купувах виртуални билети за по 50 лв, за по 20 лв.
Дал съм достатъчно за тази година. Мога да давам и още, но трябва да видя нещо, което да ме грабне и накара да го правя! За жалост моята гледна точка явно е различна и стоя зад мнението си до момента, в който не усетя това, което искам от Дунав. Може и да греша, но може и накрая да се окажа прав (за жалост).
Всеки има право на мнение и личен избор!

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 683
  • Одобрение: +31/-6
    • Профил
« Отговор #13 -: 01 Април, 2021, 19:32 »

Аз няма какво да преосмислям!
Има си ръковдство - то да преосмисля!
В началото на сезона купувах виртуални билети за по 50 лв, за по 20 лв.
Дал съм достатъчно за тази година. Мога да давам и още, но трябва да видя нещо, което да ме грабне и накара да го правя! За жалост моята гледна точка явно е различна и стоя зад мнението си до момента, в който не усетя това, което искам от Дунав. Може и да греша, но може и накрая да се окажа прав (за жалост).
Всеки има право на мнение и личен избор!

Разбира се, че всичко е доброволно. Затова приеми горния ми пост като съвет, а не като заяждане или нещо подобно. В крайна сметка искаме едно и също нещо - Дунав да е силен, стабилен и да играе хубав футбол на високо ниво.
Мисълта ми е, че ако очакваме един клуб да ни радва, трябва и ние да даваме нещо от себе си - къде доброволен труд, къде пари като член на сдружението, къде пари за билети - каквото и да е. Няма как да стане иначе.
Без да съм част от сегашното ръководство, мисля че на тях никак не им е лесно и имат нужда от подкрепа. Защото имаха смелостта да се заемат с нещо, с което повечето нямаше да се нагърбим. И да правят нещата по начин, различен от досегашните опити. Силно се надявам да не си прав в съмненията си в крайна сметка и резултатите да почнат да идват по-скоро, отколкото всички си мислим.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1456
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
« Отговор #14 -: 01 Април, 2021, 21:06 »
Има една приказка, че човек е толкова силен, колкото са силни мечтите и желанията му. И наистина, както се спомена по-горе, всеки в този форум желае да гледа един истински Дунав, силен и побеждаваш, отбор с кауза на всеки русенец. Това няма как да се случи обаче, без подкрепата на колкото се може повече хора, особено на тези в този форум. Не е нужно да даваш по 20 или 50 лв. за билет, дори и 5 лв. са много, ако не вярваш в това, което правиш. Специално към Радо - приятелю, наистина ли толкова не вярваш и не те интересува Дунав като организация и кауза вече? Ако е така, би било чудесно да споделиш твоите идеи и предложения, какво може де се подобри и промени. Най-лесно да се приравниш към онези 14хил.+ “фенове” в страницата на Дунав във Фейсбук и да чакаш отбора да се “възроди” от нищото, с което помагаш на този отбор. Пътят, по който сме поели (не за пръв път) ще труден, още повече, че се извървява по начин, уникален за България и заради това “лайковете” и компетентните мнения по социалните мрежи са изключително недостатъчни.