Добавени събития

• Купа АФЛ: Дунав (Сливо поле) - Дунав (Русе) 0:5: 23 Август, 2020
  • Купа АФЛ: Младост (Екзарх Йосиф) - Дунав (Русе) 2:5: 16 Септември, 2020
  • Купа АФЛ: Дунав (Русе) - Доростол (Силистра) 5:0: 14 Октомври, 2020
  • Купа АФЛ: Дунав (Русе) - Черноломец (Попово) 1:1, при дузпите 3:1: 21 Октомври, 2020
  • Купа АФЛ: Дунав (Русе) - Черноморец (Балчик) 2:0: 21 Март, 2021
  • Купа АФЛ: Дунав (Русе) - Марек (Дупница) 0:2: 12 Май, 2021

Автор Тема: Купа на АФЛ - сезон 2020/21  (Прочетена 5306 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5825
  • Одобрение: +91/-10
    • Профил
Re: Купа на АФЛ - сезон 2020/21
« Отговор #60 -: 29 Април, 2021, 16:42 »
Играем с Марек на 19 май най-вероятно мача ще е в Севлиево !!!

Мачът ще е в Севлиево след устна договорка, но датата ще трябва да се преговори. Точно на 19 май са матурите на 12-класниците.

Финалът ще е в сряда, 5 или 12 юни. Би било страхотен завършек на сезона, ако стигнем до финал. Марек е твърд фаворит. Единствено борбата за първото място до евентуално последния кръг на Югозапад, може да им измести фокуса им от турнира за Купата на АФЛ.

Хубавото е, че предстоят срещи със силни съперници, за първенство и за купата. Поредна възможност за израстване и доказване на младите ни футболисти.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #61 -: 29 Април, 2021, 17:10 »
Трябва да ги бием тия, за да се срещнем  с отбора на Левски от Лом, за да си сверим часовниците с може би най-класния отбор във трета лига.

Марек са достатъчно силен съперник, за да си сверим часовниците с тях. В момента спортно-технически може би са по-подготвени за Втора лига от Спартак Варна например.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #62 -: 07 Май, 2021, 23:11 »
Полуфиналът с Марек ще се играе в сряда, 12 май 2021, от 17:00 часа на ст. "Христо Ботев" във Враца.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2972
  • Одобрение: +126/-20
    • Профил
« Отговор #63 -: 08 Май, 2021, 08:34 »
Във Враца ще имаме подкрепа от местната публика. Но много сгъстен цикъл се получава - събота-сряда-неделя-сряда!
Срещу Тополи трябва да излезем с резервите, доколкото може да се определят като резерви част от играчите ни.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #64 -: 09 Май, 2021, 11:21 »
Събота - сряда - неделя - сряда - събота е цикълът в първата половина на месец май. Истински финален спринт.

Отборът ще пътува за Враца ден преди мача с Марек.

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 180
  • Одобрение: +10/-1
    • Профил
« Отговор #65 -: 09 Май, 2021, 23:04 »
Планира ли се излъчване на двубоя срещу Марек в сряда?

Ще е любопитно да видим поведението ни срещу първенеца на Югозапад.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #66 -: 10 Май, 2021, 18:30 »
Да, планира се пряко излъчване на полуфинала от Враца.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 471
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #67 -: 12 Май, 2021, 11:41 »
Мачът с Шумен е по- важен. Този мач с Марек мисля, че няма да можем да го вземем, тъй като заедно с Левски Лом това са най-силните отбори в Трета лига. По-важно е да завършим в топ 4 на първенството.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #68 -: 12 Май, 2021, 19:06 »
Стараха се момчетата, но до толкова са им възможностите. Диян Димов се раздаде сякаш не е ветерана в отбора а е в първа младост. Но нямаше подкрепа от младоците за съжаление. Майната и на аматьорската купа, не подхожда на име като Дунав. Други са ни приоритетите сега и ръководството на клуба знае много добре, че усилията на всички трябва да се насочат към новия сезон - бюджет, селекция, договори, треньори може би...

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 569
  • Одобрение: +21/-3
    • Профил
« Отговор #69 -: 12 Май, 2021, 19:26 »
Мое мнение, че този мач с Марек и един евентуален финал макар и за купата на АФЛ щеше да е много значим опит за момчетата ! Не смятам ,че мача с Шумен е по-важен, тъй като няма никакво значение дали ще завършим 7ми или 2ри все тая, трябваше да се хвърлим с всички сили да бием Марек, нооо дали притеснението или нещо друго просто момчетаата играха стаписано, единствено Дидо игра без страх и се раздаде на макс.
Марек не ми направих кой знае какво впечатление, имат няколко по опитни играчи и толкова, нито тичаха повече, нито кой знае какви комбинации или нещо, прави ми обаче впечатление, че всеки отбор, който има малко футбол в него ни създава огромни проблеми и трудно играем с такъв състав, това показва, че качеството в нашия състав за съжаление не е особено високо. Всички знаем, че ни трябват попълнения за атака на втора лига, дано бюджета за новия сезон е достатъчен и вземем поне 5-6 човека. САМО ДУНАВ !

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 471
  • Одобрение: +9/-1
    • Профил
« Отговор #70 -: 13 Май, 2021, 10:44 »
Аз пък смятам, че мача с Марек беше просто за сверяване на часовника. А именно че Дунав е далеч от водещите отбори в Трета лига. Най- вече като селекция. Марек, Спартак Варна, Левски Лом, Вихрен, Кюстендил, Беласица,  Марица и Черноморец имат по минимум 4-5 опитни футболисти. 4 човека са нужни и на Дунав. Централен защитник, опорен халф, плеймейкър и един по-опитен флангови футболист. Бюджета няма да е повече от 350 000лв. 

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #71 -: 13 Май, 2021, 19:17 »
 Въпроса който ще зачекна е за друга тема , но от суеверие не ща да я започвам аз. И все пак:
До края на сезона за оцеляване и финансово стабилизиране остават 2 седмици. Нищо време, следват отпуски и започва новия сезон. Сигурно ще има новопривлечени играчи, но дали няма да има и напускащи по собствено желание, защото са ги примамили отбори от втора и първа лига. Може да нямаме някакви супер звезди, но има работоспособни и борбени момчета за които има мераклии да ни ги отмъкнат. Въпросът ми е как ще ги задържим? Някои имат ли вече договори, на други тепърва ли ще се предлагат , склонни ли сме да продадем някого(дано да не е за жълти стотинки)?

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #72 -: 14 Май, 2021, 18:47 »
Football24, цитират Деян Йорданов който казва, че стягат селекция за атака на Втора лига. Преговаряло се с качествени футболисти - защитници, халфове и нападатели. Не знам дали да вярваме на слухове, но във всеки случай пари трудно ще се намерят, макар да се твърди, че спонсори имаме.
Иначе освобождаването на близнаците Иванови е напълно правилно. Не внасят класа в отбора, нямат нужните качества за професионален футбол. А след като ще има нови попълнения е редно да има и още освободени. Поне още 4-5 момчета ще трябва да си стегнат багажа от стадион Дунав.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3743
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #73 -: 15 Май, 2021, 01:32 »
Може би забравяте къде бяхме през август 2020 г. и какво направиха Дидо и останалите, за да го има въобще Дунав. Няма я вече схемата с "назначени" спонсори по партийно-олигархична линия и трябва да се оправяме със собствени сили. Имайте търпение, Втора лига не е на всяка цена. По-важно е устойчивото развитие на клуба. Липсата на такова доведе до поредното "ново начало".

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 684
  • Одобрение: +32/-6
    • Профил
« Отговор #74 -: 15 Май, 2021, 13:16 »
При все че съм напълно съгласен, че ни трябва търпение и стабилни основи, ако още един сезон не играем за нищо, много хора ще се отдръпнат от клуба. А това ще е много лошо за концепцията, която се разсвива сега - да станем общност.
Все пак през този сезон сме изплатили всички дългове, които можеше да ни съборят или да ни докарат дела. Разплатили сме се с централната администрация мисля, като остават разходите за Градския, които пък са разсрочени така, че да не ни тежат дори и да бяхме в областната.
Намериха се и спонсори - парите от Ефбетт и Уинбет мисля са подсигурени. Не знам дали общината ще се включи с едни 80-100 000 лв. но това за нашите претенции би било колосално. Дори и да са 50 000 лв. Мапей не знам колко дават, но при представянето им, стана ясно, че ще е достатъчно, за да нямаме финансови проблеми. Като за отбор, който се стреми да събере 350-400 000 лв. бюджет, мисля сме близко до целта. Ще е интересно да видим и с членовете какво става, както и с билетите.
В организационен план е извървян огромен път, купени са системи, изчистени са процесите, въобще - Дунав  сега прави това, което трябваше да направи през 2016 г., преди да влеззем в А група, и което борещите се за оцеляване в А група, че и влизащите отдолу, едва ли имат. Остава чисто спортно да намерим правилните играчи, в което не се съмнявам особено.