Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0: 30 Септември, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0  (Прочетена 7967 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 30.09.2017 20:00 часа
« Отговор #60 -: 30 Септември, 2017, 22:12 »
Най-гадно ми е, че нашите правят точно това, в което бяха упреквани несправедливо миналия сезон - че играят само с балонни топки към Будинов! А миналото първенство играта на отбора беше друга - разнообразна, топки по земя, точни пасове, които разсичаха противниковите отбрани. Жалко, нищо подобно няма сега!

Pazo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 71
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #61 -: 30 Септември, 2017, 22:13 »
Отборът на Пирин се бе окопал в своята половина, а ние срещу подобно окопаване играем трудно. Пак малшанс за нас при малкото ни положения, отново центрирания към Будинов, които не донесоха желания за нас резултат. Може такива да са треньорските указания, но при тази сгъстена защита не е ли по добре топка по земя.Жатоба ми хареса как търсеше топката и се откриваше да я получи, Георгиев също се бори дано другия мач счупим каръка.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #62 -: 30 Септември, 2017, 22:14 »

Не беше сериозно да се мисли за промяна тогава, при напрактика незапочнат сезон след най-голямото постижение на отбора от десетки години. Каквото и да е, Веско си заслужи честно и почетно шанса да води отбора и да се опита да обърне нещата. За съжаление аз вече не чувствам увереност, че има идеи как и има сигурност как да го стори.

Най-гадно ми е, че нашите правят точно това, в което бяха упреквани несправедливо миналия сезон - че играят само с балонни топки към Будинов! А миналото първенство играта на отбора беше друга - разнообразна, топки по земя, точни пасове, които разсичаха противниковите отбрани. Жалко, нищо подобно няма сега!

Сега при една наша контраатака при условия за числен превес, вместо да се подаде бърз пас към свободното крило, имаше една ситуация, в която просто топката беше задържана и се развиваше на забавен каданс докато съперникът възстанови числения паритет и ликвидира шанса за контра. Това беше описанието на играта ни.
« Последна редакция: 30 Септември, 2017, 22:19 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1270
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
« Отговор #63 -: 30 Септември, 2017, 22:18 »
Супер мудна и хаотична игра.
Будинов - кръгла нула, както и повечето от отбора.
Веско явно не може да ги мотивира и вдигне на крака ... Та за Бога , това са същите футболисти отпреди няколко месеца, които мачкаха наред???
Веско тъпо и упорито знае само едно - балонни центрирания към дирека - Будинов и нещо друго.
Явно така няма да стане.
ТРЯБВА ГОЛЯМА ПРОМЯНА.
Ако Веско не може да я направи, то нека дойде някой друг !!!
Ние не искаме повече подобни мъки.
Не сме мазохисти, които на всичкото отгоре и си плащат за унижението !!!

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #64 -: 30 Септември, 2017, 22:19 »
Тъжно ми е да го кажа, но никога не съм крил какво мисля. А в момента мисля, че може би е време за промяна.
Навярно още след "контролните мачове" с Иртиш,  трябваше да се обмисли подобен вариант. Разбира се лесно е да се съди от днешна дата,  трудно бе да се каже тогава!
П.П. Туко що в интервюто си след мача,  Радуканов заяви: " Бяхме наясно, че противника играе само с центрирания...."
Аз мисля обратното, още преди мачовете с Иртиш не трябваше да си правим илюзии, че можем да ги елиминираме! Разбира сега вече всички го разбраха, но тогава нереалните представи взеха връх над трезвите оценки! Всички си въобразихме, че отборът и треньорското ръководство имат страхотен потенциал, а истината е точно обратната - ние сме посредствен отбор, който миналата година с късмет, повече  хъс и подценяване от съперниците достигна своето "ниво на некомпетентност" :)

Rado412

• Фен
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Пирин (Благоевград) 0:0
« Отговор #65 -: 30 Септември, 2017, 22:20 »
Явно през зимната пауза трябва да сменяме играчи и ако се налага и треньор.
Жалко, че го казвам, но ако продължим така ( днес не можахме да бием децата на Пирин), то и в Б група ще берем мнооого ядове и там ще имаме цел - ОСТАВАНЕ В ГРУПАТА ... Вескооооооооо  >:( >:( >:( >:(

Pazo

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 71
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #66 -: 30 Септември, 2017, 22:25 »
Нашите да гледат записи от мачовете си от миналия сезон с Локо, Цска, Лудогорец, Черно море за да открият 10 те разлики .... Играчите ни са същите с малки разлики, не сме отбор който сега се вижда на терена да не е обигран. Ние трябва да бием с рутина, а не да се мъчим с отбор с кадрови проблеми и играещи юнши като Пирин.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #67 -: 30 Септември, 2017, 22:27 »
Коментарът ми накратко - слабо, безхарактерно, безидейно до безобразие.  :(
Това вече не е онзи отбор от миналия сезон. Някаква дружинка от игрището зад блока.
И защо Великов не застане пред камерата, за да каже каквото има да казва? Някак не е нормално така.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #68 -: 30 Септември, 2017, 22:27 »

Тъжно ми е да го кажа, но никога не съм крил какво мисля. А в момента мисля, че може би е време за промяна.
Навярно още след "контролните мачове" с Иртиш,  трябваше да се обмисли подобен вариант. Разбира се лесно е да се съди от днешна дата,  трудно бе да се каже тогава!
П.П. Туко що в интервюто си след мача,  Радуканов заяви: " Бяхме наясно, че противника играе само с центрирания...."
Аз мисля обратното, още преди мачовете с Иртиш не трябваше да си правим илюзии, че можем да ги елиминираме! Разбира сега вече всички го разбраха, но тогава нереалните представи взеха връх над трезвите оценки! Всички си въобразихме, че отборът и треньорското ръководство имат страхотен потенциал, а истината е точно обратната - ние сме посредствен отбор, който миналата година с късмет, повече  хъс и подценяване от съперниците достигна своето "ниво на некомпетентност" :)

Стига с това късмет и хъс. Няма как да се поддръжа такова ниво цял сезон. Късметът, хъсът и подценяването свършиха някъде около победата ни над Тирето с 2:0. Истината е, че тогава отборът игра коренно различен футбол и движеше топката много по-добре, имаше острота и мачкаше съперниците с физика. Истината е, че сега и селекцията, и подготовката се оказаха провал, разби се отборният дух и играчите сами не си вярват в себе си. Проблемът не е един и два, причините за всичко също. Но каквито и неща да са чисто обективно зад това състояние на отбора, никое от тях не може да е смислено оправдание да не можем да победим юношите на Пирин Бл.
Only the dead fish follow the stream

tisho_rs

• Фен
  • Публикации: 1159
  • Одобрение: +9/-10
    • Профил
« Отговор #69 -: 30 Септември, 2017, 22:51 »
Слабо,слабо
Безидейно,безхарактерно...
Недопустимо е да не бием пряк конкурент за оставане с оглед на състоянието на Пирин.
Не,че нащо е по различно,но все пак.
Дали не е време Веско вече да си ходи.
Според мен е време.
И защо 2 пореден мач не дава интервюта след мача?

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
« Отговор #70 -: 30 Септември, 2017, 22:56 »
Противникът знаеше, че играем с центрирания. Ние знаехме, че Пирин ще играе бетон с контри. Тогава къде беше Веско да прави промени в движение ? Какво направи за да изтегли гостите. Да ги подведе да нападат а ние да контрираме. Как всички виждаме, че тези безкрайни центрирания не водят до нищо, а само който трябва да го види... не вижда. Докато Будинов е на върха на атаката ще бъдем еднообразни. Обезмисля се влизането в игра на Георгиев след като всички топки отиват към Будинов.
« Последна редакция: 30 Септември, 2017, 22:59 от зевс »

rohаs

• Напредващ
  • Публикации: 101
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #71 -: 30 Септември, 2017, 23:10 »
За съжаление се оказва ,че когато "Титулярите " не играят стоим по добре на терена . / мача за купата/  Трябва да се промени начина на игра. Не му прави чест на Великов, че не се явява след мача да коментира. Това ми прилича на бягство. Когато побеждаваше отбора беше лесно. Сега той е човекът ,който трябва нещо да промени. Ако не го направи значи това му е тавана.

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #72 -: 30 Септември, 2017, 23:56 »
Май е време за оставки!!!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #73 -: 01 Октомври, 2017, 00:03 »
За съжаление се оказва ,че когато "Титулярите " не играят стоим по добре на терена . / мача за купата/  Трябва да се промени начина на игра. Не му прави чест на Великов, че не се явява след мача да коментира. Това ми прилича на бягство. Когато побеждаваше отбора беше лесно. Сега той е човекът ,който трябва нещо да промени. Ако не го направи значи това му е тавана.
От поне 4-5 мача насам за мен това е над 60% тотално сбъркан състав, титуляри, пасивно наблюдение, ненавременни смени и лошо скроена тактика, за което е отговорен старши-треньорът. На второ място под 40% малко липса на късмет при головите удари. Но съм на мнение, че при по-смел поглед много от мачовете можеше да са различни като крайни резултати. Не може да си пращаме младите таланти по селата, а в същото време онзи ден да гледам как един отбор от Първа Бундеслига, участник в ЛЕ, налага младите си 19-годишни таланти! С елементарна игра на ниво максимум Б група сме, която и юношите на Пирин преодоляват вече. Затова за мен този отбор на Дунав е уж същият, но всъщност не е. За съжаление сте прави. Във всеки нормален отбор, когато се натрупа такава огромна серия безпомощност и липса на резултати, идва време да се мисли за промени каквито и заслуги да е имало преди това. В противен случай се обричаме на бавна и болезнена смърт... очевидно. Дори отбори като Лудогорец не могат да си позволят лукса да трупат пасиви, ако ще и не до ШЛ, ами и до звездите да ги е извел някой. Изглежда отборът на Дунав не знае какво да прави и е изпаднал в русло, от което няма излизане. Доказателство е и днешната ни безобразна и жалка игра. Аз вече дълбоко се съмнявам, че отборът ни в този състав на едно или друго ниво е способен да бъде конкурентноспособен.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #74 -: 01 Октомври, 2017, 00:33 »
Резултатите и играта ни няма смисъл да се коментират, но видяхте ли колко малоумни и безсмислени са били тирадите, как Русе бил футболен град ? Имаше ли 500 човека днес ? В "А" група ? Ебем ти футболният град....

П.П Обичам и уважавам безкрайно много Веско, но май е време за промяна..