Анкета

Как ще завърши мачът?

Победа за ЦСКА-София
5 (15.6%)
Равен резултат
12 (37.5%)
Победа за Дунав
15 (46.9%)

Общ брой гласове: 30

Гласуването приключено: 07 Май, 2017, 23:05

Добавени събития

• Първа лига: ЦСКА-София (София) - Дунав (Русе) 2:0: 07 Май, 2017

Автор Тема: ЦСКА-София (София) - Дунав (Русе) 2:0  (Прочетена 22037 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил

Тема за мача със силен съперник в приповдигнато настроение. Последен двубой, преди рулетката на плейофите да се завърти наново и който е много важен, за да се види в какво мотивационно състояние сме и можем ли да се противопоставяме психологически на сериозни отбори на техен терен. Привидно ЦСКА-София изглежда фаворит като домакин, но неведнъж досега сме обърквали тези сметки и на други. Можем да се възползваме от еуфорията им и да ги ударим с мъдра и спокойна игра и да не позволяваме на съдийския произвол да взема връх. За целта трябва да покажем сериозна ефективност. Призовавам отбора на Дунав да се успокои от напрежението и от мисълта, че отсега нататък ще играе пред голяма публика. Знайте, че сме с вас в добро и лошо и използвайте това като актив, за да не се впечатлявате от публиките на софийските клубове. Както неведнъж беше коментирано (за последно в студиото на Диема Спорт днес), с изключение на Лудогорец всички останали тимове са с изравнени възможности и всеки може да бие всеки. Това вече може да се превръща в клише, но е очевадната истина. Освен това в петък доказахме, че сме един голям клуб в България и всеки трябва да се съобразява с нас и да се притеснява от нас, дори Левски и ЦСКА-София.

Прогноза:
От този мач нататък започва новата ни серия от 6 мача без загуба и добро класиране. Казах. Амин!

« Последна редакция: 08 Май, 2017, 00:45 от vivanov »

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
Въпреки, че разбиха Левски с 3-0, Литекс не е нещо особено и можем да им откраднем нещо, ако играем умно и разбира се, ако я няма съдийската сеч. Никога преди този сезон не съм си позволявал да говоря за съдийството на който и да е мач, но тая година положението към нашият отбор е толкова скандално, че няма, как да не се вземе в предвид.

bg_user

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 82
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Хубаво е, че защитниците ни се връщат в игра след наказанията. Веско може да пробва тактиката от мача срещу Лудогорец преди няколко кръга (Димов се нуждае от малко почивка преди финалния спринт), но той най-добре си знае. Хубавото е, че като изключим Луков, всички са на линия. Нашите няма какво да се притесняват от публиката - едва ли ще има повече от 2-3 хиляди на стадиона, предвид дългия уикенд, а и късният час. Ако играем за точки (при обективно съдийство), спокойно можем да вземем една или три. Ако отиваме в София да се "забавляваме", мачът е твърда единица.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
Дунав играе най- добре, когато не са фаворити.А за публиката на ЦСКА ние не сме такъв дразнител, че да напълни стадиона.Напред...играем да не изпаднем 😂😅😆

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
Най обичам да играем ролята на мишоци. 😉

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2018
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
Като нищо можем да ги прибоцкаме лекичко още докато са замаени от победата над Левски :) Иначе прогнозирам 0-0 като резултат...
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

FCD

• Фен
    • Профил
Едно 0:0 би било добър резултат за нас като гост, макар че предпочитам реми с голове на чужд терен 1:1 или 2:2. Забелязал съм, че ЦСКА-Сф имат много добри индивидуалности и правят остри и опасни спускания към вратата на противника, но в повечето случаи са лесно разгадаеми и предотвратими, а и когато нямат ден ефективността им е направо ниска. Щом защитата на Лудогорец на три пъти се справя с тях, а знаем, че голямата им сила не е точно в защитата, защо и ние да не го направим? Най-вече трябва да сме концентрирани в дефанзивен план и да се опитваме да ги пресираме, но дали ще има сили... А ако успеем и да накажем ефективно някоя/някои техни грешки, които неименуемо ще допуснат, още по-добре. При всички положения очаквам да ни натиснат в началото и трябва да издържим и да не допуснем голямата грешка на Левски стихийно да ритаме топката, при което всяка индивидуална грешка ще бъде наказана. Така паднаха и те с разгром. За да вземем нещо от този мач, трябва наистина да сме като една смазана машина (Отбор) - това, което е специалитетът ни. Стегнати, дисциплинирани, без затъване в солови акции и лесно предугодими неточни центрирания. Само с демонстрация на това ни колективно качество можем да пречупим отбора на г-н Ганчев. В противен случай те имат определено някои по-силни индивидуалности като Педро, Десподов, Нунеш и Кулма, които от глупави грешки могат да решат сами мача. Така се случи и едно време на мача ни за Купата с Литекс. И все пак има едно голямо "НО"... Съдийството. Ще ни клъцнат при първата възможност и трябва да сме много осторожни какво правим при единоборствата и влизанията.

ivelin80

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 49
  • Одобрение: +1/-1
    • Профил
Дунав няма да загуби от гмо-смрадта на Ганчев.Само ги вижте колко  наакани ще излязат на терена.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
Като нищо можем да ги прибоцкаме лекичко още докато са замаени от победата над Левски :) Иначе прогнозирам 0-0 като резултат...
Мое мнение е, че ако желаем са вземем поне точка на „Армията” е нужно да отбележим поне гол.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3749
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
Трудничко ще ни бъде. Дришата ще вкара всички методи в употреба, както направи в предишния мач есента. Битката за второто място с Левски ще е на кило кръв и метър кожа и не е реалистично да очакваме, че може да вземем точка, дори и да заслужаваме три.

P.S. Искрено се надявам да се окажа лош пророк!  ;)

nikiman88

• Напредващ
  • Публикации: 464
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
Имам резерви за тоя мач,просто в последните ни два мача защитата ни играе доста неубедително.С Левски имахме и голям късмет а с Локото три гола са си три гола.Добрият ни старт се дължи и дължеше на добрата игра в защита.Нападението съм доволен.Почти винаги отбелязват гол и има положения.Така че там ще е разковничето и дано да имаме и шанс.Литекс не са нищо по особенно от всеки друг отбор в шестицата ,просто са надъхани да се доказват че не са литекс.Успех на момчетата ,ще трябва здраво бягане)).

FCD

• Фен
    • Профил
"Защитите печелят мачовете, а разликата я правят добрите нападатели." Защитата ни предния мач беше като разграден двор, а "голмайсторите" с изключение на Бранко отсъстваха за пореден мач от терена. На мен ще ми бъде изключително любопитно най-вече как ще играем след загуба и дали ще успеем да се успокоим и изправим така бързо както успяваше да го направи с отбора Веселин Великов в други подобни случаи. Миналият мач трябва да го забравим колкото се може по-бързо и да си направим изводите. А те вече са ясни, коментирахме ги подробно. Тези неща не трябва да се повтарят на "Армията", ако искаме нещо. И не толкова резултата колкото точно този аспект ме вълнува в предстоящата среща. Иска ми се да видя достойно и бойко представяне, а ако Фортуна е казала, дори съдиите не могат да предотвратят точните ни удари. Затова колегата по-долу за мен е прав, че трябва да отбележим поне един гол и да се борим докрай за нещо. Доста от хората ни, на които разчитаме да вкарват головете, са забуксували в последно време и главно от тях зависи какво ще направим в неделя. Няма как без да бележим да вземем нещо от такъв мач като предстоящия. Очаквам повече специално от Шопов, Карагарен и Ненов.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Със свито сърце и голямо притеснение чакам този мач! И в главата ми се въртят разни мрачни мисли за крайно негативен резултат. Точно същото изпитвах и преди гостуванията на  Левски и Лудогорец  ;D  Ха дано и развръзката на мача с микренското ГМО бъде същата  8)

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 456
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
Здравейте колеги , Поздрави от Нови Сад !
За мое най-голямо съжаление пропуснах удоволствието да гледам Дунав  на " Градския " и не знам дали ще имам шанс да бъда на стадиона до края на  шампионата и ми остава само Диема .
Поздрави за всички, който бяха  на стадиона ! Естествено , че навсякъде има и по първосигнални хора , който  и интелектуално и ментално реагират при загуби негативно , но на тях няма да им обръщам внимание . Все пък положителните емоции си остават повече , въпреки загубата от Локо Пд .
Почти съм убеден, че за мача с ЦСКА  , Веско ще успее да мотивира и подреди отбора по възможно най-подходящия начин .
Ако няма прекалено много грешки в обрана и съдийски " патерици" смятам , че спокойно може да си тръгнем от София поне с 1 точка . По-важното обаче е играта .... Отбора има изграден стил и сработеност и както се вижда и сърце .
Напред момчета и Само Дунав !

Tsetso

• Нов
  • *
  • Публикации: 5
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Ще цитирам Великов
Цитат
...Щом този отбор играе на "Българска армия", значи това е ЦСКА, няма какво да се коментира повече тази тема...
Радвайте се на този сезон. Злобата е за комплексарите.