Анкета

Как ще завърши мачът?

Победа за Левски
0 (0%)
Равен резултат
9 (50%)
Победа за Дунав
9 (50%)

Общ брой гласове: 18

Гласуването приключено: 21 Април, 2017, 13:56

Добавени събития

• Първа лига: Левски - Дунав 1:1: 21 Април, 2017

Автор Тема: Левски (София) - Дунав (Русе) 1:1  (Прочетена 9469 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
Re: Левски (София) - Дунав (Русе) 1:1
« Отговор #90 -: 22 Април, 2017, 22:58 »
Направи ми впечатление нещо много интересно, което предполагам ще е любопитно и за вас. Едно мнение на левскар, което прочетох и се усмихнах в първия момент, защото макар и поласкан, не мислех, че сме близо до сравнението, но след като си припомних техния мач в Лига Европа преди по-малко от година някъде, трябва да кажа, че съм изненадан колко е прав. Доста прилики, дори в екипите. Разликата е в съдийството.

Цитат
W84me написа:
Тоя мач много ми напомни на мача с Марибор. Дунав определено не са по-слаби от тях, а Левски и в двата мача пропусна един тон положения.

https://www.youtube.com/watch?v=k5efc0Dnz6c

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1455
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
« Отговор #91 -: 23 Април, 2017, 08:21 »
Момчета, с риск да си навлека гнева на някои от вас, ще кажа, че според мен този мач реферите бяха на ниво като цяло. Главният пусна по-свободна игра, заради което се и получи толкова динамичен мач - иначе ако искаше да ни реже, можеше да свири и фаул срещу Костадинов при изравнителния ни гол (не че имаше, ама просто ей така), както и някои строполявания около наказателното ни поле. Все пак това е контактен спорт, не всяко побутване, подръпване и пощипване е фаул. Положението на Шопов, Прохазка го дръпна леко, наруши му баланса, ама го пусна точно навреме, хитро го изигра, съдията малко пресоли манджата с жълтия му картон, но общо взето това плюс някой друг обратен тъч му бяха грешките. Ако беше решил да подпира Левски, нямаше да вдигне 2 минути продължение (с Лудогорец бяха 5!). Да, засада според мен нямаше, но и това го отдавам на неволна грешка, отколкото на тенденция. Предният мач имаше спорни положения пък в наша полза, както и в мача ни със Славия (засади, мина ли топката гол линията - според мен не, ама диемаджиите извадиха някакви графики, гол след като наш си помогна с ръка малко). Според мен, със старта на плейофите, реферите коригираха (засега!) отношението си към нас и няма брутални изцепки, както бе през есента и някои от мачовете пролетта. Да си почиват момчетата и да се готвят за следващия мач. Аз очаквам Бранимир Костадинов да избухне в него, крилото ни в най-добра форма в момента, което обаче го преследва малшанс последните мачове.
+1
Мнението ми се припокрива с това на колегата само да добавя, че мачът си беше абсолютно 1Х2 и по-скоро трябва да се радваме на точката и играта на Дунав и срещата като цяло, отколкото да търсим и обсъждаме спорните положения в един толкова динамичен мач. Похвала и за двата отбора!
п.п. Също така не разбрах, този мач купихме ли го или го продадохме  ???
« Последна редакция: 23 Април, 2017, 08:50 от boti4eli »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2947
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
« Отговор #92 -: 23 Април, 2017, 09:40 »
Второто полувреме съдията наистина влезе в час и започна да свири обективно. Но първото...... :-\ . Всички видяхте, че засада на Костадинов нямаше но Тодоров отмени гола му. Ако обаче това положение беше пред нашата врата...познайте какво щеше да последва ;) И при подръпването на рамото на Шопов основание за 100% дузпа нямаше , но ако спрямо някой левскар в нашето наказателно поле имаше подобни действия......а, как мислите? Да не е имало подобни тесли срещу нас, да каже човек - случва се, нейсе, но то колко пъти ни рязаха главата от кръста - пресилени картони, несъществуващи дузпи, обратни фалове...!!! Просто второто полувреме не му дадохме повод на шуменския, иначе жална ни майка >:( Не се заблуждавайте, почти няма съдия който да не предпочете Левски, Лудогорец, ЦСКА и т.н. пред Дунав при спорни ситуации!!!

tipin

• Фен
  • Публикации: 1862
  • Одобрение: +57/-33
    • Профил
« Отговор #93 -: 25 Април, 2017, 07:12 »

10 минутен репортаж от мача, но са пропуснали голът от 'засада' на Дунав...

https://gong.bg/bg-football/parva-liga/multimedia/video/comment/mach-ot-ekstra-kachestvo-na-gerena-zashto-e-bez-pobeditel-429216

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1455
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
« Отговор #94 -: 25 Април, 2017, 17:58 »
http://football24.bg/novina/171196-veselin-velikov-neka-kolegata-mitov-da-si-gleda-i-komentira-negoviya-otbor
А така Веско, този треньор-анонимник-еднодневка да си знае мястото, не може и на малкия ти пръст да се опре ЖАДНОТО!

Biserr

• Временна
  • Стартиращ
  • *
  • Публикации: 48
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #95 -: 25 Април, 2017, 18:37 »
С голям кеф събрах всичкия студ на Герена. Бяхме 18 човека, но ми се струваше, че надвикваме на моменти онази "огромна" агитка от 500 човека. В тази връзка - като ученик си бях в агитката. Сега като отида на мач, се оказва, че не знам песните и скандиранията. Видя се, че не съм само аз :) Всички столични дракони сме неуки. Та дали няма да може в някоя нарочна темичка някой да публикува малко текстове...
А полицая говореше на мен - в момента, в който осъзнах какви ги предлага, ми увисна челюстта и кротко изревахме всички...:). А той кротко повдигна рамене и си тръгна :). Как пък ще се радвам на тази страхотна игра и ще си тръгнем без да поздравим отбора и треньора.
ПП С  още по-голям кеф ще си пътувам до Русе за така чакания първи домАкински мач.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1862
  • Одобрение: +57/-33
    • Профил
« Отговор #96 -: 25 Април, 2017, 20:59 »
 Пусна се слух, че стадионът е бил пълен, но левскарите са се маскирали като седалки...

Dragons

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 69
  • Одобрение: +0/-2
    • Профил
« Отговор #97 -: 26 Април, 2017, 00:12 »
Добре им се беше получило  ;D

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3740
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #98 -: 26 Април, 2017, 00:51 »
Пусна се слух, че стадионът е бил пълен, но левскарите са се маскирали като седалки...
Хаха, очевидно стадионът се пукаше по шевовете... от седалки! Само тук-там някои не бяха разбрали и не бяха успели да се преобразят.  ;D

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #99 -: 26 Април, 2017, 22:19 »
Отбор, който има претенции, че е отборът на народа, отбор с около 2 млн. фенклубове по целият свят събра точно 600 човека в собственият си град :) Същата смешка са и ония измислени люляци от София, които сега се наричат ЦСКА. Да им пикая на народната любов..

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #100 -: 27 Април, 2017, 09:39 »
В България на думи всички са тежки. Има 2 милиона левскари, от които 99% не биха дали и 1 лев за клуба. Оправдания много - студ, слаба игра, "не е като едно време", тежка икономическа обстановка и т.н. За сметка на това, особено след победа над някои "вечен" съперник стават велики - "ние газим" , "шампиони оле" и т.н. Не е само с Левски такъв случая, просто темата е за тях.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #101 -: 27 Април, 2017, 12:19 »
Така е и самите те прекаляват. Огромните им грандомански претенции и нетърпимостта им създават проблеми, които дори те самите не осъзнават колкото и да им обясняваш. Ако някой си е мислел, че ние някога сме били от едната в другата крайност и ако погледне там как е, ще осъзнае, че ние в сравнение с техните фенове сме невинни овчици.  :)