Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0: 15 Април, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0  (Прочетена 9083 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1865
  • Одобрение: +58/-33
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0
« Отговор #90 -: 19 Април, 2017, 20:28 »
 То в Разград все пак се записваме отвреме навреме.
 Ама в Русе сме като на театър...

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #91 -: 19 Април, 2017, 21:47 »
Danubio Azul каза нещо вярно според мен. Но за това си трябват и пари, и организация. Трябва агитката да се разшири с времето и разпръсне по секторите или част от тях, за да подклаждат и трябват знамена и много аксесоари. Дори всички да скандираме и да вдигаме едновременно шалове само, пак е нещо, но трябва тон на синхрон. Иначе с цветни картони също се постига супер хореография, но си трябва организация, пък при нас май нещо още липсва. Мисля, че фенклуба е хубаво да помисли по въпроса. Трябва да се разчупи обстановката. Мисля, че може да се почерпи ноу-хау от тук на Север. Няколко човека също така им предложихме да си отворят банкова сметка, да се обяви някъде и който може да превежда там, за да помага за хореография и аксесоари. Сигурен съм, че много хора биха помогнали, особено, които не са в града или са в чужбина. От няколко дни се каня да мина покрай урната да ударя едно рамо, но пустото му време все не остава или ме завличат ангажименти далеч от мястото и не мога да стигна дотам. Все ще намеря време тези дни, ама трудно е така...

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 762
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #92 -: 19 Април, 2017, 22:50 »
Тази дискусия май е за друга тема, ама така и така сме я подкарали... Вижте, много неща могат и трябва да се направят, но за момента просто няма как да се случи. Ще са необходими години, повярвайте ми. Нещо, което е рушено с години, не може да бъде оправено за няколко месеца или един цял сезон. Говоря за нашата агитка, за публиката ни като цяло и апатията, която ни е налегнала. Някои от нас си спомнят колко по-голяма като бройка беше агитката на Дунав преди 20-ина години, сега картинката е направо плачевна. 20-ина хлапета + няколко стари кучета се мъчат да поддържат огъня жив, което е достойно за възхищение, но без да се запалят нови, няма как да стане. И да, трябват хора по секторите да палят искрата, дори са ми идвали и малко грубички идеи като например да насядат по най-долните редове, а след началото на мача да стават прави и да скандират, като така всички зад тях щат-не щат, ще трябва също да се изправят на крака  ;D . Обаче няма хора за подобни неща, момчета. Сега, като станеш да скандираш и те гледат с поглед тип "къв е тоя ненормалник", а някои дори ти подвикват сърдито да сядаш, щото видиш ли не можели да гледат мача. Така че най-добре се подгответе за мачове, в които повечето хора са дошли не на мач, а на опера или театър  :( .

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
« Отговор #93 -: 19 Април, 2017, 23:14 »
Тази дискусия май е за друга тема, ама така и така сме я подкарали... Вижте, много неща могат и трябва да се направят, но за момента просто няма как да се случи. Ще са необходими години, повярвайте ми. Нещо, което е рушено с години, не може да бъде оправено за няколко месеца или един цял сезон. Говоря за нашата агитка, за публиката ни като цяло и апатията, която ни е налегнала. Някои от нас си спомнят колко по-голяма като бройка беше агитката на Дунав преди 20-ина години, сега картинката е направо плачевна. 20-ина хлапета + няколко стари кучета се мъчат да поддържат огъня жив, което е достойно за възхищение, но без да се запалят нови, няма как да стане. И да, трябват хора по секторите да палят искрата, дори са ми идвали и малко грубички идеи като например да насядат по най-долните редове, а след началото на мача да стават прави и да скандират, като така всички зад тях щат-не щат, ще трябва също да се изправят на крака  ;D . Обаче няма хора за подобни неща, момчета. Сега, като станеш да скандираш и те гледат с поглед тип "къв е тоя ненормалник", а някои дори ти подвикват сърдито да сядаш, щото видиш ли не можели да гледат мача. Така че най-добре се подгответе за мачове, в които повечето хора са дошли не на мач, а на опера или театър  :( .
Не може да искате всички да станат да скандират и да гледат мача прави.Има възрастни хора, болни.Откъде накъде насила ще ги накарате да си останат в къщи и да гледат мача по телевизията.Това си е насилие.Второ не е разумно агитката да се разпръсна и да се разводнява.По добре е да се помисли как да се привличат млади хора към агитката.Трябва да се попълва репертоара от песни.Наистина ще трабва малко професионална помощ.Защото без да се опитвам да засегна някого, но се пее малко фалшиво. Трябва тоналностите , в които се пее да са по високи, защото в определени моменти агитката направо ръмжи като на баба Меца баба и 😆.Пак повтарям, че съм добронамерен.Трябва да се вземат мелодии от песни от агитките на английските отбори защото нашенските все избиват на " Велик и нашият войник ".„футболни песни“: https://www.youtube.com/playlist?list=PL0075BCC455EBBC32   
  https://youtu.be/Vp5vLVBF77Y
« Последна редакция: 19 Април, 2017, 23:47 от зевс »

red forman

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #94 -: 19 Април, 2017, 23:49 »
Съгласен съм, зевс. Затова писах, че идеята е доста груба. Аз също съм против да караме жени, деца и възрастни да кибичат прави 2 часа, просто ми се ще да накараме като цяло апатичната ни публика да живне, ако ще да е за по минутка-две няколко пъти на мач. За пръсването на агитката по секторите също съм против, тя трябва да е на едно място, за да дава тон за песните и скандиранията. И аз си го представям с привличането на нови, ентусиазирани младежи за каузата, ама как да стане...

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #95 -: 20 Април, 2017, 00:22 »
Е как да стане... Има сигурно как да стане, ама трябва да сме като Ботев днес. И не е необходимо да са само ентусиазирани "младежи". Всеки, който иска, възрастова граница няма. Не сядаме да лющим семки някъде, а който иска да "усили мощността", отива при агитката и започва с тях епизодично или ако иска постоянно и така. Това зависи от всеки един. Едно време, когато бяхме действително много, всички скачахме и викахме и това за нас беше забавление. А който иска, да си стои там на спокойствие. Защо някой смята, че е насилен? Тук обаче трябва финансиране за доста неща, от пръдня боя не става. Също така така наречената "агитка" не бива да се капсулова в тесен приятелски кръг, защото така ще си остане 20-30 човека. Трябва да се проумее, че трябва да стане нещо много по-голямо, ако ще и по неформален начин с плаваща периферия. Хайде сега, който иска, на първото домакинство от голямото зАвръщане отиваме при агитката и мощно се включваме в подкрепата. Не е необходимо който не иска да пее, и аз не ги знам всичките там песни, но което зная, викам и пея. Често съм се включвал като "периферия". Друг е въпросът, че зевс е прав, аз подкрепям това, което казва и песните и скандиранията трябва да се актуализират и да се измислят едни по-мощни, по-силни, по-респектиращи такива, че една част от репертоара сега ми звучи като "Аз съм Сънчо..." Има действително и силни песни и скандирания. Понеже сме в тази тема, вижте агитката на ЧМ примерно. 100 човека на мача тресат клетката с мощно синхронно скандиране, те даже не пеят толкова. Ботев пък днес пееха "Тих, бял Дунав" - класика, но ефектна. Как пък ние пък не се сетихме веднъж? И т.н. един милион идеи... Не ми се сърдете, просто си казвам честно и откровено мнението, ако не искате да се заблуждаваме.
« Последна редакция: 20 Април, 2017, 00:24 от FCD »

red forman

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #96 -: 20 Април, 2017, 01:39 »
Предлагам някой, който има съответните права, да премести коментарите извън темата за мача в раздела за фенклуба или където намери за добре. Не че нещо, ама гледам че доста хора имаме какво да кажем по въпросите, свързани с публиката ни, а определено не е тук мястото.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #97 -: 20 Април, 2017, 02:00 »
Човек, едва ли това е чак толкова важно, отколкото какво точно ще се каже и ще се осъзнае. Пишем тук, защото този мач е поводът да си зададем много въпроси и да се разграничим от разни там всезнаещи експерти. Даже ако питаш мен, трябва да отиде в темата за Първа лига, че барем осъзнаем къде се намираме. Сякаш още живеем във В групите някъде на ментално "фенско" ниво.

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 293
  • Одобрение: +13/-2
    • Профил
« Отговор #98 -: 20 Април, 2017, 07:55 »
И да, трябват хора по секторите да палят искрата, дори са ми идвали и малко грубички идеи като например да насядат по най-долните редове, а след началото на мача да стават прави и да скандират, като така всички зад тях щат-не щат, ще трябва също да се изправят на крака  ;D . Обаче няма хора за подобни неща, момчета. Сега, като станеш да скандираш и те гледат с поглед тип "къв е тоя ненормалник", а някои дори ти подвикват сърдито да сядаш, щото видиш ли не можели да гледат мача. Така че най-добре се подгответе за мачове, в които повечето хора са дошли не на мач, а на опера или театър  :( .
В мача с Морето в блок 2 на Централната трибуна имаше едно момче от първите редове, което точно това правеше и много добре му се получаваше. Е, не ставахме прави, но откъм скандирания беше добре. Ако примерно са по двама на блок, втория някъде малко по-назад, ще трябват по 8 човека за сектор А и В (не знам обаче къде ще е агитката на нашия стадион). Но може и по 4 да са достатъчни. Може да поддържат връзка в някоя WhatsApp/Viber група, за да не дадат тон за различни неща по едно и също време. Или просто да се разберат примерно на 5-тата минута да дават тон за еди коя песен, на 15-тата за друга и т.н. Варианти има, но трябва да се пробват и да видим кои действат най-добре.

А за репертоара - има 2-3 неща, които аз лично се учудвам, че не ги скандираме. И химнът на Габи е хубав, може поне да припяваме с него преди мача за загрявка.