Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0: 15 Април, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0  (Прочетена 8893 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 748
  • Одобрение: +21/-8
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Черно море (Варна) 1:0
« Отговор #75 -: 17 Април, 2017, 13:51 »
 Всички ние, русенската публика, също както и момчетата от отбора трябва да се учим на нови навици.Поддържането на отбор от ППЛ не би трябвало да е същото както на отбор от селските или окръжните групи / никакви недобронамерени препратки към хората от село тъй като на повечето от нас коренът ни е от там /.Сега трябва вече да разберем , че разбирането ни за футбол  /  на нас феновете / е на любителско ниво. Не може да сравняваме възпитанието на децата с някакви съвети към футболисти и треньори.Трябва да търсим най-безболезненият начин да изразяваме мнението си , защото и футболистите и треньорите четат какво се пише из форумите, а това със сигурност им влияе.А такива индивиди като онзи парапитек, който гръмогласно даваше мнение на футболистите по време на мача не са за майсторската група, а за мачове между Урожай Мечка и Атлетик Тръстеник, където народа се събира за да се сбие, да попсува на воля. 😂
« Последна редакция: 17 Април, 2017, 14:00 от зевс »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #76 -: 17 Април, 2017, 13:55 »
Демокрацията сама по себе си дава право да изразяваш свободно мнението си, стига да спазваш закона, да не обиждаш или накърняваш личността и достойнствата на коментирания обект!

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 761
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #77 -: 17 Април, 2017, 14:02 »
Абе, Урожай не бяха ли от Пиргово?  ;D ;D ;D

зевс

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #78 -: 17 Април, 2017, 14:16 »
Демокрацията сама по себе си дава право да изразяваш свободно мнението си, стига да спазваш закона, да не обиждаш или накърняваш личността и достойнствата на коментирания обект!
Свобода не означава свободия.Аз не съм казал, че трябва да се забрани със закон даването на мнение / чети внимателно какво съм написал / , а много да внимаваме какво казваме, защото думите са като куршуми.Ето ти за нула време се засегна, че съм оспорил правото ти на мнение.А ако си футболист или треньор и си подложен на постоянна критика от сульо и пульо ? Кво правим тогава? Трябва да си даваме сметка,че даваме мнение,  скрити зад анонимност , срещу хора застанали с името си насреща.Също не бива да забравяме, че " авторитетната" и " всезнаеща" публика на " Левски" , " Ботев" изгони треньори, гони футболисти и президенти и докара беди на отборите си.Свободата на словото носи огромни отговорности и то само ако не е анонимна.

зевс

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #79 -: 17 Април, 2017, 14:17 »
Абе, Урожай не бяха ли от Пиргово?  ;D ;D ;D
😂😆😁 Все тая.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #80 -: 17 Април, 2017, 14:43 »
Свобода не означава свободия.Аз не съм казал, че трябва да се забрани със закон даването на мнение / чети внимателно какво съм написал / , а много да внимаваме какво казваме, защото думите са като куршуми.Ето ти за нула време се засегна, че съм оспорил правото ти на мнение.А ако си футболист или треньор и си подложен на постоянна критика от сульо и пульо ? Кво правим тогава? Трябва да си даваме сметка,че даваме мнение,  скрити зад анонимност , срещу хора застанали с името си насреща.Също не бива да забравяме, че " авторитетната" и " всезнаеща" публика на " Левски" , " Ботев" изгони треньори, гони футболисти и президенти и докара беди на отборите си.Свободата на словото носи огромни отговорности и то само ако не е анонимна.
И въпреки всичко, това не отменя правото на всеки, дадено по Конституция, за свободно изразяване на мнението, когато е градивно. И с това трябва да се съобразяваш ти, аз... дори треньорът, президентът и футболистите. Друг е въпросът за моралният аспект, който засягаш, но то е въпрос на мозъчен вътък, индивидуална култура и възпитание. Нямаш ли го, колкото и да му обясняваш - от едното влязло, от другото излязло. Не зная как да ги отстраним тези елементи от стадиона. Те ни опозоряват. Такъв тип "всезнаеща" публика гони футбола.
Също така не знам кого наричаш "Сульо и Пульо"? Би ли уточнил, ако обичаш? Има значение в този план и от кого точно е изразена критиката. Едно е да е от мен, от теб, или някой, който за пръв или за втори път път стъпва.
Много е важно също така как е формулирана критиката и затова искам да помоля уважаемите колеги да се съобразяват с думите, които нараняват, въпреки че имате право да си кажете свободно мнението.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3743
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #81 -: 17 Април, 2017, 14:53 »
Никой не оспорва правото на изразяване на мнение. Въпросът тук е по-скоро морален. Има ли моралното право някакъв си абориген да излива по време на целия мач помия върху играчите, без ни най-малко да е запознат с тяхната работа и с усилията, които полагат? И най-важното - този "човек" въобще наясно ли е с понятията "морал" и "право" или в момента просто си пие поредната биричка, грухтейки доволно, а ние си чешем пръстите по клавиатурите в безполезен опит да се справим с влиянието на такива като него?

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 761
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #82 -: 17 Април, 2017, 15:19 »
Абсурдно е да разкараме подривните елементи от стадиона или да изкореним "селските" прояви на отделни единици от публиката ни. Друг въпрос е, че не е и правилно. Масата ще пълни касата  ;D , колкото и прозаично да звучи, не може да искаме пълен стадион с нормална, възпитана и толерантна публика. Пресен пример е тенис турнира в София и чобанските изцепки на някои типове. Всичко е въпрос на самосъзнание, тази тема е многократно дъвкана във форума. Имаше и радикални идеи за доста по-скъпи билети с цел прогонването на хейтърите от стадиона. Аз лично бих искал дори много повече от нашата публика (да сме прави цял мач, да подкрепяме Дунав със скандирания от първата до последната минута, да не продължавам още), ама моето са такива утопични неща че...

зевс

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #83 -: 17 Април, 2017, 20:20 »
 😂😅😆 За да няма обидени...аз съм и сульо и пульо.Нямам предвид определени хора.По скоро всичко е на принципна основа. Черешката на тортата е в професионалните съвети.Понякога като чете човек форумите, особено на Ботев Пловдив придобива усещането, че се намира в клуб на световно известни футболни специалисти 😆 . Това имам предвид, а не че никой не бива да дава мнение. Пожелавам и успех на Дунав в предстоящият мач с Левски. Ако не успеем, лично за мен не е драма.Мисля, че самото ни класиране сред първите шест веднага след завръщането ни сред майсторите е огромен успех.И аз се гордея с това.

ilma1234

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 49
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #84 -: 17 Април, 2017, 21:01 »
По повод сравнението с възпитанието на детето -критикувам ,карам се но когато дойде момента "Давай ,ще се справиш ,супер си !"  ,а при евентуален неуспех "Случва се ,следващия път ще си по-добър" и прегръдка :)
Това по време на игра да обиждаш и хулиш ,моля ви няма нищо общо с градивната критика и е супер демотивиращо.
При постигнатите резултати ,нека само тези които са № 1 в сферата си и всяко тяхно действие или бездействие води до невероятен успех си позволяват да мрънкат и обиждат.
Градивната критика е друго нещо ,но тя е обвързана неминуемо с подкрепа ,другото е комплексарщина

tsonkov

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 57
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
« Отговор #85 -: 17 Април, 2017, 21:49 »
Много точно !

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #86 -: 17 Април, 2017, 21:55 »
зевс, съгласен съм, но не си избрал правилно място къде да проповядваш светлосинята вяра сред вярващите, тъй като Сульо и Пульо едва ли въобще пишат в този форум. Следващият път като видиш Сульо да псува като каруцар на стадиона или Пульо да плюе компетентно във Фейса отиди при тях и им направи забележка директно и им обясни тези неща. Барем вземат малко акъл, ако въобще има. Тук според мен няма сульовци и пульовци, а все хора, милеещи за Дунав. Може да са се вясвали един-два трола периодично, но е рядко явление. Нека хората във форума без притеснение да си кажат всякакво мнение, ако не цели заяждане или да обиди някого, най-малко футболистите ни. Всички сме горди и никой не се сърди, когато са падали с игра, но не в серия от мачове с "ваканционна игра", защото това си личи и определено не допринася за "касата от масата".

зевс

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #87 -: 18 Април, 2017, 20:43 »
зевс, съгласен съм, но не си избрал правилно място къде да проповядваш светлосинята вяра сред вярващите, тъй като Сульо и Пульо едва ли въобще пишат в този форум. Следващият път като видиш Сульо да псува като каруцар на стадиона или Пульо да плюе компетентно във Фейса отиди при тях и им направи забележка директно и им обясни тези неща. Барем вземат малко акъл, ако въобще има. Тук според мен няма сульовци и пульовци, а все хора, милеещи за Дунав. Може да са се вясвали един-два трола периодично, но е рядко явление. Нека хората във форума без притеснение да си кажат всякакво мнение, ако не цели заяждане или да обиди някого, най-малко футболистите ни. Всички сме горди и никой не се сърди, когато са падали с игра, но не в серия от мачове с "ваканционна игра", защото това си личи и определено не допринася за "касата от масата".
🤗 Приемам забележката.

зевс

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #88 -: 18 Април, 2017, 20:44 »
Да се чуди човек как Дунав гони евроквота, а е най-ощетяваният отбор, с най-ниските заплати. Явно хората в Русе знаят рецептата как се прави отбор, който може да бие Лудогорец в Разград. Защо другите не се учат от тях? Може би не им остава време от гледане на записи и даване на интервюта.
[/size]От декларацията на Лудогорец

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 293
  • Одобрение: +13/-2
    • Профил
« Отговор #89 -: 19 Април, 2017, 20:18 »
Аз лично бих искал дори много повече от нашата публика (да сме прави цял мач, да подкрепяме Дунав със скандирания от първата до последната минута, да не продължавам още), ама моето са такива утопични неща че...

На мен не ми звучи чак толкова утопично да подкрепяме отбора със скандирания през цялото време. Ако има разпръснати на различни места из стадиона хора, които постоянно да дават тон, може и да се получи. И особено ако раздвижват репертоара, че напоследък май подвикваме само 2-3 общи фрази.