Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Левски (София) 2:2: 28 Февруари, 2017

Автор Тема: Дунав (Русе) - Левски (София) 2:2  (Прочетена 13215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

RedBull

• Напредващ
  • Публикации: 470
  • Одобрение: +5/-8
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Левски (София) 2:2
« Отговор #150 -: 01 Март, 2017, 10:05 »
Момци играхме много добре! Смело мога да кажа,което преди 2 години примерно,ако някой ми го беше казал,щях да му се изсмея..че "Изтървахме Левски".... Само едно не можах да разбера,защо при страхотна игра на Карагерен,че и гол майстор,той беше сменен и то при 2:2 и точно тогава напъвахме! Викам си сигурно Веско играе за хикс,но като вкара и Муйеци и заиграхме с двама нападатели викам значи пък победата търсим..Странно! Но пък Добре освиркахме Тони Найка!И най-важното което сигурно коментирате,не съм чел коментарите назад е ИМАШЕ ДУЗПА,няма спор....  САМО ДУНАВ!
« Последна редакция: 01 Март, 2017, 10:07 от RedBull »
Там където Дунава минава,трева не никне!

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #151 -: 01 Март, 2017, 10:10 »
Че имаше игра с ръка и че позицията на ръката беше неестествена - спор няма. Въпросът е дали преди това Ларин не бе избутан и съответно дали преди дузпата нямаше нарушение в атака. Иначе никой не спори, ръката бе очевидна. Мачът с Ботев така и не видях повторение, което да ме убеди на 100%, че Будинов играе с ръка в наказателното поле. Но и в неговия случай ръката му не беше прибрана. Тук следва въпросът в аналогични ситуации пред другата врата какво свирят съдиите, но това е отделна тема.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2949
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
« Отговор #152 -: 01 Март, 2017, 11:15 »
Е, това с дузпите свирени за неволно докосване на топката с ръка в наказателното поле е наистина идиотска история. Трябва да си безрък за да не ти се случи при динамична ситуация в която няма време да мислиш "абе прибрах ли си ръката аз или...". Това правило трябва да се прецизира много добре и съдиите да не прекаляват с него, защото само от едно такова съмнително отсъждане се стига до незаслужена загуба. А, че имаше брутално блъскане в гръб на Ларин, имаше и то пред очите на Сватбата. Този идиот ни дебнеше цял мач и само чакаше и най-малкия повод да ни удари теслата.
Колкото до това защо Великов освободи Давронов и Читака, с основание го направи. Лошото е, че не намерихме по-добри. Давронов освен едни рискови шпагати друго не показа в мачовете в които игра, а Читака просто няма класа за първа лига. Така или иначе имаме крещяща нужда от един креативен халф от типа на Ивчо Кирилов или Раденцов от младите им години, но с този скромен бюджет... :-\
Относно това Русе футболен град ли е, или не? Да, точно по показателя посещаемост и нарастващ интерес на публиката към отбора, Русе е много футболен. По други покаатели, като завоювани титли и купи, успешни изходящи трансфери, участници в националните гарнитури и т.н. отстъпваме поне на 8-9 града, но като интерес към играта и любов към отбора ни - абсолютно футболни сме!
И за да се засили още този интерес и посещаемоста на мачовете в Русе, грижата е преди всичко на общината. Стадионът е общински и отдавна трябваше да е ремонтиран и осъвременен, защото е най-посещаваното обществено място в града. Никое друго мероприятие не може да събере 2-3 пъти в месеца по 5-10000 души на едно мясо! Така, че общината отдавна трябваше да направи стадиона привлекателен и удобен за зрителите, с паркинги, подходи, каси, входове, тоалетни за всеки сектор, павилиони около и вътре в стадиона, които да облекчават кетъринга и т.н. Клубът в това отношение няма вина. Кусурите му са другаде, например намирането на още щедри спонсори.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10526
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #153 -: 01 Март, 2017, 11:22 »

Момци играхме много добре! Смело мога да кажа,което преди 2 години примерно,ако някой ми го беше казал,щях да му се изсмея..че "Изтървахме Левски".... Само едно не можах да разбера,защо при страхотна игра на Карагерен,че и гол майстор,той беше сменен и то при 2:2 и точно тогава напъвахме! Викам си сигурно Веско играе за хикс,но като вкара и Муйеци и заиграхме с двама нападатели викам значи пък победата търсим..Странно! Но пък Добре освиркахме Тони Найка!И най-важното което сигурно коментирате,не съм чел коментарите назад е ИМАШЕ ДУЗПА,няма спор....  САМО ДУНАВ!

Карагарен го смени, за да го запази за събота за не по-малко важния мач с Монтана. Все пак колкото и да е добър, не е известен с кой знае каква физика, нормално е като си е свършил работата, да го смени.
Only the dead fish follow the stream

само дунав

• Напредващ
  • Публикации: 155
  • Одобрение: +9/-4
    • Профил
« Отговор #154 -: 01 Март, 2017, 12:05 »
 В средата на първото полувреме Карагерен изкълчи десния глезен и това бе една от причините за смяната

forzadunav

• Напредващ
  • Публикации: 183
  • Одобрение: +6/-2
    • Профил
« Отговор #155 -: 01 Март, 2017, 12:16 »
Според мен ще е много добра идея на първия мач в Русе след завръщането (може би този със Славия), цените на билетите да е много ниска, та да се напълни стадиона. Дори финансово е по-изгодно да има 15 000 по 3лв, отколкото 5 000 по 8лв. Когато хората свинат да ходят на стадиона и особено в дербитата, в някой съботен ден спокойно ще могат да се събират и 15 000 по 10лв, което вече си е сериозен приход.  :) като цял ов Русе живота е относително скучен, няма кой знае какви събития, хората нямат много пари, а любителите на футбола са много, така, че съм сигурен, че това би било по-правилната политика.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10526
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #156 -: 01 Март, 2017, 12:27 »
Хора, стига с тия сметки еди колко си по 3, 5, 10 лева. Да сте виждали някъде по нормални държави целият стадион да ти е една цена и една категория места? Трябва да има цени за всички социални категории, но категорично е несериозно това 3, 5 лева за всички. Просто местата трябва да се категоризират и секторите разделят. Както и да има реален контрол.  Тогава ще имаш билети за 4 лева, ще имаш и такива за 10, даже и билети за правостоящи ще може да пуснеш някаква бройка на символични цени. И тогава който няма възможност има опция да гледа Дунав на поносима цена, като искаш централни места - си плащаш допълнително. Трябва да се мисли и за семейни пакети, покани приятел и така нататък. Така се пълни стадион. Отделно трябва да има и какво да си купиш от там, то от това могат да са големите приходи, защото манталитетът на хората е да не считат много билет за концерт, мач, театър, че го дават за себе си. За себе си е ако си купят нещо и го изядат - жалко и тъпо е, но е факт и трябва да се мисли по-сериозно в тази посока. Но за билет - нормално е минималната възможна цена да е 4 лева и то за най-слабите отбори. Всъщност, то е крайно време да се разделят на категории отбори - срещу най-добрите минималната цена да е 6-7 лева, средняците 5-6, най-слабите 4. Това минимални цени, вече нататък за по-хубави места, козирки и прочее друга цена. Има много неща, които да се измислят, но за да имаме пълен стадион и приходи трябва да приключим вече с този пещерен комунизъм. Минаха почти 2 десетилетия от 21 век все пак, а ние продължаваме да си приказваме какво нямало как да стане и, че тук било България. Ми хубаво. Отделна темата, че 15 хиляди вече не побира този стадион и няма от къде да се вземат. Реалната цел е 10-12 хиляди души. Но дума да става - не е сериозно да няма избор на цени, места и така нататък и всеки да си преценява според чергата. Дай да се направи целият стадион по 1 лев за хората в затруднение. А това, че ще влязат и много други хора, дето хич не са в същото положение на същата цена не е важно.
« Последна редакция: 01 Март, 2017, 12:40 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 761
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #157 -: 01 Март, 2017, 12:45 »
Не ми се иска да го казвам, за да не създавам излишно напрежение, но през целия сезон (дори преди началото му) оставам с впечатление, че няКОЙ просто НЕ ИСКА Дунав да играе пред публиката, която бихме могли да съберем на мачовете си. Направени бяха много неща в тази посока, като започнем от безумните изисквания за лампи (а играем повечето си мачове в светлата част на деня), договора за тв правата, позволяващ им да ни набутват най-неудобните за феновете ни часове, наказанията да играем без публика. Убеден съм, че този списък не приключва тук и дано да греша, но завърнем ли се в Русе подозирам, че следващата стъпка за прогонване на публиката ни ще е цената на билетите. Да, в момента имаме страхотен потенциал за привличане на голям брой хора на стадиона, още повече ако успеем да се задържим в първата шестица, но у мен продължава да се спотайва наприятното чувство, че този потенциал няма да се използва (било то умишлено или поради некадърност). Силно се надявам да греша,но...

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #158 -: 01 Март, 2017, 13:21 »
И аз имам подобни съмнения от известно време, но каква е истинската причина, само можем да гадаем. Странното е, че прекалено много случайности се насъбраха с натрупване. То не бе бавене на ремонти и изкривявания на континуума, то не бе лишаване от домакинства, то не бяха леко небрежни програми. Или е невероятна случайност, съизмерима с тото-вероятностите, или алкохолизмът идва в повече на някои хора, или си е напълно нарочно и целенасочено действие неизвестно от кои заинтересовани групи. Тъй като в реалния живот вероятности има всякакви, силно се надявам да сме уцелили мега лошия късмет на живота, но шестото чувство ни човърка отвътре и сякаш ни подсказва друго. КОЙ?

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 185
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #159 -: 01 Март, 2017, 19:40 »
Този път д-р Симеонов вече не успя да запази спокойствие и си каза приказката. Ако на някого не му харесва, това си е негов проблем, но аз подкрепям доктора - просто вече не бива да се премълчават безобразията срещу нас:

https://topsport.bg/levski/bosat-na-dunav-izrigna-sled-macha-s-levski-tozi-sadiya-ne-e-normalen.html

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #160 -: 02 Март, 2017, 01:14 »
A, той си мислеше, че като си мълчи, хората ще си кажат, че е много умен и възпитан ли !?