Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) 3:5: 28 Октомври, 2016

Автор Тема: Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) 3:5  (Прочетена 23751 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1874
  • Одобрение: +59/-33
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) [28.10. || 20:00]
« Отговор #120 -: 26 Октомври, 2016, 17:07 »
Химнът на Дунав е готов.
Ще го чуем за пръв път в петък!

mozart

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 54
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #121 -: 26 Октомври, 2016, 17:22 »
  Относно стадиона, от днес стадионът вече е на клуба за следващите 35 години и предстои да стане бижу без кавички.
Гледам вашият го скопяват за пореден път. Защо позволявате тази гавра? Толкова ли нямаше място още 10 метра за пилоните за осветление и да не се бутат трибуните? От нормален стадион след последните две реконструкции заприличва на нищо.
mozart, лесно е просто да го кажеш това, като вие си имате един Домусчиев. Ние нямаме такъв и като 95% от общините и клубовете в България се мъчим да правим от нищо нещо. Ние какво да позволим или да не позволим, какво зависи от нас? Има си законов ред, власт, тя решава. Както виждаш, и ние не сме много доволни, но като се огледаш извън Лудогорец и прословутите галеници на властта в София и някоя и друга олигархична хранилка, положението навсякъде е от отчайващо до трагично. Има стадиони дори в големите градове, където просто да седнеш и да плачеш. Ние сме над средното ниво, ако може да се каже за вашия стадион, че е към високото по-скоро. Макар че и при вас си има доста работа, за да стигнете поне средноевропейското ниво. Не Кой да е, а Той каза, че където имало успехи, там държавата помагала. И на вас ви построиха трибуна Моци, да не би Домуса да ги е дал? Сега на нас ни хвърлиха там 1 млн. колкото да ни замажат очите, но за нас е малък празник, когато нищо съществено не е бутано от хиляда деветстотин и балдър година. Поне ще имаме осветление и терен и се надявам това да послужи за мотивация на местната управа да продължи, с малки суми, но редовно, да прави това-онова всяка година.
Значи можахте да надигнете вой до небесата 3 мача да изиграете с компромис,  а срещу осакатяването на иначе много приличния ви стадион нито дума! Кой измисли тази дивотия пилоните да са в трибуните? А кой преди товя измисли да разредят трибуните?
Относно трибуна Моци всички много ги яд, но истината е, че Общината си спечели парите, а това че Тиквата слънце ги е отпуснал или се хвали, че той раздава само ще кажа, че Държавата без Тиквата явно ще спре, няма да има кой да дава.
Смешно е, колко го е закъсала община Разград, та да моли държавата за пари за трибуна "Моци", не стига че най-вероятно всички са на хранилка от Домуса, ами и стадиона му оправят. Той трябваше да изчака данъкоплатците да му направят още един стадион с 50000 седящи места, подземни гаражи, хеликоптерни площадки, седем помощни игрища и т.н., та тогава да го взима на концесия тариката му с тарикат, много по-евтинко щеше да му излезе! Този, не знам защо, ми напомня Пенчо Кубадински и мераците му по време на соца!
Явно и на теб Домусчиев ти влияе зле на психиката, вероятно защото стана собственик на един отбор, без никакви успехи, направи го хегемон и не на последно място, защо в малкия Разград. Парите за трибуна Моци бяха отпуснати по същата програма, по която Русе получи близо два пъти повече за спортната зала. Дали е редно сега аз да напиша подобни злобни коментари за вашата зала или защо Община Русе не дострои сама залата? Хората представляващи Община Разград разбират отлично, от каква ползва е отбор (фирма, предприятие) от такъв ранг в града и не се и замислиха да кандидатстват за финансиране. Оттук нататък самият отбор ще си дострои стадиона, това вече е ясно. Поздрави!
И ти сравняваш нещо направено за 160000 души, с неща направени за кефа и далаверата на един олигарх, който вчера го нямаше, днес командори и води за носа една сюрия чиновници, а утре ще забие към Софето или Сърбия? Хубаво си помечтайте сега, че утре може и да няма! А падането от високо боли, приятелю! Не ви пожелавам съдбата на един Литекс например. За твое сведение, психиката ми въобще не е зависима от г-н Домусчиев , защото той повярвай ми, е най-малкият ми проблем. Просто съм намерил начин да стоя далеч от такива хора. Злостни забежки с някого, заради трети лица, не ми е в кръвта! Остани и ти със здраве!
Ето и ти почваш първо с това, че Русе е по-голям. Ама аз не казвам, че не трябва да се даде за Русе. Живея в два пъти по-голям град от Русе, но не казвам че за малките не трябва да има. Това, че трибуна Моци била направена за кефа на Домусчиев е смешно да се твърди. От вчера същият Домусчиев се задължи официално да вложи над 20 000 000лв в този стадион, като вече общината ще разполага с няколкостотин хиляди лева в повече годишно заради това, че няма да има ангажимент към собствеността си. Нали усещаш разликата? И аз имам претенции по някои въпроси, новата емблема например ми боде очите, но реално погледнато клубът се развива доста добре. Само мога да ви пожелая вашият клуб организационно и по успехи да настигне нашия. Колкото и да не им се иска на някои в този форум Лудогорец стана най-титуловяният след софийските грандове.

Champion

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 61
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #122 -: 26 Октомври, 2016, 17:37 »
mozart, друже..няма смисъл да се мъчиш...
Аз няма де...
Вярно е че наистина имахме дербита с Доростол и Светкавица, ама и Дунав имаха по едно време..даже със Средна кула, Николово, Долапите ...
Айде да ни си ги мерим..успехите.. че то един Марек има по- големи успехи от вас и е по -значим клуб в българската футболна история.
Ако бяхме едно  отборче с дербита със Доростол и Светкавица, щяхме да сме симпатични . Сега -засега обаче сме доминатор и е нормално да има омраза, аз го приемам. Не приемам обаче да се изкривяват фактите, но няма значение. Напускам темата ви защото няма смисъл да дискутираме, съветвам и Моцарт да го направи.
Иначе дискусията почна добре, но се върнахме на ония джафкания през есента на 2010 в Б групата, (предполагам си спомняте )

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 456
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
« Отговор #123 -: 26 Октомври, 2016, 17:56 »
Колеги , чета и  си признавам за пръв път усещам по различен тон в дискусията . За съжаление  по-неприятен  :(
По мое мнение Лудогорец наистина си е   най-добрия отбор в България за съжаление с твърде малко играещи  българи в състава .
извън темата направи  ми  впечатление   чехите  от Пилзен  със малко чужденци и като основа  чехи в състава   играха много здраво ето затова и чехите и не само те ни бият с разгромни резултати на национално ниво .
Домусчиев просто си е направил машина за пари и това си е ....е може и да попрепира нещо на както и  да е . Поне  да се порадваме на някой друг успех .
Аз  съм русенец и Дунав си  ми е  любимия отбор . Но хайде да помислим .
Човек има рожден ден и кани гости, но в съседа   щото има по-добри условия и техника . Съседа се съгласява щото ще вземе някой грош  пък и ще хапне   и пийне на   някое питие . После обаче остава малко домакинска работа (миене на чиний чаши и други дребни детайли  :D   )  Е да де обаче госта не  може да поставя условия  щото не си е тях  и комшията примерно  реди гостите по масата и слага "готината мацка " по близичко до него  ;)
Това в кръга на шегата и за разведряване на обстановката .
Иначе Дунав ще си е у дома САМО в Русе ! Да се надяваме   по бързичко  да си ни оправят нашата  къщичка - е може и да  не е най-луксозната , нито най- красивата нито най-удобната но НАША ! И така няма да стигаме до  адвокатски препирни .
Пожелавам  на нашият Дунав УСПЕХ  и  най-вече запазване на добрата игра .
Между другото ми направи впечатление  че на няколко пъти вчера Монтана успя на няколко пъти доста успешно да притисне Лудогорец в средата на терена и  смути   в частност Натанаил .
Чест и почитания !

tipin

• Фен
  • Публикации: 1874
  • Одобрение: +59/-33
    • Профил
« Отговор #124 -: 26 Октомври, 2016, 19:16 »
Хайде, хайде - дори сме рядко толерантни.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #125 -: 26 Октомври, 2016, 20:57 »
Единственият мач досега в А група към който нямам никакви очаквания. Просто, знаейки как работят в Разград и това, че държат с всякакви врътки и схеми да са шампиони ...
Дано изиграем този мач, както изиграхме предните 11 досега, с мъжество, характер, тактически грамотно и нахъсано и да затвърдим реномето си на здрав и костелив отбор. Но...все пак си играем мачовете в Разград и можем да бъдем посъветвани от господата в зелено, че сме им задължени за нещо си...

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1463
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
« Отговор #126 -: 26 Октомври, 2016, 21:05 »
Много съм учуден колегите от Разград как се ширят, разпореждат и дават мъдри съвети във форума на ДУНАВ, че и заплашват, че ще го напуснат!?! В момента са на гребена на вълната и даже и не се вслушват и не искат да приемат някои истини за отбора си и неговите собственици. Отбор-еднодневка, който ще отиде на подобаващото му място при първа смяна на власта или ако на президента Д. му се стори тесен света! Съгласен съм, могат да си дават мнението, но не и да го налагат и дори обиждат (мен лично на психика например). Има едни норми на поведение според които, когато си на гости се съобразяваш с домакина, а когато си на хотел и си плащаш, можеш да имаш претенции и да определяш правилата. Тези господа явно забравят от къде са тръгнали и къде ще са един ден! Сега е лесно, но нищо не е вечно и както казах преди, колкото по-отвисоко паднеш, толкова повече боли!

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #127 -: 26 Октомври, 2016, 22:12 »
Ало, колеги русенци, вие сериозно ли не виждате проблем в изказванията на лудогорци ?
Достатъчно им слугува нашето ръководство, за да го правим и ние !
Имат претенции към нас и се чудят, защо искаме да бъдат в клетката !?  Еми, ако някога в живота си имат честта да попаднат на подобно място ще разберат идеално, защо сме толкова принципни по този въпрос.

Аз искам да попитам, след като сме приемани, като културни и нормални хора, защо не ни настаните на онези седалки, които са точно зад вратата на отсрешният на Сектор Моци ? Така, както там бяха настанени Спартак Търнава със които играхте преди няколко години ?

На онзи, дето ми казва, че сме правили дербита със Средна Кула, да му кажа, че ако това за нас е било прецедент и се е случвало 2-3 сезона, при тях дербитата с Доростол и Светкавица са били ежедневие.....
« Последна редакция: 26 Октомври, 2016, 22:21 от dunavfc »

1312

• Нов
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #128 -: 26 Октомври, 2016, 22:52 »
И защо да нямат? Това, че има различно мнение или е фен на друг отбор, не значи, че автоматично трябва да бъде баннат?

Аз за различно мнение бях баннат от теб, нищо че съм фен на Дунав.                                                                                                                                                                                                                          
« Последна редакция: 27 Октомври, 2016, 13:03 от vivanov »

1312

• Нов
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #129 -: 26 Октомври, 2016, 22:56 »
Аз бях баннат от теб за различно мнение, нищо че съм фен на Дунав

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #130 -: 26 Октомври, 2016, 23:08 »
Представете си, че години след като сте завършили училище, видите променена бивша съученичка, която си е напомпала циците, върви надуто въртейки дупе, подложила се е и на други козметични разкрасяващи процедури, облякла се е в маркови дрежки...и вървейки привлича погледите на мъжете...но вие винаги ще знаете, че това е онова леко грозновато момиче...Пенка...от кое село беше...да Пенка с напомпани цици, италианска чанта и шмъркаща колумбийска кока, но това е същата Пенка, която стояща на 3-тия чин до вратата, която не е привличала ничие сериозно внимание... преди да си повиши изкуствено самочувствието.

...така и с Лудогорец....кои сте вие? Лудогорец ли! Кои бяхте....

« Последна редакция: 26 Октомври, 2016, 23:11 от millwall_fan »

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #131 -: 27 Октомври, 2016, 00:29 »

Брей и кога това? Btw, аз нямам права да банвам.
Only the dead fish follow the stream

spurs4o

• Временна
  • Напредващ
  • *
  • Публикации: 195
  • Одобрение: +14/-11
    • Профил
« Отговор #132 -: 27 Октомври, 2016, 00:37 »
Не си само ти...Хамстера бан-ва без права :)
Що народ изгони с неадекватните си мнения и бан без права.......Че и ме бил проучвал даже :) Но това са минали работи.....Само потвърждавам, че има такива "случайни" дел на акаунти на фенове на ДУНАВ от РУСЕ....Сега се мазним на всички. И сме толерантни....След дъжд - качулка.
Както и да е...Няма лошо за малко offtopic  по някога :)

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3749
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #133 -: 27 Октомври, 2016, 00:38 »

Брей и кога това? Btw, аз нямам права да банвам.
Абе и ти сега, върви обяснявай, че нямаш сестра.  ;D
Въобще, Дидо е виновен за всичко в този форум, че и извън него. Амин!

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #134 -: 27 Октомври, 2016, 00:47 »
Ало, колеги русенци, вие сериозно ли не виждате проблем в изказванията на лудогорци ?
Достатъчно им слугува нашето ръководство, за да го правим и ние !
Имат претенции към нас и се чудят, защо искаме да бъдат в клетката !?  Еми, ако някога в живота си имат честта да попаднат на подобно място ще разберат идеално, защо сме толкова принципни по този въпрос.

Аз искам да попитам, след като сме приемани, като културни и нормални хора, защо не ни настаните на онези седалки, които са точно зад вратата на отсрешният на Сектор Моци ? Така, както там бяха настанени Спартак Търнава със които играхте преди няколко години ?

На онзи, дето ми казва, че сме правили дербита със Средна Кула, да му кажа, че ако това за нас е било прецедент и се е случвало 2-3 сезона, при тях дербитата с Доростол и Светкавица са били ежедневие.....

Реално и ти имаш право за това, което казваш, но и нашето ръководство изгуби морални основания да повдига въпроса за феновете на Лудогорец в клетката, след като в Русе се обзаведохме със същия зверилник по образец. Навеждането на Лудогорец има и такива проявления. Да не говорим, че ни плащат и премии. Например след мача с ЦСКА са ни дали премия. Сега, колкото и да е, ако беше нормална ситуация в нормална държава, как мислите - щеше ли да бъде допуснато това? Аз ако бях шеф на някаква фирма, никога не бих допуснал моите служители да бъдат премирани от конкурент, в който сме в един пазар. Независимо колко е голяма моята фирма и колко другата. Ако използваме цитатите на Павел Колев - ако двата отбора са се разбрали за стадион, разбрали се за премии, разбрали се за какво ли още не, то за какво друго може да се разберат? Дали няма да има настойчиви съвети да го караме по-леко, че ако не да настигнем Ферарито, да не му счупим нещо преди елитното състезание?

Колкото до феновете от Разград, съм съгласен с Нитро. В подобна ситуация ако бяхме ние, надали мнозинството от феновете на Дунав нямаше да брани със зъби и нокти робовладелеца и щеше да им пука на особено количество хора какви наркотици прави и къде ги разпространява. Това е жалката истина. Общо-взето масата навсякъде е една и съща и с еднакви критерии. Единствената разлика между нас е, че ние наистина имаме повече хора, които са готови да подкрепят Дунав срещу Средна кула по същия начин, по който го направиха и срещу Ловеч. Но и при нас това е просто едно екзотично и колоритно малцинство.
Only the dead fish follow the stream