Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) 3:5: 28 Октомври, 2016

Автор Тема: Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) 3:5  (Прочетена 24598 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5838
  • Одобрение: +93/-11
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Лудогорец (Разград) [28.10. || 20:00]
« Отговор #150 -: 27 Октомври, 2016, 14:56 »
Бях на него мач в сектора за гости, но не съм сядял и не си спомням вече наличието на седалки. Сигурно са ги били монтирали за квалификационните мачове на ШЛ. Септември 2010 дървените все още пейки поддаваха на скачащата ни агитка и си спомням, как някои стари греди се пречупиха. След това и с влизането на Лудогорец в "А" група започна изграждането на сегашната клетка. Тогава бяха толкова бурни емоции (факли, знамена, транспаренти) и много от нашите не разбраха, че Лудогорец изравни. Спомням си как при качване в автобуса приятел ме пита, защо домакините се радват все едно са ни победили, след като уж са паднали 0:1. Трябваше да го върна в реалността. Но ето пример, как преди 6 години феновете на Лудогорец дивяха от радост, че отборът им стигна до равенство с Дунав в мач от "Б" група.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1875
  • Одобрение: +59/-33
    • Профил
« Отговор #151 -: 27 Октомври, 2016, 15:56 »
Цитат
  Дунав ще се възползва от слабостите на Лудогорец
 Преди 1 час
Треньорът на Дунав Русе Веселин Великов заяви, че отборът му ще се постарае да се възползва от слабостите на Лудогорец и да се представи добре в предстоящия двубой между двата тима в петък в Разград.

"Излизаме да играем футбол. Имаме си изграден стил. Колкото и малко да са слабите страни на Лудогорец, ще се постараем да се възползваме от тях. Дано да имаме и спортен шанс", заяви Великов.

Атанас Атанасов със сигурност ще пропусне срещата. Той се отличи с гол и асистенция в мача от турнира за купата на България срещу Септември в София (2:0), но бе сменен още през първата част.

Оказа се, че отново е почувствал болки, които са му попречили да продължи.

"Най-вероятно става въпрос за разтежение. Трябва обаче да мина и ядрено-магнитен резонанс, за да се разбере със сигурност. Надявам се да е по-малкото зло и да мога по-скоро да се върна в игра", обясни Атанасов.

Двубоят между Дунав и Лудогорец ще се играе в петък вечер в Разград.

Русенският тим е домакин. В сложната ситуация двата клуба си поделят "Лудогорец Арена" - феновете от Русе ще са на Централната трибуна и в блоковете на сектор "А", а тези от Разград на сектор "В".

Непосредствено преди началото на срещата ще бъде изпълнен за първи път на живо и новият химн на Дунав.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #152 -: 27 Октомври, 2016, 16:00 »
Айде да ни си ги мерим..успехите.. че то един Марек има по- големи успехи от вас и е по -значим клуб в българската футболна история.
Успехите в днешно време идват с парите най-вече. Докато по време на соца значение са имали главно партийните линии. Те и днес са основен фактор в допълнение към парите и затова реално преходът не сме го завършили на никакво ниво в тази държава. Затова и в Европа сме също "в преход". Дори в ЕС сме в преход и под мониторинг и извън Шенген. Ако гледаме исторически на нещата, то по тази логика Марек има повече постижения и от Лудогорец. Никой не отрича, че сте класа над останалите в момента, но и някак си би трябвало да проявявате респект към отбор като Дунав, 26-кратен участник в елита. Да, нашите постижения не са огромни, но комунистическата власт винаги ни е недолюбвала и такива са били разпорежданията. Въпреки това сме играли и в Европа, когато Лудогорец не го е и сънувал това. Сега плочата е обърната, респект към вас, но то трябва да е взаимно.

Ако бяхме едно  отборче с дербита със Доростол и Светкавица, щяхме да сме симпатични . Сега -засега обаче сме доминатор и е нормално да има омраза, аз го приемам. Не приемам обаче да се изкривяват фактите, но няма значение. Напускам темата ви защото няма смисъл да дискутираме, съветвам и Моцарт да го направи.
Иначе дискусията почна добре, но се върнахме на ония джафкания през есента на 2010 в Б групата, (предполагам си спомняте )
Ние не ви "мразим". Не виждам защо. Още по-малко пък да мразим феновете на Лудогорец. Аз съм с положителни впечатления от вас. Някои от съгражданите ни обаче се засегнаха с основание, на мен също не ми стана приятно от някои определени изказвания, защото е лесно да критикуваш някой друг от позиция на силния на деня и ако не си се озовал самият ти в тази позиция. Пак казвам, ако се огледаш извън добрата ви футболна реалност в настоящето в Разград, ще установиш, че всъщност сте остров в бурния океан от проблеми, недоимъци и вечната фраза "пари няма". Демек, пак ги откраднаха парите. Ето, виждаш с каква мъка се случват нещата при нас, и то в петия по големина град в държавата. И за всичко е така. Ние правим каквото можем и като граждани, благодарение на нас се случиха много неща. Но не сме проектанти и кметове в крайна сметка. Също така тази клетка на стадион Лудогорец Арена го загрозява и е истинска ябълка на раздора. Вие видяхте какво се случи в мача ни с ЧМ, където вие дори нямахте участие. Това какво ви говори? Сега нашите "съградиха" подобно съоръжение при нас, но поне има далеч по-голяма видимост от него и е просто стопер за разбеснели се агитки. Джафкания винаги ще си има, и в този форум сме цветни, но лично аз не виждам защо трябва да напускате форума и прочие крайности, вместо просто да признаете, че и вие не сте безгрешни и сте допуснали някоя и друга недомислица, която ще се оправи. Слава Богу, поне в нашия мач е намерен цивилизования подход и дано това се превърне в традиция.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3750
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #153 -: 27 Октомври, 2016, 16:04 »
И аз подкрепям при следващите ни мачове с Лудогорец да бъдем извън клетката. Те скоро би трябвало да я премахнат, само да не я заменят с нещо още по-ужасно.
Тази информация, че ще премахват клетката от къде е?
Във форума им четох, че Домус ага, след като взе концесията, започва основен ремонт и разширяване на "Лудогорец арена", като целта е да има 12000 места, за да може да домакинства в групите на ШЛ. Не знам подробности, но със сигурност секторът за гости няма да изглежда по начина, по който изглежда сега.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #154 -: 27 Октомври, 2016, 17:54 »
Доколкото и аз съм чел и разбрал, се предвижда да изглежда уж доста по-цивилизовано, да се повдигне и защитата да е от друг тип, нещо като стъкла, но не съм много сигурен как е точно. Разградлии да кажат.

1312

• Нов
  • *
  • Публикации: 11
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #155 -: 27 Октомври, 2016, 18:08 »
 С постоянен бан съм от теб El rio gigante

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #156 -: 27 Октомври, 2016, 18:14 »
С постоянен бан съм от теб El rio gigante

Ако си с постоянен бан, как пишеш тук? Второ, няма как да си с постоянен бан, защото просто аз нямам права да го правя това нещо чисто технически. Или си запомни паролата за влизане, или си изкарай нова, ама да пишеш простотии по форуми, много те моля (който и какъвто и да си)...
Ей затова нарочно от 3 години вече нямам права, защото все на някого преча да се изкаже, все съм баннал някого, ама явно не е достатъчно.
Only the dead fish follow the stream

Ivaka

• Напредващ
  • Публикации: 465
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #157 -: 27 Октомври, 2016, 18:21 »
Кой ще замести Атанасов?

mozart

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 54
    • Профил
« Отговор #158 -: 27 Октомври, 2016, 18:23 »
Доста сте писали от последното ми влизане тук и оставам с впечатление, че съм обидил някой, а в никакъв случай не съм целил това в никое мое мнение. Извинявам се на всички, които са се почувствали обидени от мое мнение! Не знам с какво обаче сме и заслужили коментари от рода, Кои са Лудогорец? На по-възрастният ще кажа, че точно той би трябвало да знае, че не е правило през целият си житейски път да си на едно ниво. Винаги има спадове и върхове. Това, че ние в момента сме на върха, който е покоряван от много малко клубове в страната не трябва да ни прави лоши. Отношението към успешният клуб е меко казано грозно. Само защото това е клуб от малък град автоматично според някои го прави еднодневка. Да ама не. Дали ще е в А група или по селските няма никакво значение. Ходил съм на мачове от В Група с повече публика от сегашните ни мачове в А. Имахме си дербита, които ни вълнуваха, а това означава, че сме били живи. Относно респектът колегата е прав. Клубовете и феновете им трябва да се уважавати точно заради това в нашия форум сме коментирали въпросът с отвратителната клетка. Повечето от нас са съгласни, че тази клетка трябва да се ползва единствено от животниските агитки от София. Останалите, нито са повече от капацитета на съществуващата трибуна (около 350 седящи и до 550 правостоящи), нито създават някакви проблеми. Вероятно с вас ще имаме повече гости, но и тогава може да се намери решение.
  След реконструкцията сектор Г или Гости трябва да прилича на сектор Моци. 

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #159 -: 27 Октомври, 2016, 18:32 »
Кой ще замести Атанасов?

Огнянов.
Only the dead fish follow the stream

1312

• Нов
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #160 -: 27 Октомври, 2016, 18:41 »
Как пиша според теб? С нова регистрация естествено. С постоянен бан съм. Паролата си я знам много добре.

Ivaka

• Напредващ
  • Публикации: 465
  • Одобрение: +4/-1
    • Профил
« Отговор #161 -: 27 Октомври, 2016, 19:00 »
Кой ще замести Атанасов?

Огнянов.

Огнянов бек?! Не че и Милнър сега не играе на същата позиция, ама ми е чудно. :)

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #162 -: 27 Октомври, 2016, 19:43 »
Срещу Верея и Локо Пд игра като бек.

WorldWideDunav

• Напредващ
  • Публикации: 250
  • Одобрение: +7/-7
    • Профил
« Отговор #163 -: 27 Октомври, 2016, 20:14 »
Бях на него мач в сектора за гости, но не съм сядял и не си спомням вече наличието на седалки. Сигурно са ги били монтирали за квалификационните мачове на ШЛ. Септември 2010 дървените все още пейки поддаваха на скачащата ни агитка и си спомням, как някои стари греди се пречупиха. След това и с влизането на Лудогорец в "А" група започна изграждането на сегашната клетка. Тогава бяха толкова бурни емоции (факли, знамена, транспаренти) и много от нашите не разбраха, че Лудогорец изравни. Спомням си как при качване в автобуса приятел ме пита, защо домакините се радват все едно са ни победили, след като уж са паднали 0:1. Трябваше да го върна в реалността. Но ето пример, как преди 6 години феновете на Лудогорец дивяха от радост, че отборът им стигна до равенство с Дунав в мач от "Б" група.

Бях на този мач... беше ми второто гостуване на Дунав и бях взел малкият братовчед, който си надра крака на една от тези счупени "пейки". Най-грозният стадион на който съм бил някога. Сякаш беше вчера.. ехх спомени.
Dunav is being loved all around the world !

tipin

• Фен
  • Публикации: 1875
  • Одобрение: +59/-33
    • Профил
« Отговор #164 -: 27 Октомври, 2016, 20:36 »
Искам да поздравя смелите дракони, които поддържат фронта по форумите на съперниците ни! ;D