Добавени събития

• Първа лига: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 0:0: 21 Октомври, 2016

Автор Тема: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 0:0  (Прочетена 8029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
Re: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 0:0
« Отговор #120 -: 25 Октомври, 2016, 15:20 »
Кои са 4-те входа на Градския? Аз се сещам само за 3...
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 3006
  • Одобрение: +126/-20
    • Профил
« Отговор #121 -: 25 Октомври, 2016, 15:24 »
Централния, ученическия, колодрума и Вела Пискова(последните два не знам дали ще е възможно въобще да се възстановят, но защо да не е при разбиране от общината).

Pycku

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #122 -: 25 Октомври, 2016, 15:47 »
Не знам кой е този вход Вела Пискова, сигурно някъде откъм сектора с таблото. Ако е така - аз не го знам и никога не съм го виждал да работи.

Централният вход предполагам викаш на официалния, който също поне откакто се помня е само за официални лица (и май за гости). Другите 2 входа работят и миналия сезон се отваряха за феновете (включително и този откъм колодрума/спортната зала).

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #123 -: 25 Октомври, 2016, 16:02 »
Централният е този, който беше затворен заради строежа на залата. Доколкото разбрах вече е почистен и може би функционира. Колодрумът беше входа за несъществуващия вече колодрум и оттам се стигаше до централната трибуна. Вела Пискова е входът откъм бившата текстилна фабрика, сега Кауфланд, ако не се лъжа. Най-нов е "ученическия". Ако броим и дупката в оградата откъм Жабешкото, стават 5 :D
« Последна редакция: 25 Октомври, 2016, 16:04 от ЧИЧО МЪРИ »

Pycku

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #124 -: 25 Октомври, 2016, 16:14 »
Честно казано, нямам спомени за втори вход покрай колодрума. То за самия колодрум са ми бегли спомените вече. Помня че като бях малък пред т.нар. централен вход имаше някакво пазарче, после май между платната на цар Освободител го преместиха (или от цар Освободител дойде пред стадиона, не помня вече). Колодрумът пък единствено си спомням че имаше някакви картове вътре, като колодрум не съм го виждал да функционира.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 620
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
« Отговор #125 -: 25 Октомври, 2016, 17:26 »
  Мъри, МОЛ Русе е на мястото на Вела Пискова (Ирис). И аз вече не помня какво беше вместо Кауфланд, но определено е района на завод Г. Димитров, земеделска техника произвеждаха. Входа за който казваш го помня, на самия ъгъл на оградата и по пътека се излизаше на чешмичката, а отвън стадиона имаше няколко стъпала и си на булеварда. Вход през колодрума и аз не помня, да не е бил тип емигрантска пътека? :)  Но централния беше масивен, широк и с доволно на брой кабинки за билети, носеше много заряд навлизане. 8)

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #126 -: 25 Октомври, 2016, 17:43 »
Входът на колодрума, официалният вход на колодрума :o как няма да го помните? Портал с две малки врати отляво и дясно и гишета до тях за билети. Срещу този вход, от другата страна на булеварда, беше фурната с най-хубавите гевреци. Лятно време на колодрума опъваха екран и трибуната се ползваше от кинозрителите, които си купуваха билети от тези гишета. Но това беше толкова отдавна, че сигурно 2/3 от съфорумците не са били родени. Ама да вземе някой да прехвърли тези мнения в другата тема, за стадионите, че тук стана офтопик(тази дума я нямаше когато имаше колодрум и хубави гевреци :) по скоро е тъжно май :'( )

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3749
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #127 -: 25 Октомври, 2016, 22:12 »
Аз се сещам, че преди двадесетина години, като юноша, бях тръгнал да гледам Дунав - Марица (Пловдив). Вървях пеш по моста над "Охлюва". Изведнъж до мен спря една лъскава кола с пловдивски номер. "Как да стигнем до стадиона?" "Ако ме закарате, ще ви покажа." "Няма проблем, качвай се." Оказа се, че това са шефовете на "Марица", който тогава беше основен претендент за промоция в А група. По пътя си поговорихме и като наближихме стадиона, ме помолиха да ги упътя до централния вход. "Централен, централен, колко да е централен?", замислих се аз и ги закарах на входа откъм "Цар Освободител", откъдето влиза най-големият поток. Те, като видяха, че феновете влизат оттам, се постреснаха и се оказа, че са търсели входа към съблекалните. Намерихме го и ме вкараха без пари, но оттогава ми остана този весел спомен.  ;D