Автор Тема: Нашите спомени от мачове на Дунав  (Прочетена 10248 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rospur

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 57
  • Одобрение: +7/-0
    • Профил
Re: Нашите спомени от мачове на Дунав
« Отговор #90 -: 27 Март, 2016, 14:47 »
Ето и снимки от мача в Рим.

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #91 -: 27 Март, 2016, 14:57 »
Заслугата за снимката от мача с Крузейро е изцяло на легендарния вратар на Дунав-Любен Марков. Той има страхотен архив от снимки, сканира ги  качествено и качва в нета, но аз не помня вече къде точно ги намерих. Трябва ровене. Свалих няколко/някои от които след малко ще кача/, които ми харесаха и запазих-хубаво е и други да направят това, защото времето е ужасна работа... :( За срамотите-само няколко снимки от най-големия успех на русенския футбол... А тази на тифозите В Русе я намерих в някакъв италиански сайт след голямо ровене.
« Последна редакция: 27 Март, 2016, 19:00 от rospur »

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #92 -: 27 Март, 2016, 15:05 »
Различни състави на Дунав от добрите им години, ветерани и цветна снимка от мач с ЦСКА на Народна армия през 72 г.
« Последна редакция: 27 Март, 2016, 15:19 от rospur »

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
« Отговор #93 -: 27 Март, 2016, 18:12 »
Чак ми стана тъжно!Как няма да отидеш на мач!Като знам кви мъжкари бяха.Пиеха,карти до късно,но сърцето си даваха на другия ден на терена.Този отбор сега ми напомня малко на тях,ако продължат с това себераздаване и останат в Русе,хората ще ги припознаят.

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #94 -: 27 Март, 2016, 18:36 »
Да, вижда се, че на сегашните им се играе. Дано да не е ден до пладне и при първите неуспехи в А група/почти са влезли/ да се раздърпат. Защото неуспехи ще има-не сме Барселона...
« Последна редакция: 27 Март, 2016, 19:02 от rospur »

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #95 -: 27 Март, 2016, 20:21 »
Като ударих една водка и се сетих откъде свалих снимки ;D  Ето тук http://lokomotiv1930.com/ има много неща-който има желание и време да гледа, чете, сваля и...може би просълзява...

tisho_rs

• Фен
  • Публикации: 1159
  • Одобрение: +9/-10
    • Профил
« Отговор #96 -: 28 Март, 2016, 21:31 »
Ех спомени,спомени . . .
Какви мачове бяха,следобеда си беше истински празник за града.
Всеки говореше за мача на стадиона.
Емоции,радост,децата радостни,щастливи.
А само какви футболисти имахме-Монев,Ценко,Мастъна,а Иво Георгиев-наказваше много яко.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #97 -: 28 Март, 2016, 23:34 »
Роспур,стига ме връща назад,а и тищо.Като знам,че съм защищавал и двете емблеми!Наистина какви времена бяха!Да продължиш традициите на тоя град.А и Тошко как събра тия футболисти!Да е жив и здрав!Виждам ги с бате Любо Марков-едни достойни и скромни хора.Колкото си по-велик,толкова по-скромен.Е,в това е величието,а не в тия фукни в момента.Не виждам признаци на претенции на нашите юнаци в Дунав в момента.Дано са земни!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5832
  • Одобрение: +93/-11
    • Профил
« Отговор #98 -: 13 Април, 2016, 23:55 »
Случайно попаднах на една статия, под която привърженици на Арда си припомнят мач от "Б" група срещу Дунав, когато отборът от Кърджали без малко е щял да влезе в "А" група. Били 3:0 и едно попадение още не им стигнало, било уж наредено да не вкарвали. Ако някои си спомня такава среща, може да сподели.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 573
  • Одобрение: +21/-3
    • Профил
« Отговор #99 -: 14 Април, 2016, 00:18 »
Аз съм чувал за този мач, като това, което знам е, че двата отбора са били в челото на класирането, като Арда е трябвало да победят с 4-0, за да ни изместят от мястото даващо промоция. Стадиона в Кърджали е бил препълнен около 20 000 зрители и до 50 минута е било 3-0 за Арда, което е значело, че само още един гол им е трябвал, но така и не успяват, а мачът завършва 3-0 за Арда и така ние влизаме в "А" група, а те остават зад нас.
« Последна редакция: 14 Април, 2016, 00:44 от ISTINATA »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3746
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #100 -: 14 Април, 2016, 07:09 »
Вероятно става въпрос за сезон 1987/88г. Нямам много спомени, но се сещам, че слушах този мач по радиото, за разлика от днешно време, когато информационното затъмнение в Б група е почти пълно. До последно се надявах да не вкарат четвърти гол и накрая, разбира се, бях радостен.

zapalqnko64

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #101 -: 14 Април, 2016, 10:26 »
И аз това си спомням,но радостта ми е била толкова голяма,че споменът как търчах и си купих вестник ,,Народен спорт''е по-силен.Знам,че наистина препълниха стадиона и цялото първенство бяха достоен противник.Не си спомням вече и кой им беше треньор тогава.

Ivaylo

• Напредващ
  • Публикации: 142
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #102 -: 14 Април, 2016, 11:54 »
Аз щях да ходя на този мач,но точно тогава бях абитуриент.Брат ми ходи с още 3-ма приятели и от тях знам,че мача е бил адски надървен и след него едвам са успели да си тръгнат от стадиона с футболистите.Кърджалиите били бесни...

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5832
  • Одобрение: +93/-11
    • Профил
« Отговор #103 -: 14 Април, 2016, 15:41 »
От тяхна гледна точка на футболистите им е било отгоре наредено да не вкарват 4-ти гол. Излиза, че Арда са били голяма сила, щом с такива предпоставки за задължителна победа излизат на терена и вързо вкарват три гола, без Дунав да може да върне поне едно попадение. А как е завършила срещата в Русе?

ivo_dunav

• Напредващ
  • Публикации: 563
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
« Отговор #104 -: 14 Април, 2016, 16:53 »
Баща ми, ми е разказвал за този мач. Ходил е в Кърджали и ми каза, че обстановката е била нажежена до краен предел. На входовете на Кърджали е имало големи билборди да ги наречем, на които е пишело "сега или никога"