Автор Тема: Нашите спомени от мачове на Дунав  (Прочетена 12182 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
Re: Нашите спомени от мачове на Дунав
« Отговор #75 -: 22 Март, 2016, 20:08 »
Е, човече, много ти благодаря за материалите и за линка, който си дал.  :) Там могат да се видят уникални снимки с по 40 000-60 000 души на мач, на български стадиони с български отбори срещу грандове. Ех, какви времена са били, какъв футбол сме имали. Футболът е бил буквално национално богатство. Едва ли ще видим вече такова нещо. Как може да сме такъв калпазански народ сами да си унищожаваме най-хубавите неща.  :(

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 3046
  • Одобрение: +127/-20
    • Профил
« Отговор #76 -: 24 Март, 2016, 17:04 »
Кетърингът не е от вчера господа! Това ми припомни колегата който спомена за гевреците които продавачите хвърляха от долната пътека нагоре по редовете на разстояние 5-10 м., абсолютно точно на зрителя, който преди това им беше хвърлил стотинките си. Тези гевреци се печаха в ъгловата фурна на бул. Цар Освободител, срещу колодрума, т.е. срещу новата спортна зала. Освен слънчогледовите и тиквени семки предлагани и до днес, се продаваха и "карловски фъстъци" и "варненска мента" - едни шуплести, шарени сладки късчета с ментова есенция. В ранната есен се появяваха и "варени гълъби", т.е. варена царевица. Същият този продавач, който обикаля трибуните на градския и днес, рекламирайки стоката си, се провикваше :"купувайте семкииииии, мачът е нервееееен!".  В чебури с натрошен лед се охлаждаше жълта лимонада, после се появи и оранжадата. Не си спомням обаче да е  имало "убит" съдия, с шише от лимонада :D . Спомени, спомени.....от онова бедно, но романтично време...

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
« Отговор #77 -: 24 Март, 2016, 19:41 »
Е,нямаше убити съдии,но имаше намятани шишета.Да не говорим за тубите с вино,снежните топки по съдиите за винаги стриктните милиционери в Русе.По-съвестна милиция,а сега полиция май няма в другите градове.Защо наште все се престарават,не знам.Ние сме една от най-смачканите публики.Само като се сетя за Дйубокса как го вардеха по петима милиционера,а той делегираше щуротиите на другите.

rospur

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 57
  • Одобрение: +7/-0
    • Профил
« Отговор #78 -: 27 Март, 2016, 09:21 »
http://www.4shared.com/account/home.jsp#dir=eWZAaBYp
Не знам дали опита с качването на снимката е успешен... Като стана дума за Джубокса, какво става с него-не го виждам из града? А може и да е тук, но да се е променил и да не мога да го позная...

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #79 -: 27 Март, 2016, 09:27 »
Състава на Дунав срещу Крузейро
Отляво надясно отбора с тъмните екипи-горе:
Йордан Йосифов/вратар на Славия Сф./, Светослав Калчев, Иван Атанасов, Никола Йорданов, Атанас Цанов,  Иван Димитров/Локомотив Сф./.
Долу:
Петър Колев, Георги Василев/Джоката/, Васил Разсолков, Светослав Кирчев, Георги Василев/Гоци/.
« Последна редакция: 27 Март, 2016, 09:30 от rospur »

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #80 -: 27 Март, 2016, 09:33 »
Като за сефте, малко съм объркал, но все пак снимките са качени. Явно трябва да ги изтривам от сайта 4shared.com.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #81 -: 27 Март, 2016, 11:08 »
[member=2205]rospur[/member] , малко е трудно от там да се получи работата. Аз ги изтеглих от там и ще ги сложа тук по друг начин, с твое разрешение. Ако искаш с цитат на поста ми можеш да си копираш линковете за твоя пост, след което аз ще ги изтрия.

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #82 -: 27 Март, 2016, 12:31 »
Obiknoven fen, няма проблем. Напротив, благодаря за помощта. Важното е да ги видят и си ги свалят хората, които се интересуват. Имам и още снимки, но ще почета в нета за качването и ще ги кача тук.Едната е от мача с Рома в Русе и е на сектора с италианските фенове-не съм я виждал по нашите сайтове.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #83 -: 27 Март, 2016, 12:49 »
Не е трудно качването на снимки, ще се оправиш. Можеш директно да прикачиш файлове тук от бутона прикачи под полето ти за писане, а можеш и от външен хостинг да дадеш линк, както съм го направил аз в два варианта за всеки случай да не се изгубят.
Аз ти благодаря за изключително ценните снимки. Ако имаш други такива, качвай ги.  :) Такъв ценен материал не бива да потъва в забвението, напротив - те са за това да бъдат гледани от колкото се може повече хора.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3750
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #84 -: 27 Март, 2016, 13:51 »
Най-лесният начин за качване на снимки във форума, поне с браузъра, с който работя, е след като бъдат качени в сайт за споделяне на снимки, просто да бъдат копирани с десен бутон и "Копирай изображението" и после с "Постави" в нашия форум.  :)

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #85 -: 27 Март, 2016, 14:18 »

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10552
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #86 -: 27 Март, 2016, 14:20 »
Избягвайте външни хостинги, защото след определено време ги трият. Затова тук си има опция за качване. Но тя не е активна в режим "бърз отговор". Трябва да натиснете бутона отговор и там долу под полето за писане има функция да прикачите снимки.
 Прикачени файлове и допълнителни опции
« Последна редакция: 27 Март, 2016, 14:22 от RIVER »
Only the dead fish follow the stream

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #87 -: 27 Март, 2016, 14:26 »
Тази е най-известната от мача с Рома. Качих я по начина на nitro 77. Явно не е универсален, защото снимката стана много малка. Сега ще опитам както казва RIVER.

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #88 -: 27 Март, 2016, 14:29 »
E, на дърти години снесох най-накрая! ;D Благодаря Ви!

rospur

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #89 -: 27 Март, 2016, 14:35 »
Ето я и тази на италианците. Аз бях на мача. Те бяха на сектора, който се намира между централния/сега под козирката/ и този, на който сега е агитката на "Дунав завинаги". Бяха около 100-200 човека. Вижда се и плаката им. Тука се говореше после, че били добре облечени-Италия е столица на модата. Не бяха много гласовити-при над 30 хиляди от наш'те...