Автор Тема: Нашите спомени от мачове на Дунав  (Прочетена 12707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5866
  • Одобрение: +95/-11
    • Профил
Re: Нашите спомени от мачове на Дунав
« Отговор #60 -: 15 Март, 2016, 10:31 »
Точно така, а Дунав пропусна дузпа преди това.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #61 -: 15 Март, 2016, 21:18 »
На много хора им се приплитат спомените, прави ми впечатление. Вчера в "Спортът отблизо" по ТНВ Валери Кулинов говори за последното русенско дерби на ниво "Б" група Локомотив Русе - Дунав Русе през сезон 1995/1996.

Трябва да се поправя, става въпрос за Георги Велинов.

Става старши треньор на Локомотив (Русе) през сезон 1995/96. Под негово ръководство Локомотив (Русе) за първи път побеждава градския си съперник Дунав (Русе) с 1:0. Загубата коства на Дунав изпадане при аматьорите за пръв път в историята му, докато Локомотив (Русе) остава в "Б" група. /Уикипедия/

В интервюто си пред Краси Минев споменава средношколски стадион в Русе, който вече не съществува. Някой знае ли къде е било това съоръжение?

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 3055
  • Одобрение: +128/-20
    • Профил
« Отговор #62 -: 16 Март, 2016, 10:31 »
Средношколският стадион беше някъде в Дружбите, над шосето за София.

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
« Отговор #63 -: 16 Март, 2016, 11:47 »
Благодаря, чичо Мъри. Знаеш ли защо е бил разрушен и само ученици ли са тренирали там?

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
« Отговор #64 -: 16 Март, 2016, 12:22 »
Благодаря, чичо Мъри. Знаеш ли защо е бил разрушен и само ученици ли са тренирали там?

Доколкото знам, бил е някъде над гарата, където сега е Шел. В една от книгите за русенския футбол четох, че "Ангел Кънчев" е играл там.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 620
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
« Отговор #65 -: 16 Март, 2016, 12:32 »
  Заинтригувахте ме, понеже като дете съм късал гуменки и белил колена на поляната в началото на бул."Гоце Делчев" (Разградското, Саръбаир), не оставяхме трева да никне, а сега я косят. Та по информация, цялата поляна до църквата е била турски гробища, значи там Средношколското игрище отпада като вариант. Спомням си , че на мястото на бензиностанция "Шел" имаше игрище, което в края на 80-те асфалтираха, но така и никой не играеше там, заради изолираността му от жилищните райони.
 Виждам, че Руски също е написал за това място.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10552
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #66 -: 16 Март, 2016, 15:01 »
Междудругото, сега прочетох една стара тема за зимната подготовка в онзи сезон 2010-а, когато за малко не влязохме в А група и състоянието за отбора. Разгледайте темата и мисля, че форумците тогава дадохме наистина умопомрачително точна диагноза за това, което ще се случи малко по-нататък през сезона и за реалните причини за всичко, а не, че някой нещо е продавал: http://fcdunav.eu/forum/index.php/topic,1302.0.html

Реално има адски много интересни теми в този форум за минали събития около Дунав с много интересни позиции, които може да са хубава отправна точка и за бъдещето.
« Последна редакция: 16 Март, 2016, 15:04 от RIVER »
Only the dead fish follow the stream

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2266
  • Одобрение: +91/-7
    • Профил
« Отговор #67 -: 16 Март, 2016, 15:33 »
Игрището което беше до "Шел" го помня в детството си ,началото на 70-те  години.Но то беше от сгурия и нямам спомен там да са се играли мачове....Спомням си обаче ,че там вдигахме хвърчила :) :) :) ....а по баира надолу се пързаляхме през зимата...
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

rospur

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 57
  • Одобрение: +7/-0
    • Профил
« Отговор #68 -: 16 Март, 2016, 15:56 »
Средношколския беше на територията на блоковете, които се намират срущу КАТ и бившата Мототехника. А сгуриеното игрище в близост до ШЕЛ е игрище "Ангел Кънчев"-говоря за времената преди 70-те години. Стадион "Локомотив" беше на мястото на пазара на Товарна гара.

Faas

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #69 -: 16 Март, 2016, 18:23 »
  Темата, провокира включването на нов съфорумец, с много полезна информация. Добре дошъл, в Дунавската ръкавичка на rospur! ;D

Оффтопик: rusenec65, "гостувал" съм на този баир, левият тротоар е като ски шанца, много бързо трасе, на финала се изискваше висш пилотаж, заради риска да се озовеш в трапа или на ЖП линията. През снежна зима (а тогава бяха) пистите на всички деца от Дружба2 , бяха ул."Троян" и ул."Ропотамо", при много добър сняг, "Ропотамо" я пускахме от ТВ кула до долу. Толкова много деца имаше, че беше рентабилно построяването на ски влек. ::)

Онтопик: Само Дунав!

rospur

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 57
  • Одобрение: +7/-0
    • Профил
« Отговор #70 -: 17 Март, 2016, 11:24 »
Благодаря за посрещането! Аз писах някои неща и в стария сайт. :)

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
« Отговор #71 -: 19 Март, 2016, 16:08 »
Здравейте,отдавна исках да споделя форума,но времето ми е кът.Уточнявам за по-младите,че средношколското беше,където са сега блоковете срещу КАТ,както спомена колегата.Там се играеха работническите мачове,а ние като малки опознавахме първия си досег с ,,голям стадион''.Относно мачът с мъглата:беше 80 или 81 година-мач за купата/не помня коя/с Янтра-Габрово.Треньор ни бе Никола Ковачев-Тулата.Янтра имаха едно мощно.здраво и бързо крило-Ганчев,който ни вкара и двата мача по един гол.В първият,съдията Иван Йосифов-един много интелигентен мъж,прекрати мача накрая,заради ,,прословутата''мъгла.Тя бе започнала да се вдига,но Тулата ли му подсказа,не помня.На другият ден мачът се преигра и ги отстранихме,но така започна историята.После наистина с ЦСКА имаше мъгла,но тогава ги убихме с Илия Кирчев.Така,че ,,лафът'' с мъглата си остана.След това дойде Паро и футболът ни тръгна.Тук ника не е имало добри треньори и затова разчитаме на външни авторитети,а добрите ни играчи са заминавали по София.

Faas

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #72 -: 22 Март, 2016, 13:39 »
  Апелирам, към всички хора симпатизиращи на Дунав в годините, имате ли изрезки, снимки, кадри, за Дунав от годините назад, публикувайте. Журналисти, едва ли не четат темите тук, моля давайте информация, снимки, какво е било...
 Вчера, попаднах на сходна тема във форума на Гонг, вечерта почти изгледах целия двубой от Англия '66, България - Бразилия, нещо което не знаех че съществува на носител. Записът (50 години), не е от БНТ, но е безценен.
http://forum.gong.bg/gong/viewtopic.php?f=34&t=102171

Добавям, няколко изрезки от печата, мачовете с Рома

« Последна редакция: 22 Март, 2016, 19:27 от Faas »

Faas

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #73 -: 22 Март, 2016, 19:34 »
Два от съставите ни през годините, увековечени от в-к "Старт"

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
« Отговор #74 -: 22 Март, 2016, 20:07 »
Човек,ти ме разбииии.Що Старт,Футбол,Стадион,Юманите Диманш с годините всичко съм изхвърлил.А да не говорим за Народен спорт.Сестра ми изпращаше в казармата мачовете на Дунав 83/85.В библиотеката нямат ли архив?