Автор Тема: Билети и сезонни карти  (Прочетена 21301 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3743
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
Re: Билети и сезонни карти
« Отговор #45 -: 11 Март, 2016, 16:08 »
Трябвa дa имa местa и рaзлични цени нa секторите. Тaкa ще е нaй добре.
Почти сигурно това ще стане след ремонта на градския стадион и влизането на Дунав в А група. Идеята е застъпена и развита в предложението на [member=385]RIVER[/member], както и идеята за диференцирани цени на абонаментните карти. Като цяло, добри идеи не липсват, но ръководството на Дунав трябва да назначи човек по маркетинговата политика, който да ги реализира на практика.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 620
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
« Отговор #46 -: 11 Март, 2016, 20:33 »
  При реализиране и на половината от идеите предложени тук, това ще е нещо като пробив и добър пример.
Ще ви споделя пример от стадион "Берое". преди година април, играят Берое - ЦСКА 0:0, гледам каси за билети с цени 3-5-8 лв, решавам , че за мен това е събитие, на любим стадион, в такова дерби, ...ще давам 8лв. Стигам до касиерката, разпитвам за места под козирката, позиция и т.н. , отговор: "няма проблем сядате където искате"  :o , няма 3-5-8 важно е да си в стадиона. ;D . Как да е, не ми мигна окото, вътре стана интересно, взел си най-скъпия билет, стадиона под козирката наполовина празен, уха заплювам си от отдалеко места,... попадам на хора пазещи по 10-15 места, мача ще започне аз тършувам за сгодно място.

marto

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 81
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
« Отговор #47 -: 15 Май, 2016, 14:03 »
Здравейте!
Софиянец съм и бих искал да знам, как стоят нещата с картата за година? Колко струва, от къде може да бъде купена или поръчана? Така както се очертава, в София , Дунав ще изиграе няколко срещи. Пък и знае ли човек- бих могъл и до Русе да дойда някой път за мач...така и така никога не съм бил там.
Благодаря предварително за отговорите!
Up the Dunav's!!!

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #48 -: 15 Май, 2016, 15:03 »
Аз бих задал същия въпрос, но не сега. Не ми е известно сега да се продават. Разработва се и секция за онлайн продажба на сайта, която е добре скоро да заработи, особено като сме в "А". Когато дойде времето през лятото, очаквам да бъдем информирани от ръководството от кога, къде и на какви цени можем да си закупим абонаментни карти за новия сезон или определени пакети, ако се възприеме както го обсъждахме. За съжаление миналия сезон бяхме по почивки и изпуснахме да се снабдим. Като не съжалявам нито за лев, който съм дал за билети през този сезон.

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #49 -: 15 Май, 2016, 15:55 »
Здравейте!
Софиянец съм и бих искал да знам, как стоят нещата с картата за година? Колко струва, от къде може да бъде купена или поръчана? Така както се очертава, в София , Дунав ще изиграе няколко срещи. Пък и знае ли човек- бих могъл и до Русе да дойда някой път за мач...така и така никога не съм бил там.

Пич, защо ти е абонаментна карта, при положение, че ще гледаш Дунав , най-вече в София ?

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10539
  • Одобрение: +178/-52
    • Профил
« Отговор #50 -: 16 Май, 2016, 17:05 »
Повече информация ще има след общото събрание на клуба на 9 юни. В момента сме в добър контакт с ръководството на клуба и на този етап изглежда много вероятно да се реализира предложената ценова политика за следващия сезон.
Only the dead fish follow the stream

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1457
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
« Отговор #51 -: 17 Май, 2016, 00:01 »
Здравейте!

Пич, защо ти е абонаментна карта, при положение, че ще гледаш Дунав , най-вече в София ?
Е, той човекът може да иска да ни подпомогне, ако ни симпатизира! То и аз искам да си купя карта, въпреки че най-вероятно за съжаление няма да мога да гледам и един мач. Радостното е, че има "странични" хора, които искат да го направят, а за жалост от "нашите" ще има достатъчно мрънкачи и философи!

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #52 -: 17 Май, 2016, 01:15 »
За съжаление си толкова прав към момента. Аз направо откачам и място не мога да си намеря, когато чуя някой да се тръшка и реве за лев или два тука, сякаш това му е екзистенц минимум. А в същото време е готов да дава в пъти повече за абсолютни глезотии или ядене и пиене на корем. Искам да помоля много хора в града да осъзнаят, че безплатен обяд няма и това важи в най-пълна степен за социални събития от голям ранг. Сега Русе има представител в "А" група и на всеки почитател на футбола в града трябва да му е ясно, че тази благинка изисква мъничка минимална жертва. Социална политика трябва да има, но само за най-бедните и пенсионерите. Така е редно.

И не, ти не си "страничен" човек, ти си истински дунавец и достоен русенец, щом дори далеч от тук сърцето ти е дунавско и си готов да помогнеш. Странични хора са тези, които са тук, но в същото време са далеч.

dunavfc

• Фен
    • Профил
« Отговор #53 -: 17 Май, 2016, 02:54 »
На първо четене, билетите, трябва да бъдат, някъде в порядъка на нещо такова :

– Лудогорец, Левски , ЦСКА и Литекс ( последните два отбора ги давам, разбира се, като хипотеза ) : 10 лв.
- Ботев Пд, Берое, Локо Пд, Славия - 8 лв.
- Черно море,  Пирин , Монтана + останалите, които бъдат поканени във "Висшата Лига" - 6 лв.

Сега, разбира се, че стадионът, може и да бъде разделен на сектори и логично билетите под козирката да бъдат на една цена, тези във "В" сектор на други и страничните сектори на трети.

Билетите за ученици и пенсионери, може да бъдат с 20-30 % по-евтини. Например срещу Лудогорец, вместо 10 лв. билетът за един пенсионер, може да е 6-7 лв. А срещу Монтана - 4 лв.

Една абонамента карта при 15 домакински мача ( ако приемем, че отборите ще бъдат 16 ) , трябва да е в порядъка на 100 лв.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1457
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
« Отговор #54 -: 17 Май, 2016, 04:44 »

– Лудогорец, Левски , ЦСКА и Литекс ( последните два отбора ги давам, разбира се, като хипотеза ) : 10 лв.
- Черно море,  Пирин , Монтана + останалите, които бъдат поканени във "Висшата Лига" - 6 лв.

Сега, разбира се, че стадионът, може и да бъде разделен на сектори и логично билетите под козирката да бъдат на една цена, тези във "В" сектор на други и страничните сектори на трети.

Билетите за ученици и пенсионери, може да бъдат с 20-30 % по-евтини. Например срещу Лудогорец, вместо 10 лв. билетът за един пенсионер, може да е 6-7 лв. А срещу Монтана - 4 лв.

Една абонамента карта при 15 домакински мача (ако приемем, че отборите ще бъдат 16) , трябва да е в порядъка на 100 лв.
Много логично звучат цените, особено добре трябва да се прецени за абонаментните карти. За всеки клуб, в който и да е спорт, както знаем всички, те са от изключително важно значение - дават гаранция за добра и постояна посещаемост, начален капитал преди всеки сезон за трансфери, ремонти на базата и т.н. Поради това те трябва да вървят (както сме говорили вече във форума) със съответните бонуси - ценово атрактивни и рентабилни, да важат за купата и приятелските срещи, да позволяват да се закупуват с намаление от ученици, пенсионери и членове на клуба. Но аз съм убеден, че това е ясно на ръководството и ще бъде изгладено в детайли.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #55 -: 17 Май, 2016, 10:52 »

Една абонамента карта при 15 домакински мача ( ако приемем, че отборите ще бъдат 16 ) , трябва да е в порядъка на 100 лв.
Съгласен, само не знам защо слагаш Черно море в третата категория?  Дунав-Черно море е традиционно дерби от време оно.  :) Плюс това ЧМ не са слаб отбор и лично на мен такъв двубой би ми бил крайно интересен. Много повече, отколкото с Добруджа или Локо ГО.  :)

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #56 -: 17 Май, 2016, 13:49 »
Съгласен, само не знам защо слагаш Черно море в третата категория?  Дунав-Черно море е традиционно дерби от време оно.  :) Плюс това ЧМ не са слаб отбор и лично на мен такъв двубой би ми бил крайно интересен. Много повече, отколкото с Добруджа или Локо ГО.  :)
Аз като ти казвам, че много се радвам на по-младите фенове, ти ми викаш, че още не съм дядо. ;D  Младежите нямат спомени от дербитата с Черно море, няма  и как да имат, но е факт, че мачовете с този отбор ще бъдат по-посещавани от всички други, с изключение може би на Лудогорец, Левски и ЦСКА (евентуално).

marto

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 81
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
« Отговор #57 -: 17 Май, 2016, 21:11 »
За съжаление си толкова прав към момента. Аз направо откачам и място не мога да си намеря, когато чуя някой да се тръшка и реве за лев или два тука, сякаш това му е екзистенц минимум. А в същото време е готов да дава в пъти повече за абсолютни глезотии или ядене и пиене на корем. Искам да помоля много хора в града да осъзнаят, че безплатен обяд няма и това важи в най-пълна степен за социални събития от голям ранг. Сега Русе има представител в "А" група и на всеки почитател на футбола в града трябва да му е ясно, че тази благинка изисква мъничка минимална жертва. Социална политика трябва да има, но само за най-бедните и пенсионерите. Така е редно.

И не, ти не си "страничен" човек, ти си истински дунавец и достоен русенец, щом дори далеч от тук сърцето ти е дунавско и си готов да помогнеш. Странични хора са тези, които са тук, но в същото време са далеч.
Ами, както споменах, софиянец съм и Дунав наистина ме радват много. Никъде не е казано, че като си от София, трябва задължително да подкрепяш софийски отбори. Попитах за карта, защото...кой знае- може и в Русе да дойда когато има "завързани" мачове. Разбира се, не мога да присъствам на всеки домакински мач. Но, не ми пречи да попътувам когато имам възможност. 45 лева- до колкото разбрах за домакинства за година- не са някаква сложна сума. И, в края на крайщата няма значение, колко пъти ще успея да дойда за домакински мач- важното е, да се подкрепи отбора. Щеше да бъде много добре, ако в сайта на Дунав имаше Секция "ФК Дунав ТВ" или " Дунав онлайн"- където, да може да се гледа всеки мач на живо: да речем, Пирин- Дунав. Цена за двубой- 3 лв, примерно. Регистрираш се, влизаш, плащаш с карта и...гледаш и...  Дунав си е само твой! Но...и това може да стане един ден. Затова са мечтите, нали?     
Up the Dunav's!!!

dunavfc

• Фен
    • Профил
« Отговор #58 -: 18 Май, 2016, 02:17 »
Аз като ти казвам, че много се радвам на по-младите фенове, ти ми викаш, че още не съм дядо. ;D  Младежите нямат спомени от дербитата с Черно море, няма  и как да имат, но е факт, че мачовете с този отбор ще бъдат по-посещавани от всички други, с изключение може би на Лудогорец, Левски и ЦСКА (евентуално).

Това е  много опростена схема, ясно е, че може да се дискутира, кой отбор предизвиква по-голям интерес. Разпределих ги, горе-долу по равни бройки :
4 отбора висок интерес - Левски, ЦСКА, Литекс, Лудогорец
4 отбора среден интерес - Берое, Локо ПД, Ботев ПД, Славия
4 ( 5 ) отбора малък интерес  - Черно море, Монтана, Пирин + 1(2) отбора.

Ако, отборите са 16, то разпределението може да е :
4
5
6

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #59 -: 18 Май, 2016, 02:43 »
Споко, схванахме идеята. Това е най-нормалното нещо, което може да се направи по отношение на ценовата политика. Разделяне на ценови групи по съперници и сектори, социален елемент към пенсионери и ученици, абонаментни карти с допълнителни бонуси, семейни пакети и т.н. Въпрос на конкретика е кои точно да са съперниците, колко точно да са цените, какви бонуси да има и за кого към абонаментните карти и въобще всички подробности, които са необходими за оформяне на окончателната ценова политика.