Автор Тема: Билети и сезонни карти  (Прочетена 27233 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
Re: Билети и сезонни карти
« Отговор #255 -: 19 Юли, 2017, 15:16 »
Поне това да, но им кажи следващия път да помислят малко по-сериозно.
Аз лично исках да видя две неща: 1/ жест на лоялност - това сме много малко хора, ако ще и символичен и морален да е - 1 лв. 2/ социален елемент, за да могат и учениците и бедните пенсионери да пълнят стадиона. Притеснително е отношението. Това показва, че феновете не сме приоритет и актив, а дойна кравичка.

Сезон 2016/2017 - цена 100 лв. в Разград с пътни и амортизации и с по-добри условия на стадион и СЪС запазено място.
Сезон 2017/2018 - цена 100 лв. в Русе без пътни и с по-лоши условия на стадион, дори без запазено място.

Разлика - кръгла нула. Егаси жеста!  ;D

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 595
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #256 -: 19 Юли, 2017, 15:18 »
През миналия сезон срещу Лудогорец в Русе имаше най-малко хора - 7 000 ако не ме лъже паметта. Сигурен съм, че дори и да не беше първия мач срещу Локо Пд щеше да има поне 9 000 човека. Аз също не мисля, че е коректно мачовете с Етър, Ч Море, Берое и пловдивските отбори да се слагат под общ знаменател с тези с Бистрица, Славия, Септември и Верея. Това разбира се няма да ни попречи да сме сред лидерите по посещаемост дори и при очаквания отлив от 3-4 хиляди според мен можем да имаме едни стабилни 5 000 човека в мачовете срещу най-големите дразнители и около 3 000 в тези с по-малките отбори дори и ролята ни в първенството да не е като миналогодишната.
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5863
  • Одобрение: +95/-11
    • Профил
« Отговор #257 -: 19 Юли, 2017, 17:18 »
В момента ръководството мисли така, че не съперника, а Дунав е мотиватор да се отиде на стадиона. При топ 3 отборите цената е по-висока заради ограничения капацитет от 12 000 зрители.

Доста дълго беше обсъждано, дали въобще да има абонаментни карти, после почти още толкова време се обмисляше цената. Стигнахме до консенс и това е което в момента може да се предложи. Сигурен съм, че ако много хора си купят карти, ръководството ще си промени погледа върху това "задължение" и ще има положителни промени следващия сезон, които обсъждахме тук.

forzadunav

• Напредващ
  • Публикации: 183
  • Одобрение: +6/-2
    • Профил
« Отговор #258 -: 19 Юли, 2017, 17:32 »
Според мен е най-правилно цената на билетите да е най-високата, при която ще се напълни стадиона (или поне ще има максимално хора). Плюс отстъпки за ученици и пенсионери, инвалиди и безплатно за малки деца.
Също така картите да дават освен сериозна отстъпка сумарно, да дават и други привилегии и инициативи, свързани по-тясно с отбора и връзката фенове-отбор.
Беше много жалка картинка да гледам мач от А група в столицата на 7-милионна държава на участник в Лига Европа, на националния стадион пред 100-тина човека. С билети 10 лева. Това абсурд.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10551
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
« Отговор #259 -: 19 Юли, 2017, 17:54 »
Казвайте на приятелите си, ако може и вие самите си купите карта. Според мен ако успеем да стигнем поне 100 карти, това ще бъде сигнал за ръководството, че хората реагират. Понеже няма време, а и няма кой да направи кампания за промоция на картата, разпространявайте вие. Първата цел е да се продадат тия 30 налични карти колкото се може по-скоро.
Only the dead fish follow the stream

Ogi

• Нов
  • *
  • Публикации: 6
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #260 -: 19 Юли, 2017, 17:57 »
Ако не се набутаме в шетицата за мен 12000 този сезон е утопия,  програмата така е теглена че с отборите от топ3 имама само един мач сега през Август, другите два са зимата, когато ще е студено и влажно. Не мисля че капацитета на стадиона ще бъде проблем за някой да посети мач, проблем ще е камерата от "А", като дава мачовете примерно в края на октомври срещу ФК Септември или края на февруари срещу Верея и на В сектор се виждат примерно 150-200 човека

Аз бях писал за посещаемостта и мисля че за клуба е много по-важно хората да им стане навик и да имаме една постоянна група било то дори 3000-3500 души за всеки мач, които отиват да гледат ДУНАВ, отколкото за мачовете с топ3 да имаме 10000+ и същевременно да имаме мачове с публика трицифрено число.

Ето прикачвам посещаемостта ни от миналият сезон

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 762
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #261 -: 19 Юли, 2017, 18:05 »
Не знам какво си мисли ръководството, но еуфорията около отбора постепенно намалява и сега е времето за обективна преценка на ситуацията. Ако си въобразяват, че публиката е даденост или константа, по-добре бързо да слизат на земята. Сега е времето хората да бъдат задържани на стадиона, ако може да се привлекат нови, но това няма да се случи с магическа пръчка.

Пропуснахме да отбележим още един минус, свързан с билетчетата - предварителната продажба отново няма да има почти никакъв смисъл, понеже няма да носи абсолютно никаква отстъпка, а единствено ще спести чакането на касите.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5863
  • Одобрение: +95/-11
    • Профил
« Отговор #262 -: 19 Юли, 2017, 18:11 »
Ще има запазени места на стадиона за картодържателите. Затова се събират имена и телефонни номера, за да има обратна връзка и възможност за уведомение в случай на промяна. Това най-вероятно няма да се случи сега в понеделник, но е замислено от ръководството.

Каквото и да си говорим, ще е предимство да се закупи карта за целия сезон сега, вместо единичен билет за мача срещу Берое.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 762
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #263 -: 19 Юли, 2017, 18:15 »
Каквото и да си говорим, ще е предимство да се закупи карта за целия сезон сега, вместо единичен билет за мача срещу Берое.

Така е, по този въпрос не може да има спорове.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #264 -: 19 Юли, 2017, 18:20 »
Ако има запазени места, ще е поне един плюс. Прави са редовните фенове, като недоволстват, че трябва да ходят 2 часа предварително на мачове от топ интерес, за да изпреварят хора, които са решили да отидат веднъж в годината. Едни запазени места в добър диапазон за наблюдение, отговарящи на броя продадени карти, пък били те първоначално и с нефиксирани места, би било добър мотиватор. Има много неща, които трябва да се обмислят допълнително, защото в момента не са обмислени нито за карти, нито за билети, нито за отстъпките им за предварителна продажба или лоялност, както red forman казва. Ние, сериозните фенове, карти ще си купим - това е ясно - но въпросът е дали маса хора ще си купят? Особено пенсионери и ученици, за които да отделят 100 лева накуп си е проблем. Не мога да си представя как един пенсионер с минимална пенсия от няма и 200 лева ще отдели 100 лв. накуп за карта. Защото познавам и такива хорица. Никога не е късно да се предложи плащане на вноски срещу еднократно представен документ за пенсионер или ученик/студент.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #265 -: 19 Юли, 2017, 18:27 »
Не е нужно и да си представяш, защото картата очевидно не е мислена за пенсионери. В момента важното е тези, за които е предназначена картата, да си я купят, а това са работещите редовни фенове на Дунав. Ясно е, че тази карта няма да оправи ценовата политика на Дунав, но е стъпка в правилната посока и се надяваме да бъде да с променящи се параметри. Ето сега ще говорим за отстъпки за фен артикули и допълнителна отстъпка при подновяване догодина. Вярно е, че не стават така нещата, но като за last minute решение всички трябва да помогнем, за да се получи. Мислете ме за наивник, но наистина мисля, че ако се продадат добри бройки от картата въпреки всичко, това ще бъде един решаващ стимул, за да се доразвие тази карта в посоката, в която трябва.

FCD

• Фен
    • Профил
« Отговор #266 -: 19 Юли, 2017, 18:49 »
Ами да пуснат. В по-големи и в по-силно икономическо положение градове картата за социално слаби струва 40 лв. или 70 лв., но в София. Айде поне на две вноски да може да се плаща. Ще се озори да даде 50 лв. сега, но после ще спести почти още толкова при най-силно представяне на клуба за първенство и купа и вторият полусезон ще си ги избие. Може да звучи сметкаджийски, ама българинът си е такъв по навик. Ако не е "на далавера", отсвирва начинанието. Нали целта е да има максимален брой хора на стадиона не само в мачовете с отборите от топ 6 и други важни цели, които са много добре описани в статията? Хубаво, ще купуваме и ще агитираме познатите си, но какъв ще е ефектът, ще видим... Във Фейсбука и медиите също трябва всеки ден да се рекламира и обяснява "келепира" от цялата работа, за да достигне до повече хора, пък било то и случайно закачил се, видял и зарибен.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #267 -: 19 Юли, 2017, 18:56 »
И по още едно направление има развитие - билетите срещу Берое не са касови бележки, а като срещу Иртиш.

Danubio Azul

• Напредващ
  • Публикации: 293
  • Одобрение: +13/-2
    • Профил
« Отговор #268 -: 19 Юли, 2017, 22:07 »
Това за запазените места за картодържатели е голям стимул, но не виждам да го пише на фейсбук страницата, а там има цял стадион хора. Даже запазените места осмислят купуването й и след първото ни домакинство, т.е. може малко да поудължи времето за реакция. А който има близки с рожден ден тия дни, няма нужда да мисли за подарък :) 

Иначе цената на картата според мен е право в десятката. Направиха една важна крачка, остават още доста :)

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1270
  • Одобрение: +44/-23
    • Профил
« Отговор #269 -: 19 Юли, 2017, 23:23 »
Стига с това за пенсионерите.
Баща ми е пенсионер и ще взема карта, както  за мен, така  и за него.