Автор Тема: "Б" група - програма и статистика  (Прочетена 59460 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2963
  • Одобрение: +125/-20
    • Профил
Re: "Б" група - програма и статистика
« Отговор #630 -: 30 Май, 2016, 08:34 »
И сега какво, няма ли да има повече отбор Литекс нито в А, нито в Б група?

Pleven

• Напредващ
  • Публикации: 285
  • Одобрение: +20/-2
    • Профил
« Отговор #631 -: 30 Май, 2016, 08:40 »
Литекс имаше право да играе в "Б" група, но след сливането с Чавдар (Етрополе) може би ще трябва да правят нов отбор, който да тръгва от по-ниско ниво.

Дано не станем свидетели на някакъв абсурд, при който БФС ще обявят Литекс 2 за наследник на реално вече унищожения с това сливане Литекс.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10533
  • Одобрение: +177/-52
    • Профил
« Отговор #632 -: 30 Май, 2016, 16:10 »
Е то за това трябва доста голяма фантазия вече, тъй като Литекс 2 не е отделен клуб, а формацията на вече претопения ловешки отбор. по същата логика и старшата им възраст могат да я обявят за наследник на някой друг да речем...
Но това е БФС - очаквай неочакваното!
Only the dead fish follow the stream

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #633 -: 30 Май, 2016, 16:38 »
Аз не съм специалист по въпроса, още по-малко пък спортен, но така или иначе работя с юристи, от които съм научил не едно и две неща. Една норма се прилага по нормативния акт, действащ към момента на прилагане на правната хипотеза. С други думи няма как да се отметнат от правилника си, действащ по времето на изхвърлянето=изпадането на Литекс 1, съответно изпадането на Литекс 2. И това не може да се прилага произволно нито със задна, нито с предна дата. Би било юридически парадокс. Така мисля аз.

Pleven

• Напредващ
  • Публикации: 285
  • Одобрение: +20/-2
    • Профил
« Отговор #634 -: 30 Май, 2016, 16:45 »
Разбира се, че е така! Има си действаща Наредба за Сезон 2015/2016 и тя просто трябва да се спази! Яд ме е, че в момента има масова дезинформация в медиите по въпроса, а един плевенски сайт дори пише, че Спартак чакал милост от БФС! Откога милост означава някой просто да си свърши работата?!

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #635 -: 30 Май, 2016, 16:54 »
От български журналисти не бива да очаквате прекалено много, като например това да четат и анализират информация...

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3743
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #636 -: 30 Май, 2016, 20:48 »
За архива - резултатите в последния кръг и крайното класиране от този исторически за Дунав сезон 2015/2016:

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #637 -: 31 Май, 2016, 00:41 »
Крайното класиране ме провокира да си направя своеобразен обзор. Интересни констатации и обобщения можем да направим от него през цялостния поглед върху сезона.

Прави впечатление, че силният през пролетта отбор на Панагюрище и един от най-трудните гости в Русе от водещи позиции, напълно демотивиран през есента, в крайна сметка финишира 10-и. Сякаш точно след мача с нас спряха да играят. За мен бяха неузнаваеми до края.

Верея, които в началото за кратко бяха лидери, финишираха в златната среда. През този сезон успяха да довършат чудесна база и да се кандидатират административно за "А".

Поморие издъхна някъде по пътя преди зимата и пролетта изостана на 10 точки, като направи серия лоши резултати.

Локо ГО... черната ни котка. Но за пореден сезон не може да се докопа до призовите места и се очертава твърд бетон за третото място, като отново малко не достига. Въпреки това си остават от най-стойностните отбори в групата, бронзов медалист, и нямам нищо против да продължим с тях тези емоционални регионални дербита на по-високо ниво, ако ги одобрят. В аналите ще останат емоционалните мачове с тях и фенските закачки, прераснали до по-сериозни искри в Горна, което не е хубаво да се допуска.

Банско общо взето направиха доста по-слабо представяне, отколкото в предишни сезони, като стигнаха до треньорски рокади и разочарования.

Литекс 2, изпълнен с ново качествено съдържание, стигна до 5-о място, а Лудогорец 2 за кратко време с помощта на основни играчи от зоната на изпадащите се изкачи до далеч по-безопасното 7-о място. Остана абсолютно негативното мнение, че мястото на дубълите не им е тук, защото те повлияха страшно много и все още бъркат сметките.

Спартак (Плевен) от водещ отбор от първата половина през есента изпита определени сътресения и допусна да се срине до зоната на изпадащите, а най-голямото разочарование на групата - отборът на Нефтохимик - от абсолютен фаворит на хартия и по бюджет, стана "фаворит" за изпадане и се конкурираше за това със Спартак, та накрая за тяхна изненада останаха да треперят и разчитат на нас. Добре че 13-о място ще е спасително, та нито един от тези стойностни тимове да не изпадне. Нафтата си остана абсолютната енигма на групата и още едно доказателство, че на терена играят играчи със сърца, а не парите. Нещото, което ме прави умерен оптимист за "А" група.

Един от основните отбори на Севера и традиционно труден за нас съперник - Добруджа - за съжаление изпадна. Но това в крайна сметка е логична закономерност от почти цял сезон слабо представяне въпреки финалния спринт. И тук треньорски рокади и скандали, което определено не повлия добре. Аз лично много съжалявам за тях, защото извън фенските закачки не им прилича аматьорската група. Много по-логично щеше да ми изглежда на тяхно място да са примерно Ботев (Гълъбово) или Пирин (Разлог). Дано получат право на поправка.

И накрая, разбира се, любимият на всички нас Дунав, в тежка борба и постоянни рокади на върха, успя накрая да се докаже като абсолютен и безспорен лидер на групата. Наложи се дълго време да гони временния лидер Поморие, на които в крайна сметка не им останаха сили на финалната права и ще бъдат запомнени като отбора с най-скандалната съдийска подкрепа в групата поне до мача с нас, когато сякаш осъзнаха, че не е по силите им да се борят. Дори начинът им на мислене се промени след това, фокусирайки се основно върху мисълта за второто място.

Един наистина исторически сезон, който може да остане не само исторически, но и легендарен за феновете след години, когато дай Боже да сме неизменен член на елита и ще се говори как някога този отбор е страдал 25 години и как геройски и с много подкрепа се е завърнал, където му е мястото. А ние с гордост ще възкликнем: "Да, ние бяхме там!"  :)
« Последна редакция: 31 Май, 2016, 17:06 от Obiknoven Fen »

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #638 -: 31 Май, 2016, 00:43 »
За архива - резултатите в последния кръг и крайното класиране от този исторически за Дунав сезон 2015/2016:

Поне след 25 години като изпаднем след 25 поредни успешни сезона в А група, феновете на отбора ще има откъде да проверят кой е бил последният мач в Б група, а не като мен да ровя под дърво и камък, докато открия нашия последен в А група :D

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #639 -: 04 Юни, 2016, 19:49 »
В баража за А група - на полувремето Монтана - Поморие 0:0. След равностойни първи 10-на минути, Монтана категорично превъзхожда Поморие. Слаб футбол, без особени достойнства - типично и за двата отбора. Който и да спечели, няма да е особено заслужено да играе в А група, поне с оглед показаното на терена.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #640 -: 04 Юни, 2016, 20:27 »
Традиционната дузпа за Поморие, този път напълно безспорна и 1:1

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #641 -: 04 Юни, 2016, 20:31 »
След получения гол Поморие натиснаха сериозно и заслужено изравниха.

Faas

• Напредващ
  • Публикации: 620
  • Одобрение: +36/-3
    • Профил
« Отговор #642 -: 04 Юни, 2016, 20:35 »
 Съдията да не се стиска, можеше още дузпи да даде. ;D

El rio gigante

• Фен
    • Профил
« Отговор #643 -: 04 Юни, 2016, 20:39 »
Като сравня как играхме ние срещу Поморие и в двата мача, при това при отвратително съдийство, направо съм оптимист за това, което ще бъдем в А група. В момента дори без новите попълнения сме класа над Монтана.

NITRO

• Фен
    • Профил
« Отговор #644 -: 04 Юни, 2016, 20:53 »
Още един сезон мъка за Монтана и цялата А група. Излязоха големият печеливш от изваждането на Литекс.