Автор Тема: ФК Дунав - ръководство и организационни въпроси  (Прочетена 202124 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
Вие нали не вярвате, че Кралев може да се разпорежда с такива суми от днес за утре? Бюджетът на Министерството на спорта е около 70 милиона лева, които са разпределени по пера още в края на миналата година, като една част от тях са свързани с подготвката и участието на Олимпиадата в Рио, така че това, което остава на разположение, е още по-малко и ще съм учуден, ако някакъв милион може да изскочи отнякъде. Така че тези работи не се решават от Кралев, ами от Горанов и, естествено, ББ. Ако парите дойдат, ще дойдат по съвсем друго направление.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
Като си представя как някои хора поскачат във въздуха с усмивка 24 карата и изплезен език и чак ми става весело.

Преизбирането на д-р Симеонов за председател на УС би трябвало да е добра новина. Заради подкрепата, която очакваше и въобще заради всичко.

FCD

• Фен
    • Профил
Вие нали не вярвате, че Кралев може да се разпорежда с такива суми от днес за утре? Бюджетът на Министерството на спорта е около 70 милиона лева, които са разпределени по пера още в края на миналата година, като една част от тях са свързани с подготвката и участието на Олимпиадата в Рио, така че това, което остава на разположение, е още по-малко и ще съм учуден, ако някакъв милион може да изскочи отнякъде. Така че тези работи не се решават от Кралев, ами от Горанов и, естествено, ББ. Ако парите дойдат, ще дойдат по съвсем друго направление.
Така ще е. ММС само вкарват предложението, проверено по ресор, нормативна уредба и документи и Министерски съвет решава, като най-вероятно ще стане чрез преструктуриране на бюджета както за тангентата им там. Вероятно няма само за нас да се гласува, а ще са няколко клуба, ползващи стадиони публична общинска собственост. Откъдето и да дойдат тези пари, важното е наистина да дойдат и да започнат поръчките, пък те колкото си искат да си правят PR. Докато не обявят поръчките, аз не вярвам на никакви пиар изяви. Наслушахме се на такива неща. Дано, дано най-накрая не са само приказки, а реално да отпуснат финансирането по наредбата, и на това трябва да сме доволни. На фона на охлювския напредък последните години, това ще си бъде направо рязък скок напред. Само се надявам да не е дотам през следващите 25 години, а общината да се замисли малко по-дългосрочно този път за имота си. Дето се вика, всяка година по един сектор със седалки или по една козирка или нещо дребно да прави, след 5 години ще сме много напред с материала.

zapalqnko64

• Напредващ
  • Публикации: 389
  • Одобрение: +24/-49
    • Профил
Има ли отговор на въпроса какво правят хора като д-р Соколов и д-р Дачев в Ус на Дунав?Там не е ли място за хора,които поне са ходили на мач?И двамата не съм ги виждал на стадиона.

vassiliy

• Напредващ
  • Публикации: 117
  • Одобрение: +17/-2
    • Профил

Имаме ново предизвикателство.
"Ще сключим рекламен договор с Габи, която ни представи на Евровизия", съобщи специално за FCDunav.eu д-р Симеон Симеонов.
За целта ще се напише музика и текст за песен на "Дунав". Симеонов я нарече "химн". Габи пътува много и ще ни рекламира допълнително, благодарение на "Дунав" пък гласът и ще бъде чут от по-голяма аудитория. Тя си има мениджър, а Доктора имаше предвид в
чера и композитор. Задължително в текста на песента според Симеон трябва да присъстват думите от "Никой - не може - едно да отрече...". Освен това той предложи да си дадем текстовете на песните, за да може продуктът да съответства максимално на скандиранията ни. В близките дни ще има среща по темата и реални действия, защото все още това е само намерение за нещо. Наскоро, в клуба, набързо мина подобно предложение, но не същото, а от година-две все влизаме в студио.
« Последна редакция: 12 Юли, 2016, 11:02 от vassiliy »

FCD

• Фен
    • Профил
Интервю с д-р Симеонов: http://www.sportal.bg/news.php?news=620336

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
Има ли някъде публично разписани длъжностните характеристики за всяка от административните позиции в Дунав? Чудно ми е защото наехме 'Директор' от Ловеч, а поне на мен не ми е ясно с какво се занимава.

FCD

• Фен
    • Профил
Едва ли която и да е организация ще публикува длъжностните характеристики на работниците и служителите си, а в случая най-вероятно има сключен договор за управление и контрол с права и задължения, който договор съвсем пък няма да бъде публично оповестен. Не съм сигурен дали има изискване за такава длъжност за елитните клубове, но си спомням, че президентът беше казал преди време, че има основна професия и няма необходимото време и капацитет да огрее навсякъде един вид и затова предава административните дела на специално назначен за целта човек. Абсолютно го разбирам в това отношение. Мисля, че човек като Ивайло Петков е полезен за клуба и има много какво да даде, бидейки ангажиран с цялото си време в клуба. Защото задълженията на хартия са едно, а нещата, които постоянно трябва да се уреждат и ръководят в движение, често са с много по-широк и неопределен обхват.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3750
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
Мога само да кажа, че Ивайло Петков е футболен мениджър и има връзки къде ли не. Предполагам, че основно той се занимава с трансферите в клуба и съм почти сигурен, че стои зад трансферите на двамата таджики и не само на тях. Не знам какво друго върши, тъй като вероятно е скрито от широката публика, но мисля, че се справя много добре.  :)

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10553
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
Той стои зад трансферите на Дарко и Искандар, а Искандар стои зад трансфера на другия таджик :D
Другият му ресор е формацията U19, като всъщност се занимава основно с нея.
Only the dead fish follow the stream

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 3069
  • Одобрение: +130/-20
    • Профил
Ивайло Петков дори само с трансферите да се занимава, си е заработил заплатата. Таджиките, Марем, Шопов, са най-сполучливите трансфери  в сравнение с тези на отбори като Монтана, Пирин, Нафта, Верея, Локо Го, Ботев. Дори Морето не може да се похвали с толкова сполучливи трансфери. В началото на подготовката мнозина смятаха, че трансферите ни са пълен провал, но после се убедихме всички, че особено Марем и Джалилов са истински бисери в селекцията ни. На мен ми е по-любопитно Донев освен за "параван" ползва ли се реално за нещо друго? Споменато беше, че ще работи и в школата май... ::)

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Селекцията в действителност беше провал, защото не се осигуриха необходимите играчи за подготовката, а остана "отворен въпрос" и то все още е отворен въпрос. Това, че нацелихме с Искандар и Марем в защита е просто късмет. Не са всички трансфери негови, другата част са на Веско, но това няма значение - както Веско, така и Ивайло не мисля, че са виновни за тези проблеми със селекцията - просто такива са ни възможностите и те работят в тази рамка.
Като казахме Марем - нещо интересно за него. Когато стартираше проекта Дунав 2010, тогава на още по-невръстна възраст беше един от тези, за които се говореше, че ще дойде в Дунав и даже май записа няколко тренировки, но тогава отборът беше потрес.

The Major

• Напредващ
  • Публикации: 980
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
А членовете на УС имат ли някакви регламентирани задължения или са единсвено спонсори (в повечето случаи) и opinion providers? Интересно ми е дали се оформя някаква сериозна структура която би могла да продължи да действа и без Доктора?

El rio gigante

• Фен
    • Профил
УС се състои от следните хора след последното общо събрание:
Д-р Симеон Симеонов - председател
Ивайло Петков - изпълнителен директор
Иван Григоров - представител на Община Русе

Не е преувеличено да се каже, че напрактика Дунав е общински футболен клуб, без формално да е такъв. Една голяма част от финансирането на отбора извън парите от ТВ права и фенове се осигурява под формата или на директна субсидия от Общината, или чрез спонсори, дошли по тази линия, или такива с добри взаимоотнешения с общината, както искайте го разбирайте това последното. Така, че най-големият фактор в управлението на клуба е Общината ни. За структура, която да може да съществува независимо от доктора или общината е преувеличено да се говори, дори не знам и доколкото е постижима такава в българските реалности. Мисля, че и идеята изобщо не е такава.

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 703
  • Одобрение: +11/-2
    • Профил
На фона на простотиите с увеличената цена на билетите за дербито с Черно море, попаднах и на тази новина, която заслужава адмирации:

http://ruse.topnovini.bg/node/725144

В случая - браво на ръководството. Следва да се уважават легендите на клуба, защото "където е текло - пак ще тече", а те са прокарали водата. Естествено, могат да се изкажат много въпросителни защо (само) тези легенди, на какъв прицнип са избрани и т.н., но инициативата е похвална и я адмирирам. Трябва да се направи нещо за тези хора, някои от които сигурно едвам изкарват за лекарства, и показването на уважение е стъпка в правилната посока.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!