Автор Тема: Добруджа 1919 (Добрич) - Дунав (Русе) 2:2  (Прочетена 36758 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5818
  • Одобрение: +91/-10
    • Профил
Re: Добруджа 1919 (Добрич) - Дунав (Русе) 2:2
« Отговор #360 -: 20 Април, 2010, 00:46 »
Браво на феновете на Добруджа, така се прави, подкрепя се отбора и това е.

Ще се радваме на следващия мач между нашите отбори. С вас и Волов се разбираме на фенско ниво, нека така и остане за вбъдеще.

Сега е време да обърнем внимание на предстоящото ни домакинство!!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

4I4O MUREY

• Фен
  • Публикации: 1024
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #361 -: 20 Април, 2010, 09:50 »
И аз съм на мнението на Вильо, че трябва да се набляга на спортно-техническите теми във форума. Благодаря на DUNAV-RUSE за обстойния и компетентен анализ на мача и ситуацията около отбора. Когато говорим за ръководство на Дунав трябва да ни е ясно, че то се състои само от Вальо Христов и спортно техническия щаб в лицето на Миронов. Т.е. тия двамата се мъчат да направят каквото могат съобразно средствата с които разполагат. Вальо не бих го обвинил за нищо. Старае се колкото може. Миро допусна някои грешки, дано не се окажат фатални. Останалото е в краката и главите(доколкото ги имат) на футболистите. Не стреляйте по пианиста, той свири колкото може! Да, в нашия клуб много неща не са на желаното професионално ниво, но като няма кой да плаща за по-високо ниво и на това ще сме доволни.За сега! Ако имаше желаещ, той щеше да си назначи ръководство и селекция да си направи и т.н., така, че не ми разправяйте: " кой ще си дава парите при такова ръководство". Просто няма кой да дава пари за футбол в Русе, освен бедната ни община. А тя бедна, бедна ама и за култура мисли(театри , опера, филхармония, музеи и т.н.), наука(училища, университет, колежи и пр.), социални разходи и т. н. и прочие и прочие. Де му на Цонко операта, университета, русенската архитектура, музеите, изложбените зали, пристнищата, летищата и...а, има пясък в Крапец, да.

taffcho

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 23
  • Одобрение: +2/-0
    • Профил
« Отговор #362 -: 20 Април, 2010, 10:41 »
.

taffcho

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #363 -: 20 Април, 2010, 10:54 »
Цитат на: "blue1990"
Вильо,брат нормално е всеки да каже по някоя дума за пътуването.Всеки се прибира и носи вълнение и емоция в себе си.Сега какво да кажа за всеки един играч,аз да не съм статистик.Пък и вие знаете кой как играе,защитата трагедии,Димов е пълен шаран,другите с моментни проблясъци.

Освен страхотния гол на Пинчера нищо кой знае какво няма да се каже за играта.Тотален срив последните 3 мача и това е...

П.С.Тафчо братле,и аз бях на мача и сигурно сме си казали наздраве на паметника,но тия 4 000 къде ги видя не знам...
като намеря подходяща снимка ще ти покажа, говоря за второто полувреме когато целия сектор около нас беше пълен дори имаше и правостоящи, а този сектор е с 3000 седялки(факт!) отделно имаше и хора  в сектор А около козирката, като намеря подходяща смимка ще ти пратя  :wink: , и да не са били 4000 бяха над 3000(но това е издребянаване), но не е както пишат по статиите 1500- тъй като това са продадените билети до 10 мин, което го знам от човек отразяващ събитията

ПС: ето снимка от центъра на трибуната една с поглед наляво, а другата надясно http://img46.imageshack.us/i/dsc00429n.jpg/ , http://img638.imageshack.us/i/dsc00431nw.jpg/  , няма какво да спорим :)

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #364 -: 20 Април, 2010, 11:44 »
Стадиона си беше,изключително пълен,но това не ме изненадва изобщо,защото Добруджа е голямо име в фтбола и хората в Добрич си обичат отбора много  firstprize.gif Незнам в каква държава живеем,щом отбор като Добруджа например,събира повече фенове за 1 мач от колкото морските селяни за цял сезон,а едните са на прага на елита,докато Добруджа е окупирал последните места...

taffcho

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #365 -: 20 Април, 2010, 12:15 »
Цитат на: "dunavfc"
Стадиона си беше,изключително пълен,но това не ме изненадва изобщо,защото Добруджа е голямо име в фтбола и хората в Добрич си обичат отбора много  firstprize.gif Незнам в каква държава живеем,щом отбор като Добруджа например,събира повече фенове за 1 мач от колкото морските селяни за цял сезон,а едните са на прага на елита,докато Добруджа е окупирал последните места...
Споко бе и нашия и вашия ред ще дойдат, отборите еднодневки без фенове замират....влизат един сезон максимум 2 в А група и толкова, после даже и фалират, ето Миньоро, Пирин, Берое, че даже и Монтана се върнаха в елита с гръм и трясък, постепенно се нареждат нещата имайте малко търпение  :wink:

erosso

• Напредващ
  • Публикации: 732
  • Одобрение: +10/-1
    • Профил
« Отговор #366 -: 20 Април, 2010, 14:41 »
вильо стига бе брат :) голяма работа станало , ний тука от поредната 20-та серия на 20-год сериал , вече усещам някво узлобяване ... стига сте нито тафчо , нито някой друг от добруджа е виновен, за нашето желание за "А" група казвам желание , защото умения и сили имаме убеден съм , но уви желанието 20 год липсва, или то го има но до последните 6-7 кръга , след което Срив Тотален

Нека в елита бъдат отбори като Нашият любим Дунав , Ботев Враца , Добруджа , а защо не и Локо Горна , Спартак Плевен , Етър ВТ все все отбори с традиции .... и отбори които мн рядко са се поддавали на софииските отборчета
Само и Единствено тогава , Заедно с Школите на тези отбори да се възобновят , всичко ще тръгне лека полека
FOREVER DUNAV FOOTBALL TEAM

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10526
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #367 -: 20 Април, 2010, 14:48 »
Цитат на: "4I4O MUREY"
И аз съм на мнението на Вильо, че трябва да се набляга на спортно-техническите теми във форума. Благодаря на DUNAV-RUSE за обстойния и компетентен анализ на мача и ситуацията около отбора. Когато говорим за ръководство на Дунав трябва да ни е ясно, че то се състои само от Вальо Христов и спортно техническия щаб в лицето на Миронов. Т.е. тия двамата се мъчат да направят каквото могат съобразно средствата с които разполагат. Вальо не бих го обвинил за нищо. Старае се колкото може. Миро допусна някои грешки, дано не се окажат фатални. Останалото е в краката и главите(доколкото ги имат) на футболистите. Не стреляйте по пианиста, той свири колкото може! Да, в нашия клуб много неща не са на желаното професионално ниво, но като няма кой да плаща за по-високо ниво и на това ще сме доволни.За сега! Ако имаше желаещ, той щеше да си назначи ръководство и селекция да си направи и т.н., така, че не ми разправяйте: " кой ще си дава парите при такова ръководство". Просто няма кой да дава пари за футбол в Русе, освен бедната ни община. А тя бедна, бедна ама и за култура мисли(театри , опера, филхармония, музеи и т.н.), наука(училища, университет, колежи и пр.), социални разходи и т. н. и прочие и прочие. Де му на Цонко операта, университета, русенската архитектура, музеите, изложбените зали, пристнищата, летищата и...а, има пясък в Крапец, да.

Прав си, но само до някъде, поне според мен. Най-нормалното е когато не можеш да се справиш с една задача, то да намериш някой по-компетентен, който да я изпълни. Желаещи е имало, и то изобщо не малко, въпросът е, че тези хора, които са в момента, искат да са лицето на клуба. Искат някой друг да даде парите, а те (той) да ги управлява(т). Тук презумцията за невинност не може да важи. Те са ръководители на Дунав, не съм аз и като такива са задължени да осигурят адекватните условия за РАЗВИТИЕТО на клуба, а не просто за неговото живуркане. Те са тези, които трябва да осигурят парите, не аз. Ще го повторя още веднъж. В предните години след напускането на Бобоков, отборът беше осигурен много добре и можеше да си позволи всякакви луксове (от сегашна гледна точка луксове, иначе съвсем нормални и естествени неща за един клуб), разбира се в рамките на нормалното за отбор от Б група, без някакви извращения и пилеене. Тогава в края на есенния дял пак бяхме в челото, на 2 точки зад лидера. Тогава попитаха Валентин Христов дали ще се атакува "А" група, а той отговори, че ще се атакува, ако се отдадяла възможност. Каква възможност да се отдавна още не става ясно. По-нататък пролетта отборът е замесен в поредица позорни представления, стигащи до ненормални извращения с публиката. Това се повтори и в следващите два сезона. В един момент ръководството реши, че лагерите не са необходимо нещо, въпреки че пари за това е имало (един лагер струва 20 - 25 000 лв). За да стигнем до момента, когато световната криза отказала русенските бизнесмени от издръжката и пари нямало....Я пак? Дали е световната криза или тотално опоречената същност на 'работата' в клуба? През това време кандидати за издръжката на клуба е имало, но разбира се те си имат своите условия, при които ще дават парите си. 4I4O MUREY, ти би ли ми дал и 10 лв да ги управлявам, ей така, на доверие?
Това, че общината била бедна е също един мит. Само да спомена, че за култура са отделени 3 млн лв, а за всички спортове в Русе, малко над 400 000 лв като рамка, в която трябва да се поберат над 40 клуба. Като изключим преференциално финансираните ФК Дунав и БК Дунав Еконт Експрес, останалият спорт трябва да се побере в бюджет, съизмерим с мащабите на дядовата ръкавичка. Диспропорции, които са много странни. Нека се дава за театър, опера и т.н., но сумата от 3 милиона си е доста солидна, а едва ли някой обикновен човек знае за какво отиват тези пари точно...Но да се върна на темата за ФК Дунав.
Когато няма стремеж към развитие, когато само се крета, то това означава, че някой не си върши работата. Сигурно феновете ще да са виновени...отново. Ако се градеше нещо, някаква основа, напълно е разбираемо феновете да преглътнем евенруални слаби резултати, че дори и цели серии без спечелени точки. В това няма да има нищо притеснително, стига да се върви в една посока, която е предварително начертана, а не да се работи на парче. В момента се отбива номера с този отбор на средна възраст 30 години. Какво да градиш на тази основа, като следващата година я половината отбор играе, я не?
Дори и при това положение, приемайки, че ръководството няма капацитет да се справи със задачите си, бих им го простил това - не е срамно, НО тук излиза голямо НО. Никога няма да им простя това, че от доста време насам се пробват да ни правят на баламурници и все едно, че трева пасем. Ще извадя няколко красноречиви цитата, за да си подкрепя твърденията.

В.Х. "Годишният бюджет на Дунав е 600 000 лв. От тях половината, дори над половината отиват за ДЮШ!"

Тук или аз съм идиот, или изпускам нещо. Но 50% от 600 000 са 300 000 и тези пари отивали за школата. Без да се коментира въпросът много, само ще спомена, че юношите не подадоха заявка за участие в елитното първенство А група за съответните възрасти, защото трябвали 300 000 лв за участието им на година, колкото мъжкия отбор.  Само по себе си, това не може да е вярно, защото тези 300 000 лв няма как да бъдат похарчени, като най-малкото на юношите заплати и премии не знам да се плащат. Второ за цитираните средства, къде е един едничък терен нов, къде са кадърните специалисти? От няколко сезона реформата в ДЮШ се изразява в преливане от пусто в празно, като за цвят се сменят само директорите на школата (което като длъжност си е като да си шеф на водопад) и до там.

В.Х. пред football24. "Бюджетът на Дунав е с 25% по-малък от бюджета на Калиакра, който е 800 000 лв"

Дори и така да е, полученото число според мен е напълно достатъчно за нормалната издръжка на един клуб в Б група, без да се бавят заплати, премии и т.н.

Tук дори няма да цитирам, празните приказки за строежи на нови стадиони, за козирки, за не знам си какво. Преди няколко дни Христов каза, че ще реконструират стадиона като влезем в "А" група. Значи ако е истина това, пари има за това, нали? Тогава защо тази работа не е свършена до сега? Навсякъде пипат по базите, тук обаче не става. Ако не е истина, тогава защо ни лъжат.

Другото, което не мога да простя са абсолютните лъжи и мазаници около мистичния спонсор Христо Христов, който никой не разбра какъв е, що е. Но всичко се потули.
Нещата в клуба са тъмна Индия за нас феновете, липсва прозрачност и искреност към привържениците. Трупат се някакви PR точки и в един момент, когато надутия балон се пука, се замазват нещата с разни декларациийки, изразяващи празни думи във въздуха.
Ръководството няма моралните сили да бъде искрено с феновете, да им каже, че за А група нямаме възможност. Но тогава ще дойдат редица въпроси, защо тогава не се прави абсолютно НИЩО в клуба и само се поддържа една зле работеща структура, в която сигурен съм, изчезват много обществени пари там, където не трябва.
Толкова по темата за ръководството. Най-лошото е, че им се връзваме на номерата всяка година и, когато балонът се спука, остава много съкрушителна гледка и чак тогава се сещаме, че проблемите на Дунав не са в Цонко, Несебър, извънземните, а вътре в самия Дунав!
Only the dead fish follow the stream

Valentin

• Напредващ
  • Публикации: 914
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #368 -: 20 Април, 2010, 14:54 »
Стига дразги! Това е смешно вече... КОй колко имал и къде колко пишело... В неделя имаше хора и то не бяха малко! Това е факт! Иначе никой не знае колко точно е имало за жалост! Важното е,че си прекарахме подобаващо  :beer:
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

4I4O MUREY

• Фен
  • Публикации: 1024
    • Профил
« Отговор #369 -: 20 Април, 2010, 15:34 »
Ммм...да! Дунав-Русе, изчерпателен и точен си както винаги. Бръкнал си доста надълбоко в анализа на ситуацията. Аз маркирах нещата около Дунав не толкова задълбочено, защото времето което остава до края на май 2010 е много малко. А после като се обърне каруцата....той Вальо го каза - разформироват отбора, т.е. и ръководството изчезва и тогава да заповядат спонсорите.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1255
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #370 -: 20 Април, 2010, 20:25 »
Ами ние ръководството си ги знаем по принцип. Само че то си беше същото ръководство и след победата над Калиакра, но това не пречеше ентусиазмът да е на макс.

Аз така ги виждам нещата. След като Спартак излезе от играта и ние се озовахме на първото място на края на полусезона, ръководството е било изненадано (както и феновете). Обаче защо да не се пробва атака на А група? И така. Не съм си правил илюзии, че сме на едно от първите две места (досега) заради някаква далновидна политика, дългосрочна стратегия и добра организация. До тук стигнахме на мускули и (особено след Нова година) на единия гол ентусиазъм. Това, че в клуба цари хаос не е някакво внезапно откровение, знаем си го отдавна и не трябва да е причина за отпускане точно сега. Да изкараме до края и да видим какво ще стане.

Според мен ръководството страда от синдрома на лъжливото овчарче - след като няколко години разиграваха театри, този сезон (предвид стечението на обстоятелствата) все пак решиха да правят нещо, макар и с ограничените си финансови (в момента) и организационни (по принцип) възможности, но много малко хора вече им вярват, че наистина се натискаме за А група.

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
« Отговор #371 -: 20 Април, 2010, 20:34 »
Според мене са нямали никога идея да влизаме,просто да вдигнат шум по медиите ,през товеа време ,отбора си вземаше мачове,благодарение на труда на Миронов,а незнайно къде и кога ,се изпариха парите за приемии и заплати...Играчите разбраха ,че няма да получат лев и решиха да играят до време...докато си вдигнат цената за продажба на мачове,така успяха да получат добри суми от конкурентите ни и в същото време, да са още в играта 4 кръга преди края...като все още още ,футболистите на Дунав са конвентируеми ,ако е необходимо да бъдат пробити от конкурентите.

rucemin

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
« Отговор #372 -: 20 Април, 2010, 21:14 »
неделя Поморие-Дунав дирекно по Ринга от 11.00 :clap  :clap

Star boy-Golyam boy

• Нов
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #373 -: 20 Април, 2010, 22:12 »
Браво 4I4O MUREY!!! Ти си безкрайно прав - ФК "ДУНАВ" е институция и въобще не бива и не може да се мери с някакви селски отборчета, а за сравнение между РУСЕ и тези измислени градчета даже не трябва да се мисли. За тях важи поговорката - "Напънала се планината и родила мишка". След като "А" група се напълни с такива отборчета се виждат успехите ни на международно ниво.
Сега за състоянието на нашия любим отбор - разбира се, че не е цветущо. В никакъв случай обаче не бива да се омаловажава труда на голяма част от футболистите, а също и на клубното ръководство. Аз мисля, че те правят всичко възможно ДУНАВ да влезе в елита със средствата с които разполагат. Възможно е да са допуснати и грешки, но не греши само този, който по цял ден критикува всичко и на всяка цена.
Обръщам се към всички, които само дирят кусури, моля Ви защо не се опитате да намерите достатъчно финансови средства и да ръководите отбора, както смятате за добре? Съдейки по многобройните обстойни коментари на "DUNAV-RUSE" може да го номинирате за президент/добре пише, но за съжаление не достатъчно верни неща, напр. откъде ги измисли тези 5 млн. лева за култура./ Не знам дали сам си вярва, но за президент е подходящ! Това е точния човек, нека пък да пробва да оправи финансиите на отбора. Сигурен съм,че след добре направения финансов анализ, ще може да осигури нужните пари. Същински Дянков.
Сигурен съм, че ДУНАВ е отборът, който играе феърплей, за разлика от Калиакра и Несебър. Аз съм за това!
Вярвам в ДУНАВ, вярвам в истинските негове фенове независимо в коя група играе!
Успех момчета!

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
    • Профил
« Отговор #374 -: 20 Април, 2010, 22:38 »
Много готина снимка.
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА