Добавени събития

• СИ Трета лига: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1: 20 Септември, 2020

Автор Тема: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1  (Прочетена 1045 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 180
  • Одобрение: +17/-7
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1
« Отговор #30 -: 25 Септември, 2020, 20:56 »
Винаги се чудя на такива фенове ,то за мен не са и фенове де  ;D ако отбора не гони високи цели нямало смисъл да се гледа  :o ,че то в пъти по-добре да отидеш да гледаш местните момчета пред някакви наемници ,че ще кажеш че в А група пък голям футбол играха тея  :D .Аз с кеф ходя си гледам и жените и младежите и вторият отбор,  нивото е друго ,но футбола си е футбол и си има наслада ,я си пуснете един мач от Бразилия да видите къв атрактивен футбол ,качеството е далече от топа в Европа ,ама ибаси  фиестата и спектакъла става,феновете дето са поели отбора да си карат работата и плановете и тва е  8)

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 662
  • Одобрение: +27/-6
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1
« Отговор #31 -: 26 Септември, 2020, 13:07 »
Една школа да почне да дава продукт, трябват минимум 8-10 години. Вижте Лудогорец - наляха много пари и в школата им се работи на много високо ниво, и въпреки това едва последните 1-2 сезона почват да излизат момчета, които са на ниво А група, да не говорим за повече. В Дунав дълго време школата съществуваше проформа. Аз като страничен наблюдател започнах да забелязвам промяна горе-долу около влизането А група или малко преди това. С новите терени, формации в елитните дивизии, женско направление, започна един процес по работа с школата. Сегашният набор е резултат именно от тая школа. Може и да сме имали късмет с играчите, но определено имаме един силен състав, излязъл от нашата школа. Ако новото ръководство успее да съхрани това и дай Боже следващите набори да са подобни, и ако успее да осигури финансова стабилност, но и ръководна, с 1-2 сезона може да имаме приличен отбор, който наистина ще се нуждае от 3-5 по-опитни играчи, което ще е по-смислено, а и по-евтино.
Но всичко е процес, нищо не става от днес за утре. И затова трябва търпение. Те затова и бащиците дето искат да наливат повечко пари ходят по Разград, Ловеч, софийското околовръстно - там има кой да ги чака или в най-лошия случай - няма кой да им дава зор и акъли. Естествено е, че на никой не му се седи да играе с Нови пазар и Тервел, ама има и обективни фактори, непозволяващи друго развитие на тоя етап. И пак - сега най-малкото имаме надеждата, че сме на прага на нещо голямо, нещо, което ако се реализира, ще постави стабилни основи, а не да се чудим на всеки 3-4 сезона как да почваме отначало. А да си спомним, че сме играли във В група и без такава перспектива.
И последно. Т.нар. "модел Дунав", който Етър казаха, че ще следват като бяха в Б група. Еми следват го плътно. 1-2 сезона прилични, миналия почна с всякакви разправии, сега са на отпадане, ако оцелеят финансово. Точно колкото и при нас. Няма как по тоя начин да имаме устойчивост. А за мен лично това е най-важното. Аз за Дунав не съм почнал да викам, щото играят Меси и Роналдо или щото има 30 титли. И нямам проблем да търпя и някоя друга година по В група. Но ми писна на всеки 2-3 сезона да се чудя пак ли ще почваме отначало, да има разправии, да има недоволни и за Дунав да се говорят само лоши неща, защото поредният бащица е решил, че вече не му се занимава.