Новини: ПРАВИЛА НА ФОРУМА || ФОРУМЪТ Е ДОСТЪПЕН САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ! Ако имате проблеми с регистрацията, обърнете се към: office@fcdunav.eu

• 24 Юни, 2018, 08:32

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
СВОБОДНА ЗОНА / Re: СП по футбол Русия 2018
« Последна публикация от Danube - 20 Юни, 2018, 09:07 »
Сенегал вчера заслужиха победата си на второто си участие на световни финали, а интересното е, че при първото си такова достигат 1/4 финалите през 2002. Треньорът им е представител на това поколение.

Те са един от трите отбора от Африка, достигнали на 1/4 финали, заедно с Камерун през 1990 и Гана през 2010. Тези двата отбора са и големите липсващи на Мондиала, но за съжаление ФИФА предоставя само 5 места за отбори от Африка, където тази година 3 от 5-те са представители на арабските страни.

С най-много участия на СП от Африка е Камерун, със 7, колкото и България.
2
« Последна публикация от tipin - 19 Юни, 2018, 19:28 »
 Ха! Ха! А пък си мислех, че поляците ще ги смелят!
3
« Последна публикация от ЧИЧО МЪРИ - 19 Юни, 2018, 18:49 »
Вече съм фен на Сенегал! Всичките ми приличат на нашето момче Мохамаду :D
4
« Последна публикация от papimed - 19 Юни, 2018, 05:58 »
Какво правят мексиканците, каква бързина в контрите, топката сякаш е вързана за краката им. Нека и нашите съдии гледат и се учат...
Заслужена победа на "ацтеките", само пропуските им пред Нойер са причина Германия да се отърве с това 0 : 1. Отдавна не си спомням да съм гледал толкова слабо играещ Маншафт. Уморени от сезона ли са, апатични ли, за подценяване не вярвам да става дума, но с изключение на Кроос и Нойер всички други бяха безобразни. Ако немците не бият Швеция в събота, ще е чудо да се класират за 1/8 финалите. Но с подобна игра това няма как да стане.
Прехвалените бразилци се присъединиха в клуба на слабо играещите фаворити. Това обаче нищо не значи, ако искат да стигнат до финала, едва ли им е нужно да избухват още в първите мачове. Очаквам рутинна победа срещу Коста Рика, а мачът Сърбия - Швейцария ще е прелюбопитен. защото победителят от него на практика ще се класира предсрочно, но и е твърде вероятно да завърши първи, което носи риска да се натресе на Германия /ако разбира се тя също се класира и в нейната група Мексико стане победител/. Изобщо този Х на Бразилия направи борбата тук суперинтересна. Ще е любопитно дали бразилци и сърби ще си спретнат в третия кръг едно надлъгване при избора на бъдещ съперник.
5
СВОБОДНА ЗОНА / Re: Offtopic
« Последна публикация от tipin - 17 Юни, 2018, 23:28 »
 Яко изпълнение, кой знае как е тренирано. Красиво и ефективно.
 Иначе за Магнус - ето нещо невероятно.   Почти като гола  на Роналдо!
6
« Последна публикация от NITRO - 17 Юни, 2018, 22:08 »
Исках да споделя нещо, което не се вижда всеки ден, а аз присъствах лично и то се случи непосредствено пред мен. Насладете се:
https://youtu.be/JrvVovXElqk
Много красиво изпълнение. Може би повечето от нас си спомнят феноменалния гол на Роберто Карлуш срещу Франция от свободен удар през 1997 година. Попаднах на сериозна и същевременно забавна статия, която обяснява научно на какво се дължи необичайната траектория на топката и какви физични сили действат върху нея по време на полета:
http://nauka.offnews.bg/news/Fizika_14/Efektat-na-Magnus-ili-zashto-i-futbolistite-triabva-da-znaiat-fizika_15315.html
7
« Последна публикация от boti4eli - 17 Юни, 2018, 20:43 »
Исках да споделя нещо, което не се вижда всеки ден, а аз присъствах лично и то се случи непосредствено пред мен. Насладете се:
https://youtu.be/JrvVovXElqk
8
« Последна публикация от tipin - 17 Юни, 2018, 18:49 »
 Какво правят мексиканците, каква бързина в контрите, топката сякаш е вързана за краката им. Нека и нашите съдии гледат и се учат...
9
« Последна публикация от Danubio Azul - 17 Юни, 2018, 14:59 »
Аз пък не съм за Маншафта :) Стискам палци на Испания, обаче според мен Бразилия ще спечелят. Треньорът им е доста интересен и явно ги е преобразил и нямат почти нищо общо с отбора от 2014. Неймар е подкрепен от цяло съзвездие и май и без него се справят добре, макар че какъв е шансът пак да се контузи?! На финал ми се иска да видя и примерно Хърватия, ей така, за разнообразие :)
10
« Последна публикация от tipin - 15 Юни, 2018, 23:09 »
 Испанците подцениха краят на мача. Пике да ходи в прегръдките на Шакира - и той се хвана на номерата на Роналдо, само да го духнеш и се строполява.
Страници: [1] 2 3 ... 10