Новини: ПРАВИЛА НА ФОРУМА || ФОРУМЪТ Е ДОСТЪПЕН САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ! Ако имате проблеми с регистрацията, обърнете се към: office@fcdunav.eu

• 17 Юли, 2018, 08:50

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
СВОБОДНА ЗОНА / Re: СП по футбол Русия 2018
« Последна публикация от boti4eli - 15 Юли, 2018, 19:09 »
Тези “петли” големи пиленца, брей! Големи подаръци
2
« Последна публикация от Faas - 12 Юли, 2018, 23:27 »
Хърватите бяха като зверове и буквално разкъсаха "Мъгливите", това беше за мен най-добрият двубой на мондиала, може да остане и единствен. Шахматистите, заслужават  да са на върха.
Нитро загатна за Унгария 1954г., по случайност преди дни гледах репортажа на финала тогава. Тогавашният национален отбор на Унгария, е смятан за един от наj-добрите нац.състави в историята на футбола. Известно е, че губят финала от ФРГ с 3:2, която са размазали в груповата фаза с 8:2. Носят се недоказани съмнения, Германците са били подпомогнати с лекарски средства, останали от Втората световна война.
3
« Последна публикация от AleeeHop - 12 Юли, 2018, 00:52 »
Само аз съм вотнал за Хърватия шампион  8)  но да видим франсетата са доста добри ,а и имаха ден пвоече и не са играли 3 мача подред продължения.
4
« Последна публикация от NITRO - 11 Юли, 2018, 15:16 »
При настоящото статукво във футбола ни, много късмет ще ни трябва, за да се класираме където и да било. Много повече, отколкото през 1994-та за четвъртото място. На очи ми се набива паралел с унгарския национален отбор, който от 1954 г. насам няма никакви сериозни постижения и дори рядко успява да се класира на световни или европейски финали. А при нас положението е такова, че отникъде не се вижда светъл лъч. Нито с децата и младежите се работи както трябва, нито с представителните отбори на клубно ниво, нито пък с инфраструктурата. Всичко е оплетено в една гигантска схема-октопод за пране на пари и никой не смее да я разплете, защото ще изгуби мястото си в нея. А това място явно е по-важно от изтърканите понятия "феърплей", "национална чест" и "човешко достойнство".
5
« Последна публикация от FCD - 11 Юли, 2018, 15:00 »
На фона на тези размисли и бъдещи изчисления, аз пък така вчера се мъчих да си правя ретроспективни изчисления и се оказва, че всъщност наистина бяхме в една доста тежка квалификационна група https://www.uefa.com/european-qualifiers/season=2018/standings/index.html  Както виждате, се оказва, че лидерът в групата ни е финалист на СП 2018 и като нищо може да стане и световен шампион. Швеция и те отидоха на елиминационна фаза като лидери в групата си F на световното. Холандците поне тук ги бихме, така че се оказва, че на фона на общото състояние на футбола ни, сме се борили срещу топ отбори на световно ниво. Може би и малко късмет с жребия ще трябва на 2-и декември за европейското 2020, понеже ако пак така изтеглим къса клечка с повече от един-два наистина топ национални отбори, то шансовете ни рязко спадат. Например ако погледнем квалификационната група на Сърбия, то тя /без да омаловажавам отборите в нея/ е била далеч по-слаба с отбори като Ирландия, Уелс, Австрия, Грузия и Молдова. И това го има, за да имаме шанс с нашия слаб национален отбор да се класираме за където и да е.
6
« Последна публикация от El rio gigante - 11 Юли, 2018, 13:38 »
Трите домакински квоти за 2026 ще бъдат за сметка на тяхната си зона КОНКАКАФ, на която се полагат 6 квоти общо с трите домакински. Тоест, остават още три за разпределение. За 16-е квоти на Европа, трябва да видим как първо да успеем да се класираме на Европейско с 24 отбора, което е много по-реалистично. Но в зона Европа силите са много изравнени, не се знае ако направим една силна кампания в квалификациите дали няма да успеем да попаднем в 16-е. 
7
« Последна публикация от boti4eli - 08 Юли, 2018, 23:19 »
е по-ведро де за Дунав не ви се меся се пак сте конкуренти бъдете си негативни  ;D ама за националните не така с лошо ::) бихме швеция преди няма и година ,а те влязоха в топ8 отделно не играем зле и при вашите школи в Русе не знам как е ама много има които взеха сериозно да се занимават и да инвестират там и до 2026-та 100% ще има ефект от това(даже ей взехте Ковачев под наем а той е именно от тази работа на школата на лудогорец) ,очаквам да се класираме за там предвид новият формат без проблеми.
Бихме Швеция и дори Холандия, но дадохме и единствената победа на Беларус и бяхме безсилни в равенството си с Люксембург и измъчената победа пак срещу тях. По-скоро победите ни бяха някакви проблясъци, а за нивото на футбола ни на национално ниво е показателно неучастието ни на голям форум (световно от 1998 във Франция, а европейско от 2004 в Португалия), класацията на ФИФА, трансферите на български футболисти в големи европейски клубове (по скоро липсата на такива) и ред други факти. Каквото и да се опитват българските отбори да правят с школите си, явно или не е достатъчно или другите го правят по-добре, а много от собствениците на клубове искат бързи печалби от комисионни, концесии, дори тото. За съжаление по този въпрос не съм оптимист.
8
« Последна публикация от NITRO - 08 Юли, 2018, 19:44 »
е по-ведро де за Дунав не ви се меся се пак сте конкуренти бъдете си негативни  ;D ама за националните не така с лошо ::) бихме швеция преди няма и година ,а те влязоха в топ8 отделно не играем зле и при вашите школи в Русе не знам как е ама много има които взеха сериозно да се занимават и да инвестират там и до 2026-та 100% ще има ефект от това(даже ей взехте Ковачев под наем а той е именно от тази работа на школата на лудогорец) ,очаквам да се класираме за там предвид новият формат без проблеми.
Знае ли човек, може пък Светослав Ковачев да е една от звездите на световното през 2026-а.
9
« Последна публикация от Милен - 08 Юли, 2018, 19:18 »
За 2026 ще има 16 квоти за Европа. Към момента не ми изглежда реално да сме сред 16-те най-добри в Европа, но разбира се, до квалификациите за 2026-та има 6-7 години.
10
« Последна публикация от AleeeHop - 08 Юли, 2018, 19:06 »
Страници: [1] 2 3 ... 10