Автор Тема: България и Румъния домакини на Евро 2020  (Прочетена 4476 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 275
  • Одобрение: +10/-5
    • Профил
Футбол'с каминг хоум
« Отговор #15 -: 21 Ноември, 2007, 16:15 »
Досега единственото ЕП на Балканския полуостров е било в Югославия през 1976 г.

Да организираме едно такова първенство не би било проблем предполагам, естествено след като минат съответният брой години и се изградят необходимите за това инфраструктура и съоръжения. Това неминуемо ще стане единствено чрез тандем с някоя съседна нам държава, не знам що все с Румъния ни слагат в кюп, по би ни прилягала някоя сходна по калибър (площ и население) държава като Гърция или Сърбия (след като влязат в ЕС, разбира се).
Румънците биха могли сами да организират първенство, дори и в момента разполагат с доста прилични стадиони.
А на Русе в никакъв случай не му пречи близостта с Букурещ, точно обратното - Евро-регионът Русе-Джурджу е свързващото звено, в буквалния и преносния смисъл на думата, м/у България и Румъния. Това обаче не вярвам да стане, най-малкото защото стадион домакин  на мач от ЕП би трябвало да има капацитет поне 30 000 души, а на Русе при сегашните тенденции на развитие просто не му трябва такъв.

И нещо друго положително от евентуалното домаконство - националният ни отбор  :BULGARIA:  най-после ще се класира на европейско, по право, като домакин  :lol1: ),
годината е 2020, мачът е България - Румъния, този път битката е за Европа!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »
ихтамнет

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5456
  • Одобрение: +66/-9
    • Профил
Re: България и Румъния домакини на Евро 2020
« Отговор #16 -: 21 Ноември, 2007, 16:47 »
Румъния не може сама да организира Европейско, чак толкова не са цъфнали както някои пишат тук.
Още повече след като Полша и Украйна заедно спечелиха домакинство, след като сами нямаха шанс ...

Все някога и България ще доживее такова домакинство, въпросът е кога и с кого. Освен Румъния, друга възможност е Гърция, която сама също няма капацитет за такова домакинство според мен, не че няма инфраструктура или стадиони.
Все пак и Холандия комбинира с Белгия.
Сами могат да се кандидатират в сегашно време май само Англия, Испания, Италия и Германия.

Deep

• Напредващ
  • Публикации: 456
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
« Отговор #17 -: 21 Ноември, 2007, 17:00 »
Най-добре ние,румънците,сърбите и гърците да направим европейското заедно.По два стадиона от всяка страна,ето в Варна е готов,един в София и ние сме готови  firstprize.gif
АНТИ ЛЕВСКИ,АНТИ ЦСКА !!!!!!!!

Footman

• Напредващ
  • Публикации: 659
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #18 -: 21 Ноември, 2007, 20:48 »
Цитат на: "rusenec65"
:D  Докато се уточнявахме с румънците по въпросите за мамалигата и краставиците и за това кои са по-големи цигани две други далеч по-цивилизовани държави си издигнаха кандидатурата- Чехия и Словакия! Има ли смисъл да ви казвам че те ще бъдат предпочетени пред нас и Румъния просто защото са много по напред от нас - най-вече като манталитет!!!
Накратко казано тази идея си е абсолютна утопия и проблема не е само в стадионите а в цялостната инфраструктура каквата у нас в БГ просто ЛИПСВА
Мх Чехия и Словакия... по старо Чехословакия. Двете държави имат много общо и от чисто административна и организационна гледна точка, ще свършат доста работа. А и имат далеч по-малко инфраструктурни проблеми от колкото ние...

Цитат на: "Slamcho"
Гледам пишете много упорито за стадионите , вижте сега :

1.Стадиона в Русе - разнебитен , няма табло , нито покрив , нито нищо.Ако някой спонсор ни вземе и ни дадат стадиона на концесия може и да се измисли нещо , само че ние нямаме база и игрища , така че Русе отпада въобще от сметките.
2.Националния стадион - Стадиона е зле откъдето и да го погледнеш , незнам какво му се възхищават като дори не е покрит изцяло ... Всеки фен на Англия/Франция/Германия/Португалия ще ни се изсмее като го види , паркинга е ужас , постройката е като всеки стадион в България (кръгъл , нисък и малък) - и този отпада.
3.Левски - Така Левски са 1 от вариантите които може да се поспори.Герена не става за нищо , но има стадион Раковски който може да им се даде на концесия и да направят една много модерна постройка която да отговаря на всички изисквания на УЕФА.Така че това е един от вариантите , финала ще се играе в Букурещ.
4.Стадион Надежда - Вижте сега този стадион е бил започнат много добре , само че немога да разбера защо не е направен от край до край както са високите сектори , стадиона ме кефи , но там базата , кенефите и всичко е абсолютно критично , така че и този отпада.
5.Пловдив - Имаха те 1 голям стадион (Стадион "Пловдив") който преди се е ползвал , а сега е една развалина.Това е варианта в Пловдив според мене , на Ботев и Локомотив са прекалено малки и не са разположени на хубави места.
6.Варна - Там стадиона е ясно кой ще е , новата постройка на Черно Море.
7.Бургас - Там може и да няма , защото ще се изръсят много за втори модерен стадион като бившия на Нафтата

Румъния няма да ги коментирам , защото съм сигурен че ще си ги направят всичките стадиони.

За магистралите , хотелите и.т.н. - До 2020 толкова много постройки ще има че чак ще се чудите къде да търсите зелено местенце   :?  , така че не се бойте , лошото е че нямаме развити транспортни средства.Ако не виждате автобусите в Русе са ползвани от Германците преди 20-30 години , а за тролеите да не говоря на колко са ... И вижте че Германското си е Германско , няма трошене  :wink:

Мога да ви кажа само да не чакате 2020 да има световно тук , може би поне още толкова отгоре ще трябват за да имаме добра инфраструктура в България.
Не стига стига :lol:, аз дадох примери за реконструкция, но само не включвай и градския стадион :D с тези адски тесни улички къде си представяш, че ще влизат колите? А и ще трябва да бъде реконструиран за поне 40 000 места. Преди 2 години и нещо като играхме във В група с Лудогорец (Разград) на "паркинга" беше кошмар и колите едвам излизаха, немога да си представя за двубои на такова равнище. А и този стадион след това трябва да се поддържа. Незнам дали имаш представа един модерен стадион колко милиона гълта всяка година след като е построен за поддръжка.

Някой ме обори за Васил Левски и аз казах, че може да стане но Левски и в частност Раковски ми се струва, че е още по-зле. Раковски е някъде около центъра на София и не ми се мисли.

Стадиона във Варна до 2020 ще е поостарял и няма да е нищо особено. Той и сега не е кой знае какво от страна на европейски стадион, но за нашите стандарти е нещо голямо. И все пак мисля, че имаме сили за подготовка, организация и провеждане на европейско първенство, ако някоя по нахакана и енергична личност се захване, но надали ще го получим а и не виждам такъв човек, който да дърпа конците във футбола и всичко да се получи.