Анкета

харесва ли ви обновеният сайт !!??

Перфектен е !
8 (66.7%)
Много е добър , но може да бъде още оформен !
4 (33.3%)
Бива го !
0 (0%)
Не ми харесва !
0 (0%)

Общ брой гласове: 10

Гласуването приключено: 11 Септември, 2007, 17:54

Автор Тема: Сайта !  (Прочетена 11384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Re: Сайта !
« Отговор #30 -: 03 Декември, 2007, 10:46 »
Искам да поздраввя създателите на сайта - много професионално направен и по този показател сме в топ 3 на А група
Имам малко предложения:
1.Да имаме отделна секция livescore, където да се следят като за начало срещите от нашата група
2.Същевременно с това в класирането отборите да се движат нагоре и надолу спрямо резултатите до момента в съответния кръг
3.Защо сайта не стане официален - което ще означава и някакви приходи и от самия клуб
4.Може ли да се оптимизира за IE, защото се появяват едни тъп разстояния
5.Имам една идея която ми се върти в главата - Потребителите да се регистрират чрез СМС и след това да получават на телефоните си ин фо за мача който Дунав играе - примерно само когато има нещо съществено - гол,дуспа,червен картон и т.н.Мисля си че доста потребители биха се регистррали

Поздрави
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

gat3way

• Напредващ
  • Публикации: 484
    • Профил
« Отговор #31 -: 03 Декември, 2007, 12:17 »
Бих се опитал да ти отговоря :)

1. Някой трябва да ъпдейтва това нещо. Този някой няма да може да бъде на мач или в най-добрият случай ще бъде с лаптопа и wifi (например)...странна работа, не знам :)
2. А това е още едно ниво на трудност в цялата работа, но не е невъзможно все пак.
3. Аз лично не съм много съгласен да стане официален. Първо не е ясно дали клубът ще дава пари за сайта, второ така се губи обективността, има вероятност във форума да се почне с цензура и толериране на определени мнения за сметка на други например...не че ще стане точно така, но има възможност все пак.
4. Горещо ви препоръчвам да не ползвате ИЕ, това е най-загубения браузър :) И най-добрият начин да си напълниш уинбозата със всякакви адуеър-и, спайуеър-и, троянци и тем подобни боклуци. Освен това не е напълно съвместим с CSS и разните там web стандарти и рендерира някои сайтове отвратително.
5. Понеже съм работил и във фирма, занимаваща се с хостинг и колокейшън и съм администрирал уеб сървъри, и понеже сега работя в мобилен оператор, малко или много знам как това може да стане. На първо време мога да посоча няколко огромни пречки по отношение на тази (иначе прекрасна) идея:

* Значи купува се един т.нар "sms gateway", който се връзва към сървъра и с подходящ софтуер и малко донаписване на скриптове, нещата си се вършат. В този случай обаче някой трябва да плати за сим картата и за устройството. Не съм много в течение с цените, но мисля, че ще излезе към 200-300 долара, мога да проверя де. Освен това, за инсталацията на нещо такова трябва да говоря с хостинга, отдавна не съм се виждал с тях, но не мисля, че ще има проблеми (още повече, че аз бих се занимавал с това и няма да им се налага да правят кой знае какво). Има и разни други трудности, като например това, че сървъра се намира в един datacenter на Лирекс, близо до БАН..доколкото си спомням влизането там беше малко проблемно, трябва да съм служител на техен клиент, трябва предварително да съм се обадил по телефона, за да ме пусне охраната, при което там са едни проверки на лични карти и тем подобни простотии. Ще трябва да ме уредят да стана служител на Магстудио за пред лирекс-ците хехе. Между другото, колокейшъна е под земята и си спомням, че обхвата на GSM мрежата беше доста насран, защото някакъв кретен му било хрумнало да слага алуминиево фолио в изолацията на помещението, нещо от сорта. Ама не съм 100% сигурен, защото последно съм бил там много отдавна..

* Дотук са трудностите само получаването на смс-и (регистрацията). Обаче за да се изпращат смс-и до много телефони при всяка дуспа, гол и т.н, някой ще трябва да ги плати тези смс-и :) Мобилните оператори обикновено продават едни такива пакети с включени много смс-и за точно такива цели...само дето и това струва пари + това мисля че е само за бизнес потребители, демек юридически лица, не физически. Не съм в настроение да си регистрирам фирма само заради това де :(

* Тъй като тези неща струват пари и като начална инвестиция, а и като текущи разходи всеки месец, вероятно услугата ще трябва да стане платена, за да си избива парите. За целта обаче няма бягане от регистрация на фирма, оттам счетоводства, плащане на данъци, разплащания по банков път, разговори с мобилния оператор (би било забавно...служител в мобилен оператор да обсъжда разни бизнес-глупости със някой от сейлсовете от същия оператор, хаха). В противен случай...става малко незаконна услуга, защото не си плащаш държавния рекет :) А имането на фирма е страшно много работа за човек, който си има доволно други неща на главата. Целта някак си не оправдава средствата. А и управлението на фирма винаги си е рискована работа (в случаят с ЕТ си материално-отговорен, в случаят с ООД трябва да имаш няколко хиляди лева на сметка като гаранция, при откриването на фирмата).

Въобще такива работи. Прекалено е сложно това, за да стане. И накрая ще имаш платена услуга, която според мен няма да се ползва от толкова много хора. Плюс купища бумащини и простотии на главата. А,да, можеш да избегнеш тези бумащини и да се набутваш всеки месец с разходите по това начинание за твоя сметка. Ама аз лично не съм навит да го правя, поне да имаше някакъв особен смисъл, а според мен няма.

АКАДЕМИК София

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 27
    • Профил
    • http://www.akademik-sofia.com/
« Отговор #32 -: 22 Април, 2008, 23:19 »
Между другото, поздравлявам ви за чудесния сайт. firstprize.gif  Просто е перфектен, всичко си има. firstprize.gif  Много отбори от "А" група може да ви завиждат.
Успех. :beer:

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10477
  • Одобрение: +160/-47
    • Профил
« Отговор #33 -: 25 Април, 2008, 12:40 »
Много обори в "А" НЯМАТ сайтове  :wink:
Only the dead fish follow the stream

АКАДЕМИК София

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #34 -: 29 Април, 2008, 13:35 »
Цитат на: "DUNAV-ROUSSE"
Много обори в "А" НЯМАТ сайтове  :wink:
И това е вярно. :wink:

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5473
  • Одобрение: +66/-9
    • Профил
« Отговор #35 -: 12 Август, 2008, 11:57 »
Би било чудесно, ако може отново на банера на форума има link към главната страница, освен това ще помоля за вписване на програмата в отдела за чужденци, както миналия сезон. :wink:

HeBuguM

• Напредващ
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #36 -: 22 Август, 2008, 11:56 »
Банера отново води към сайта.

С програмата малко се забавих защото преди изготвяхме ръчно менютата със предишен следващ мач, а сега всичко е автоматично само въвеждаме резултатите от мача. На страницата за чужденци програмата е изцяло на английски вече, както и менютата за предишен/следващ мач.

Deep

• Напредващ
  • Публикации: 456
    • Профил
« Отговор #37 -: 22 Август, 2008, 12:54 »
Много ви се радвам,момчета че подържате и правите този сайт едно прекрасно конструктивно съоръжение  :mrgreen: Продължавайте,все така да ни доставяте нужната информация и пресни новини за любимият отбор  firstprize.gif Знам,че ви коства не малко усилия и средства,затова отново УНИКАЛНИ СТЕ !!
АНТИ ЛЕВСКИ,АНТИ ЦСКА !!!!!!!!

АКАДЕМИК София

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #38 -: 19 Октомври, 2008, 12:53 »
Бих искал да попитам, кой е правил началната страница на сайта на Дунав. Там, където пише, към форума, към сайта! Преди време ми казаха, кой е, но забравих. Бих искал да го помоля за малко помощ, защото подобна заглавна страница ми се иска да бъде и на сайта на Академик София. :D

HeBuguM

• Напредващ
  • Публикации: 189
    • Профил
« Отговор #39 -: 21 Октомври, 2008, 15:30 »
Аз съм я правил...

Не е нищо сложно рисуваш си всичко на фотошоп нарязваш си го и задаваш на коя картинка какъв да е адреса.

АКАДЕМИК София

• Стартиращ
  • **
    • Профил
« Отговор #40 -: 26 Октомври, 2008, 02:50 »
Лошото е, че аз така и не намерих време да се понауча малко на фотошопа. :oops: