Автор Тема: Кой беше първия мач на който ходихте (На Дунав)  (Прочетена 34160 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

migsu

• Напредващ
  • Публикации: 132
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
Re: Кой беше първия мач на който ходихте (На Дунав)
« Отговор #75 -: 19 Октомври, 2010, 00:46 »
Нямам точно спомен кога е било но мисля че през 1972 ,играхме срещу "Волов" и доколкото си спомням бихме с 2:!.Но много добре си спомням че играеше Шамси -Шамо.Бях силно впечетлен че не е бял. :D Все пак съм бил 9 годишен.А първия мач който помня абсолютно ясно това беше мача между "Дунав" -"Локомотив" Пловдив 2:0 през 1974 г.Тогава се класирахме 4-ти и играхме срещу "Рома" Избягах от училище с още 7 момчета от класа но гледах мача! Не ме питайте колко бой изядохме после,но си струваше. :D Тука чета във форума от млади момчета че са гледали на Градския стадион силни мачове на "Дунав" но такъв спектакъл какъвто правеха :Младенов,Далев,Билев,Въжаров,Т.Тодоров,П.Малинов,С.Дамянов/лека му пръст/,Н.Христов,Ковачев и С.Илиев едвали скоро ще има на стадиона! По онова време не място на пейките/тогава не беше бетонирано и със сегашните седалки ,а бяха дървени пейки и под тях растеше трева/ нямаше места и по дървета ако решиш да се качиш.А върху покрива на бившия завод "Г.Димитров" /високата сграда зад светлинното табло/ винаги имаше хора избягали от работа за да гледат срещите на "Дунав" Много силно ми си е запечатала в съзнанието и срещата между "Дунав" и "Шумен" ,бараж влизане в "А" през 1987 г. ако не се лъжа.След 1:1 в Шумен с гол на Д.Енчев то в Русе се стигна от 1:0 за "Дунав" до 1:2 за Шумен в 79 м.Ако не се лъжа Чомпито /лека му пръст/ изравни в 83м. а Ешреф Сюлейманов-Шерито  в 87 минута направи резултата 3:2 за "Дунав".Дай Боже на всеки фен на "Дунав" да изживее такива мигове! При удара на Шерито към врата на Шумен от разтояние около 35 м./вратаря беше тръгнал напред/топката го прехвърли и в този миг .......стадиона просто онемя! И когато топката влезе на около 50 сантиметра под гредата 22 000 души изригнаха като вулкан,след последния съдийски сигнал никой не напускаше стадиона който прилачаше на запалена автомобилна гума/горя запалените вестници който всички ползваме на седалките/.Дано някога пак мога да видя такива срещи на "Дунав"
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Guest »

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #76 -: 19 Октомври, 2010, 01:54 »
Направо настръхнах,докато четох твотето мение  :!:

Valentin

• Напредващ
  • Публикации: 914
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
« Отговор #77 -: 19 Октомври, 2010, 08:45 »
Настръхнах от това, което написа! Евала, че си изживял такъв миг!  :beer:
ДУНАВ, ЗНАЧИ ИСТОРИЯ!

ДУНАВ

• Напредващ
  • Публикации: 522
    • Профил
« Отговор #78 -: 19 Октомври, 2010, 17:11 »
Миг,който няма да се изживее никога повече!

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10523
  • Одобрение: +174/-52
    • Профил
« Отговор #79 -: 19 Октомври, 2010, 17:17 »
Стига с тоя инфантилен нихилизъм. На този свят понятия като 'никога', 'винаги' се касаят само и единствено за основни физични и математични закони. От там нататък не съществуват. Да, може да не е скоро, но дали ще е 'никога' не може никой да каже...
Only the dead fish follow the stream

dunavfc

• Фен
  • Публикации: 1564
  • Одобрение: +38/-7
    • Профил
« Отговор #80 -: 19 Октомври, 2010, 17:53 »
Какъв е тоя абсурден подпис бе,приятел Дунав 1949-2009 ?? Тоя отбор,не може да умре,каквото и да е неговото положение,стига сте копирали Добруджа,Спартак Вн и т.н

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2243
  • Одобрение: +85/-7
    • Профил
« Отговор #81 -: 20 Октомври, 2010, 00:42 »
Цитат на: "migsu"
Нямам точно спомен кога е било но мисля че през 1972 ,играхме срещу "Волов" и доколкото си спомням бихме с 2:!.Но много добре си спомням че играеше Шамси -Шамо.Бях силно впечетлен че не е бял. :D Все пак съм бил 9 годишен.А първия мач който помня абсолютно ясно това беше мача между "Дунав" -"Локомотив" Пловдив 2:0 през 1974 г.Тогава се класирахме 4-ти и играхме срещу "Рома" Избягах от училище с още 7 момчета от класа но гледах мача! Не ме питайте колко бой изядохме после,но си струваше. :D Тука чета във форума от млади момчета че са гледали на Градския стадион силни мачове на "Дунав" но такъв спектакъл какъвто правеха :Младенов,Далев,Билев,Въжаров,Т.Тодоров,П.Малинов,С.Дамянов/лека му пръст/,Н.Христов,Ковачев и С.Илиев едвали скоро ще има на стадиона! По онова време не място на пейките/тогава не беше бетонирано и със сегашните седалки ,а бяха дървени пейки и под тях растеше трева/ нямаше места и по дървета ако решиш да се качиш.А върху покрива на бившия завод "Г.Димитров" /високата сграда зад светлинното табло/ винаги имаше хора избягали от работа за да гледат срещите на "Дунав" Много силно ми си е запечатала в съзнанието и срещата между "Дунав" и "Шумен" ,бараж влизане в "А" през 1987 г. ако не се лъжа.След 1:1 в Шумен с гол на Д.Енчев то в Русе се стигна от 1:0 за "Дунав" до 1:2 за Шумен в 79 м.Ако не се лъжа Чомпито /лека му пръст/ изравни в 83м. а Ешреф Сюлейманов-Шерито  в 87 минута направи резултата 3:2 за "Дунав".Дай Боже на всеки фен на "Дунав" да изживее такива мигове! При удара на Шерито към врата на Шумен от разтояние около 35 м./вратаря беше тръгнал напред/топката го прехвърли и в този миг .......стадиона просто онемя! И когато топката влезе на около 50 сантиметра под гредата 22 000 души изригнаха като вулкан,след последния съдийски сигнал никой не напускаше стадиона който прилачаше на запалена автомобилна гума/горя запалените вестници който всички ползваме на седалките/.Дано някога пак мога да видя такива срещи на "Дунав"

Като чета написаното с тебе сме почти набори или ти си малко по-голям от мен...не е толкова важно..Само да направя една малка поправка на написаното от теб ...баража с Шумен беше през '84 ...много добре го помня ,тогава завърших средното си образование и ме чакаше казарма.На първия мач в Шумен аз ходих ,спомням си че бяха организирани 13 автобуса ,а освен тях имаше и километрична колона от автомобили към Шумен.На другия ден вестниците писаха за "русенски десант".Мачът там завърши 1:1.а на реванша имам спомен че след последния съдийски сигнал народа нахлу на терена и никой не беше в състояние да овладее еуфорията която заля стадиона.....
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

migsu

• Напредващ
  • Публикации: 132
    • Профил
« Отговор #82 -: 20 Октомври, 2010, 12:16 »
До:rusenec65    Абсолютно сте прав! Въпросната среща с "Шумен" найстина беше през 1984 г.

LoST_FaN

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 24
    • Профил
« Отговор #83 -: 06 Ноември, 2010, 20:30 »
Първият ми мач на Дунав:

Дунав - Левски 2:0, февруари 2006 в приятелски мач преди началото на есенния полусезон! Бях на 15, а този мач ме запали да ходя на стадиона! Посетил съм 10-тина мача досега! Причината да не ходя постоянно е липсата на компания - повечето от познатите едва се интересуват от футбол, какво останало от Дунав? :D Знам, че не може да се сравнява с 70-те и 80-те, но за мен беше невероятно! Двата най-значими мача за мен бяха 1:1 с Черноморец (2007г.) и 1:1 с Нафтекс - тука не съм сигурен за годината, но май беше 2008! Само да вметна, че когато съм присъствал на стадиона, Дунав не е губил мач, а тези 2 мача са единствените равенства, които съм гледал :D Нося късмет на отбора. :)
ДУНАВ РУСЕ ЗАВИНАГИ !!!

gogyto

• Напредващ
  • Публикации: 171
  • Одобрение: +0/-1
    • Профил
« Отговор #84 -: 06 Ноември, 2010, 22:24 »
На този мач ходих и аз,тогава бях на 31 години и беше вече не знам кой по брой/ходене,само да вмъкна че тогава Левски дойдоха и го играха с резервите си и беше колкото да отбият номера :),така че беше без никаква стойност ...

FCDunavRuse1949

• Напредващ
  • Публикации: 288
  • Одобрение: +4/-0
    • Профил
« Отговор #85 -: 06 Ноември, 2010, 22:33 »
Само за сведение към 60-70 минута Стоилов пусна титулярите, срещу които нашите играха повече от достойно. Срещу същите тези титуляри, които 2 месеца по-късно бяха отстранили Артмедия на 1/16 финалите и Удинезе на 1/8 финалите в Купата на УЕФА. :)

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5801
  • Одобрение: +89/-10
    • Профил
« Отговор #86 -: 06 Ноември, 2010, 23:11 »
Тогава и еуфорията след поемането от Приста ойл беше голяма и това беше официалното представяне на новия отбор.

Самият факт, че някои деца са се запалели да ходят на Дунав покрай този мач, показва колко е важно поне от време на време да играем контроли с елитни и популярни отбори които привличат вниманието, след като в нашата група за съжаление липсват такива.

ДУНАВ

• Напредващ
  • Публикации: 522
    • Профил
« Отговор #87 -: 07 Ноември, 2010, 00:45 »
Първият ми мач беше,когато Берое влязоха в А група.Мисля,че беше 0-0 тук в Русе пред доста голяма публика.
А иначе исках много да отида на мача с Левски,но си спомням,че имахме с нашите някакви задължения и айде да кажем,че той ми е първият мач,който исках да посетя :)Мисля,че бях на 14 тогава.
Сериозната ми подкрепа в същност започна след мачът с Балчик 2-0 миналият сезон.