Автор Тема: Меридиан мач - Дунав се разля в лъжа  (Прочетена 19506 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5802
  • Одобрение: +90/-10
    • Профил
Меридиан мач - Дунав се разля в лъжа
« -: 20 Февруари, 2007, 21:09 »
Дунав се разля в лъжа

Пламен Бобоков не само не осигури очакваното финансиране, но и изгони кадърен треньор като Ферарио Спасов

За повече от 50 години на футболната сцена в България Дунав (Русе) си е извоювал реномето на стабилен провинциален клуб, способен да поднесе неприятни изненади на родните грандове. Във времената на демокрацията обаче имиджът му избледня, а ежегодните прокламации на всички ръководства след 1989 г. насам: “да върнем отбора там, където му е мястото” отдавна не се приемат на сериозно в града край Голямата река.

За всичкото това време само на два пъти идеята за “А” група бе в сериозно обръщение и с основание подхранваше надеждите у феновете за елитен футбол. В средата на 90-те Дунав бе в ръцете на скандалния предприемач Димитър Барбуков, а в отбора се подвизаваха треньори като Аспарух Никодимов и Добромир Жечев и класни играчи със сериозен стаж в “А’ група. Подобна бе и ситуацията в последната година, когато клубът бе поет от Пламен Бобоков, собственик на “Приста ойл” и член на Изпълкома на БФС, а треньорският пост бе поверен на Ферарио Спасов.
Връзка между Барбуков и Бобоков има и тя се крие в близкото село Пиргово, откъдето са родом и двамата. Селото е известно с това, че е дало на Русе управници с високи постове в градското ръководство на БКП в годините преди промяната, а днес няколко местни фамилии се радват на невиждан просперитет в бизнеса.
Симптомите за състоянието на Дунав и тогава, и сега, са сходни. “Голямото завръщане в “А” група” всъщност се оказва един добре напомпан балон, който обикновено се спуква със страшна сила, а всички читави треньори и футболисти се разбягват накъдето им видят очите.
Зимната чистка в Дунав явно бе предопределена от скандалното напускане на Ферарио Спасов миналата есен. Иначе няма друго разумно обяснение, защото всички доведени от него в отбора играчи си тръгнаха един след друг през трансферния прозорец. В Русе вече не са вратарите Илиян Василев и Цветомир Цанков, защитниците Стелиян Попчев и Димитър Дамянов, халфовете Ивайло Петев, Шанер Ремзи и Младен Стоев, нападателите Костадин Хазуров, Димитър Дамянов, Кристиян Цанев. Идея за напускане вероятно се върти и в главите на още няколко момчета в отбора на новия наставник Мариян Тодоров. Причините са твърде прозаични. От Дунав бяха изхвърлени футболистите, които вземаха най-високи заплати или се бореха за повишение. Това трябва да е дало ясен сигнал на останалите, да не предявяват високи финансови претенции, ако искат да останат в Дунав.
Бюджетът на клуба пък е пазен в дълбока тайна и всички въпроси за точния му размер са умело отклонявани от изпълнителният директор на Георги Пейчев още от първият му работен ден в Дунав. “Имаме достатъчно пари, а заплатите и премиите на играчите ни са високи дори за стандартите на средняк в “А” група”, изхвърли се Пейчев преди година. Твърде високите финансови стимули обаче не се отразиха ползотворно на представянето на тима и петото място в есенното класиране на Източната “Б” група е прието като крайно неприемливо. Пейчев пък бе директно обвинен от Феро и няколко от напусналите играчи в абсолютна некомпетентност по футболните въпроси и архаични методи на работа, влияещи негативно на атмосферата в отбора. Изпълнителният шеф на Дунав обаче е една от многото десни ръце на боса на “Приста ойл” Пламен Бобоков и мястото му клуба е гарантирано.
Какво обаче прави самият Бобоков, който при сериозните си намерения във футбола покрай мястото в Изпълкома, не направи необходимото да изрови Дунав от калта.. Нормално е бизнесмен с неговите възможности да извади поне 400 – 500 000 лева за първоначалното шоково реанимиране на клуба, който със сигурност покрай базата и ключовото значение на града ще върне инвестицията. Ако не с пари, то по различен начин. Според източници от клуба обаче бизнесменът не само че предпочел да не инвестира собствени средства, но единствените пари за селекция, заплати и издръжка са тези, които били отпуснати от общината.
Ентусиазмът на новия наставник Мариян Тодоров на този етап е единствения капитал на Дунав. При него футболистите се разиграха, но вече е твърде късно за нещо повече от третото мястото в крайното класиране. Тодоров е млад и амбициозен треньор и мнозина побързаха да го сравнят с Мъри Стоилов. Паралелите с Левски обаче свършват дотук. Защото в Русе има отколешни проблеми, свързани с тежкото състояние на материалната база и липсата на сериозна продуктивност в детско-юношеската школа - все неща, без които големият футбол, който искат в града, е немислим. Ако прибавим и липсата на човек в ръководството на клуба с опит в управлението на футболен отбор ще видим колко назад е дунавския град от постигането на промоция в елита.

РАДКО ДИМИТРОВ

Статия от бр;49/20.02.2007 – Меридиан мач – стр. 11
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от vivanov »

vilio

• Напредващ
  • Публикации: 823
  • Одобрение: +0/-1
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #1 -: 20 Февруари, 2007, 21:53 »
евала на радко за статията-трябва нещата да се казват такива каквито са.

сигурен съм и ми е неприятно че балонът дунав ще се спука много скоро.........дано не съм прав и тотално греша
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от vilio »
Да бъдем пъъъъърви ааааааааале-и никoй никъде няма да ни спреееееее

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
  • Одобрение: +0/-0
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #2 -: 20 Февруари, 2007, 23:10 »
честно казано не мога да разбера смисъла на статията, в крайна сметка каквото има това е, няма друг възможен спонсор, нали? Балон може да е било при Барбуков, че искаше да става депутат, но Бобоков...парите на общината в никакъв случай не са 500 000, защото бюджета за спорта в Русе не е голям и едва ли за клуба се отделят повече от 100 000, колкото до Фарарио и изгонената компания, мисля че те са сред виновниците за тези 15 000 2-2 срещу Добруджа, Локо Стз и други "отбори". Така че, де да знам, уважавам мнението на Радко, както и самия Радко, но като го видя ще го попитам какъв е смисала на статията. Например посочени са разни имена на футболисти, но не виждам трагедия в липсата на Цанков, Василев, Петев и останалата плеяда играчи, с изключение на двамина донякъде. Или какво е виновен Бобока, че нашата община не е дала база, стадиона и т.н. или дай като 400-500 хил лева не са нищо за Бобков, че да дане на мене 50 000, колко са. Тази статия е излишна.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от dunavec »
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА

dunavec

• Фен
  • Публикации: 2173
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #3 -: 20 Февруари, 2007, 23:18 »
Малко е смешно аз да защитавам ръководството, но понеже съм си казвал мнението не само във форума, когато съм ги критикувал, а публично и лично,  и съм имал малки неприятности за това, ще добавя, че едно е да си фен и само да недоволстваш анонимно, друго е да даваш пари и да се опитваш да правиш нещо. Пък не знам защо на голия ни гъз си мислите, че трябва Дунав да играе в А група, след като дойде от селата и очевидно прогресира, не знам къде е спада, че махнаха Попчев дето направи хиляда грешки, рибата Василев, скъпата пенсия Петев...футболът е икономика, а щом отбора няма да влиза, значи приходите му намаляват, а след като намаляват отбора продава част от "звездите", това се случва и в англия и се пускат да ритат младежи, от Манчестър от Ливърпул и в чемпиъншип те стават звезди, както сега са Бирмингам да речем или Дарби Каунти, а тия младежи софийски хич не излизат без пари, защото клуба им поема заплатата или голяма част от нея.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от dunavec »
НАРОДЪТ СРЕЩУ СПАРТАК ВАРНА

christomir

• Напредващ
  • Публикации: 321
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #4 -: 20 Февруари, 2007, 23:43 »
Почти изцяло съм съгласен с Пешо. А Радко вероятно и сам ще се сети, че не споделям повечето от мислите, които е изразил в иначе чудесно написаната статия (като стил на писане имам още много да се уча от него:-) ). За разлика от Радко, аз предпочитам винаги да съм оптимист и да гледам на нещата от добрата им страна. Може някой да ме нарече наивен, но това е положението... Вярно е това, което обича да казва Радко - "Като си лош, те уважават", но не може всички да сме лоши, нали? ;)
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от christomir »

vilio

• Напредващ
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #5 -: 20 Февруари, 2007, 23:52 »
еми незнам,ама аз пък съм съгласен.......не може да се сравняват един феро с един марян и един пейчев с един атанас раев (колкото и да го мразя-изклиучителен професионалист).

така че нека да изчкаме малко и да видим......само резултатите ще говорят.......много съм скептичен към представянето на този младо отбор с някви изгърбени псевдоталанти на левски.......абе да видим :roll:  :roll:  :roll:  :roll:

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #6 -: 21 Февруари, 2007, 00:29 »
Страхотна статия.Показа че не е мишок.С този спонсор трябва да сме поне в топ 4 на България.Смешна работа е сегашния отбор.А за Пейчев съм сигурен че не разбира от футбол.Ако на мене и мои приятели се дадат същите финансови ресурси и власт ви гарантирам че Дунав нямаше да е в това мизерно положение.
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от millwall_fan »

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #7 -: 21 Февруари, 2007, 00:45 »
Съгласен съм с частта на статията в която се говори за Барбуков!!! И после човека навлиза в днешното състояние на Дунав и прочитаме няколко много странни неща от които много ми стана смешно.Най-вече това,че Дунав бил издържан от общината и Бобоков не бил дал нито лев.И малко дете в Русе знае че общината няма пари,камоли да доведе трениьор като Феро в Русе с тези опитни футболисти които не бяха безплатни и искаха много високи заплати !!!Съгласен съм с него обаче,че Дунав се разиграха при Мариян !!!
Само Дунав !!!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Anonymous »

millwall_fan

• Фен
  • Публикации: 2303
  • Одобрение: +1/-2
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #8 -: 21 Февруари, 2007, 00:53 »
Знам че нямаме отбор,Скерлев си заминава лятото за Ловеч-това е това е 100% сигурно.Дунав се напълни с наемници,под наем,едва ли имеме повече от 10 собствени футболиста.Аз така и не съм чул изявление на Бобоков относно бъдещето на отбора.

Пешо,отговори ми ти какво харесваш в момента в Дунав?

ИМАШЕ ЕДИН ФИЛМ ОТПРЕДИ 2-3 ГОДИНИ "ЛЪЖА В СИНЬО",НА НЕЩО ПОДОБНО МИ ЗАПРИЛИЧВАТ ИЗЯВЛЕНИЯТА НА СЕГАШНОТО РЪКОВОДСТВО НА ДУНАВ.

P.S. Всеки може да говори и обещава каквото си иска,но малко са хората които съчетават думите с действията.Не на лъжата и празните обещания.    

"По добре грозната истина,отколкото красивата лъжа"
-Паоло Ди Канио
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от millwall_fan »

vilio

• Напредващ
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #9 -: 21 Февруари, 2007, 01:37 »
абе в края на краищата радко за да го напише в спортен вестник номер 1 в българия,значи наистина може и да са така нещата.....във всяка лъжа има по малко истина

лично аз съм работил с радко и мога да твърдя че е истински професионалист в работата си :lol:

сега отделен е въпроса ако на някой хора не им се харесва написаното,но то това е народният,фенският глас в една статия

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #10 -: 21 Февруари, 2007, 02:28 »
Статията има целта да провокира ръководството да промени незадоволителното положение в момента. Като стигне това до Бобоков трябва да видим реакцията му, едва ли ще остави нещата непроменени.

И хайде, стига с това обиграване, след като сменяме половината състав при всяка пауза. Очаква ни трудна пролет и честно казано, не виждам върху какво ще градим за догодина. Бенковски имат по-добра стратегия, никого не дадоха или продадоха тази зима, запазиха си състава и наистина го обиграват за догодина в Б група да е сплотен и издържлив на по-високото ниво.

Очаквам становище и промени от ръководството!

bobbi_Mk

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #11 -: 21 Февруари, 2007, 12:06 »
За Бобоков и управлението (менджмънта) на Дунав вече съм писал достатъчно.
Има хора, които дават парите.
Има хора, които решават административните проблеми.
Има хора, които се наричат треньори
Има хора, които са играчите.
Е къде куца схемата? (ако куца въобще според някой хора???).

Интересното е че Бенковски също ще влиза в Б група!
Хмм ... ще става интересно.
А на какво положение е Аристон?
Имаме ли други Русенски отбори близки до Б Групата или В Група?
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от bobbi_Mk »
The heaven is for everyone.

Anonymous

• Фен
  • Публикации: 8617
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #12 -: 21 Февруари, 2007, 12:38 »
Аристон най-вероятно догодина ще завърши на 1-во място и ще влезе.Тази година няма да им стигнат силите !!!
« Последна редакция: 01 Януари, 1970, 02:00 от Anonymous »

vilio

• Напредващ
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #13 -: 21 Февруари, 2007, 12:51 »
бенковски със сигурност влизат тая година.....аристон със сигурност догодина......това е на 100 процента сигурно освен ако нещо не излезе чрезвичайно

vivanov

• Administrator
  • Фен
    • Профил
(Без заглавие)
« Отговор #14 -: 21 Февруари, 2007, 13:24 »
Друг отбор близо до В група е Скалите (Русе), за Аристон незнам догодина, много неща могат да се случат до тогава.