Новини: ПРАВИЛА НА ФОРУМА || ФОРУМЪТ Е ДОСТЪПЕН САМО ЗА РЕГИСТРИРАНИ ПОТРЕБИТЕЛИ! Ако имате проблеми с регистрацията, обърнете се към: office@fcdunav.eu

• 19 Октомври, 2017, 23:07

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Автор Тема: Offtopic  (Прочетена 362572 пъти)

Сексагитка Приста

• Напредващ
  • Публикации: 131
    • Профил
Re: Offtopic
« Отговор #2685 -: 06 Август, 2017, 18:07 »
Горният коментар е добра отправна точка за това, което се случи вчера, 3 август. Бразилецът Неймар официално премина от Барселона в ПСЖ срещу умопомрачителната сума от 222 милиона евро и седмична заплата 865000 евро. И двете суми са около два пъти по-високи от най-високите, давани някога в историята на футбола. По този повод най-старият футболен клуб в света, ФК Шефийлд, публикува обръщение към целия футболен свят. Без коментар:

https://gong.bg/football-sviat/francia/multimedia/video/prochuvstveni-dumi-za-bydeshteto-na-futbola-443447

С риск да подценя някой тук, но мнозинството българи, за целия си трудов стаж, не могат да изкарат седмичната заплата на бразилеца. Да не говорим, че с цената му Дунав би си подсигурил финансиране за поне десетина години и повече в първа лига.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 553
    • Профил
« Отговор #2686 -: 06 Август, 2017, 19:00 »
Горният коментар е добра отправна точка за това, което се случи вчера, 3 август. Бразилецът Неймар официално премина от Барселона в ПСЖ срещу умопомрачителната сума от 222 милиона евро и седмична заплата 865000 евро. И двете суми са около два пъти по-високи от най-високите, давани някога в историята на футбола. По този повод най-старият футболен клуб в света, ФК Шефийлд, публикува обръщение към целия футболен свят. Без коментар:

https://gong.bg/football-sviat/francia/multimedia/video/prochuvstveni-dumi-za-bydeshteto-na-futbola-443447

С риск да подценя някой тук, но мнозинството българи, за целия си трудов стаж, не могат да изкарат седмичната заплата на бразилеца. Да не говорим, че с цената му Дунав би си подсигурил финансиране за поне десетина години и повече в първа лига.

Колко години? Не знам колко си имал по математика  :P , ама с тия 222 млн евро и с настоящия ни бюджет, можем да си подсигурим финансиране за около век и половина - два.  ;D

NITRO

• Фен
  • Публикации: 2727
    • Профил
« Отговор #2687 -: 06 Август, 2017, 19:10 »
Това ако беше станало в България, не ми се мисли какви ексцесии щеше да има:
https://gong.bg/football-sviat/drugi/multimedia/video/refer-otmeni-gol-i-naznachi-duzpa-za-sypernika-443840

Според мен съдията наистина се изложи, тъй като положението за дузпата беше на 5 метра от него и пред очите му.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 553
    • Профил
« Отговор #2688 -: 06 Август, 2017, 20:14 »
Това ако беше станало в България, не ми се мисли какви ексцесии щеше да има:
https://gong.bg/football-sviat/drugi/multimedia/video/refer-otmeni-gol-i-naznachi-duzpa-za-sypernika-443840

Според мен съдията наистина се изложи, тъй като положението за дузпата беше на 5 метра от него и пред очите му.

Мда, много тъпа ситуация. Колкото до ексцесиите - те холандските фенове са далеч по-големи гамени от нашите т.нар. "ултраси", ама това е разликата от страна, в която има закони и се прилагат и такава като милата ни татковина, където правилата не важат.

plamtp

• Напредващ
  • Публикации: 143
    • Профил
« Отговор #2689 -: 06 Август, 2017, 20:15 »

52 седмици * 865000 = 44 980 000 евро за година. Е, върху тази сума ще има доста солени данъци, но все пак си остава космическа. На мен не ми достига въображението как точно това момче ще изработва тези пари, но щом от ПСЖ така са преценили, добре, да му ги плащат. За съжаление светът става все по-смахнат и по-сбъркан, а спортът е все по-малко спорт и все повече бизнес и пари.
А що се отнася до Дунав, тези 222 000 000 евро биха стигнали за много добро финансиране на отбора поне за 40-50 години, поне така предполагам. Естествено, няма да има пари за скъпи трансфери и за много високи заплати и премии, но за едно съвсем прилично съществуване на клуба ще стигнат.

FCD

• Фен
  • Публикации: 3493
    • Профил
« Отговор #2690 -: 06 Август, 2017, 23:39 »
Абе какво да кажем накратко - смешна история на пране на много пари, чак се обърках с нулите и размерите. Сума сравнима с бюджет на национална агенция примерно. Откъде идват, е друг въпрос.

Pycku

• Напредващ
  • Публикации: 701
    • Профил
« Отговор #2691 -: 07 Август, 2017, 11:16 »
Абе какво да кажем накратко - смешна история на пране на много пари, чак се обърках с нулите и размерите. Сума сравнима с бюджет на национална агенция примерно. Откъде идват, е друг въпрос.

Какво пране, то зад отбора стои на практика цяла държава.
ДУНАВ е един, от ДУНАВ ти бъди!

tipin

• Напредващ
  • Публикации: 825
    • Профил
« Отговор #2692 -: 23 Август, 2017, 10:06 »
https://offnews.bg/futbol/levski-chikago-s-poredna-titla-v-sasht-663307.html
Росен Каптиев се вихри в щатите.