Автор Тема: Лято 2021/2022 (подготовка, трансфери, новини и спекулации)  (Прочетена 6340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10543
  • Одобрение: +180/-52
    • Профил
Имах информация, че Бранко Костадинов ще се завърне в Дунав, но или работата се е разсъхнала или той е обещал , че ще дойде ако не си намери нещо по-добре платено. Договорът му с Лудогорец изтече на 30 юни, може и да са решили да му го подновят?

Договорът му с Лудогорец изтичаше следващото лято. Условието да дойде тук е да успее да се договори да му го прекратят предсрочно, нещо, което не се случи.

Only the dead fish follow the stream

North

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 39
  • Одобрение: +12/-13
    • Профил
Този Пенчо голяма хиена излезе.
 Евентуално Общината ще се бръкнат с 40 хил.  За къде по-напред с тези 40 хил. бе, Пенчо...

От БСП никога не са крили, че не се интересуват от футбол в града.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 3006
  • Одобрение: +126/-20
    • Профил
Зажъднял съм за мач на Дунав с новите попълнения и чакам с нетърпение първата контрола. Ще се предават ли тези мачове в сайта на Дунав?

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 575
  • Одобрение: +21/-4
    • Профил
Наставникът на Дунав: Финансовото ни положение не ни позволя да се борим за Втора лига:
https://www.dunavmost.com/novini/nastavnikat-na-dunav-finansovoto-ni-polozhenie-ne-ni-pozvolya-da-se-borim-za-vtora-liga?fbclid=IwAR3DQ11LET-0aCvnw9WcYHuFWpiK-ynvd4Gav3kY6NJ70kz---XYDp_n0_U

И каква стана тя пак ли ще се лутаме по селата ?

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Думите на Иво Кирилов са малко изопачени. Ясно е, че финансовото ни положение не е розово но това не означава, че няма да играем за победа във всеки мач, пък още на зима или след 1 година когато ще сме първи в групата, белким русенският бизнес развърже кесиите. ;)

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 762
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
И аз не виждам нищо притеснително в думите на Кирилов. Човекът просто обяснява, че наличните финанси са малко, но не и че няма да атакуваме по-горната дивизия. Ще се гони първото място, не се съмнявайте в това.

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Пред отбора е поставена цел за атака на Втора лига. Осигурени са и доста прилични финансови условия като за Трета лига и за текущите ни възможности. При промоция във Втора лига ще трябва да удвоим текущия си бюджет, който е изпилен до последната стотинка и няма никакви резерви. За това имаме една година. Част от допълнителните средства ще дойдат от нови рекламни договори с букмейкърите, които са ни спонсори и с тях вече е затворена принципна договорка за увеличение на средствата при промоция във Втора лига.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 477
  • Одобрение: +9/-2
    • Профил
Средствата от Общината са направо никакви. 40 000 лева.... от 270 000 в А група. Да кажем, че във В група са тройно намалени излизат 75 000 лева. Аз мисля, че Общината трябва да осигури минимум 120 000 лева. По 10 000 лева на месец. Тия пари са подигравка с футбола и сме тръгнали за Втора лига. Ние ще влезем във Втора лига благодарение на ръководството, което явно прави и невъзможното. Ама там с 400 000 бюджет, ще ни е много трудно. Имате ли представа какви пари получават отборите от Втора лига от ТВ права, с новия договор?

El rio gigante

• Фен
    • Профил
Аз не мисля, че по никакъв начин, че трябва да се счита, че ще влезем във Втора лига лесно. Отборът е много идентичен с този от миналата година плюс 3-4 играча, разчита се на някакъв напредък и надграждане, но това в основата си са същите млади футболисти. Виждам доста рискове и дефицити. Опитваме се да го подсилим още, но внимаваме много и с бюджета. Есента се заформя като перфектната буря с нови кризи, нов локдаун, инфлация и други.  Ситуацията, в която се намираме не ни позволява някакво сериозно дългосрочно планиране. Вече сме в осма версия на бюджета ни за сезон 2021/2022 спрямо това, което бяхме разработили в началото на година, нямаме и някакъв сериозен гръб.

Ще бъде доста трудно и тегаво. Осигурили сме топ условия за работа и подготовка на тези играчи, но реално имаме нужда от поне още 2-3 позиции за класни играчи, а за Б група общо 6-8, които да привлечем в рамките на следващата година 3-4 зимата и още толкова лятото.

Разчитаме на добър старт и да се посъбуди градът малко. Иначе сме почнали процес по лицензиране за професионалния футбол и подготовката на нещата, които не могат да чакат последния момент, смея да твърдя, че успяхме да свършим доста организационна работа в клуба и да изглежда по съвсем друг начин. Играчите ни ще подпишат договори и като цяло се стремим с ресурсите, които имаме да се работи на професионално ниво, но в един момент просто стигаш до простата истина, че за следващото ниво просто трябват повече средства.
« Последна редакция: 16 Юли, 2021, 08:13 от El rio gigante »

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 477
  • Одобрение: +9/-2
    • Профил
Само за сведение, вижте какви субсидии се раздават в другите общини.
- Карнобат - 112 000
- Балчик - 250 000
- Спартак Плевен - 100 000
- Академик Свищов - 80 000
- Черноломец Попово - 70 000
- Дунав Русе 40 000...
« Последна редакция: 17 Юли, 2021, 14:00 от BeCkSa »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Явно мача не се предава, дано поне някой от присъстващите във Варна се сети да ни осведомява за по-интересните моменти.
Според сайта на Спартак мачът е от 18.30, така че ще изчакаме...
« Последна редакция: 17 Юли, 2021, 18:22 от ЧИЧО МЪРИ »

rohаs

• Напредващ
  • Публикации: 101
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
Краен резултат 4: 0  за Дунав

persin

• Напредващ
  • Публикации: 277
  • Одобрение: +18/-18
    • Профил
Браво на момчетата,  САМООО  ДУНАВ

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Кой е Томи Александров и какво става с Атанас Стамболиев?

NIKO

• Напредващ
  • Публикации: 146
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
Кой е Томи Александров и какво става с Атанас Стамболиев?

Томи Александров е момчето което дойде от нидерландския ВВВ Венло. За Атанас Стамболиев може би някой друг по-запознат може да каже. На мен много ми харесва политиката на клуба. От нищо правят нещо. Любопитно ми е до каква степен Петъо Костадинов-Полковника  е замесен в трансферите. Ако работим предимно с него ще е много добро решение мисля, той иска да дава път на млади играчи което съвпада с нашата политика.
България на три морета и една река!!! Дунав вечно на върха!!!