Анкета

Как ще завърши срещата в Шумен?

Победа за домакините
1 (16.7%)
Равенство
2 (33.3%)
Победа за "драконите"
3 (50%)

Общ брой гласове: 6

Гласуването приключено: 07 Ноември, 2020, 13:25

Добавени събития

• СИ Трета лига: Шумен 2007 (Шумен) - Дунав (Русе) 6:1: 07 Ноември, 2020

Автор Тема: Шумен 2007 (Шумен) - Дунав (Русе) 6:1  (Прочетена 1071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 788
  • Одобрение: +25/-10
    • Профил
Re: Шумен 2007 (Шумен) - Дунав (Русе) 6:1
« Отговор #15 -: 16 Ноември, 2020, 23:08 »
Доста откровени думи от Марто Ковачев:
https://utroruse.com/article/775639/

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2907
  • Одобрение: +123/-20
    • Профил
« Отговор #16 -: 17 Ноември, 2020, 09:43 »
Марто откри топлата вода. Ние това, че само с юноши няма да стане го знаем отдавна. Знаем и защо сме само с юноши за сега. А "бушони" на доктора може да са мошениците от Шумен и Търговище , но не и Деян Йорданов, Лебеда и Цирков!

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1261
  • Одобрение: +44/-22
    • Профил
« Отговор #17 -: 17 Ноември, 2020, 17:23 »
Аз пък споделям напълно мнението му!
Дори си го споделям тук редовно с риск да ме разпънете на кръст !
Само с юноши няма да стане , особено пък с такива, които не искат да се влагат в тренировки и мачове и им е все тая какво ще стане по-нататък...Сори, но си трябва и малко опитни играчи + лидери !

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #18 -: 17 Ноември, 2020, 18:31 »
Rado412, не четеш внимателно мнението ми. Аз също, както и почти всички от форума сме на мнение, че само с юноши няма да спечелим промоция за Втора лига. Знаем го това отдавна. Но пари за заплати в клуба за сега няма и за това не могат да се привлекат опитни попълнения. Това е положението! Много трудно се привличат спонсори, особено в тази Ковид пандемия. Щем не щем ще изчакаме докато клубът се стабилизира финансово.

red forman

• Напредващ
  • Публикации: 760
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
« Отговор #19 -: 17 Ноември, 2020, 20:28 »
Rado412, не четеш внимателно мнението ми. Аз също, както и почти всички от форума сме на мнение, че само с юноши няма да спечелим промоция за Втора лига. Знаем го това отдавна. Но пари за заплати в клуба за сега няма и за това не могат да се привлекат опитни попълнения. Това е положението! Много трудно се привличат спонсори, особено в тази Ковид пандемия. Щем не щем ще изчакаме докато клубът се стабилизира финансово.

+1

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #20 -: 17 Ноември, 2020, 20:30 »
А "бушони" на доктора може да са мошениците от Шумен и Търговище , но не и Деян Йорданов, Лебеда и Цирков!
Сигурно, или поне и аз се надявам да е така. Обаче... всяко ново нещо е добре забравено старо нещо. Аз напоследък непрекъснато имам усещане за Deja vu, а както знаем от незабравимия филм "Матрицата", това не е на добре. Ама хич.  Ето например това от 29 Август, 2010:

ПРОЕКТ ЗА СТРУКТУРА НА НОВ ФУТБОЛЕН КЛУБ ДУНАВ (НОВА СТРУКТУРА НА СЪЩЕСТВУВАЩИЯ КЛУБ)

СВАЛИ В .doc ФОРМАТ ТУК

Пояснения:

1. Проектът е правен в много кратки срокове и е възможно да е изпуснато нещо важно. Възможно е някои идеи да не се харесат и т.н. Затова е и тази тема да се дискутират тези въпроси. Възможно е да има неточности и друг вид грешки.

2. Тъй като е започнат във времето, когато надежда за оцеляване на сегашния клуб практически нямаше, то това е проект, в който се говори за нов клуб. Схемата, принципите и всичко останало при определени условия могат да се реализират и в сегашното сдружение.

3. Проектът носи името "ФК ДУНАВ 1949", но това име е по-скоро условно, за да се прави ясна разлика от сегашната структура на ФК Дунав.

4. Проектът се състои от отделни части, които могат да бъдат допълвани, разширявани и подобрявани:

- Уводът е предназначен за въведение на евентуални бизнес партньори, от които ще се търси съдействие. В него накратко се описва футболът като игра, историческите особености на играта в Русе и в частност Дунав. Сегашното положение на клуба и целта на проекта.

- Основните принципи са нормите, върху които е базирано сдружението. Те са законови и етични, но са общовалидни и стоят в основата на проекта. Без тях начинанието е безсмислено.

- Особеностите по структурата, финансирането, членовете, различните категории членове (или членски квоти) са третата основна част от проекта. В тази част са дадени ПРИМЕРНИ решения за структурно обособяване на отделните единици в сдружението. Те подналежат на дискусия и промяна и по-добро формулиране.

5. Преди да бъде представен официално, този проект има нужда от дискусия и редактиране. Затова ви призовавам да бъдете активни. Трябва първо феновете да достигнем до консенсус, преди да искаме подкрепа от останалите за това начинание.

6. Всеки може да направи редакция и допълнение на този проект или да представи свое кардинално различно виждане. Този проект е release candidate 1, което означава, че може да има безброй много версии, докато се стигне до оптималното решение.

7. Това не е вариант за устав и няма юридическа стойност.

8. Посочените суми в проекта са примерни (ориентировъчни), за да покажат нагледно колко тежест биха понесли отделните звена при диверсификация на финансовите потоци.

Съжалявам за дългия цитат, който се получи. Цитираният пост е от темата Ръководство и организационни въпроси и всеки може да го види, както и да се запознае с контекста. За съжаление документът от връзката вече не може да бъде свален. Щеше да ми е интересно да го сравня с актуалното предложение от 2020г.
« Последна редакция: 17 Ноември, 2020, 20:47 от drak2000 »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3728
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #21 -: 17 Ноември, 2020, 22:07 »
Че той Дидо сигурно откакто пише в този форум, отстоява идеите си за управление на клуба от фенската общност. Сега има възможност и да ги реализира.

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #22 -: 17 Ноември, 2020, 22:15 »
Добре, ама какво да правим с усещането, че през 10 години се въртим в кръг и си гоним опашката? Не случайно напомних няколко пъти за СНЦ ФК Дунав 2010, според мен сега се върти същата /или много подобна/ плоча, като тогава.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
« Отговор #23 -: 18 Ноември, 2020, 09:13 »
drak2000, плочата наистина на пръв поглед изглежда подобна, но не е баш същата. Пък и най-важното - хората не са същите. Интересно ми е обаче ти например какво предлагаш? Как да се процедира така, че Дунав да стане трайно проспериращ футболен клуб? Повече мнения винаги е по-добре. Аз обаче съм обезкуражен предвид убедеността ми, че сериозни спонсори няма да се намерят скоро. Пък и въобще... :-\

drak2000

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #24 -: 18 Ноември, 2020, 12:21 »
Аз обаче съм обезкуражен предвид убедеността ми, че сериозни спонсори няма да се намерят скоро. Пък и въобще... :-\
Ако това предположение е реалистично, може би ще трябва да се абстрахираме от типичния русенски егоцентризъм и да опитаме да си зададем въпроса, защо нещата стоят така. Сериозните спонсори по принцип се управляват от сериозни хора, а характерно за тях е, че знаят да смятат, държат да са добре информирани, не работят с хора на които не може да се има доверие  и не са склонни да хвърлят пари на вятъра, т.е. ако няма изгледи за реализиране на печалба, под някаква форма.
Ако  действително нещата стоят по начина, казан от Ковачев, смятам че основанията за песимизъм са по-скоро сериозни, тъй като изграждане на доверие би било трудно. Така че, дано да не е така.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 552
  • Одобрение: +21/-3
    • Профил
« Отговор #25 -: 18 Ноември, 2020, 13:44 »
drak2000, плочата наистина на пръв поглед изглежда подобна, но не е баш същата. Пък и най-важното - хората не са същите. Интересно ми е обаче ти например какво предлагаш? Как да се процедира така, че Дунав да стане трайно проспериращ футболен клуб? Повече мнения винаги е по-добре. Аз обаче съм обезкуражен предвид убедеността ми, че сериозни спонсори няма да се намерят скоро. Пък и въобще... :-\
Те хората хубаво не са същите, ама нека не забравяме, че отборът тренира и играе на терените на ЕТ Доки ООД и то безплатно. Та каква е ролята на президента фен в уж новия ДУнав ? Защо човек, който притежава футболна база ще я предоставя безвъзмезно на  "НОВИЯ" Дунав ? Всичко това трябваше да се оформи документално още при даването на концесия на спортния комплекс, в който трябваше да се включи точка включваща, че отбора на град Русе- Дунав ще тренира и играе без да заплаща наем за тази база, но така точка не фигурира, съответно, един  вид доктора пак си е спонсор, а като нищо и нещо повече в Дунав ...

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1261
  • Одобрение: +44/-22
    • Профил
« Отговор #26 -: 18 Ноември, 2020, 17:56 »
Те хората хубаво не са същите, ама нека не забравяме, че отборът тренира и играе на терените на ЕТ Доки ООД и то безплатно. Та каква е ролята на президента фен в уж новия ДУнав ? Защо човек, който притежава футболна база ще я предоставя безвъзмезно на  "НОВИЯ" Дунав ? Всичко това трябваше да се оформи документално още при даването на концесия на спортния комплекс, в който трябваше да се включи точка включваща, че отбора на град Русе- Дунав ще тренира и играе без да заплаща наем за тази база, но така точка не фигурира, съответно, един  вид доктора пак си е спонсор, а като нищо и нещо повече в Дунав ...
Това "нещо повече" може много скоро да изплува ... примерно ако започнат младите ни надежди да поглеждат към други отбори. Тогава изведнъж да не се появи Доки и да започне да ги търгува... Базата сега се ползва безблатно, но да не забравяме, че безплатен обяд - НЯМА , особено при Фена ...

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 450
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
« Отговор #27 -: 18 Ноември, 2020, 18:02 »
Колеги , нека да спрем с тези конспираций . Не твърдя нищо , не адвокатствам на никой . Аз лично не се познавам с никого нито от "старото" , нито от " новото " ръководство , не съм в "кухнята " и нямам идея кое е "криво" , кое "право ",
Обаче все ми се струва , че не е сега времето да хвърляме обвинения  и да се разединяваме ....
Сега трябва да се опитаме да помогнем . Вярвам на тези момчета , така нареченото " ново ръководство "  и аз не знам защо .Може би ,защото  така ми се иска  да има и различни хора освен общоприетите печалбари и интересчий .
Бъдете здрави и само Дунав !

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3728
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #28 -: 19 Ноември, 2020, 21:40 »
Почти съм сигурен, че има договор за безвъзмездно ползване на базата между концесионера и ФК Дунав АД, още когато клубът официално беше в ръцете на доктора. В момента Дунав плаща само разходите, които не са пряко свързани с поддръжка на базата. Дали има друг вид договорка обаче, не мога да твърдя.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 665
  • Одобрение: +28/-6
    • Профил
« Отговор #29 -: 23 Ноември, 2020, 23:47 »
По концесионния договор, Доки е длъжен да пуска отбор от общината да ползва базата безвъзмездно. Този отбор засега е Дунав. Има риск винаги обаче, Доки да реши да е велик като Лечков в Сливен, да си направи Дунав 2000, да вземе 1-2 набора дечурлига и тях да пуска да играят на стадион "Дунав" и с това да изпълни концесията. Би било твърде скандално и твърде скоро веднага да изгони отбора от базата. Но нищо не го спира, освен че засега няма друг отбор който да бъде допуснат там.
В този смисъл клубът е винаги в шах по отношение на Доки. И това ще хвърля съмнения винаги, докато самият клуб не вземе базата... или докато не намерим трайно решение по друг начин. Доки може и да си прави тънки сметки, че ще прибира нещо, но и той не е чист - сигнали в НАП, в прокуратура. А беленската мумия дето го защитава и пази няма да е все на власт. Тей че и той е в шах от тая скандално дадена концесия. Малко като по комунизма - пускаме ви да си плащате на черно за видеокасети и дънки, ама вие няма да викате много за други неща, щото лесно може да ви ударим. Така държат и Доки.
Другото което е - засега Дунав е бреме за който и да е. Няма бизнес, няма печалби от нищо - нито от спонсори и дейност, нито от играчи. Няма и силна политическа фигура. В този смисъл клубът е безобиден в момента и може да го оставят да си играе на базата. Просто не пречи. За нататък ще видим и мислим кой, кога и как.
За новото ръководство. Дидо на всяко фалиране на клуба, а те хич да не е се посъбраха, винаги е предлагал сегашната схема. Подобна мислеха в Берое преди да станат държавен отбор, и в Ботев преди да станат играчка на Цветан Василев.Това е единственият начин да се случат нещата на някаква по-разумна база при нас. Сори, ама хора като Ковачев дето днеска са тука, утре не са и клеветят отбора, спонсори като Доки дето с едната ръка дават,а с другата и с двете на някой доверен взимат, не ни трябват. Или ще сме посмешище като 30 годишните на Спратак Плевен, асансьор между 2 и 3 група и без фенове, или ще сме отбора на Русе. С подкрепата на русенци. С общност. И не ми казвайте, че у нас не може да стане и няма да има резултат. По-добре ли е да сме ОФК и на всеки избори да почваме наново? Или да сме ФК Доки и на докитата като им писне да почваме отначало? Или да сме отбор, който печели-губи, го има. Отбор, зад който стоят реални фенове за повече от 1-2 важни мача.
За пример ще дам Хайденхайм в Германия. Градче по-малко от Търново, а загубиха плейофа за влизане в Бундеслигата. Тим зад който стои целият град, всички местни фирми, местната власт. И който си пълни стадиона и във втора бундеслига. Това не е ли по-добре, отколкото да минеш транзит 2-3 сезона опашкарската в А група и никой да не иска да те гледа, щото падаш? И да е празен стадионът?
Последно за новото ръководство. Дидо, за разлика от всички нас по форумите,дето много знаем, се зае да реализира визията си. Ама не като разби отбора, не като всяваше интриги, а като видя възможност. Ние уж сме много компетентни, ама нищо не направихме, а чакахме. И второ - планирано е за след края на сегашния сезон общо събрание, с което да се избере ново ръководство. Идеята е да се бият идеи, платформи, а не кой на кого е човек. И отборът да има смислено ръководство. Така че всеки е свободен да си изготви платформа, да си плаща членски внос и да се яви на избори.
Напркат