Добавени събития

• СИ Трета лига: Черноморец (Балчик) - Дунав (Русе) 3:0: 26 Септември, 2020

Автор Тема: Черноморец (Балчик) - Дунав (Русе) 3:0  (Прочетена 754 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 788
  • Одобрение: +25/-10
    • Профил
Re: Черноморец (Балчик) - Дунав (Русе) [26.09. 14:00]
« Отговор #15 -: 26 Септември, 2020, 22:37 »
Еднакво вредно е както да се тръшкаме и да ругаем, при първите неуспехи, така и да бием бодряшки барабана, създавайки нереалистични очаквания. Често обаче, едното е следствие на другото. От самото начало беше ясно, че след като ще излезем с юноши старша в трета лига, развитието ще е горе-долу такова. До края на сезона смятам, ще е все така, на приливи и отливи. Не споделям оптимизма, че влизнето в първата шестица ни е в кърпа вързано. По-скоро не е. Смятам, че на Дидо в момента нещо му тежи. Може би се чувства не  съвсем на място сред хлапетиите, може и отговорността да му идва в повече. Споделям, мнението, че са нужни още един-двама човека с повече опит, по един във всяка линия. Така и Дидо ще се чувства повече в свои води, и младоците ще има на кого да се опрат, като стане трудно.  Вече беше коментирано от съфорумци, в Локо Русе играеха някои не лоши момчета, русенци които биха свършили работа и трябва да се помисли сериозно по този въпрос. За съжаление няма как да върнем в Русе таланти като Борис Бонев, Никола Илиев, Георги Минчев и други кадърни момчета - аристонци и дунавци, които решиха търсят късмета си далеч от родния град. В края на краищата обаче, кадровите  въпроси трябва да са решение на спортно-техническото ръководство. Не е редно
  никой да им се бърка в тези решения, иначе  лесно ще възпроизведем ситуацията с Орачев - "това са ти футболистите, тренирай ги, както намериш за добре".

tipin

• Фен
  • Публикации: 1843
  • Одобрение: +54/-33
    • Профил
« Отговор #16 -: 26 Септември, 2020, 23:01 »
  Стадионът в Балчик е запомнящ се, почти отвесни трибуни вкопани в скалите, гледка към морето. Ако топката се ритне по-силно отива в небитието. Неспирен вятър. Билетите по 5 лв.
 Трите гола бе най-малкото с което се отървахме. Този ден нищо не вървеше. Нашите момчета някакви стреснати и прибързани, повече от два точни паса нямаха. Абсолютно нищо не вървеше в играта. Съдията и той нещо не много адекватен. Абсолютно нищо в атака - един неточен удар към вратата от свободен удар и атаката за дузпата.
 Не че не се стараха, но много грешки. Мерт толкова се разстрои след мача, че се разрева на глас.

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 435
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #17 -: 26 Септември, 2020, 23:19 »
Според мен изпълнителя на дузпите трябва да е друг. Диян Димов е много полезен на отбора с опита си и най-вече с ръста си. Трябва обаче да има и други по-опитни, защото той сам със 17-18 годишните.... със сигурност не му е много готино. Мисля обаче, че времето му халфовата линия е изтекло и трябва да бъде в центъра на защитата заедно с Преслав Папарков. Със сигурност дузпите могат да се дадат на някой друг - Атанас Стамболов или Константин Митев например. В мача със Спартак Варна Диян Димов беше в центъра на защитата и нещата се получиха. Когато не е той отзад и се вижда, че пускаме много голове. Общо взето си оказва влиянието, че играем с дебютанти в мъжкия футбол. Така ще е победа, загуба и 7-8 място на полусезона. Отбора ще се обиграе и момчетата ще натрупат опит. След Нова година нещата ще са доста по-добре. Дотогава обаче трябва да бъдат изчистени дълговете и живот и здраве да се вземат още 2-3 по-опитни футболисти. Задължително централен защитник и опорен халф + централен нападател, които да дърпат по-младите напред. 
« Последна редакция: 26 Септември, 2020, 23:24 от BeCkSa »

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1259
  • Одобрение: +44/-22
    • Профил
« Отговор #18 -: 27 Септември, 2020, 18:38 »
Странно нещо е живота.
До преди 1-2 дни ме убеждавахте в другата тема, че трябва да се играе само с юноши и можем да сме с амбиции за обиграване, а сега обръщате моята плоча, че трябват няколко по - опитни.
Питам се ако в следващите 8-10 срещи запишем примерно 6-7 разгромни загуби (което всъщност ще е най - логичното към днешна дата), какво ще ви е становището изобщо?
И какво ще се случи след това, след като сме счупили и без това крехката детска психика?
Ще има ли изобщо кой да иска да излезе на терена?
Ще има ли и още мазохисти, които да люпят семки на трибуните и да гледат за пореден път как ни порят и във В група?
« Последна редакция: 27 Септември, 2020, 18:39 от Rado412 »

NIKO

• Напредващ
  • Публикации: 140
  • Одобрение: +3/-0
    • Профил
« Отговор #19 -: 27 Септември, 2020, 18:57 »
Аз не мисля че трябва да се вземат по-опитни играчи на всяка цена. С тях няма гаранция че резултатите ще са по-добри. Тръгнали сме по този път, нека да го извървим докрай. Ако вземем опитни играчи те трябва да са задължително русенци, или живяли дълго време в Русе, и да знаят какво значи каузата Дунав. Характера им също трябва да е такъв, че да се впишат в един такъв млад отбор. И не съм сигурен колко подобни играчи биха се съгласили да играят във "В" група само за премии.
Харесва ми концепцията на ръководството да се добавят други млади играчи от региона към този отбор. Сигурен съм че може и от други школи да придърпаме някои момчета. Не трябва да се забравя и Румъния където близостта до Гюргево и Букурещ може да се окаже полезна. Защо да не създадем някой играч като Стергиакис в Славия например? Сега в Септември (София) също добро впечатление прави едно 18-годишно македонче, Марио Илиевски, което отбеляза победния гол над Добруджа вчера. Размечтах се знам, но според мен е по-правилно да започнем да добавяме млади играчи след Нова Година или лятото, отколкото да вземем 2-3 опитни играчи сега за да постигнем кракосрочен успех. Ще има победи и загуби този сезон, то е ясно, но важно е отбора да върви в правилна посока.
И в този ред на мисли, Лудогорец подписаха договор за сътрудничество със школата на Академик (Свищов) преди няколко дни. Ясно е, че в Разград ще привличат повечето млади и талантливи момчета от североизточна България. Но това не трябва да ни отчайва. При нас предимствата са, че ще играят мъжки футбол и като добавиш по-хубавия ни град и правилната работа в клуба, мисля че и при нас условията за развитие не са никак лоши.
И накрая, това че Мерт се е разревал в след края на мача в Балчик, ами ето точно така се става мъж. Ще реват, ще се ядосват, ще грешат, докано не започнат да бият, да вкарват, да се учат от грешките си. И ние имаме привилегията да ги гледаме как стават мъже. Просто моето мнение е такова.
България на три морета и една река!!! Дунав вечно на върха!!!

papimed24

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 90
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
« Отговор #20 -: 27 Септември, 2020, 20:58 »
Първа сериозна загуба и драмите започнаха. "Срам и позор", "Димов да се маха" и т.н.
Дидо, май сгрешихте, че изобщо се захванахте с клуба след фактическото му затриване. Сега все още щяхме да плюем яко Нунев, ГЕРБ, доктора и шуменските им авери, отговорни за трагичния край. Вместо това се мъчим да гледаме 365-кратния носител на ШЛ Дунав срещу Нови пазар и Генерал Тошево във В група. Срамота!
Предполагам, че Дидо и колегите му като умни хора са били наясно, че ще има и такива реакции, но трябва твърдо да стоят над тях! Аз неслучайно писах в предни теми, да не се изпада в еуфория, защото младите ни момчета могат да бъдат смачквани от по-опитни съперници, от тежки терени, а и понякога от съдиите. От публикацията на Деян във Фейса разбирам, че в Балчик нашите са били тотално надиграни и поне в този смисъл не трябва да се тюхкаме за изпуснатата дузпа, защото дори Виера да я беше вкарал, пак щяхме да се върнем с празни ръце.
Може някои да се разсърдят, но само абсолютни безхаберници могат да си въобразяват, че реалистична цел през този сезон е атаката на промоция в Б група! Но не се учудвам, след като се намират дори "разбирачи", които считат, че отпадането ни не е благодарение на МУТРИТЕ от ГЕРБ, а обвиняват всеки друг за този крах, напълно вероятно е и да има такива, които да считат, че само при споменаването на името ДУНАВ съперниците ни от Североизтока ще вдигнат белия байрак и единствено ще организират шпалир при похода ни към Втория ешелон.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1843
  • Одобрение: +54/-33
    • Профил
Re: Черноморец (Балчик) - Дунав (Русе) 3:0
« Отговор #21 -: 28 Септември, 2020, 19:41 »
 Бях на мача в Балчик и въобще не се чувствам разочарован.
 По скоро съм благодарен на тези момчета и няколкото човека, които правят Дунав да го има.
 За разлика от Витоша Бистрица например.

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 549
  • Одобрение: +19/-3
    • Профил
« Отговор #22 -: 29 Септември, 2020, 14:34 »
Не мисля,че въобще ДУНАВ трябва да се поставя в една графа с измислени отбори като Бистрица, Царско село, Септмеври и прочие безумни хрумвания на някой чичко, че ако щете и с луноходец. ДУНАВ Е ИМЕ И ИСТОРИЯ И ТРЯБВА ДА В ЕЛИТА !!! За жалост обстоятелствата са такива, че и при нас така се получи, че един политически зависим човек позатри отбора, но пък и го вкара там където не бяхме 25 години... Нека сега всичко да е наред и да вървим напред и нагоре и да се върнем там където ни е мястото.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 662
  • Одобрение: +27/-6
    • Профил
« Отговор #23 -: 29 Септември, 2020, 23:50 »
Както се казва - няма пряк път до мястото, до което искаш да стигнеш. Ако искаме устойчивост, ако искаме стабилност, не може да пропускаме стъпки в развитието. А това изисква време. Видяхме какво става като пропускаме стъпки - 4 сезона. Етър, дето щяха да следват модела Дунав, май плътно го следват - тоя сезон им се очертава последен в А група. Просто не става така, на всеки 5-6 години да почваме отначало.