Добавени събития

• СИ Трета лига: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1: 20 Септември, 2020

Автор Тема: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1  (Прочетена 895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 655
  • Одобрение: +26/-6
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) [20.09.20, 17:00]
« Отговор #15 -: 21 Септември, 2020, 00:27 »
Прекрасно разяснение на ситуацията, за което благодаря.
Преди мачовете ни нали ги даваха ТВН, а май и КИС13, те дали не биха проявили интерес отново, или се мисли по-скоро в насока излъчване само в интернет?

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3714
  • Одобрение: +128/-25
    • Профил
« Отговор #16 -: 21 Септември, 2020, 01:30 »
ТВН излъчи само няколко мача през 2016 г., и то на запис. Без да навлизам в подробности и да ангажирам някого с мнението си, вероятността това да се случи отново в обозримо бъдеще е почти нищожна. Най-добър ми се вижда вариантът с излъчването в интернет. Необходимата техника не е евтина, но не е и супер скъпа, всичко е въпрос на бюджет и приоритети.

Vancho

• Напредващ
  • Публикации: 595
  • Одобрение: +14/-5
    • Профил
« Отговор #17 -: 21 Септември, 2020, 04:02 »
Понякога има дни, в които нищо не върви. Има и трудни за свирене мачове, които изпуснеш ли в началото трудно връщаш контрола. Не че съдията ни е виновен. В тези нива се играе грубо, лежи се много за щяло и нещяло, но е някак дразнещо колко много бруталности от страна на гостите бяха подминати без декориране. Бях близо до ситуацията с червените картони в началото - според мен нашият футболист бе първо закачен без топка, а след това отговори на провокацията и като резултат - и двамата изгонени. Твърде много устни забележки без по-сериозни наказания за гостите след бавене на игра или натрупали се груби нарушения, удар без топка в края, който остана с гръб към главния, но беше видян от страничния, който не сигнализира. Много, много неща. Едва ли някой може с точност да каже дали имаше засади и при двата отменени гола, а още повече пък дали топката мина с целия си обем голлинията при удара в горната греда. Може да се каже, че този мач беше онова, което взехме без да заслужаваме срещу Спартак Варна в края(само че днес съдбата ни го върна). Днес, отново с главно действащо лице ветерана Димов, но с негативен знак. Дидо и друг път е пропускал дузпи в Първа лига и аз също подкрепям колегите по-назад, че някое младо момче следваше да опита късмета и психиката си. Каквото-такова. Важното е едно - много повече хора остават след мача да аплодират футболистите, отколкото го правеха при безличните ни игри в Първа лига последните два сезона, които бяха мъка за гледане... Малките момчета оставят сърцата си на терена и това се оценява от публиката. Много по-нахъсани и викащи са феновете в момента. И изобщо не са малко дори като за стандатрт Ефбет лига на няколко отбори там. Времето ще покаже доколко ще се развият тези момчета, но това е правилният път. Има живец по трибуните и на терена и това е най-важното. Пожелавам успехи и още много нови и ползотворни действия на хората, които застанаха зад клуба в този труден момент. С ограничените си ресурси направиха вече повече от онези с парите и човешкия ресурс за няколко години в Първа лига. Там, където е текло пак ще тече ! И няма да е след още 25 години ! Само Дунав !
« Последна редакция: 21 Септември, 2020, 04:08 от Vancho »
"Ако от лъжите порастваха коси - Боби Михайлов щеше да е Фелайни ! ''

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2193
  • Одобрение: +75/-7
    • Профил
« Отговор #18 -: 21 Септември, 2020, 10:35 »
Понякога има дни, в които нищо не върви. Има и трудни за свирене мачове, които изпуснеш ли в началото трудно връщаш контрола. Не че съдията ни е виновен. В тези нива се играе грубо, лежи се много за щяло и нещяло, но е някак дразнещо колко много бруталности от страна на гостите бяха подминати без декориране. Бях близо до ситуацията с червените картони в началото - според мен нашият футболист бе първо закачен без топка, а след това отговори на провокацията и като резултат - и двамата изгонени. Твърде много устни забележки без по-сериозни наказания за гостите след бавене на игра или натрупали се груби нарушения, удар без топка в края, който остана с гръб към главния, но беше видян от страничния, който не сигнализира. Много, много неща. Едва ли някой може с точност да каже дали имаше засади и при двата отменени гола, а още повече пък дали топката мина с целия си обем голлинията при удара в горната греда. Може да се каже, че този мач беше онова, което взехме без да заслужаваме срещу Спартак Варна в края(само че днес съдбата ни го върна). Днес, отново с главно действащо лице ветерана Димов, но с негативен знак. Дидо и друг път е пропускал дузпи в Първа лига и аз също подкрепям колегите по-назад, че някое младо момче следваше да опита късмета и психиката си. Каквото-такова. Важното е едно - много повече хора остават след мача да аплодират футболистите, отколкото го правеха при безличните ни игри в Първа лига последните два сезона, които бяха мъка за гледане... Малките момчета оставят сърцата си на терена и това се оценява от публиката. Много по-нахъсани и викащи са феновете в момента. И изобщо не са малко дори като за стандатрт Ефбет лига на няколко отбори там. Времето ще покаже доколко ще се развият тези момчета, но това е правилният път. Има живец по трибуните и на терена и това е най-важното. Пожелавам успехи и още много нови и ползотворни действия на хората, които застанаха зад клуба в този труден момент. С ограничените си ресурси направиха вече повече от онези с парите и човешкия ресурс за няколко години в Първа лига. Там, където е текло пак ще тече ! И няма да е след още 25 години ! Само Дунав !

+1
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

tipin

• Фен
  • Публикации: 1834
  • Одобрение: +53/-33
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Септември (Тервел) 1:1
« Отговор #19 -: 21 Септември, 2020, 11:04 »
 Потвърждавам, че има реклама във фейса. Всеки път ми се поява.
  А как сме с онлайн билетите този мач?

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5747
  • Одобрение: +81/-10
    • Профил
« Отговор #20 -: 21 Септември, 2020, 17:04 »
За мача бяха продадени онлайн общо 53 билети.

За сравнение, срещу Спортист ГТ - 123 билети, срещу Спартак Варна - 149 билети.

Какво нещо е съдбата, толкова неуспешни опити, отменени голове и дузпа в последната минута. Най-опитният на терена я бие и не успява да я вкара. Няма на кого да се сърдим. По-добре, че не пропусна някой от младите.

Първенството се очертава необичайно интригуващо с обрати и изненади. Въпреки това, Спартак Варна си остава изявен фаворит. Следват още по-трудни мачове. Важното е, че знаем накъде сме поели и не играем мач за мач, а градим стратегически състав и основа.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 655
  • Одобрение: +26/-6
    • Профил
« Отговор #21 -: 22 Септември, 2020, 12:28 »

За този мач нещо се беше объркало и системата не работеше известно време - показваше, че всички билети са продадени. Може и това да е причината. И другото - с паузите за националите като че ли се поизгуби инерцията. Ще наваксаме през сезона  :)

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 387
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
« Отговор #22 -: 22 Септември, 2020, 16:21 »
Аз също направих няколко неуспешни опита да си купя билет. Само потвърждавам.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1449
  • Одобрение: +55/-12
    • Профил
« Отговор #23 -: 22 Септември, 2020, 19:54 »
Четири дни преди мача аз си закупих билет без проблем, но не през линка, а директно от сайта на bilet.bg. Не знам дали това има значение, но може и да е опция при проблем с линка.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1248
  • Одобрение: +43/-21
    • Профил
« Отговор #24 -: 24 Септември, 2020, 06:52 »

За този мач нещо се беше объркало и системата не работеше известно време - показваше, че всички билети са продадени. Може и това да е причината. И другото - с паузите за националите като че ли се поизгуби инерцията. Ще наваксаме през сезона  :)

Аз пък си смятам, че отлива на закупени билети онлайн се дължи на афиширането, че сезон-два -три няма да се борим за нищо, а само за обиграване!
Аз поне за това се отдръпнах.
Мисля, че немалко хора разсъждават като мен...

Все пак времето ще покаже кой крив и кой е прав.

WorldWideDunav

• Напредващ
  • Публикации: 246
  • Одобрение: +7/-7
    • Профил
« Отговор #25 -: 25 Септември, 2020, 06:18 »
Напротив, ще ми доставя повече удоволствие да гледам млади русенци да играят футбол от школата, от колкото звездите от София и Пловдив.
Dunav is being loved all around the world !

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10521
  • Одобрение: +172/-52
    • Профил
« Отговор #26 -: 25 Септември, 2020, 06:51 »

Аз пък си смятам, че отлива на закупени билети онлайн се дължи на афиширането, че сезон-два -три няма да се борим за нищо, а само за обиграване!
Аз поне за това се отдръпнах.
Мисля, че немалко хора разсъждават като мен...

Все пак времето ще покаже кой крив и кой е прав.

Че кога такова нещо е обявявано за двата трите сезона? И как го разбираш това да се борим за нищо, като е много ясно за какво се борим - в Русе да има футбол, а не избиване на комплекси със псевдо звезди и харчене на пари, които нямаме. Това, че някои хора си въобразяват, че ей така ще стане при всичките проблеми, а други сериозно мислят, че правилната стратегия е още зимата да изхвърлим юношите и да вземем звездите на Бистрица, после след година като звездите на Бистрица не ни харесат да вземем други и така 25 години, е друга тема. Това, че се казва, че стратегията е да се разчита на млади момчета оттук нататък, да се привличат само класни външни футболисти само в нужното количество, това че отборът и сега се готви при топ условия на тренировки, възстановяване, хранене, които не подхождат на аматьорски тим, това не е липса на амбиции. Просто трябва нужното време първо да се възстанови доверието, да се изгради нова философия на правене на футбол изобщо отвъд модела "бащица", не на последно място да се ликвидират старите дългове и да се развие един смислен спортен проект. Съжалявам, че си се отдръпнал от това, но точно обратното - не мисля, че са много като теб след всички срещи, които всеки ден провеждаме. След всичко, което се случи в Дунав, ти индикациите са, че на никой в Русе - нито на местен бизнес, нито на Община не му се харчат повече пари за Григор Долапчиев, Беркан Дурду, Зитунита и така нататък. Хората искат да видят, че се случва нещо, което има смисъл и, което може да се оправдае от социална гледна точка за града. Това не означава, че няма амбиции, а че просто ще трябва да се работи по друг начин, за да се постигнат. И да, това е по-трудно, от алтернативата да вземеш 15 "опитни" футболисти със стаж в Горна, Бистрица и Монтана, да стигнеш Б група набързо и там да си останеш в по-оптимистичния случай. Да не говорим, че в близката година финансите на клуба ще са значителен проблем и просто трябва да се настроите, че това е реалността. Ако може да ми обясниш какъв е толкова зорът още този сезон да се преследва промоция в Б група, след като нито имаме отбор, нито организация, нито дискусията трябва да бъде как да стигнем в Б група, след като Дунав не е отбор както за В, така и за Б група, така че докато не се намираме в Първата лига, общо-взето е все тая и дискусията ще трябва да е как да направим отбор, който да ни върне там, да се задържи и в същото време да бъде представителен за града, хората да го подкрепят, а не да са 500 човека на стадиона на мачове в Първа лига. Ако хоризонтът ни е как да влезем в Б група, то имаме сериозен проблем с манталитета си. Пътят ще е много тежък, неблагодарен, ще изисква много повече работа, а дори и финансиране. Но това, че се говори за Академията, че трябва да се инвестира още в професионална работа там, за да вадим таланти на по-високо ниво, отколкото иначе можем да привлечем с финансовите ресурси, с които Дунав обикновено разполага, е най-голямата амбиция, която някой е имал в Русе някога. Защото, за да се доизгради нещо такова (доколкото може да се каже, че има някакви наченки и основа) е доста сериозен процес.
Only the dead fish follow the stream

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #27 -: 25 Септември, 2020, 15:42 »
Радваме се, че предизвиквам дискусия!

Колкото и да ми се иска, някяк изобщо не мога да повярвам, че след три години примерно Дунав може тръгне да бори промоция за Висшата Лига с отбор създаден само от юноши. Тогава отново ще трябва да се тръсят 3-4-5 опитни попълнения. И аз не искам да гледам разни мъртви души от рода на Долапчиев и сие, но все си мисля, че Меси и Роналдо няма да им се идва в Русе... ;)
Повявай, че и аз много искам Дунав да изгради боеспособен отбор от поне 18-20 момчета, които са излезли от школата, но всички знаем, че това реално няма как да стане. Не всеки юноша притежава нужния потенциал, хъс или желание за развитие и игра в най-високото ниво на родния ни футбол.
Финансирането на един клуб е съвсем друга бира ...
И ако кажете, че финансово не можем да гоним високи цели - ОК съгласих се, но не мога да приема, че трябва да чакам някой да "зрее" (колкото и грубо да звучи)...
И един съвет към новото ръководство - не пренебрегвайте никой фен, пък бил той и онзи "чичко от опашката", който мрънкал. Всеки фен в момента е наистина нужен на отбора. Всеки лев - също!
А дали аз вярвам в новата кауза или не - няма абсолютно никакво значение! Важното е нещата да се случат!

Успех!

« Последна редакция: 25 Септември, 2020, 15:49 от Rado412 »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2865
  • Одобрение: +121/-19
    • Профил
« Отговор #28 -: 25 Септември, 2020, 18:03 »
Дунав е бил най-силен когато съставът е бил изграден приблизително от 50% русенци и 50% играчи от София, Плевен и т.н. Преди около месец Великов даваше интервю и между другото го попитаха какво му е мнението за случващото се с Дунав. Най-същественото от казаното от него беше: "...с отбор само от юноши няма как да се гони промоция за Б група, но дано стане". И като знам как с отбор само с един русенец влезе в Б и в А група, защото не хареса никого от школата тогава, едва ли сега ще постъпи по-различно. Да, знам, че сегашното ръководство няма нищо против да се привлекат няколко класни играчи за да се атакува промоцията, но има едно голямо НО. За сега няма финанси с които да се привлекат тези играчи, треньор със съответния лиценз, да се сключат професионални договори с най-добрите юноши и прочие. И разбира се има вероятност да се разбие колектива на тези момчета, доколкото има такъв. Затова относно отбора просто се изчаква в това състояние в което сме, докато се решат финансовите и организационни проблеми. И дано се решат де...Аз съм малко скептично настроен относно финансите, но дано греша. Въобще ситуацията както аз я виждам сега е "параграф 23".

Rado412

• Фен
    • Профил
« Отговор #29 -: 25 Септември, 2020, 19:21 »
И за сравнение, Великов в днешно интервю заяви, че гони първо място и промоция във висшата лига.
И то с Кариана от чутовното монтанско село Ерден...Коментарите просто са излишни...
И нали се сещате, че ако школата ни раждаше толкова таланти, то те неминуемо щяха да се изявят и в Дунав, а и из цялото ни първенство щеше да е пълно с тях.
« Последна редакция: 25 Септември, 2020, 19:41 от Rado412 »