Анкета

Колко публика ще присъства на Градския стадион?

по-малко от 1.000 зрители
5 (26.3%)
между 1.000 и 1.500 зрители
7 (36.8%)
между 1.500 и 2.000 зрители
6 (31.6%)
над 2.000 зрители
1 (5.3%)

Общ брой гласове: 19

Гласуването приключено: 29 Август, 2020, 18:34

Добавени събития

• СИ Трета лига: Дунав (Русе) - Спартак (Варна) 1:1: 29 Август, 2020

Автор Тема: Дунав (Русе) - Спартак (Варна) 1:1  (Прочетена 2227 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papimed24

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 89
  • Одобрение: +5/-0
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Спартак (Варна) 1:1
« Отговор #60 -: 01 Септември, 2020, 12:33 »
В нашият случай, абсолютно неоправдано ще бъде да се втълпява на младите ни футболисти, че промоцията в по-горна дивизия е задължителна, защото “онзи чичко от опашката за билети преди мача така бил казал”.
Онзи чичко от опашката е фактор и смисъл #1 за футбола в целия свят! За него е тази игра и без него съществуването на футбола е немислимо! Самите футболисти го казват - "без публика играта не ни носи удовлетворение"! Той си плаща и има право да мечтае, да се надява, да дава мнения и т.н. Аз например не се идентифицирам напълно с него , но се надявам бързо да излезем на "терена на по-високото ниво в нашата футболна Йерархия". Есента ще я изкараме така, през зимната пауза ще се прецени ситуацията и предвид финансовата стабилност на клуба защо да не се атакува промоция? В този форум мнозина прозират предвидливо какви негативи ни дебнат при едно проточване на участието ни в трета лига ;). Атаката на промоцията не трябва да стане на сила, самоцелно или недомислино, но не трябва и да се неглижира!
Категорично не съм съгласен. Ако точно тези чичковци от опашката са фактор и смисъл #1 за футбола, на мачовете на опашкарските отбори нямаше да има почти никакви зрители. Само че в другите страни това не е така, дори изпаднали вече тимове събират многохилядна публика. Въпреки, че и аз на години съм чичко, никак не харесвам подобни фенове, които пълнят стадиона при победи, а при първите неуспехи започват с критиките, обидите и псувните. Нали видяхме колко души ходеха накрая на мачовете в Първа лига, разбира се причините бяха много, но такива фенове първи спряха да идват на стадиона, така че едва ли точно те са фактор №1.
Не знам защо настъпи такава еуфория само след 2 мача в Североизточната В група. На младите дракончета предстои дълъг и труден път, той изобщо няма да е осеян само с успехи. Все още не сме гостували, а който е гледал повечко футбол в това ниво на БГ футбол, знае, че визитите далеч не са толкова безпроблемни, както домакинствата. Момчетата ни са млади, нямат опит и при по-твърда игра срещу тях могат да се стреснат. Затова наистина не трябва да ги натоварваме със свръхочаквания, в този смисъл много ми хареса днешното интервю с Диян Димов в "Утро", който препоръчва същото.
Разбира се, ако наистина се очертае реална възможност за атака на първото място, тя не трябва да се пропуска, но според мен трябва да се работи на принципа "Бързай бавно!"

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1242
  • Одобрение: +43/-21
    • Профил
« Отговор #61 -: 01 Септември, 2020, 16:30 »
"Чичкото" в момента е жизнено важен защото дава така нужните в момента левчета!
Това разбира се си е мое мнение.
Аз например мога да си купувам за всеки мач билет за 50 лв, но ако някой вземе да ме убеждава, че ще чакам крушата да зрее примерно 3-4 години и едва тогава да атакуваме Б Група, то ще ме загуби за каузата на момента.
И за да не бъда разбран погрешно, пак заявявам, че това си е мое мнение. Но аз съм си друга бира, мен може да ме спечели единствено еаботеща кауза, а не такава на принципа проба - грешка.
По подобен начин най - вероятно ще разсъждават повечето фенове, без значение на каква цена си вземат билетчето.
Та това имах впредвид, че не е нужно в момента да губим приходи и фенове...

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2852
  • Одобрение: +120/-19
    • Профил
« Отговор #62 -: 01 Септември, 2020, 18:20 »
Ако футболната игра не е за публиката, зрителите, феновете, тогава за кого е? А публиката е разнородна, има ги всякакви. Като цяло обаче "негово величество зрителя" е чичкото пред касата. Това имах предвид под #1. И който не се съобразява с него, си бере последствията!

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 780
  • Одобрение: +25/-10
    • Профил
« Отговор #63 -: 01 Септември, 2020, 18:38 »
В рамките на един месец, от 5 Септември до 4 Октомври имаме гостувания в Нови Пазар, Кубрат и Балчик и приемаме  два от лидерите в таблицата - Септември 98  и Светкавица - традиционно регионално дерби с отбор, който всяка година се представя много стабилно в групата. Едва след тези мачове, ще е по-ясно какво е нивото на настоящия ни отбор и съответно, ще могат да се правят някакви прогнози.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1242
  • Одобрение: +43/-21
    • Профил
« Отговор #64 -: 02 Септември, 2020, 00:38 »
За мен лично мерило за потенциала ни ще са мачовете с Шумен, Светкавица и Спартак Вн.
Едва след като извъртим мачовете с тях ще си правим по - генерални изводи.
Ясно е, че в срещите с другите отбори ще правим грешни стъпки, дори и в Русе.