Анкета

В коя група ще играе Дунав през новия сезон 2020/21?

Втора лига
5 (20.8%)
Трета лига
8 (33.3%)
Областната група
1 (4.2%)
Играем само в юношеските групи
2 (8.3%)
Тотален разпад на клуба
8 (33.3%)
Идва чичко-паричко, обединяваме се с отбор от Първа лига и му вземаме лиценза
0 (0%)
Друго (коментирай в темата)
0 (0%)

Общ брой гласове: 24

Гласуването приключено: 07 Август, 2020, 00:08

Автор Тема: Лято 2020/21 - Подготовка, трансфери, новини, спекулации  (Прочетена 10464 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 168
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
Харесва ми идеята за възможност за даряване на финанси онлайн, тъй като голяма част от хората сме в чужбина. Има поне още толкова русенци навън, колкото актуални жители на града. Убеден съм, че ще има вълна от дарения.

Само трябва да има уведомление и прозрачност.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2921
  • Одобрение: +123/-20
    • Профил
Хубаво би било да се организира заснемане на мачовете, дори директно излъчване в интернет срещу абонамент за желаещите. Примерно едно 100 лв. за сезон от 1000 дунавци не е никак лошо перо. IT специалистите знаят как да се направи това.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5773
  • Одобрение: +87/-10
    • Профил
Аз пък разбрах, че проблемът в Бяла е събирането на достатъчен брой футболисти за Трета лига. Парите от общината щели да стигнат. Сега ще заявят участие в областното първенство. Лошото е, че в нашата Североизточна Трета лига няма сигурност, колко отбора ще завършат сезона. Още преди началото има отказващ се отбор, може да последват още 1-2 до пролетта и ще има накъсана програма, за която ще трябва да се търсят съперници за контроли.

Жалко за Бенковски. Никак нямаше да е зле, да има отново областно дерби, а и близка дестинация за масово посещение от фенска гледна точка, много такива не останаха дори в регионалната група.

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 168
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
Имат играчи, от как станаха първи за втори път във В група през 2013/2014 и не намериха тогава спонсори, за да се появяват за втори път в Б група, амбициите и инерцията им се сринаха.

Имат играчи, като залагат на местни момчета, почти всички от община Бяла, а предвид демографския срив на Общината, таланта е силно лимитиран. Последните няколко сезона все с по 5 10 точки завършват. Двама трима играчи от по-опитните да се отказали, поради напредване на възрастта. Но играчи има.

Нивото на опашката в Трета лига и Областната група е едно и същи бих казал, така че щом все пак ще подават документи за Областната, то не би следвало да имат проблем да играят в Трета лига. Финансите и организацията са проблема. По-дълги пътувания Балчик, Каварна, Генерал Тошево, а за едни аматьори не е много рентабилно да им заминава целия ден.

И все пак Бенковски ще играе. Отложили са си първия кръг по подобие на нас  - https://football24.bg/mobile
« Последна редакция: 06 Август, 2020, 23:09 от Danube »

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1453
  • Одобрение: +55/-13
    • Профил
Хубаво би било да се организира заснемане на мачовете, дори директно излъчване в интернет срещу абонамент за желаещите. Примерно едно 100 лв. за сезон от 1000 дунавци не е никак лошо перо. IT специалистите знаят как да се направи това.
Това едно на ръка. Също трябва да се организира начин за закупуване на електронни билети за мачовете (с различни опции за сума) и дарителска сметка (със съответната отчетност). Ако е възможно включването на PayPal като опция ще е чудесно. Просто така трябва да бъде направено, че всичко да е прозрачно и хората да повярват в каузата Дунав и с това да докажем на обществото, че Русе не е един безличен град и марката Дунав няма да бъде заличена.
Адмирации за всички (и по-специално на Дидо Йорданов), които реагираха светкавично и много адекватно против опита любимия Дунав да бъде закрит. Благодарности и успех на всички вече бивши треньори и футболисти, които бяха част от отбора докрай, въпреки трудностите.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2235
  • Одобрение: +81/-7
    • Профил
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

boti4eli

• Фен
    • Профил
Май ще ставаме свидетели на областно дерби  :)
https://football24.bg/novina/197537-benkovski-byala-ne-sa-se-otkazali-ot-treta-liga

BeCkSa

• Напредващ
  • Публикации: 444
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
Според мен към Винченцо Ангелов, Димитър Тодоров, Преслав Папарков, Симеон Дочев, Атанас Стамболов, Албер Силвиев, Мерт Тасим, Константин Митев, Алекс Кирилов трябват 3-4 ма по-опитни играчи. Диян Димов, Бранимир Костадинов знам, че също е в Русе. От Локомотив Русе имаше 2-3 свестни момчета - за Станимир Ангелов и Ивайло Иванов се сещам в момента. Мисля, че Ангелов е опорен халф, а Ивайло Иванов си беше централен защитник.  Ангелов или Енчев на вратата, Тодоров - ляв бек, Димов и Иванов в центъра и Папарков отдясно в защита, като Диян Димов с опита си да дърпа по-младите напред. В средата Станимир Ангелов и Албер Силвиев и Мерт Тасим да ги видим как ще се справят. Напред Алекс Кирилов, Константин Митев и Бранимир Костадинов. На всеки пост да имаме по един по-опитен играч. Мисля, че отбора няма да изглежда никак зле. Дано и да се намерят финанси да се завърнат в отбора Емил Иванов и Любомир Петков. Да допълнят щаба на Памуков.
« Последна редакция: 08 Август, 2020, 17:53 от BeCkSa »

ISTINATA

• Напредващ
  • Публикации: 552
  • Одобрение: +21/-3
    • Профил
В локото играеше един бек Мартин Иванов, който беше в Литекс, игра при Стоичков в мъжкия отбор на Литекс, бе стигнал до нац отбор за юноши, много кадърно момче с много хубав ляв крак, задължителни мисля, че трябва да се потърси и да му се предложи да поиграе за Дунав.

boti4eli

• Фен
    • Профил
В локото играеше един бек Мартин Иванов, който беше в Литекс, игра при Стоичков в мъжкия отбор на Литекс, бе стигнал до нац отбор за юноши, много кадърно момче с много хубав ляв крак, задължителни мисля, че трябва да се потърси и да му се предложи да поиграе за Дунав.
+1 Той обаче играе за Шумен, но това не пречи да му се обърне внимание

ISTINATA

• Напредващ
    • Профил
Не съм сиг дали играе за Шумен, видях го че играе за ФК Русе плажен футбол и работи в клио мисля :)

boti4eli

• Фен
    • Профил
Утре му е първият мач за Шумен  ;). Сигурен съм обаче, че такива като него, местни момчета, с опит биха били полезни в момента

ISTINATA

• Напредващ
    • Профил
А какво стана с Сонер, Динко и това другото момче, което отиде по софия и после се върна, че ми избяга името му, беше капитан на юношите ни преди ?

boti4eli

• Фен
    • Профил
Ако визираш Кристиан Върбанов, той май се пробва в Спартак Варна зимата, не се знае каква му е съдбата, Сонер до преди година беше в Академик Свищов. Проблемът с тези момчета е, че ги вземаме, дори по няколко пъти ги връщаме в отбора и става така, че или не им се дават повече шансове или ги изхвърлят като мръсни котета, когато станат ненужни. Дано новото ръководство се различава (което много вярвам да се случи) от предишните такива и да ги убеди да повярват в каузата Дунав

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2921
  • Одобрение: +123/-20
    • Профил
Митев който беше в Септември сега е в Добруджа. Сонер за последно беше в Поморие при Малин Орачев. Не знам обаче докъде стигнахме с парите, какви заплати ще се плащат на сключилите професионален договор? Нали определен процент играчи при аматьорите можеше да са професионалисти? Премии ще се дават ли? Верно бе, сега се сетих, че имахме един Динко Станчев май се казваше, много обещаващо дясно крило.