Автор Тема: Зима 2019/2020 (подготовка, трансфери, новини и спекулации)  (Прочетена 15354 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2806
  • Одобрение: +118/-19
    • Профил
Оказа се макар и по принуда, че Дунав избра най-правилното място за зимна подготовка. Почти до първия мач с Черно Море времето в Русе ще е идеално за подготовка за пролетния полусезон. Само дано се намерят пари да го изиграем този полусезон...

drak2000

• Напредващ
  • Публикации: 763
  • Одобрение: +25/-7
    • Профил
За сравнение, ето как един мъничък, скромен клуб от втора лига, прави зимна подготовка с малко пари: линк
Да не ставам лош пророк, но като нищо ще ядем пердах от тях на есен.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2143
  • Одобрение: +71/-7
    • Профил
https://www.kotasport.com/kriza-li-dunav-vzema-igrach-ot-bundesligata/

Ти да видиш.....явно го играем "умрялата лисица"....
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Ленард МалоуМни от Бундеслигата в Дунав! Трябва наистина да е малоумен за да дойде в Дунав. Бил в лоша кондиция - Емо ще го вкара в пътя. Дано е добро момчето, физика поне има. С него горе -долу позакърпихме състава. Остава да се сработят.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5691
  • Одобрение: +80/-10
    • Профил
Ленард няма и минута игра в Бундеслигата. От българските медии се търси само сензацията.
В немската преса пише, че е вече в Русе, за да проведе пробни тренировки. Иначе се е опитвал в третодивизионните Рот-Вайс Есен, Мепен и австрийския Санкт Пьолтен, но очевидно не е одобряван досега. Края на януари по принцип остават само ненужните футболисти. Едва ли ще излезе нещо запомнящо се.

Иначе да, играем го умрялата лисица. Макенджиев например нямаше да остане, без сигурност и редовна заплата, която получава.

AleeeHop

• Напредващ
  • Публикации: 175
  • Одобрение: +17/-7
    • Профил
Малко като виц тоя трансфер ,доста странен ,но да видим ,иначе то 3та дивизия там си е на нивото на нашите отбори извън топ 6  ,а щом е от Берлин ще е свикнал със доста народи и култури и може се адаптира бързо, сигурно има клауза да играе редовно ,най-малкото от любопитство ще го следим  :D

Също така ,няма ли отвъд Дунава някой румънче от близките отбори и градове да се грабне ,тея от 3та дивизия явно не са били лоши  :D ,междудругото когато човек няма пукнат лев ,знае как да харчи и кви ли не сметки си прави да навържи нещата ,два картофа малко лук и хляб ,не е най-вкусното  ,но няма да си гладен ,предполагам ,че така и правят в отбора цепят стотинката и гледат промоциите и етикетите.  :D
« Последна редакция: 24 Януари, 2020, 14:02 от AleeeHop »

Slex

• Фен
  • Публикации: 1226
  • Одобрение: +24/-4
    • Профил
Втородивизионният Нюрнберг би преди няколко дена ЦСКА-София с 5:0, а Тюркгюджю Аташспор от регионалната лига преди началото на сезона разгромиха Левски с 4:0. Имаме национал, който играе в отбор от дъното на трета дивизия в Германия, така че съдейки само по това откъде идва не би трябвало да гледаме на този трансфер скептично. Вече какви са му конкретните индивидуални качества и колко ще бъде мотивиран да играе за нас е отделен въпрос. но на пръв поглед е по-скоро добро попълнение. Има два мача за Германия U-18, така че има някакъв потенциал, а пък и на нас ни трябва човек в центъра на защитата, защото след махането на Ковачев при една контузия или картон отзад съвсем ще се оголим.

На мен ми е интересно как са направили връзката и дали не може да се помисли за още варианти в това направление да вземем под наем млади футболисти от отбори от топ първенства. На практика не ни излизат нищо, защото изпращащите отбори си поемат заплатите. Знам, че на много хора не им се иска Дунав да изглежда по този начин, но с оглед ситуацията си мисля, че е начин да подсилим отбора без да се натоварват финансите. А дори си мисля, че спрямо последните няколко зимни трасферни прозореца, сегашната ни селекция изглежда по-добре.
« Последна редакция: 24 Януари, 2020, 18:46 от Slex »

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 149
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
Така е, мога да се съглася с колегата Slex, аз самия останах много разочарован от преминаването на бразилския вратар от А-окръжна, но като се замисля по-трезво над нещата, това е положението и Дунав се опитва да извлече максимума, който е възможен.

Така че, може би със сериозна подготовка, повече хъс и желание можем да запазим мястото си в Първа лига, предвид положението на Бистрица и нивото на отборите във Втора лига.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 247
  • Одобрение: +17/-16
    • Профил
Втородивизионният Нюрнберг би преди няколко дена ЦСКА-София с 5:0, а Тюркгюджю Аташспор от регионалната лига преди началото на сезона разгромиха Левски с 4:0. Имаме национал, който играе в отбор от дъното на трета дивизия в Германия, така че съдейки само по това откъде идва не би трябвало да гледаме на този трансфер скептично. Вече какви са му конкретните индивидуални качества и колко ще бъде мотивиран да играе за нас е отделен въпрос. но на пръв поглед е по-скоро добро попълнение. Има два мача за Германия U-18, така че има някакъв потенциал, а пък и на нас ни трябва човек в центъра на защитата, защото след махането на Ковачев при една контузия или картон отзад съвсем ще се оголим.

На мен ми е интересно как са направили връзката и дали не може да се помисли за още варианти в това направление да вземем под наем млади футболисти от отбори от топ първенства. На практика не ни излизат нищо, защото изпращащите отбори си поемат заплатите. Знам, че на много хора не им се иска Дунав да изглежда по този начин, но с оглед ситуацията си мисля, че е начин да подсилим отбора без да се натоварват финансите. А дори си мисля, че спрямо последните няколко зимни трасферни прозореца, сегашната ни селекция изглежда по-добре.
Добре де тези преодстъпените като се впишат в играта на Дунав,до тук добре,ами след няколко месеца като си отидат от кадето са преодстъпени кой ще ги замести питам аз ?

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2143
  • Одобрение: +71/-7
    • Профил
В днешното Утро пише ,че Малоуни или както чичо Мъри го кръсти МалоуМни :) е направил първа тренировка.Людмил бил много доволен от показаното.Младежът можел да играе като десен и като централен защитник.Имал дебют за младежите на САЩ защото се чувствувал повече американец,а приносът му за Унион е на практика нулев. Заплатата му ще се плаща от Унион и по тоя начин си ни е чист подарък.
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Ха, Людмил щом е доволен още от първата тренировка на Малоуни, той може да е титуляр още срещу Морето. Бре, бре, бре! Ха дано този път Люската не се лъже. Някой знае ли какви са му "габаритите"?

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 353
  • Одобрение: +13/-5
    • Профил
Ха, Людмил щом е доволен още от първата тренировка на Малоуни, той може да е титуляр още срещу Морето. Бре, бре, бре! Ха дано този път Люската не се лъже. Някой знае ли какви са му "габаритите"?

187см, добре сложен, изглежда интелигентен тип, не е ясно от какъв тип и колко продължителна е била контузията му. След онова недоразумение в защитата ни Емин Ахмед трудно биха се намерили по-нескопосани трансфери в тази линия...
ихтамнет

Danube

• Напредващ
  • Публикации: 149
  • Одобрение: +8/-1
    • Профил
Значи може и да случим на защитник, щом може и на две позиции да играе още по-добре за нас.

Дали има яснота дали ще уредим още контроли до края на зимната пауза?

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +55/-11
    • Профил
Дано видим този Малоуни в игра
https://www.flashscore.bg/player/maloney-lennard/QDg08eO0/
Още ми е чудно кой го докара тоя “немец” Дурду без нито един игран мач в кариерата си
https://www.flashscore.bg/player/durdu-berkan/SzPs5s2g/
Откъде ги изкопаваме тези световно неизвестни немци, бразилци, африканци и друга паплач, просто не знам. Иначе по снимките изглеждат като истински футболисти, няма що! Той Дурду и снимка няма....
« Последна редакция: 26 Януари, 2020, 02:44 от boti4eli »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Значи може и да случим на защитник, щом може и на две позиции да играе още по-добре за нас.

Дали има яснота дали ще уредим още контроли до края на зимната пауза?
Две контроли са уредени - с Ботев Гълъбово и Литекс Ловеч.