Автор Тема: Зима 2019/2020 (подготовка, трансфери, новини и спекулации)  (Прочетена 15353 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10504
  • Одобрение: +164/-51
    • Профил

Дунав в момента е политически заложник и се дава само за правилната цена. И тя не е 1 лев, а с още 6 нули отзад. Вече три сделки са пропаднали затова.

Стигнали до това положение, няма лесно решение. Времената за реакции вече отминаха и беше време като се правеше криминалната концесия да се зададат въпроси аджеба какво се прави и защо така се прави? Макар, че беше очевидно какво искат да постигнат. Оттук нататък, Дунав е заложник. И то не само с базата. Даже тя е по-малкият проблем, защото февруари следващата година изтича концесията на "Локомотив" и там може да се мисли нещо. Но не знам дали осъзнавате, че говорим за "клуб", който не притежава дори собственото си име и емблема, които са лично запазени от президента-просто-фен. Оттам нататък, всичко, което е някакъв Дунав с тирета, числа и звезди може да се счете за наподобяваща марка и приключва играта.

Изходът е само един - прекратяват се всякакви опити за преговори и се създава ново дружество, ако трябва временно с друго (максимално близко) име и Общината започва да се мъчи да търси начини да разваля концесията за базата и да се водят съдебни битки за марката на клуба. Връща се Веско Великов и се започва да се гради нещо скромно, но истинско, което хората истински да харесват.
« Последна редакция: 08 Януари, 2020, 22:36 от El rio gigante »
Only the dead fish follow the stream

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 739
  • Одобрение: +20/-8
    • Профил
 А парите от трансфера на Ахмедов дали са влезли в касата на клуба или са скокнали в продъненото джобче на псевдодоктора ?

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2806
  • Одобрение: +118/-19
    • Профил
Касата на клуба е каса на доктора всъщност. От единия джоб в другия. Твърди се, че парите от трансфера на Мечо са отишли за ноемврийските заплати.

Изходът е само един - прекратяват се всякакви опити за преговори и се създава ново дружество, ако трябва временно с друго (максимално близко) име и Общината започва да се мъчи да търси начини да разваля концесията за базата и да се водят съдебни битки за марката на клуба. Връща се Веско Великов и се започва да се гради нещо скромно, но истинско, което хората истински да харесват.
[/i]
Нали така се започна преди 10 години? Каква е гаранцията, че новото дружество след някоя година няма да мутира както старото?

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +55/-11
    • Профил
Не мога да ги разбера нашите футболисти, защото и при тях работата е сбъркана. Тръгват си от отбора “по взаимно съгласие”, а после заплати им дължали, не спазвали условията по договора от ръловодството. Не защитавам президентите на клубовете (в частност Доктора), ама за това си има съд и институции, у нас и в чужбина. Мълчат си, докато са в отборите, а после недоволни. Същото е и с договорите, колко например имаха контракти за по 1,5-2 години? Колко ги изпълниха до край? Е, за това пък си има агенти! Така че господа футболисти, има една приказка: “Каквото си постелиш, на такова ще си легнеш!”

tipin

• Фен
  • Публикации: 1802
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
 Ковачев казва, че се е отказал от заплатите си, за сметка на екипировката.  Вероятно е подписал нещо. Значи всичко е законно.

El rio gigante

• Фен
  • Публикации: 10504
  • Одобрение: +164/-51
    • Профил
Касата на клуба е каса на доктора всъщност. От единия джоб в другия. Твърди се, че парите от трансфера на Мечо са отишли за ноемврийските заплати.

Нали така се започна преди 10 години? Каква е гаранцията, че новото дружество след някоя година няма да мутира както старото?

Гаранции никакви, особено в България. Но харесва ли ни или не, Дунав е изпята песен в момента.
Only the dead fish follow the stream

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 634
  • Одобрение: +21/-4
    • Профил
Доктора бързо може да бъде принуден да се даде без бой - основания много - все пак той държи активи на клуба, но с пари които не точно по най-читавия начин са станали негови. Или да го кажем просто - ако се съгласи да освободи клуба и базата от присъствието си, няма да бъде разследван от прокуратурата и евентуално обвинен, а ще бъде оставен на позицията си... в общинската болница! По този начин доста политически и икономически противници са отстреляни, няма да е нещо ново и нечувано за нас. Така че играта е мръсна и нечестна, но начини има. Дали са пропаднали 3 продажби досега ми е непонятно, поне нещо по-сериозно щеше да е излязло досега, но очевидно новият кмет не е в игрите, а потенциалните купувачи явно също не са или чакат на общината да се задейства. Кметът обаче няма да спечели и няма да му се размине, ако клубът се разпадне по средата на сезона и почне от нищото пак.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3667
  • Одобрение: +124/-25
    • Профил
Кметът обаче няма да спечели и няма да му се размине, ако клубът се разпадне по средата на сезона и почне от нищото пак.
Добре, Пенчо Милков какво общо има с батаците на доктора и компания, че да поема негативите от тях? Няма как да налива общински пари в частно дружество, освен гласуваната от Общинския съвет годишна субсидия. Самият той декларира, че ще се опита да намери решение, но както ти сам отбеляза "очевидно новият кмет не е в игрите". За да влезе в играта, може би трябва да издейства нови солидни обществени поръчки за фирмите на доки, през които да става финансирането на "Дунав". А това граничи със злоупотреба с власт.
Кметът на голям град като Русе трябва да мисли и действа за решаването на далеч по-наболели и обществено значими проблеми от съдбата на един футболен клуб, пък бил той и нашият любим "Дунав". А едноличният собственик, какъвто се води доктора, трябва да си понесе отговорността - както пред феновете, така и пред съдебната власт, ако се наложи!
« Последна редакция: 09 Януари, 2020, 23:52 от NITRO »

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2143
  • Одобрение: +71/-7
    • Профил
Аз мисля ,че кмета може да постави началото на едно мащабно разследване на далаверите на доктора.Най-вече на концесията на ст. Дунав.Абсолютно всичко минало през докторчето да бъде разследвано до дупка. И да бъде принуден да се откаже от концесията и да продаде отбора.Както някой писа по-долу играта е малко мръсна ,но и в момента а и преди игрите на хирургчето никак не са чисти.
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

tipin

• Фен
  • Публикации: 1802
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
Аз мисля ,че кмета може да постави началото на едно мащабно разследване на далаверите на доктора.Най-вече на концесията на ст. Дунав.Абсолютно всичко минало през докторчето да бъде разследвано до дупка. И да бъде принуден да се откаже от концесията и да продаде отбора.Както някой писа по-долу играта е малко мръсна ,но и в момента а и преди игрите на хирургчето никак не са чисти.
Звучи, като 'Народен съд'.
 Няма как Симеонов да вземе концесията, без някой да му я даде.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2143
  • Одобрение: +71/-7
    • Профил
Звучи, като 'Народен съд'.
 Няма как Симеонов да вземе концесията, без някой да му я даде.
Както искате може да се нарича....
.....и тогава разследването продължава "по веригата"....
« Последна редакция: 10 Януари, 2020, 13:27 от rusenec65 »
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

venci55

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 50
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил

RedBull

• Напредващ
  • Публикации: 470
  • Одобрение: +5/-8
    • Профил
Така,до сега от 6-ти януари до днес 10,тоест за 4 дена имаме 5 нови попълнения.
Само на мен ли ми прави впечатление,че много бързо и без много разговори,обещания,като минали трансферни прозорци действаме.Пък разликата е,че сега нямаме лев!Че то преди като уж имахме не сме правили такива светкавични трансфери.
Там където Дунава минава,трева не никне!

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +55/-11
    • Профил
Така,до сега от 6-ти януари до днес 10,тоест за 4 дена имаме 5 нови попълнения.
Само на мен ли ми прави впечатление,че много бързо и без много разговори,обещания,като минали трансферни прозорци действаме.Пък разликата е,че сега нямаме лев!Че то преди като уж имахме не сме правили такива светкавични трансфери.
Млади, надъхани момчета, чакащи шанса си. За без пари, толкоз. Вярно, че са наемници, но то пък другите с договорите, какви са? Дано излезе нещо добро!
Между другото, мисля че ни трябват защитници след напускането на Инком и М. Ковачев, който спомена нещо и за Любо Николов

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2806
  • Одобрение: +118/-19
    • Профил
Аз знам за три нови момчета подписали договори с клуба - Петко Цанков, Юли Ненов и Митко Митков. Кои са другите двама?