Анкета

Прогноза за последното домакинство през 2019-та година?

Победа
Равенство
Загуба

Гласуването приключва: 10 Декември, 2019, 13:16

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив): 09 Декември, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) [09.12, 17:00]  (Прочетена 368 пъти)

Pettt и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 337
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Последно домакинство за годината, времето се очаква да е добро като за декември, а и началният час е сравнително подходящ. Не очаквам кой-знае какво зрелище, а боево реми на отбори в коледно настроение...
« Последна редакция: 05 Декември, 2019, 12:20 от vivanov »
ихтамнет

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2053
  • Одобрение: +64/-4
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Локомотив (Пловдив) [09.12, 17:00]
« Отговор #1 -: 04 Декември, 2019, 12:27 »
Даже и 1% не съм оптимист за този мач.Твърда двойка от порядъка на 0:3 -0:4.Очаквам 25-30 минути симулация на активност от наша страна,а после отново мъка...безкрайна мъка плюс декемврийски студ за гарнитура. Аааа...мерси ,тоя пък НЕ ...без мен ,заявявам го ясно и категорично. Сега може да ми цъкате минуси на воля...
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3602
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #2 -: 04 Декември, 2019, 17:37 »
Даже и 1% не съм оптимист за този мач.Твърда двойка от порядъка на 0:3 -0:4.Очаквам 25-30 минути симулация на активност от наша страна,а после отново мъка...безкрайна мъка плюс декемврийски студ за гарнитура. Аааа...мерси ,тоя пък НЕ ...без мен ,заявявам го ясно и категорично. Сега може да ми цъкате минуси на воля...
Веско, с декемврийския студ шега не бива. Минусите ги цъка времето, така че е напълно разбираемо. Аз съм на работа и няма как да отида, но и да не бях, при тези климатични условия не бих рискувал здравето си. Още по-малко да гледам играчи, на които им е все тая дали играят за Дунав или за друг отбор. Апропо, сещам се периодично за един мач от преди 20-25 години, на който при вълчи студ и сняг на градския имаше не по-малко от 10 000 души публика и разковахме "Левски" с 2:0. И тогавашните играчи бяха в голямата си част "наемници", но играеха.
Конкретно за мача с "Локомотив" - те са с реални шансове за "зона ЛЕ" и едва ли ще пропуснат шанса си да спечелят ценна победа срещу лесен съперник, какъвто за съжаление сме ние. Дори и равният ще е огромна изненада в настоящата ситуация.

rusenec65

• Фен
    • Профил
« Отговор #3 -: 04 Декември, 2019, 20:37 »
Веско, с декемврийския студ шега не бива. Минусите ги цъка времето, така че е напълно разбираемо. Аз съм на работа и няма как да отида, но и да не бях, при тези климатични условия не бих рискувал здравето си. Още по-малко да гледам играчи, на които им е все тая дали играят за Дунав или за друг отбор. Апропо, сещам се периодично за един мач от преди 20-25 години, на който при вълчи студ и сняг на градския имаше не по-малко от 10 000 души публика и разковахме "Левски" с 2:0. И тогавашните играчи бяха в голямата си част "наемници", но играеха.
Конкретно за мача с "Локомотив" - те са с реални шансове за "зона ЛЕ" и едва ли ще пропуснат шанса си да спечелят ценна победа срещу лесен съперник, какъвто за съжаление сме ние. Дори и равният ще е огромна изненада в настоящата ситуация.

Димо,помня тоя мач с Левски .Тогава там играеха  и Златко Янков и Цанко Цветанов.След мача наобиколихме автобуса на говедата и ги дразнехме яко-особено Златко.И аз бях един от тия 10000 хиляди на Градския в зверския студ ,който обаче не го усещахме ,защото дунавските момчета се хвърлиха яко и отстраниха Левски.Е,това беше преди 24 години-1995 ако се не лъжа.Когато знаеш ,че на терена има играчи ,които ще се раздадат на 100% естествено е че ще идеш на стадиона в студ,мраз,дъжд и пек и ще ги подкрепиш дори и да загубят....Имаме в последно време много примери в които Дунав е губил, но е бил подкрепян и аплодиран .

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #4 -: 05 Декември, 2019, 08:17 »
Аз пък си мисля, че една немалка част от играчите ни просто доиграват сезона и след две седмици ще си бият камшика към други отбори. Та затова и представянето ни е такова към момента, което обаче не ги оправдава по никакъв начин, най-малкото защото вземат заплата за извършен труд, а той в момента е ниско качествен...!

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #5 -: 05 Декември, 2019, 09:00 »
Е как ще си "бият камшика" като имат договори? Заплатите си получават , ще си вземат и премиите за Коледа, нямат основание да разтрогнат. С тях и без тях обаче или с нови наемници, ситуацията в Дунав си остава неясна и сложна, поне за сега. Дано през зимната пауза се стабилизира ръководството и се изясни структурата на клуба - цели и задачи за пролетта и за по-далечното бъдеще.

biser1967

• Напредващ
  • Публикации: 430
  • Одобрение: +11/-4
    • Профил
« Отговор #6 -: 05 Декември, 2019, 09:37 »
Лошо ни се пише  , отдавна спрях с оптимизма ! Дано все пак се поозъбим поне малко , макар че гарда на нашите момчета  отдавна е смъкнат  :( :( :( :( :( :( 

rusenec65

• Фен
    • Профил
« Отговор #7 -: 05 Декември, 2019, 10:03 »
Аз пък си мисля, че една немалка част от играчите ни просто доиграват сезона и след две седмици ще си бият камшика към други отбори. Та затова и представянето ни е такова към момента, което обаче не ги оправдава по никакъв начин, най-малкото защото вземат заплата за извършен труд, а той в момента е ниско качествен...!

.......и в тоя ред на мисли Радо ,не знам защо но веднага в съзнанието ми изплува образа на Бирсент Карагарен.Помня го как си доигра договора при нас честно и почтено ,не се пестеше ,макар да беше ясно ,че се връща в Пловдив.Помогна за оставането на Дунав ,изпълни си задълженията качествено и докрай и си замина-РЕСПЕКТ!!!!!!!!!

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5623
  • Одобрение: +75/-9
    • Профил
« Отговор #8 -: 05 Декември, 2019, 12:40 »
Реално никой не очаква Дунав да вземе и точка в оставащите 2 срещи до края на есенния полусезон. Тази роля ни приляга и играем по-спокойно, когато няма очаквания и напрежения за задължителен резултат. Примери – гостуванията ни на Витоша и Царско село, когато заради неизплатени заплати всички ни бяха отписали.

Тайничко се надявам срещу Локомотив Пд да не повторим мача с Берое.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1162
  • Одобрение: +35/-16
    • Профил
« Отговор #9 -: 05 Декември, 2019, 18:55 »

.......и в тоя ред на мисли Радо ,не знам защо но веднага в съзнанието ми изплува образа на Бирсент Карагарен.Помня го как си доигра договора при нас честно и почтено ,не се пестеше ,макар да беше ясно ,че се връща в Пловдив.Помогна за оставането на Дунав ,изпълни си задълженията качествено и докрай и си замина-РЕСПЕКТ!!!!!!!!!
Малцина бяха като Карагерен...
Близката история показва друго... Пък и не малко хора си тръгнаха въпреки действащите им договори...

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2016
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
« Отговор #10 -: 06 Декември, 2019, 16:43 »
Аз пък смятам, че ще измъкнем точка или 3 от този мач. Какво толкова се плашите не знам. Това е Локо Пловдив. Средняшки отбор с див късмет додрапал до 3-тото място.
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1413
  • Одобрение: +69/-33
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #11 -: 06 Декември, 2019, 19:00 »
Тежка загуба, всичко останало са просто несериозни и фантазьорски изказвания. Не защото смърфовете са непобедими, а защото повечето ни играчи отдавна доиграват  сезона и мислят за други клубове

rusenec65

• Фен
    • Профил
« Отговор #12 -: 06 Декември, 2019, 21:55 »
Тежка загуба, всичко останало са просто несериозни и фантазьорски изказвания. Не защото смърфовете са непобедими, а защото повечето ни играчи отдавна доиграват  сезона и мислят за други клубове

+1

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2701
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
Не всичките ни играчи "доиграват сезона". По-възрастните , над 30 - 32 годишните, нямат шансове за друг отбор и мисля, че ще се отнесат сериозно към този мач, най-малкото за да изкарат още някой лев от премии. Литекс показа, че ако се играе сърцато, със себераздаване, Локото може да глътне дунавска вода. Без Езе защитата им е тантела. Като се има предвид и умората от мача за купата(за жалост избегнаха продължението и дузпите в последните минути), ако нашите юнаци изиграят умно картите си, поне точка може да вземем. Във футбола разбира се късметът и съдиите играят решаваща роля!