Анкета

Как ще завърши срещата ?

Трудна победа за Дунав с един гол разлика
4 (21.1%)
Лесна победа за Дунав с  два и повече гола разлика
1 (5.3%)
Равен
11 (57.9%)
Трудна победа за Арда с един гол разлика
2 (10.5%)
Лесна и разгромна победа за новия проект
1 (5.3%)

Общ брой гласове: 19

Гласуването приключено: 05 Октомври, 2019, 22:03

Добавени събития

• Първа лига: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2: 06 Октомври, 2019

Автор Тема: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2  (Прочетена 1679 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 555
  • Одобрение: +18/-2
    • Профил
А фактът, че разликите са малки се вижда най-добре от пловдивския Ботев - пълен погром, а са с почти същия състав от миналата година. Също и от това, че Витоша, без треньора и само двама играчи далеч не е същият състав, а не е като тези двамата да бяха някакви звезди. Така че никой от отборите след 4-5 място не е такова страшилище за нас, както и ние за тях и не би следвало да излизаме с мисъл, че тоя мач сме го загубили. Вижда се, че Киров това го е постигнал поне - играчите си вярват повече и резултатите почват да се появяват.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 362
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
https://rodopi24.blogspot.com/2019/10/1924_6.html?m=1
Щом най-лесната победа не се състоя, тогава значи тото било.

Милен

• Напредващ
  • Публикации: 191
  • Одобрение: +6/-1
    • Профил
Честита победа и от мен! И на мен, разбира се, ми хареса играта на Дунав. Показателен беше коментара на Стамен Белчев след мача за причините за загубата - недостатъчна агресия, неориентирани, неправилно позициониране. Да беше добавил и "толкова ни позволиха":)

Милен

• Напредващ
    • Профил
https://rodopi24.blogspot.com/2019/10/1924_6.html?m=1
Щом най-лесната победа не се състоя, тогава значи тото било.
Тия от Родопи24 да бяха отворили фейсбук страницата на Арда - щяха да прочетат по-оригиналната теза, че кметът Хасан Азис е каръкът за отбора и той е виновен, нямаше да пишат такива банални неща като черно тото, които се поизтъркаха вече.

Милен

• Напредващ
    • Профил
Още нещо, което прочетох и аз. Кръгът преди да ни бият, падат 5-0 от Видин, а през първия цикъл на първенството ги бием 4-0 в Русе. А тогава класирането се е определяло спрямо голова разлика. Не мисля, че има на кого да се сърдят, освен на себе си. Сглобиха нелошо отборче, но ми се струва, че ще мине още известно време да се сработят добре. Очаквам Х 1-1 с лека доминация на домакините...
От къде е тази информация? Аз прочетох, че са паднали 5:2 във Видин и 2:1 в Русе http://www.todor66.com/football/Bulgaria/B_grupa/1987-1988.html
P.S. Излиза, че Хебър са били на два гола в Габрово от "А" група, това не го помня. Браво на "Янтра"!

papimed

• Фен
  • Публикации: 1376
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Още нещо, което прочетох и аз. Кръгът преди да ни бият, падат 5-0 от Видин, а през първия цикъл на първенството ги бием 4-0 в Русе. А тогава класирането се е определяло спрямо голова разлика. Не мисля, че има на кого да се сърдят, освен на себе си. Сглобиха нелошо отборче, но ми се струва, че ще мине още известно време да се сработят добре. Очаквам Х 1-1 с лека доминация на домакините...
От къде е тази информация? Аз прочетох, че са паднали 5:2 във Видин и 2:1 в Русе http://www.todor66.com/football/Bulgaria/B_grupa/1987-1988.html
P.S. Излиза, че Хебър са били на два гола в Габрово от "А" група, това не го помня. Браво на "Янтра"!
  Аз също имах спомен, че сме ги били през есента в Русе с 4 :0. Оказа се обаче, че победа с такъв резултат ДУНАВ наистина е постигнал над Арда през 1987 г., но тя е била през пролетта и е от предния сезон - 1986/1987 г., а не от успешния 1987/1988 г. Някои детайли след 32 години наистина вече ми се губят. Важното е, че нашият отбор си е извоювал влизането в А група съвсем заслужено в съответствие с тогавашния регламент. Никой не е виновен на кърджалийци, че само техният град и Силистра от сегашните областни градове не са имали представителство в най-високото ниво на футбола ни. Те нямаше и да имат, ако не бяха партийно-олигархично проектче.
« Последна редакция: 08 Октомври, 2019, 19:30 от papimed »

Arch

• Напредващ
    • Профил
Re: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2
« Отговор #81 -: 08 Октомври, 2019, 21:29 »
Предния сезон пак така бяхме на второ място през цялото първенство -  буквално до  финалния кръг и го загубихме левашки в последния момент, допускайки минимална загуба като гости на Спартак Пловдив. Това позволи на Локо ГО да ни пререди на път за А-група. Удавихме се като власи в самия край на Дунава. И това да се случи втори път?! Е, много щеше да ни дойде!
« Последна редакция: 08 Октомври, 2019, 21:33 от Arch »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2674
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
« Отговор #82 -: 09 Октомври, 2019, 09:16 »
Този мач си го спомням защото го гледах. Играхме доста сковано , без хъс, без агресия. По едно време публиката на Спартак почна да подвиква: Хайде бе дунавци, Локо Горна поведе, ще ви изместят. Но това не помогна и паднахме.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5611
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
« Отговор #83 -: 09 Октомври, 2019, 12:50 »
Още съм опиянен от първата ни победа като гост и начина по който беше постигната. Наздраве за всички дунавци. Очаквам висок зрителски интерес срещу Етър в Русе.

Връщането назад в сезоните е интересно и освежава паметта. Сега прегледах резултатите от сезон 1987/88 и ми направи впечатление, че въпреки промоцията и второ място в крайното класиране, сме записали само 2 победи като гост и това от 19 гостувания! Едната е срещу Димитровград, които завършват последни, а другата е срещу Мадара Шумен. И двете са с минимална разлика, съответно 0:1 и 1:2. От друга страна, у дома бием редовно и губим само веднъж, 0:2 от тогавашния първенец Черно море. Този факт и разбира се, головата разлика, ни класират в елита.

Друг, не толкова незначителен факт е, че при правило за 3 точки при победа, щяхме да сме зад Арда, след като те записват повече победи, а ние повече равенства. Арда щяха да са втори с 65 точки, а ние трети с 62 точки. Така че, ето още една причина за некласирането на Арда в елита тогава, късно въведената промяна в точкуването. ;-)

Както и да е, не може да върнем времето назад, трябва да се гледа напред. Дунав и Русе имат бъдеще и ние в момента го градим.

Arch

• Напредващ
    • Профил
« Отговор #84 -: 09 Октомври, 2019, 14:31 »
Още съм опиянен от първата ни победа като гост и начина по който беше постигната. Наздраве за всички дунавци. Очаквам висок зрителски интерес срещу Етър в Русе.

Връщането назад в сезоните е интересно и освежава паметта. Сега прегледах резултатите от сезон 1987/88 и ми направи впечатление, че въпреки промоцията и второ място в крайното класиране, сме записали само 2 победи като гост и това от 19 гостувания! Едната е срещу Димитровград, които завършват последни, а другата е срещу Мадара Шумен. И двете са с минимална разлика, съответно 0:1 и 1:2. От друга страна, у дома бием редовно и губим само веднъж, 0:2 от тогавашния първенец Черно море. Този факт и разбира се, головата разлика, ни класират в елита.

Друг, не толкова незначителен факт е, че при правило за 3 точки при победа, щяхме да сме зад Арда, след като те записват повече победи, а ние повече равенства. Арда щяха да са втори с 65 точки, а ние трети с 62 точки. Така че, ето още една причина за некласирането на Арда в елита тогава, късно въведената промяна в точкуването. ;-)

Както и да е, не може да върнем времето назад, трябва да се гледа напред. Дунав и Русе имат бъдеще и ние в момента го градим.
Нали затова написах, че през онези години факторът "домакинство" натежаваше. Обещавам, че няма да се връщам повече назад, не и в тази тема.
Иначе и аз все още не съм "изтрезнял".