Анкета

Как ще завърши срещата ?

Трудна победа за Дунав с един гол разлика
4 (21.1%)
Лесна победа за Дунав с  два и повече гола разлика
1 (5.3%)
Равен
11 (57.9%)
Трудна победа за Арда с един гол разлика
2 (10.5%)
Лесна и разгромна победа за новия проект
1 (5.3%)

Общ брой гласове: 19

Гласуването приключено: 05 Октомври, 2019, 22:03

Добавени събития

• Първа лига: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2: 06 Октомври, 2019

Автор Тема: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2  (Прочетена 1681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2674
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
Привет от Лаута! Сега се прибирам с песен на уста -Оле, оле, шампионите, Само Дунав , оле! Добре, че по улиците няма почти никакви хора, иначе щяха да извикат линейката на психодиспансера да ме прибере. Перфектно изигран мач, напълниха ми душата. Тихо се радвах на всеки от головете ни защото османлиите бяха настръхнали и близо до мен. И сам воинът е воин! Отидох на стадиона 15 мин. преди началото на мача и от агитката нямаше и следа. Седнах вдясно на централната трибуна , а над мен само турскоговорящи неандерталци. Около 300 човека общо с агитката им , не сте виждали толкова селяндурска публика. То пък и какво ли да се очаква от Кърджали... Хеле , агитката ни се появи 2-3 мин. преди началото , но за съжаление  вече беше невъзможно да се присъединя към тях. Абе няма как да не ме признаете за кадемлия, последните 3 пъти когато съм бил на мач на Дунав на Лаута или завършваме наравно или бием!
При толкова отсъстващи титуляри, при тази неизвестност с финансирането, бихме като гости, ама бихме та ще им държи влага още 30 години на гаджалите!

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1156
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
Казах ви аз, че като отворя тема и бием...!! :P :P :P

Бровж на момчетата.
Перфектен мач!
Изключително интелигентно изигран.

Давай Дунав!
Само така!!!

papimed

• Фен
  • Публикации: 1376
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
Целият отбор игра мъжки. Димов, ако играе така пак може да бъде сърцатият ни капитан.
 А за Мечо и Стефан Христов вероятно вече точат зъбки хиените от другите отбори.
Със сигурност, даже коментатора пожела на Стефчо Христов да отиде в едно по-добро за развитието му място!?! Той откъде може да е сигурен, кое място е по-добро за него, не е ясно
И мен това ме подразни. Тоталното подценяване на нашия отбор и условията, които предлага за развитие на футболистите си. Отново припомням за "проклятието", което застига напусналите Дунава "звезди" в търсене на развитие, най-вече финансово.
Относно неадекватните коментари на диемаджиите, дори съпругата ми, която не се интересува от футбол, само докато случайно слушаше, отбеляза: "Тези са големи душмани на Дунав!"
Абсолютно вярно! Наблюдава се едно пренебрежение към ДУНАВ не само в студиата, но и дори в анонсите към предстоящите мачове. За всички останали тимове може би с изключение на Бистрица оценките са ласкави - Етър например го спрягаха, че ще се бори за влизане в шестицата, Селото го превъзнасяха, сякаш най-малкото е евроучастник, за Арда да не говорим - на всички диемаджии муцуните им са омазани от лизането на депесарски задници, а за ДУНАВ ехидни подмятания относно безпаричието и бъдещото ни оцеляване. 

tipin

• Фен
  • Публикации: 1660
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
Привет от Лаута! Сега се прибирам с песен на уста -Оле, оле, шампионите, Само Дунав , оле! Добре, че по улиците няма почти никакви хора, иначе щяха да извикат линейката на психодиспансера да ме прибере. Перфектно изигран мач, напълниха ми душата. Тихо се радвах на всеки от головете ни защото османлиите бяха настръхнали и близо до мен. И сам воинът е воин! Отидох на стадиона 15 мин. преди началото на мача и от агитката нямаше и следа. Седнах вдясно на централната трибуна , а над мен само турскоговорящи неандерталци. Около 300 човека общо с агитката им , не сте виждали толкова селяндурска публика. То пък и какво ли да се очаква от Кърджали... Хеле , агитката ни се появи 2-3 мин. преди началото , но за съжаление  вече беше невъзможно да се присъединя към тях. Абе няма как да не ме признаете за кадемлия, последните 3 пъти когато съм бил на мач на Дунав на Лаута или завършваме наравно или бием!
При толкова отсъстващи титуляри, при тази неизвестност с финансирането, бихме като гости, ама бихме та ще им държи влага още 30 години на гаджалите!
Ха-ха - агент под прикритие. Как не се издаде при двата гола :)

papimed

• Фен
    • Профил
Браво, ЧИЧО МЪРИ! А че публиката им е селяндурска, го разбрахме и пред екраните! Само диви пейзани могат да реагират така при всяко отсъждане на рефера в техен ущърб! За никакъв чеп не стават тези цървули, не е случайно, че досега никога не са имали отбор в елита и нямаше да имат, ако не бяха проект на ДПС!

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 362
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
Ма, вие нищо не разбирате. И сега, както преди 30 години "съдийската свирка накъса играта" и не им позволи да бият.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 326
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Браво на нашите и от мен!
Тактиката "умряла лисица" добре сработи в този случай.
Предстои интересен сезон, умерен оптимист съм...
ихтамнет

tipin

• Фен
  • Публикации: 1660
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
 То добре, че му 'увря главата' на нашият тренер :) Дори и след разгромите навън  преди продължаваше да твърди, че ще играем дефанзивно само срещу тройката.

Danube

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 80
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
Много добре изигран мач. С тази победа натрихме носа на всички коментиращи в студиата на Диемата, а и останалите коментатори.

Отбора се превръща в костелив орех, способен да победи всеки. С новите попълнения в защита стабилизирахме значително дефанзивния вал. Колкото и иронично да звучи, мисля че финансовата несигурност в отбора подейства мобилизиращо на футболистите, също така се е изградил и един доста добър колектив.

И самият факт, че отбора на Клуж ни е потърсил за контрола, говори само по себе си.

С подновяването на шампионата на 18ти октомври от 20:00ч, имаме голям шанс да потвърдим добрите впечатления и да постигнем победа срещу отбора на Етъв ВТ в Русе.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3579
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Не съм съгласен с определението "умряла лисица". В първите минути на мача - може би, но след това бяхме позабравеният "разярен дракон" отпреди 2-3 сезона. Дори и статистиката показва, че сме отправили повече удари в посока вратата на противника. Ако броим чистите положения - имахме поне още 2 освен головете, докато "Арда" - нито едно за целия мач.

NITRO

• Фен
    • Профил
В кърджалийската преса намекват за тото и се жалват, че прогнозите на букмейкърите не са се сбъднали. Отново причината е някъде другаде, а не че просто толкова си могат.

https://rodopi24.blogspot.com/2019/10/1924-02.html

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 326
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Не съм съгласен с определението "умряла лисица". В първите минути на мача - може би, но след това бяхме позабравеният "разярен дракон" отпреди 2-3 сезона. Дори и статистиката показва, че сме отправили повече удари в посока вратата на противника. Ако броим чистите положения - имахме поне още 2 освен головете, докато "Арда" - нито едно за целия мач.

През първото полувреме владението на топката бе 71:29 % в полза на Арда. като изключим гола, който стана в 45' мин., друг удар в очертанията на вратата нямахме и нищо кой-знае колко градивно не показахме (второто полувреме бе друго яче).
В комбинация с натрапчивото акцентиране върху напускането на Доко и евентуалната финансова нестабилност - мисля, че си бе класическа постановка на умряла лисица, естествено не през целия мач, иначе в резултат би бил направо умрял отбор с не особено положителен краен резултат.
ихтамнет

NITRO

• Фен
    • Профил
Това за страничните фактори е друго. Не бива на тази база да се изкарваме едва ли не боксова круша, която подценяват и благодарение на това печелим. На терена се видя, че като футболни качества не отстъпваме на кърджалиите, даже ги превъзхождаме в някои аспекти. Всъщност, разликата във футболните умения между отборите от 4-5 до 13-14 място не е голяма и само отделни детайли могат да наклонят везните в нечия полза. Да, играем по-защитно от преди и допускаме противника да владее повече топката, но пък резултатът е осезаем - значително по-малко опасности пред вратата ни и най-после започнахме да печелим точки. Ако не се разпадне, този отбор има бъдеще в Първа лига.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1325
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
В кърджалийската преса намекват за тото и се жалват, че прогнозите на букмейкърите не са се сбъднали. Отново причината е някъде другаде, а не че просто толкова си могат.
https://rodopi24.blogspot.com/2019/10/1924-02.html
Коментарите на хората от района със смесено население направо къртят, а един дори направо заплашва, че няма да гласува. Смешници

papimed

• Фен
    • Профил
Може от Арда да са владяли топката повече от 70%, но това нищо не значи. ДУНАВ и през първото полувреме не беше в глуха защита, а се бранеше много организирано и държеше съперниците на достатъчно безопасно разстояние от Макенджиев. Затова от проекта бяха принудени да правят нескончаеми подавания по ширина на терена и нито един път не застрашиха опасно вратата ни. Напротив, ние имахме реално положение преди гола - при пряк свободния удар на Костадинов, когато на Мечо не му достигнаха сантиметри да засече с глава топката на няколко метра от вратата им. Струва ми се, че Благой вчера изкара може би най-спокойния си мач досега през този сезон. Срещу Царско село и Бистрица в Русе определено имаше повече работа, за другите ни гостувания да не говорим.  С риск да преповторя написаното от колегите, определено стилът ни се подобрява от мач на мач и вече берем плодовете от него. Не съм си представял в началото на сезона, че ще имаме 5 точки като гости. Сега остава само да се надяваме, че отборът няма да бъде сполетян от финансов колапс и трябва все по-масово да го подкрепяме при домакинствата му.  Треньорският щаб и играчите го заслужават!