Анкета

Прогноза за мача?

1
10 (76.9%)
Х
2 (15.4%)
2
1 (7.7%)

Общ брой гласове: 13

Гласуването приключено: 18 Октомври, 2019, 11:48

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 0:2: 18 Октомври, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 0:2  (Прочетена 1508 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Slex

• Фен
  • Публикации: 1223
  • Одобрение: +24/-4
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) [18.10.2019, 20:00]
« Отговор #15 -: 18 Октомври, 2019, 22:16 »
Стефан Христов е бил контузен, но не знам защо не почваме с Иван Селеменев, който първите мачове се включваше много добре. Трудно ни беше да водим играта, не сме свикнали да го правим. Не защото играчите не бяха напористи, а защото ни липсва известна креативност. Нямахме късмет днес, можеше в съвсем друга посока да тръгне мача. Неприятна загуба, но по-важното е какво ще стане с финансирането на отбора след края на полусезона. Като цяло съм доволен от представянето досега, иска ми се повече, естествено, но с оглед обстоятелствата и това ще е добре.

naster1

• Напредващ
  • Публикации: 122
  • Одобрение: +16/-9
    • Профил
« Отговор #16 -: 18 Октомври, 2019, 22:38 »
Леко ви надхитрихме днес. Нещо като вашия мач срещу Арда се получи. Като цяло равностойна среща, дори с териториален превес на Дунав до средата на  второто полувреме, но след като в игра се появи Фло Боджадж се видя колко важна брънка за играта ни в атака е. Докато на терена като централен нападател беше Косъма, губехме почти всички единоборства и първи топки и изглеждаше, че голът за Дунав се пече. Влезе ли Фло на негово място и всичко се обърна, започна да взема, задържа и разпределя както само той умее топката на контраатака и реално можеше да вкараме и повече голове до края. Другият ключов играч в мача беше Крум Стоянов, който записа асистенция и изкара дузпа, развинти Инкоом на левия фланг, а последния се оказа пък негативния герой за Дунав и според мен трябва да е щастлив, че изобщо успя да завърши мача. Бях песимист за изхода на двубоя, но с известна доза късмет и благодарение на най-накрая завърналите се ключови играчи в състава успяхме да измъкнем тези много важни 3 точки. Успех на Дунав! Иска ми се и двата отбора да сме замесени в разпределението на местата над 11-то в края на сезона.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1793
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил
« Отговор #17 -: 18 Октомври, 2019, 22:54 »
 Малей, как ни излъгаха тези...

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1216
  • Одобрение: +39/-18
    • Профил
« Отговор #18 -: 19 Октомври, 2019, 11:39 »
Пролича си липсата на креативност и класа в атака!
Това си го имахме и в останалите срещи, но просто тогава играехме откровено защитно и на контри.
Вижда се, че когато "владеем" положението и играем атакуващ футбол, просто ни липсват достойнства (класа). Явно не сме за тази тактика.
Загубите ни от Етър започнаха да се превръщат в тенденция. Явно ще са ни черна котка.
« Последна редакция: 19 Октомври, 2019, 11:41 от Rado412 »

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5691
  • Одобрение: +80/-10
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Етър (Велико Търново) 0:2
« Отговор #19 -: 19 Октомври, 2019, 11:52 »
Затова за мен няма сигурни мачове, особено с участието на нашия Дунав. Част от играта е да се губи нещастно и изпускат точки с малшанс. Каквото спечелихме неочаквано като гост на Арда, загубихме като домакин от пряк съперник.

Следващите седмици по-важната тема ще е ръководството и финансиране на клуба. Дочух, че има забавяне на възнагражденията от септември и премиите от последните мачове.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 738
  • Одобрение: +20/-8
    • Профил
« Отговор #20 -: 20 Октомври, 2019, 08:08 »
    Хубаво ще бъде да се изгледа това филмче и много неща ще станат ясни.
        https://eurocom.bg/shows/video/evrodikof/11449

tipin

• Фен
  • Публикации: 1793
  • Одобрение: +50/-33
    • Профил

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2790
  • Одобрение: +118/-19
    • Профил
« Отговор #22 -: 20 Октомври, 2019, 20:18 »
Тъпо, тъпо, тъпо, по-тъпо, най- тъпо, адски тъпо изпълнение на Дунав срещу Етър. 48 часа след мача срещу Болярите, съм още по ядосан, изнервен и отчаян! Непосредствено след мач приех доста спокойно загубата, но възмущението ми от тъпотията която сътворихме на Градския ескалира с времето. Грешки на треньора, пропуски на играчите, аматьорщина, липса на класа, на майсторство, на креативност...Абе изсрахме се на метеното, това е !!! Загубихме 2 точки срещу Славия и 3 срещу Етър. С тези 5 точки сега щяхме да сме на 7 място в класирането, с равен брой точки с Арда. Тоест съвсем сигурни, че поне до края на годината няма как да сме по-надолу от 10 място. Всичко това го пиша абстрахирайки се от тежкото финансово състояние на клуба, но аз виждам само това което се случва на терена.  Какви игри играят политиците не знам. Знам само, че се издънихме в петък вечер и съвсем скоро ще се озовем в компанията на Витоша Бистрица. Иначе играчите ни се вложиха с желание и доста хъс в мача , нооооо... само с желание не става , трябва и можене. Когато постигнем 2 последователни победи ще приема ,че вече сме поне на 50% професионален отбор. Друг е въпросът дали Русе заслужава да има такъв отбор в елита. Но поне 2000 русенци заслужават, доказват го всеки мач на Градския! Останалите 4-5000 които идваха преди 3 години на някои от мачовете, не са Дунавци!!!
« Последна редакция: 20 Октомври, 2019, 20:21 от ЧИЧО МЪРИ »

papimed

• Фен
  • Публикации: 1421
  • Одобрение: +70/-35
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #23 -: 21 Октомври, 2019, 06:56 »
Тъпо, тъпо, тъпо, по-тъпо, най- тъпо, адски тъпо изпълнение на Дунав срещу Етър. 48 часа след мача срещу Болярите, съм още по ядосан, изнервен и отчаян! Непосредствено след мач приех доста спокойно загубата, но възмущението ми от тъпотията която сътворихме на Градския ескалира с времето. Грешки на треньора, пропуски на играчите, аматьорщина, липса на класа, на майсторство, на креативност...Абе изсрахме се на метеното, това е !!! Загубихме 2 точки срещу Славия и 3 срещу Етър. С тези 5 точки сега щяхме да сме на 7 място в класирането, с равен брой точки с Арда. Тоест съвсем сигурни, че поне до края на годината няма как да сме по-надолу от 10 място. Всичко това го пиша абстрахирайки се от тежкото финансово състояние на клуба, но аз виждам само това което се случва на терена.  Какви игри играят политиците не знам. Знам само, че се издънихме в петък вечер и съвсем скоро ще се озовем в компанията на Витоша Бистрица. Иначе играчите ни се вложиха с желание и доста хъс в мача , нооооо... само с желание не става , трябва и можене. Когато постигнем 2 последователни победи ще приема ,че вече сме поне на 50% професионален отбор. Друг е въпросът дали Русе заслужава да има такъв отбор в елита. Но поне 2000 русенци заслужават, доказват го всеки мач на Градския! Останалите 4-5000 които идваха преди 3 години на някои от мачовете, не са Дунавци!!!
От спортно-техническа точка е така, но се боя,  че изобщо не можем да се абстрахираме от финансовата. И в главите на играчите са повече мисли за бъдещето, отколкото за игра, треньорски указания и т.н. И без да оневинявам апатията на феновете, мисля,че  песимизмът относно съществуването на отбора е един от основните фактори за ниската посещаемост. Много са се примирили, че идва краят и няма смисъл да  ходят по мачове,тъпо е , но така ги виждат нещата някои хора.