Анкета

Как ще завърши срещата ?

Трудна победа за Дунав с един гол разлика
4 (21.1%)
Лесна победа за Дунав с  два и повече гола разлика
1 (5.3%)
Равен
11 (57.9%)
Трудна победа за Арда с един гол разлика
2 (10.5%)
Лесна и разгромна победа за новия проект
1 (5.3%)

Общ брой гласове: 19

Гласуването приключено: 05 Октомври, 2019, 22:03

Добавени събития

• Първа лига: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2: 06 Октомври, 2019

Автор Тема: Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2  (Прочетена 1688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1156
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
Арда (Кърджали) - Дунав (Русе) 0:2
« -: 01 Октомври, 2019, 22:02 »
Такааа,

да отворя тема от много време насам.
По принцип когато я отворя - бием  ;)

Предстои тежко гостуване на новите "шейхове" в групата.
Новият проект - Арда, върви с пълна сила.

Ще можем ли да се противопоставим на "летящатата" Арда ?

Букмейкърите ни отписаха отново и това е добър повод да направим малко пари :P

1 - 1,57
Х - 3,60
2 - 5,00

Ако играем както срещу Лудогорец, то дори и със съдийска подкрепа (която неминуемо ще я има), то според мен имаме шанс да си тръгнем от Кърджали с точка или три, въпреки неясното ни бъдеще.

Вие сте!
« Последна редакция: 08 Октомври, 2019, 12:17 от vivanov »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2674
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
Защитата ни е една от най-добрите в групата. От както сме в този състав с "високи ф. пенсионери" пускаме по половин гол на мач средно. Въпросът е колко ще вкара нападението ни. В този мач , както и в следващия, трябва да играем за победи и да ги постигнем! Иначе ще се озовем пак под 10 място в таблицата за класиране.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1660
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
 Феновете на Арда още не могат да преживеят онзи мач преди 30-на години, когато бяха на гол от А-група.
« Последна редакция: 02 Октомври, 2019, 08:27 от tipin »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3579
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
Добре, че мачът е в Пловдив, а не в Кърджали. Иначе щеше да е на "метър кожа и кило кръв". Относно статията в "Родопи24" - мисля, че там има нотка на митология. Като са били толкова по-добри от "Дунав", че да ги "пометат" поне с 5 гола, защо не са решили всичко на по-ранен етап от първенството, а са чакали последния мач? И ако наистина са милеели за отбора си, защо са се съобразили с "решението на партията"? Като могат - да вкарат, пък да видим властта как ще реагира.
След 30 години е много удобно причините за провала да се търсят на друго място, само не и в собствените редици. За тогава не знам дали "партията" е взела решение за този мач, но днес със сигурност една друга партия (дали не са и две?) решава съдбата на футбола в Кърджали чрез "проекта" Арда.

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2036
  • Одобрение: +64/-3
    • Профил
Добре, че мачът е в Пловдив, а не в Кърджали. Иначе щеше да е на "метър кожа и кило кръв". Относно статията в "Родопи24" - мисля, че там има нотка на митология. Като са били толкова по-добри от "Дунав", че да ги "пометат" поне с 5 гола, защо не са решили всичко на по-ранен етап от първенството, а са чакали последния мач? И ако наистина са милеели за отбора си, защо са се съобразили с "решението на партията"? Като могат - да вкарат, пък да видим властта как ще реагира.
След 30 години е много удобно причините за провала да се търсят на друго място, само не и в собствените редици. За тогава не знам дали "партията" е взела решение за този мач, но днес със сигурност една друга партия (дали не са и две?) решава съдбата на футбола в Кърджали чрез "проекта" Арда.

+1
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ

dimitrovv1991

• Фен
  • Публикации: 2013
  • Одобрение: +35/-3
    • Профил
Още нещо, което прочетох и аз. Кръгът преди да ни бият, падат 5-0 от Видин, а през първия цикъл на първенството ги бием 4-0 в Русе. А тогава класирането се е определяло спрямо голова разлика. Не мисля, че има на кого да се сърдят, освен на себе си. Сглобиха нелошо отборче, но ми се струва, че ще мине още известно време да се сработят добре. Очаквам Х 1-1 с лека доминация на домакините...
Българите- това е народ, който имаше всичко, което е пожелавал; те вярваха, че светът е открит за тях; те никога не се съмняваха в победата си; това е народът, на който се учудваше светът.
                                                                Магнус Феликс Eнодий,486г.

wehrmacht

• Напредващ
  • Публикации: 326
  • Одобрение: +12/-5
    • Профил
Добре, че мачът е в Пловдив, а не в Кърджали.

Да, ама е в неделя.  ;)
И нали знаеш турци как се извозват с автобуси за масови мероприятия (не само избори).
ихтамнет

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 362
  • Одобрение: +6/-0
    • Профил
По онова време домакинският фактор беше от огромно значение, не че сега не е, но тогава домакинстването в една среща по правило коренно преобръщане всичко. На по-сериозните разстояния  извънредно рядко ходеха гостуващи фенове, а такова понятие, като "сектор за гости" даже не бяхме и чували.
 Аз самият често се питам какво точно стана, та се стигна до погрома в онзи мач? Подобно на хиляди други русенци го проследих с директните включвания по радио Хоризонт. С почти незаличима болка си спомням два момента - малко преди почивката репортерът  започна с думите "футболистите от Кърджали вече изпълниха програмата си на 50 процента, отбелязвайки втори гол", а когато с подновяването на играта съобщи, че става 3:0... по-лошо от студен душ, шок.
 На това място би било най-правилно, ако имаше как да дадем думата на някой непосредствен участник в събитието от към страната на Дунав. Е, поне аз до ден днешен не съм чел или слушал подобен материал, поради това ще ви предложа собствената си гледна точка. С една дума - не го очаквахме. Тогавашният Дунав беше един твърде добър отбор. Нещо повече това беше онзи състав, на който предстоеше паметно участие в елита, битка за призово класиране, пропуснати в последния момент медали... Някак си не можехме да си представим, как така онези от Арда ще ни вкарат цели четири гола, а ние през това време какво ще правим? Само ще ги гледаме!? Нима!? В края на краищата говорим за едно от най-силните поколения в цялата история на русенския футбол - Шери Сюлейманов, Й. Димитров, Деян Ангелов, Нанков, Мачев Б. Богомилов, Валери Кулинов (радиокоментаторът каза, че бил най-добрият наш играч в онзи кошмар, защото с индивидуалните си действия през второто полувреме внасял баланс между двата отбора).
 В тази връзка не спирам да се питам, какво би било, ако имахме достатъчно "разузнавателна" информация от другия лагер, ако знаехме и бяхме психологически подготвени да играем  като на съвсем истински финал... Едва ли някога ще получим ясен отговор. Останалото са факти и едни нескончаемо заявяване претенции.
« Последна редакция: 03 Октомври, 2019, 22:38 от Arch »

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Arch, много интересни спомени споделяш тук. Аз не си спомням нищо от този мач, разбира се не съм присъствал, но и въобще сякаш и не съм чувал за него. Интересно би било Шери да сподели спомени от този мач, като непосредствен участник и най-лесно откриваем в Русе. А това, че партията ги била спряла е най-голямата глупост. Кой би могъл да спре хубав голов удар? Най-малко "Партията". В репортажа не се споменава за явна подкрепа от съдията в полза на Дунав.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5611
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
Чичо Мъри ще присъства ли на мача в неделя и в кой сектор смята да се настани?

Ще има бус с привърженици от Русе.

Arch

• Напредващ
    • Профил
Arch, много интересни спомени споделяш тук. Аз не си спомням нищо от този мач, разбира се не съм присъствал, но и въобще сякаш и не съм чувал за него. Интересно би било Шери да сподели спомени от този мач, като непосредствен участник и най-лесно откриваем в Русе. А това, че партията ги била спряла е най-голямата глупост. Кой би могъл да спре хубав голов удар? Най-малко "Партията". В репортажа не се споменава за явна подкрепа от съдията в полза на Дунав.
В името на истината нека уточня, че те още ТОГАВА упрекнаха съдията Шарлачки. Техният (от Кърджали) кореспондент публикува материал във в. Народен спорт (под заглавие"Урок за майстори" - сиреч Арда изнесла такъв на бъдещия майстор Дунав), където между другото пишеше, че след третия гол "свирката на Шарлачки умишлено накъса играта", като по-нататък реферът беше недвусмислено обвинен за крайния неуспех на домакините. Единствено негодуванието към Партията беше спестено, по онова време в пресата нямаше дори формална свобода за подобни критики.

Arch

• Напредващ
    • Профил
Моля, съфорумците да ме извинят, че се впуснах в спомени. Силно се надявам, че поне някаква малка част от футболистите влизат и четат тук. Нека са наясно с какво чувство за реванш ще бъдат посрещнати. Който пренебрегва и забравя историята е обречен да я повтори.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
    • Профил
Чичо Мъри ще присъства ли на мача в неделя и в кой сектор смята да се настани?

Ще има бус с привърженици от Русе.
Да, смятам да ходя на мача и ще съм там където са дунавските фенове. Надявам се да не ни напъхат в клетката, а да сме в някой от секторите на новата трибуна.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1156
  • Одобрение: +33/-16
    • Профил
По онова време домакинският фактор беше от огромно значение, не че сега не е, но тогава домакинстването в една среща по правило коренно преобръщане всичко. На по-сериозните разстояния  извънредно рядко ходеха гостуващи фенове, а такова понятие, като "сектор за гости" даже не бяхме и чували.
 Аз самият често се питам какво точно стана, та се стигна до погрома в онзи мач? Подобно на хиляди други русенци го проследих с директните включвания по радио Хоризонт. С почти незаличима болка си спомням два момента - малко преди почивката репортерът  започна с думите "футболистите от Кърджали вече изпълниха програмата си на 50 процента, отбелязвайки втори гол", а когато с подновяването на играта съобщи, че става 3:0... по-лошо от студен душ, шок.
 На това място би било най-правилно, ако имаше как да дадем думата на някой непосредствен участник в събитието от към страната на Дунав. Е, поне аз до ден днешен не съм чел или слушал подобен материал, поради това ще ви предложа собствената си гледна точка. С една дума - не го очаквахме. Тогавашният Дунав беше един твърде добър отбор. Нещо повече това беше онзи състав, на който предстоеше паметно участие в елита, битка за призово класиране, пропуснати в последния момент медали... Някак си не можехме да си представим, как така онези от Арда ще ни вкарат цели четири гола, а ние през това време какво ще правим? Само ще ги гледаме!? Нима!? В края на краищата говорим за едно от най-силните поколения в цялата история на русенския футбол - Шери Сюлейманов, Й. Димитров, Деян Ангелов, Нанков, Мачев Б. Богомилов, Валери Кулинов (радиокоментаторът каза, че бил най-добрият наш играч в онзи, кошмар, защото с индивидуалните си действия през второто полувреме внасял баланс между двата отбора).
 В тази връзка не спирам да се питам, какво би било, ако имахме достатъчно "разузнавателна" информация другия лагер, ако знаехме и бяхме психологически подготвени да играем  като на съвсем истински финал... Едва ли някога ще получим ясен отговор. Останалото са факти и едни нескончаемо заявяване претенции.

Почти същите спомени нахлуха и в мен когато четох станията.
това бяха едни от най-напрегнатите 30 минути от живота ми ... Гледах радиото и имах чувството , че се вихрят атака след атака пред нашата врата след 3-0. А продължението ми се стори цяла вечност.
Помня, че след мача почти не се израдвах, а ми беше останал горчиво-кисел вкус в устата.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1660
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
 А по същото  време Локото играеше последният си мач за влизане в Б-група тогава.