Добавени събития

• Първа лига: Ботев (Враца) - Дунав (Русе) 0:0: 21 Септември, 2019

Автор Тема: Ботев (Враца) - Дунав (Русе) 0:0  (Прочетена 1053 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 730
  • Одобрение: +19/-6
    • Профил
Re: Ботев (Враца) - Дунав (Русе) [21.09, 17:30]
« Отговор #30 -: 21 Септември, 2019, 23:22 »
Аз не вярвам, че отборът ще се разпадне. Не и поради липса на пари. Когато започва шампионата всеки президент си е направил разчет на приходите и разходите и е наясно дали ще може да изкара. Даже на тади база привлича нови играчи. Ако няма да може...казва и хвърля кърпата. Аз не чух такива апокалиптични изказвания нито от доктор Симеонов, нито от Люси. Сега изведнъж след падението на кмета, се запя друга песен. Тя обаче, сигурен съм в това, няма нищо общо с пари. Тук има някаква друга, тънка игра, която още не е много ясна. Но няма нищо общо с парите. По-скоро си мисля, че целта е да се замисли Борисов и да върне Пламен Стоилов отново за кандидат за трети мандат.
ГЕРБ вече официално регистрираха в ОИК Диана Иванова за кандидат-кмет, така че вероятността за трети мандат на Стоилов минава само през евентуална "независима" кандидатура. Мисля си обаче, че едва ли самият той желае трети мандат без подкрепата на управляващите.
  Да. Може би си прав. Предстои да разберем какво се случва.

naster1

• Напредващ
  • Публикации: 103
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
« Отговор #31 -: 21 Септември, 2019, 23:52 »
Зад една от вратите върху онова, което би следвало да е писта бяха избили няколко лента - аз го наричам дървото на запустението - даже един трудолюбив човек и в селския си двор не го допуска. Но не би! Има го на представителния стадион в областен град, където се играят срещи за първенство, носещо претенциозното име Ефбетлига. Ако работя (все едно какво) там, не бих изтърпял такъв резил.
    В последна сметка това е падение за България.
Мани, това е едно от най-гнусните места за гостуване. Иначе поздравления, добър резултат. Можеше малко по-смело, тези не притежават кой знае каква класа.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1337
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #32 -: 22 Септември, 2019, 03:21 »
Постигнахме добър за нас резултат, четири мача сме без загуба, но и без победа. Както каза колегата от Търново, може би трябваше малко по-смело да играем, нещо като мача със Славия, но точката си е точка. Браво. Като гледам, в състава на Враца имаше трима играчи под наем от Лудогорец, а Светльо Ковачев точно разиграл се при нас, го шътнаха в Търново. Явно и това става по партийна линия, още повече и Сашо Ангелов си призна, че е говорил с кмета на Враца веднага след мача, явно по партийни въпроси  :)

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2691
  • Одобрение: +109/-18
    • Профил
« Отговор #33 -: 22 Септември, 2019, 09:12 »
Фактът , че Лудогорец не преотстъпи на Дунав нито един играч, ме навява на мисълта, че Домусчиеви са очаквали катаклизмите в нашето управление. За Светльо специално може и да не е така, а да е помогнал Станислав Генчев, но пак имайки предвид, финансовата ни нестабилност която води до непрекъснато текучество на играчи.

Danube

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 82
  • Одобрение: +5/-1
    • Профил
« Отговор #34 -: 22 Септември, 2019, 09:57 »
За уточнение - лянтос, див орех, Ailanthus altissima.
У наше село му викаме див орех или "рошков"  :D
Относно футболната среща с Враца, мисля че се справихме добре. Трябва да отчетем, че беше равностоен двубой, тъй като Враца изпуснаха доста добри положения. Точката е закономерна в този случай и е много ценна, защото поради сътресенията в отбора, визирайки оттеглянето на Доктора, много хора ни отписват и примерно тук в София има подмятания от доста колеги и приятели, че ще се превърнем в новата Верея до края на сезона. Като ние знаем, че това е възможен, но доста минималистичен сценарий, а ще оцелеем от към финанси, помощ от общината и т.н. Вече да му мислим дългосрочно какво може да се предложи на Спонсор Х в замяна на неговата подкрепа. Както много хора прези мен казаха, че в България от футбол не се печели, като единствено Лудогорец е изключението, но тези започнаха с доста солидна първоначална инвестиция и капитал, и съответно взеха отбор от нулата, без задължения, фенски натиск и високи очаквания. Съответно ръководни фактори или фенски сдружения трябва да измислят начин как да "примамят" подобен спонсор, тъй като общината има най-висок "дял", образно казано, нека предложи преференциални условия на бъдещи бизнеси или инвеститори в града.

Ще споделя и любопитен коментар за кмета на Златко Живков от Монтана, който поддържа всякакви спортове в града и то на високо ниво. Една моя съученчка работи в Овергаз и имаше задание по някакъв проект за газово хранилище в града да се изготви план за екологичната сигурност на съоръжението и имаше няколко срещи с градоначалника и след първата среща разбра, че Златко Живков винаги ще пита на всяка следваща "а за футболния отбор в града, ще предложите ли финансова помощ?".
« Последна редакция: 22 Септември, 2019, 11:08 от Danube »

naster1

• Напредващ
  • Публикации: 103
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
« Отговор #35 -: 22 Септември, 2019, 10:40 »
За Монтана и аз мога да споделя нещо. Познат закупи терен, на който да построи база и се изискваха първо да минат някои процедури по съгласуване. От общината в директен текст са му казали, че има два начина - или каналния, който отнема няколко месеца, или съкратения - дават му сметката на футболния клуб, внася като дарение ХХ 000лв. и процедурите минават за няколко дни.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5616
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
Re: Ботев (Враца) - Дунав (Русе) 0:0
« Отговор #36 -: 24 Септември, 2019, 13:51 »
И това е начин за финансиране, вместо в някой джоб, комисионната за обществена поръчка отива в местния спорт.
Но какво ще стане, ако следващият кмет на Монтана не мисли така? Пак се получава една зависимост от един определен човек, която не е добра за никой клуб и спорт като цяло.

Изпуснатите 3 точки от последните 2 мача ще трябва да ги гоним срещу Етър в Русе.