Анкета

Какъв ще е резултатът на баража за оставане в Първа лига?

Победа за Дунав (Русе) в редовното време
Победа за Дунав (Русе) в продълженията на редовното време
Победа за Дунав (Русе) след изпълнение на дузпи
Победа за Монтана 1921 (Монтана) в редовното време
Победа за Монтана 1921 (Монтана) в продълженията на редовното време
Победа за Монтана 1921 (Монтана) след изпълнение на дузпи

Добавени събития

• Бараж: Дунав (Русе) - Монтана 1921 (Монтана) 1:4: 17 Юли, 2020

Автор Тема: Дунав (Русе) - Монтана 1921 (Монтана) 1:4  (Прочетена 2012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1228
  • Одобрение: +41/-18
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - Монтана 1921 (Монтана) 1:4
« Отговор #60 -: 18 Юли, 2020, 22:32 »
Тя партията е ясно, че си отива...
Въпросът е ние ще намерим ли сили да изплуваме скоро...?

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1424
  • Одобрение: +55/-12
    • Профил
« Отговор #61 -: 18 Юли, 2020, 23:32 »
Наистина, този и много други въпроси, остават да висят във въздуха, 24 часа след приключването на мача. Неяснотата е още по-голяма от информационната мъгла, надвиснала над нас по време на онзи мач с Разлог преди промоцията в А група през 2016г.  :). Няма Загоровци, Кулемановци, Фенове и пр. Няма ги и футболерите, “отиващи да играят за собствената си чест”, ревльовци за пари, за несвършена работа. Като се замисля, може би всяко зло е за добро и това би бил пътя за започване “на чисто” (за кой ли път?!?) на марката “Дунав” и отърсване от Системата. Светът не свършва с изпадането ни в по-долна група, но как да се надяваме и как ще стане рестарта при положение, че базата е в чужди ръце и много от младите ни играчи от школата ще бъдат най-вероятно заграбени, е друг повод за размисъл. Пък и кой ще и този, които ще налива безкористно собствени пари, без нуждата да е зависим или да е в тото-схемите например, също не е ясно. Винаги ми е било най-болно, да видя да се съсипва или отрича нещо добре направено или организирано, а Дунав беше именно такъв, само допреди няколко години, за съжаление.
« Последна редакция: 19 Юли, 2020, 20:37 от boti4eli »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #62 -: 18 Юли, 2020, 23:40 »
Извинявам се за този коментар, но връзката е от пряка, по-пряка. Икономическата мафия завзела властта, наречена ГЕРБ/ГРОБ, в хъса си да загробва всичко що е срещу нея и й пречи на далаверите, толкова се беше улисала в загробване, че май не усети как сама се загроби. "Който гроб копае другиму, сам пада в него". Народна мъдрост, точка! Пътници са. Загробиха и един традиционен български клуб от голям град, само защото градът е на различно мнение, но тази съдба ще им се върне съвсем скоро, а аз ще гледам с нескрито задоволство. За съжаление ние имахме късмет с лош тайминг, за да успеят и нас да загробят.

Аз съм убеден, че Дунав го е имало и пак ще го има, стига да се освободи от тази пасмина, което зависи от обществото и от народа. И да се освободи от всякакви политически зависимости в бъдеще. Или поне в степен, в която да има фатално значение. Всички помним добре как едва ли не насила и с нежелание ни хвърлиха едни един милион лева, от които половината бяха откраднати от типично представителна мафиотска фирма на ОПГ-то начело с онзи министър-гардероб и се скалъпи едно чудо на техниката на тоз стадион нечувано и невиждано. После теренът тотално се скапа и осветлението изгоря и трябваше ремонт на ремонта с общински пари. А стадионът си е все така. Ей това представлява цялата работа и  целият модел на тази нетърпима върхушка, олицетворение на задкулисието, тъмните сделки и тайните поръчки, заради които и ние пострадахме. А само в шкафчето на Царя-Слънце имаше повече евра...

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3679
  • Одобрение: +125/-25
    • Профил
« Отговор #63 -: 19 Юли, 2020, 00:58 »
Аз съм убеден, че Дунав го е имало и пак ще го има, стига да се освободи от тази пасмина, което зависи от обществото и от народа. И да се освободи от всякакви политически зависимости в бъдеще. Или поне в степен, в която да има фатално значение.
Това може да стане единствено ако дойде човек с много пари, които да налее в клуба. Но дори и в този случай се опасявам, че политическите зависимости ще бъдат налице. На този етап не виждам читав вариант за Дунав.

зевс

• Напредващ
  • Публикации: 741
  • Одобрение: +20/-8
    • Профил
« Отговор #64 -: 19 Юли, 2020, 08:06 »
Днес съм малко по-спокоен. И затова искам да споделя моето лаишко мнение какво трябва да се направи първо. Кметът е юрист. Работил е доколкото знам в авторитетна юридическа кантора. Да запретва ръкави, да използва моментната ситуация в държавата. Да използва разклатените устои на герберската империя, империята на злото и да започне едно обстойно проучване около концесията на стадион Дунав. Няма начин хитрата сврака Симеонов да не е допуснал някъде грешка. Да се провери в НАП дали е платил данъци на парите, с които е ремонтирал стадиона или са отклонявани от бюджета и приходите на клуба. Трябва със зъби и нокти да го отвоюваме от хидрата-доктор. Върне ли се стадиона на Общината нещата може  да придобият някакъв образ. Засега това е най-важното. Обаче трябва и ние да помагаме. Демонстрации пред Медика. Никакво спокойствие за този бандит в бяла престилка.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 259
  • Одобрение: +18/-17
    • Профил
« Отговор #65 -: 19 Юли, 2020, 09:42 »
Някой знае ли Дунав в коя девизия ще играя през новия сезон

Slex

• Фен
  • Публикации: 1236
  • Одобрение: +25/-6
    • Профил
« Отговор #66 -: 19 Юли, 2020, 11:05 »
По-скоро си мисля, че един нов клуб може да се насочи към стадион "Локомотив". Доколкото знам концесията там изтича през 2021 г.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4069
  • Одобрение: +138/-32
    • Профил
« Отговор #67 -: 19 Юли, 2020, 12:22 »
Това може да стане единствено ако дойде човек с много пари, които да налее в клуба. Но дори и в този случай се опасявам, че политическите зависимости ще бъдат налице. На този етап не виждам читав вариант за Дунав.
На този етап вариант няма. Каруцата вече се преобърна и се потроши заради едни такива, дето дават пари по пътища неведоми и тъмни партийни поръчки. Но в бъдеще, ако има мислещи хора във и около клуба трябва да осъзнаят, че зависимости няма как да няма, но не трябва да са блокиращо определящи, а поравно разпределени между всички заинтересовани страни. Трябва да бъде допуснато да се включи и русенското общество под формата на акционери или дялове - който с колкото може, освен община и частен бизнес. Не знам дали разбирате, че дивият капитализъм в сегашния му вид отдавна е прогнил като система и е на път да си отиде както комунизма едно време, доколкото го е имало. Бъдещето на света са имено в подобни демократични кооперативни сдружения, където хората инвестират прозрачно и работят за себе си, а не за някого, от когото зависят и треперят. И ние може да не сме живи, но това един ден ще е светът, въпреки че и сега си ги има тези неща. Та това е напълно постижимо и за любимия ни клуб, но първо се минава през осъзнаване и осмисляне и после през действие ден след ден. Моделът "чичко-паричко олигарх" и кефът му да щракне с пръсти и за миг да съсипе всичко е добре познат вече по нашите ширини, убил безброй клубове и е доказано неработещ. Това всичко може да бъде постигнато с помощта на кмет, фенове и местен бизнес, стига да има желание за прозрачност в този град да докажем, че има общество и умни хора. Защото никой не иска да си дава парите за нещо непрозрачно и тъмно - от редовия гражданин като индивидуално физическо лице до големия бизнес.

SKCH

• Напредващ
  • Публикации: 640
  • Одобрение: +25/-5
    • Профил
« Отговор #68 -: 19 Юли, 2020, 13:34 »
За съжаление се вижда, че алтернатива няма. Всички клубове в момента са или с назначен собственик от София по политически причини, или общински - с кмет начело, или на местни бизнесмени, които изпълняват поръчка на кмета или въртят друга схема. Реално всички модели са неустойчиви. Вижда се даже по т.нар. грандове на родния футбол - ако не беше Левски София, тоя клуб отдавна щеше да е по-зле и от Дунав. За Литекс/ЦСКА дето в едно дело само са преместили ловешкия клуб, а в друго са правоприемници на ЦСКА едва ли не - просто няма какво да се каже.
Всичко е ден до пладне. Берое и Морето са се уредили, пловдивските на 3 години горе-долу им се сменя собственика, щото на никой не му се дават пари, ама за да получи правото да купи банка примерно или да върти схеми с наркотици, дава за клуба. Може и да постигнат успехи, но утре пак се чудим дали и тоя път ще ни спасят, ние можем ли да направим нещо, защо се стигна дотук.
В този смисъл не съм много оптимист. Следващият ни собственик или ще е общината и ще гледаме цирка Йотов, или ще е нов Доктор, ама същия като бизнес и манталитет.
За да го има Дунав, той трябва да е кауза на целия град. Видя се с женския баскетбол - игра която не предизвиква почти никакъв интерес, стана кауза за цял един град. Всички се вълнувахме, усещаше се във въздуха, когато момичетата ще играят, а зала Дунав беше със средна посещаемост 1 000 души, на турнир, в който съперниците ни не събираха толкова за цял сезон - при това с платени билети, а не безплатни! Това аз виждам като път за спасение. Да се превърне клубът в кауза на града. Както беше по едно време - имаше карти за отстъпки, работеше се с местния бизнес, но не го докараха докрай, а избраха да си редят схемите. Това отдръпна всички от отбора - и спонсори, и публика.
Как да стане това? - Работа, работа, работа. Трябва да се шуми около отбора, да не се допуска информационно затъмнение и да се чудим има ли мач или не. Трябват фенски артикули - достъпни, поне в един магазин в мола, и един на центъра, на пазара. Не да ми продават шалчета на Лудогорец и ключодържатели на ЦСКА - всичко в града да е залято с Дунав. Инициативи на фен-клуба - да се види, че това са едни смислени хора, които милеят за клуба - да се разчупи клишето, че агитките са наркомани и хулигани. Защото ние не сме такива, но реално клишето е силно, а като не се показваме достатъчно, е трудно и да се разбие. И най-вече - прозрачност. Да се знае - имаме малко пари, ще се борим за средата на Б група - еми честно да ни го кажат в началото, ние ще сме там и няма да очакваме титла, но ще си подкрепим отбора. Честни и открити разговори с феновете и обществеността за ситуацията, финансите, целите - нещо което Доктора беше почнал да прави във В група, но прекрати след един полусезон. И да се избягват всякакви такива мистики като концесията, платена с пари на клуба, а дадена на друго дружество, мрънкане на общината как 200 000 ни трябват да спасим клуба... през март месец и т.н. Прозрачност, честност, откритост. И без изпълнения като Петков, дето да карат негърчета на килограм, някои от които сигурно и не помнят, че са били в Дунав. Всичко това, ще вдъхне доверие на феновете, а с това и на бизнеса. И нека квартални кръчми са ни спонсори дори, но да са много, да е целият град. Оттук вече няма да е невъзможно да се подпише договор и с голям спонсор, различен от местните малки, който да помага значително и да иска да се асоциира с клуба като Дунав. Това е според мен. И повечето неща зависят от нас като фенове, и от фен-клуба като организация. Да не допускаме Доки и компания да си разиграват коня в името на някакво имагинерно величие, че нещата винаги свършват зле в такива случаи.