Анкета

Как ще завърши срещата между небесносини и червени?

Изненада на кръга и изразителна победа за Дунав
6 (23.1%)
Късметлийски успех с един гол разлика
3 (11.5%)
Зрелищно равенство с много голове
3 (11.5%)
Скучно за зрителите равенство
1 (3.8%)
Малшанс и минимална загуба след скандално съдийство
6 (23.1%)
Разгром за речните дракони край голямата река
7 (26.9%)

Общ брой гласове: 26

Гласуването приключено: 25 Август, 2019, 15:48

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София) 1:1: 25 Август, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София) 1:1  (Прочетена 1760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2654
  • Одобрение: +107/-18
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София) [25.08. 18:00]
« Отговор #45 -: 23 Август, 2019, 19:03 »
Вижте от кои отбори загубихме досесга: Левски, Ботев Пв, Берое, Локо. Това са отбори от челната шестица(с изключение на Ботев за сега). В този състав в който сме сега, да си скъсаме задниците срещу тях, не можем да вземем и точка при гостуване.
  Не знам например Селско царство какво си скъсаха, но биха Ботев насред Коматево и само от глупост загубиха мача си с Левски. . Направиха и равенство срещу Етър, не знам дали ние ще можем. Ние ако отписваме половината си мачове, направо да вземем да се приготвяме за Втора лига.
В същото време да се хвърляме за Купата - подобна логика не я разбирам!
Няма логика във футбола. Ако имаше трябваше да сме паднали от Селото, а ние ги отнесохме като бръмбар сламка. Аз продължавам да твърдя, че в този състав не бяхме в състояние да вземем точки като гости на тези отбори. Не че не ми се искаше, надявах се много, но като видях, че продължаваме с грубите грешки в защита, пък и в средата на терена, разбрах, че надеждите ми са били напразни. Не мисля и, че новопривлечените защитници ще помогнат много да затегнем редиците в защита. Дано ме опровергаят...

naster1

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 97
  • Одобрение: +15/-5
    • Профил
« Отговор #46 -: 23 Август, 2019, 19:51 »
Селяните току що биха Берое, като освен това ги надиграха категорично... не ми е ясно как сте успели да ги победите толкова лесно. Наистина във футбола понякога няма никаква логика.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1359
  • Одобрение: +63/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #47 -: 23 Август, 2019, 19:58 »
А, Шо станА? След този на Неделев и компания Селско царство взе скалпа и на великия Берое! Абе ние колко пъти бихме заралии, я да ми припомните, че съм забравил ;)
Само това ще напиша, когато си нахуйник и отписваш почти всичките си мачове, нищо добро не те чака. Веднъж стомната - бихме Селското царство в баража, втори път стомна - бихме Септември в плейаута, е, третият път стомната ще се счупи!
« Последна редакция: 23 Август, 2019, 20:05 от papimed »

Slex

• Фен
  • Публикации: 1164
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
« Отговор #48 -: 23 Август, 2019, 20:01 »
Една от причините е, че не се казват ЦСКА, Левски или Лудогорец. Вярно е, че на нашия отбор му липсва класа, но според мен понякога просто не си вярват, че могат да вземат нещо от определени мачове и затова ги губят. Почти съм сигурен, че ако същите играчи, с които Царско село излезе срещу нас, бяха в друг отбор, примерно Берое, сигурно щяхме да додрапаме само до равен.

Arch

• Напредващ
  • Публикации: 348
  • Одобрение: +5/-0
    • Профил
« Отговор #49 -: 23 Август, 2019, 21:54 »
Все пак селото стана шампион на Втора лига и то всред една доста тежка компания от  претенденти. Не ви ли минава през ум, че може би само стартираха колебливо и вече започват да намират играта си?
« Последна редакция: 23 Август, 2019, 21:56 от Arch »

FCD

• Фен
  • Публикации: 4060
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #50 -: 24 Август, 2019, 01:10 »
Обективните дадености в родната футболна действителност са, че някои отбори ги тикат, като има опасност да загубят, а на други им натрисат загуби, дори да имат шанс да спечелят. В този смисъл не очаквам никакви изненади и този път, още повече пък като гледам наряда за пореден път. Перуката се е погрижил зарядът на първенството на върха да не гасне с битка на хартиените герои. Освен това играта и духът на Дунав са разочароващи и маломощни в последните мачове, не "дракони", а сякаш плашливи зайчета. Нямат енергията, като едно време, да пречупят отпора срещу себе си въпреки всичко и всички. Дори по платения /в прекия и преносен смисъл на думата/ канал си правят гаргара с нас "колко високо щял да скочи ЦСКА Тире София". Срамота да позволяваме това да се случва...

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2654
  • Одобрение: +107/-18
    • Профил
« Отговор #51 -: 24 Август, 2019, 07:08 »
И Ботев и Берое подцениха Селото и си платиха за това. Чакаха сякаш сами да се бият и не се вложиха въобще в тези мачове. Берое след като падна от Арда, се хвърли срещу нас на живот и смърт. Вратаря им направи най-силния си мач срещу нас. Сега Морето загуби точки от Арда и ще си го изкара на нас. Е, това е когато нямаш и късмет, не само класни играчи. Друго е да ти излязат като на екскурзия и докато се усетят - мачът свършил.

tipin

• Фен
  • Публикации: 1638
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
« Отговор #52 -: 24 Август, 2019, 08:49 »
....Вратаря им направи най-силния си мач срещу нас.
А срещу Селото може би най-слабия.
 Титулярният ни вратар все още не може да реши някой мач. С тази защита оставяща противниковите нападатели на чиста позиция, се обезмисля да държим такъв класен вратар.

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1146
  • Одобрение: +32/-16
    • Профил
« Отговор #53 -: 24 Август, 2019, 10:11 »
Тя вашата защита вече е на преклонна възраст ... Всеки малко по-млад нападател ще я надбяга без проблем (пък бил той и посредствен). Очаквам Макенджиев да направи поне един мач на живота си и то срещу някой от т.нар. грандове. Все пак ако иска да рита в голям клуб, все някога трябва да блесне. В противен случай ще е тук или на друго подобно място.
Впрочем това важи и за всеки един наш иргач и за това не приемам оправднаията с ниските заплати.
Като искаш висок доход - раздай се, нека те забележи който трябва и си готов. А като ходиш като мърда, после и втородивизионни отбори не те искат...

papimed

• Фен
  • Публикации: 1359
  • Одобрение: +63/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #54 -: 24 Август, 2019, 19:18 »
Съгласен съм с tipin, Макенджиев е класен вратар, но не е магьосник и не може да прави чудеса с подобна жалка игра пред него в отбрана. Тук упреквам не само защитниците, но и останалите играчи, които не помагат достатъчно при дефанзивните ни действия. Не съм сигурен и дали опитите да играем с трима защитници в линия са най-удачната схема за нас.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1313
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #55 -: 24 Август, 2019, 19:55 »
Похвално е, че Люси иска да налага по-офанзивен футбол с тази схема, но за съжаление не сме Ливърпул и докато напред горе-долу ни се получава, то в защитен план наистина сме трагични. Трябва да сме по-флексабилни и креативни с постройката на игра мач за мач
« Последна редакция: 24 Август, 2019, 21:28 от boti4eli »

persin

• Напредващ
  • Публикации: 166
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
« Отговор #56 -: 24 Август, 2019, 20:31 »
Съгласен съм с tipin, Макенджиев е класен вратар, но не е магьосник и не може да прави чудеса с подобна жалка игра пред него в отбрана. Тук упреквам не само защитниците, но и останалите играчи, които не помагат достатъчно при дефанзивните ни действия. Не съм сигурен и дали опитите да играем с трима защитници в линия са най-удачната схема за нас.
трябва да играем с 4-ма защитници иначе ще имаме много проблеми

Slex

• Фен
  • Публикации: 1164
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
« Отговор #57 -: 25 Август, 2019, 13:18 »
Това, което е дразни, е че не се поставя под въпрос изхода от мача. Както вече някой писа, в анонса на Диема за мача интригата е дали ЦСКА-София ще стигне постижението от 4 гола на Левски. Заглавието на Спортал е, че ЦСКА-София гони изразителна победа в Русе. Във форума им в гонг.бг се срещат коментари като "В такива мачове дори Соу вкарва ... Жалкото, че е само в такива". Ако съм на мястото на футболистите, това пренебрежително отношение ще ме мотивира да се хвърля с всички сили в мача, а един хитър треньор ще успее да се възползва от надменността на съперника и да му направи много труден двубоя, дори да не може да го спечели.

persin

• Напредващ
  • Публикации: 166
  • Одобрение: +9/-13
    • Профил
« Отговор #58 -: 25 Август, 2019, 16:46 »
Това, което е дразни, е че не се поставя под въпрос изхода от мача. Както вече някой писа, в анонса на Диема за мача интригата е дали ЦСКА-София ще стигне постижението от 4 гола на Левски. Заглавието на Спортал е, че ЦСКА-София гони изразителна победа в Русе. Във форума им в гонг.бг се срещат коментари като "В такива мачове дори Соу вкарва ... Жалкото, че е само в такива". Ако съм на мястото на футболистите, това пренебрежително отношение ще ме мотивира да се хвърля с всички сили в мача, а един хитър треньор ще успее да се възползва от надменността на съперника и да му направи много труден двубоя, дори да не може да го спечели.
много правилно си написал колега,ама не ми се вярва да стане,дано с малко да паднем,САМО ДУНАВ

rusenec65

• Фен
  • Публикации: 2030
  • Одобрение: +63/-3
    • Профил
« Отговор #59 -: 25 Август, 2019, 16:49 »
Никой не ни брои за нищо....И това не е отсега така.Само ние тук си късаме нервите и се надяваме всеки път..до поредното разочарование.
И НА СЕВЕР И НА ЮГ САМО ДУНАВ НИКОЙ ДРУГ