Анкета

Как ще завърши срещата между небесносини и червени?

Изненада на кръга и изразителна победа за Дунав
6 (23.1%)
Късметлийски успех с един гол разлика
3 (11.5%)
Зрелищно равенство с много голове
3 (11.5%)
Скучно за зрителите равенство
1 (3.8%)
Малшанс и минимална загуба след скандално съдийство
6 (23.1%)
Разгром за речните дракони край голямата река
7 (26.9%)

Общ брой гласове: 26

Гласуването приключено: 25 Август, 2019, 15:48

Добавени събития

• Първа лига: Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София) 1:1: 25 Август, 2019

Автор Тема: Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София) 1:1  (Прочетена 1758 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zlatunski

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 84
  • Одобрение: +5/-3
    • Профил
Re: Дунав (Русе) - ЦСКА-София (София) [25.08. 18:00]
« Отговор #15 -: 21 Август, 2019, 13:43 »
Цитат
Аз ще съм на стадиона и дори мисля да си променя коренно маршрута през лятната почивка, за да присъствам на гостуването ни във Варна другия петък.

Да се откажеш от отбора, когато не вървят нещата, е най-лесното. Всеки иска да гледа и да се радва на победи на любимия си отбор. Затова и бившите соц грандове са събрали през годините толкова много фенска маса от всички краища на страната.

+1
  Много е лесно да бъдеш фен на отбор който побеждава. Истинският фен обаче не спира да гледа мачове когато любимия му отбор е слабак. Просто това е нашият отбор и както се казва "...и в добро, и в лошо,  докато смъртта ни раздели.." 

papimed

• Фен
  • Публикации: 1359
  • Одобрение: +63/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #16 -: 21 Август, 2019, 14:19 »
Аз ще съм на стадиона и дори мисля да си променя коренно маршрута през лятната почивка, за да присъствам на гостуването ни във Варна другия петък.

Да се откажеш от отбора, когато не вървят нещата, е най-лесното. Всеки иска да гледа и да се радва на победи на любимия си отбор. Затова и бившите соц грандове са събрали през годините толкова много фенска маса от всички краища на страната.
  Точно грандовете ще бъдат с по 100-200 зрители, ако отборчетата им започнат да се мотаят извън призовата тройка, виждали сме го преди години, когато и на Армията, и на Герена публиката беше в камерен състав, понеже нещата не вървяха.
Аз също ще съм на стадиона, макар че знам предварително как ще свърши мача и ако досега не съм го правил, то този път мисля да заложа поне 50 лева за победа на Тирето, че поне да ми остане удовлетворението от някаква мижава печалбица. А ако загубя тази сума, тоест вземем точка или три, това ще бъдат най-приятно похарчените ми пари от доста време насам :)

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #17 -: 21 Август, 2019, 14:24 »
Цитат

+1
  Много е лесно да бъдеш фен на отбор който побеждава. Истинският фен обаче не спира да гледа мачове когато любимия му отбор е слабак. Просто това е нашият отбор и както се казва "...и в добро, и в лошо,  докато смъртта ни раздели.."
  Да ти кажа право, за период от 25 години от ДУНАВ на няколко пъти не ни разделяла смъртта, а нещо друго. Дано и в близките месеци това друго нещо не ни раздели! Тези лафове за истинските фенове и прочие са валидни, когато става дума и за истински отбори и за истински играчи, а не за разни мърлячи, които идват и си отиват по една дузина през всеки полусезон и не им пука изобщо нито за клуба, нито за феновете!

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3539
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
« Отговор #18 -: 21 Август, 2019, 14:54 »

Точно грандовете ще бъдат с по 100-200 зрители, ако отборчетата им започнат да се мотаят извън призовата тройка, виждали сме го преди години, когато и на Армията, и на Герена публиката беше в камерен състав, понеже нещата не вървяха.
Аз също ще съм на стадиона, макар че знам предварително как ще свърши мача и ако досега не съм го правил, то този път мисля да заложа поне 50 лева за победа на Тирето, че поне да ми остане удовлетворението от някаква мижава печалбица. А ако загубя тази сума, тоест вземем точка или три, това ще бъдат най-приятно похарчените ми пари от доста време насам :)
Ами заложи ги на "Дунав" тогава. Ако победим, освен приятното еуфорично усещане, ще спечелиш и добра трицифрена сума. Ако загубим пък... така или иначе, тези пари вече си ги жертвал.
Лично аз никога не съм залагал срещу "Дунав", няма да го направя и сега.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #19 -: 21 Август, 2019, 15:43 »

Ами заложи ги на "Дунав" тогава. Ако победим, освен приятното еуфорично усещане, ще спечелиш и добра трицифрена сума. Ако загубим пък... така или иначе, тези пари вече си ги жертвал.
Лично аз никога не съм залагал срещу "Дунав", няма да го направя и сега.
   :) Е, нали затова ще ги заложа срещу нашите, че да имам малка компенсация при загуба. Шегувам се, макар че понякога тази мисъл ми е минавала през ума, не съм залагал срещу ДУНАВ, няма да го направя и сега. Но  съм сигурен, че ще загубим на терена, а загубата за феновете ще са десетте лева и изхабените нерви, но не ни е за пръв път... 
Друго е по-същественото, феновете на столичните "грандове" все се хвалят, че са "милиони", а истината е, че при представяне като на провинциален отбор, едва ли на техните стадиони ще има по-голяма посещаемост от тази на Славия, Витоша-Бистрица или Царско село. 
« Последна редакция: 21 Август, 2019, 15:46 от papimed »

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3539
  • Одобрение: +118/-24
    • Профил
« Отговор #20 -: 21 Август, 2019, 16:16 »
...феновете на столичните "грандове" все се хвалят, че са "милиони", а истината е, че при представяне като на провинциален отбор, едва ли на техните стадиони ще има по-голяма посещаемост от тази на Славия, Витоша-Бистрица или Царско село.
+1
Доказателство за думите ти е посещаемостта на самата "Славия" и "Локомотив" (София), които от дълги години играят пред около 100-тина души. Известно раздвижване при "белите" имаше около шампионските им години 1995-96, но това бързо затихна. Което всъщност е още едно доказателство в подкрепа на тази теза.
Относно "Дунав" - за съжаление, най-успешните ни мачове бяха при "домакинствата" ни в Разград. В Русе още с първото истинско домакинство започнахме със загубите (2:3 от"Локомотив" Пловдив), а после така и не постигнахме запомняща се победа срещу класен противник. Балансът ни срещу призовата тройка в Русе е ужасяващ - 1 победа (1:0 срещу втория отбор на Ловеч през 2017 г.), 1 равен (2:2 срещу "Лудогорец" през 2017 г.) и 8 загуби, повечето от които с няколко гола, при голова разлика 5:24. Дай Боже, в неделя да счупим прокобата!

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1313
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #21 -: 21 Август, 2019, 16:34 »
.....Друго е по-същественото, феновете на столичните "грандове" все се хвалят, че са "милиони", а истината е.....
Да не забравяме и новоизлюпеният гранд Арда (Кж) с техните близо милион привърженици в България и по целия свят  :) :) :)
https://gong.bg/bg-football/efbet-liga/arda-s-blagodarstveno-pismo-do-bojko-borisov-553299

само дунав

• Напредващ
  • Публикации: 151
  • Одобрение: +8/-4
    • Профил
« Отговор #22 -: 21 Август, 2019, 16:56 »
Какво е това пораженческо настроение? Колкото и да сме слаби нищо не се знае . Топка е  знаеш ли накъде ще се завърти и къде ще влезе. Горе главите и  в неделя на стадиона.  Относно   броя на зрителите по стадионите. Така нареченият  гранд тирето  има досега в домакинските си мачове по 1700 човека . За парите , които се изсипват  това е нищо . Та ние на мача с Витоша бяхме 800 човека.   Дано успеем да откраднем нещо в този мач . Слаб или силен това е нашият  Дунав  и сме длъжни да ги подкрепяме.

iliobg

• Напредващ
  • Публикации: 586
  • Одобрение: +5/-5
    • Профил
« Отговор #23 -: 21 Август, 2019, 17:37 »
Добре де, тук всички губят мача преди да е почнал с 0:3, 0:4.... обаче обвиняват футболистите, че излизали респектирани.

boti4eli

• Фен
  • Публикации: 1313
  • Одобрение: +53/-11
    • Профил
« Отговор #24 -: 21 Август, 2019, 17:41 »
Добре де, тук всички губят мача преди да е почнал с 0:3, 0:4.... обаче обвиняват футболистите, че излизали респектирани.
Сега е момента да ги изненадаме, играейки го “умрялата котка”  ;)

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1146
  • Одобрение: +32/-16
    • Профил
« Отговор #25 -: 21 Август, 2019, 18:06 »
Ами хайде тогава да ни затворят устите с една хубава победа...
И как да се върне публиката като след завръщането ни в Русе нямаме нито една поредица от домакински победи. Хората не са мазохисти да гледат всяка седмица как се гаврят с отбора им...
Сори!

Slex

• Фен
  • Публикации: 1164
  • Одобрение: +19/-2
    • Профил
« Отговор #26 -: 21 Август, 2019, 18:26 »
Понеже не бях на мача с "Витоша", някой да каже как е минало нововъведението на МВР за борба с футболното хулиганство, какви данни точно искат при продажбата на билетите и колко се забавя влизането заради това. Защото на този мач ще има повече хора и да не стане така, че да не може да се влезе до края на първото полувреме.

Колкото до мача, не съм оптимистично настроен. Влизаме прекалено респектирани срещу по-силните противници и с това предварително губим шансовете си за успех.

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #27 -: 21 Август, 2019, 18:32 »
Понеже не бях на мача с "Витоша", някой да каже как е минало нововъведението на МВР за борба с футболното хулиганство, какви данни точно искат при продажбата на билетите и колко се забавя влизането заради това. Защото на този мач ще има повече хора и да не стане така, че да не може да се влезе до края на първото полувреме.

Колкото до мача, не съм оптимистично настроен. Влизаме прекалено респектирани срещу по-силните противници и с това предварително губим шансовете си за успех.
  Изобщо нямаше никакви промени в начина на влизане, това с поименните билети май ще стане факт през пролетния полусезон, сега било гратисен период!

papimed

• Фен
    • Профил
« Отговор #28 -: 21 Август, 2019, 18:37 »
  Ама разбира се, бе, ние сме виновни за досегашните загуби, не са футболистите!
Как да сме оптимисти като нашите са единственият отбор, който предварително си събува гащите в срещите с ТОП 3 и е капо вече трети сезон срещу тези три "гранда"?
Сигурно пак феновете сме виновни и затова, че нашите като поведат на чужд терен се паникьосват и докато не докарат нещата до обрат не спират да правят безобразни грешки? Ами да се стегнат малко, ако всеки бачка като тях и прави 60% брак при работата си, колко време ще го търпят?

Rado412

• Фен
  • Публикации: 1146
  • Одобрение: +32/-16
    • Профил
« Отговор #29 -: 21 Август, 2019, 19:18 »
  Ама разбира се, бе, ние сме виновни за досегашните загуби, не са футболистите!
Как да сме оптимисти като нашите са единственият отбор, който предварително си събува гащите в срещите с ТОП 3 и е капо вече трети сезон срещу тези три "гранда"?
Сигурно пак феновете сме виновни и затова, че нашите като поведат на чужд терен се паникьосват и докато не докарат нещата до обрат не спират да правят безобразни грешки? Ами да се стегнат малко, ако всеки бачка като тях и прави 60% брак при работата си, колко време ще го търпят?
Силно се съмнявам, че ще издържи и три дни ...