Анкета

Прогноза за мача?

1
4 (19%)
Х
10 (47.6%)
2
7 (33.3%)

Общ брой гласове: 21

Гласуването приключено: 19 Август, 2019, 12:15

Добавени събития

• Първа лига: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1: 19 Август, 2019

Автор Тема: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1  (Прочетена 927 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Northolt

• Стартиращ
  • **
  • Публикации: 84
  • Одобрение: +1/-0
    • Профил
Re: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) [19.08,20:30 ч.]
« Отговор #30 -: 19 Август, 2019, 23:43 »
Ами не е само до селекция въпроса. Това което виждам аз е:
 Бавно обработване на топката/ откъдето идват и отнетите топки и головете в нашата врата/,
 излишно задържане на топката,
 никакво движение без топка напред ...нула,
 никаква идея за игра в защита при преса на противника,
 съответно и не пресираме противника в неговата половина
 и още много други....камъни в градината на Люси.
 И преди 4 години нямахме Велики имена в отбора, но играехме разли4но.
 П.П.
 Да и някой ще каже 4е са много новите и не са обиграни/ и ще е вярно/. Но го няма стила на игра.

« Последна редакция: 19 Август, 2019, 23:48 от Northolt »

tipin

• Фен
  • Публикации: 1660
  • Одобрение: +39/-31
    • Профил
« Отговор #31 -: 19 Август, 2019, 23:58 »
 Тренерът беше отчаян, защото пореден мач имахме възможност да направим нещо, а се провалихме.
 Много липсва лидерът в отбора, да дирижира играта и вдига волята на отбора. В последните 2 години вероятно имаме поне 10 мача като този - повеждаме и обрат.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #32 -: 19 Август, 2019, 23:59 »
За едно е прав Киров, че причините са много и са очевидни. Или може би не чак толкова, вкл. за баш специалистите от клуба, щом не могат да си обяснят защо е така. През всичките тези години се извървяха и нелоши футболисти оттук и тогава все нещо друго пък ни пречеше. А наистина първият сезон пак бяхме без звезди, но газехме звезди за милиони. Очевидно и сега имаме нелоши футболисти, но кой на какво ги тренира, и не само физически, но и психически? Защо Аясс да ни е виновен за нещо, Макенджиев, Костанинов или който и да е? Те играят както им е казано на разбора. С такива заешки уплашени прибежки, далеч от "дракони", може да бием там евентуално за купата отборчета като Витоша, Ботев Гълъбово или Панагюрище /пак не е ясно/, но не и отбори като Локомотив Пд и Ботев Пд. За хартиените грандове и Лудогорец пък да не говорим, на светлинни години сме, особено като манталитет, освен финанси. Не са виновни футболистите, ние имаме добри такива все пак. Тактическа мъдрост ни липсва, личи си една повърхностна незадълбочена работа, неметодична и даже вече и обяснение нямаме какво точно се случва. Киров още преди няколко мача си призна, че не знае защо става така, въпреки че сме с 30% по-силни. Е, това вече е много лошо и сякаш казва всичко. Поне да слуша какво коментираха в студиото хората след мача, защото отстрани най-добре се вижда. А те бяха адски прави. Тръгнеш ли в такава дълбочина назад да търсиш пазене на един крехък гол срещу отбор с обиграно и опитно нападение, е само въпрос на време. За пореден път. Елементарно, Уотсън.

ЧИЧО МЪРИ

• Фен
  • Публикации: 2674
  • Одобрение: +108/-18
    • Профил
« Отговор #33 -: 20 Август, 2019, 07:57 »
Аз съм сигурен , че Людмил не им е казал да са в глуха защита целия мач. Иначе е ясно, че срещу един от най-добрите в момента отбори тактиката на негов терен ще е защитна. До измислената дузпа Локо нямаха удар във вратата ни. После се изнервихме усещайки , че изпускаме мача и дойде грешката в самия край на полувремето. Няма на какво друго да го отдам това, че ни обръщат във всеки мач в който поведем рано, освен в липсата на класа, физическа и психическа немощ. Уж в средата имаме опитни футболисти като Димов и Аясс, а не можем да задържим топката, да разиграваме, да търсим контри както го правим в началото на мача. Отпадаме физически, годините на Димов, на Ковачев си казват думата - бавни са, не реагират бързо на ситуациите, а те са основната ос на отбора. За преса на противника и дума не може да става при тази физическа издържливост която имаме. И много ясно, че ще е така - вземаме играчи на възраст които не са играли по половин, една година, че и повече, докато ги реанимираме и сезонът изтекъл.

vivanov

• Administrator
  • Фен
  • Публикации: 5611
  • Одобрение: +73/-9
    • Профил
Re: Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) 3:1
« Отговор #34 -: 20 Август, 2019, 11:38 »
Дори с този наличен състав, мисля, че може да се извади повече като резултати. Въпрос на мотивация и правилна тактика според силните и слабите места на противника е. Вижда се, че с нищо не сме мръднали спрямо миналия сезон и ще си гледаме нашата групичка от втората осмица. Вече надежди за някое подсилващо трансферно попадение нямам. Време за обиграване няма.

Предстоят избори ... ах, тази пуста политическа зависимост.

FCD

• Фен
  • Публикации: 4062
  • Одобрение: +138/-31
    • Профил
« Отговор #35 -: 20 Август, 2019, 12:18 »
"Чичо Мъри", разбирам напълно и знам, че поради това, че обичаме Дунав, искаме да намерим някакво извинение за поредната порция футболна мъка, но някак ми е трудно да се съглася, когато нещата са очевидни. Какво са се уморили или стресирали в края на мача или особено на полувремето? Да ги водят на психолог, врачка, да им дават силна храна тогава. Сякаш Локомотив не са били уморени, връщайки се току-що от пореден тежък мач в ЛЕ, където нещата са далеч по-различни. Ние всеки мач все си намираме за какво да се захванем. Преди пък младите ни бяха виновни, като правеха персонални грешки, защото нямали опит. Истината е, че играем заешка тактика и сме организиран хаос. Обърни внимание на първия ми съвсем неслучаен пост в темата, още далеч преди мача. Точно от това ме беше страх за пореден път. И още по-страшното е, че аз обикновения фен го виждам, хората коментиращи в студията го виждат, а футболните спецове - не. Излезем ли навън, не сме същия отбор, защото голям страх ни клати да почваме да пазим някакъв положителен резултат за нас. Когато променят това и разберат, че силата е в тях и че и при 2:0 за нас трябва да играем така сякаш падаме с толкова, тогава ще започнем да взимаме точки навън. АКо въобще някога стане.

NITRO

• Фен
  • Публикации: 3579
  • Одобрение: +120/-24
    • Профил
« Отговор #36 -: 20 Август, 2019, 14:56 »
Материалът, с който разполагаме, е този, за който сме платили. Футболисти, повечето от които отстъпват по качества на тези от водещите отбори. Хора, които са направили компромис със себе си, защото никой друг в лигата не ги е поискал. Хора, които са се съгласили да играят за толкова пари, защото са наясно с футболните си качества. Треньор без лиценз и особени умения за първа лига, чиито финансови претенции обаче едва ли са високи. Смяна на отбора всеки сезон и обиграване отначало.
При това състояние на нещата единственото, което може да ни държи на ниво, е наличието на лидер - такъв, какъвто беше Веселин Великов. Такъв обаче няма - нито сред треньорите, нито сред футболистите. Вижте как се отразява на Етър напускането на Краси Балъков. Вижте какво прави Локо (Пловдив) с обиграния си отбор без особени промени от миналия сезон и наличието на лидери като Димитър Илиев и Карагарен. Берое с Камбуров също поддържа добро ниво.
Докато ръководството на клуба не започне да работи професионално и да привлича правилните хора, след всяка загуба ще продължим да обсъждаме надълго и нашироко как сме направили тъпи грешки и пропуски, как сме отпаднали физически и психически, как треньорът няма идея защо сме загубили и какво трябва да се направи.
А причината всъщност винаги е една и съща - ръководителите на клуба, които не могат или не желаят да осигурят по-висок бюджет, както и да поставят нещата на професионална основа. Всичко останало, което обсъждаме, е следствие на това отношение.

papimed

• Фен
  • Публикации: 1376
  • Одобрение: +64/-31
  • ЕДИН ГРАД, ЕДНА РЕКА, ЕДИН ОТБОР - ДУНАВ!
    • Профил
« Отговор #37 -: 20 Август, 2019, 15:14 »
До измислената дузпа Локо нямаха удар във вратата ни.
  Само с това не съм съгласен, до измислената дузпа Локото два пъти прати топката в мрежата ни, но първият път бе след нарушение срещу Аяс, а втория след отсъдена доста спорна засада. В други мачове подобни положения можеше и да не ги отсъдят в наша полза, ставали сме често свидетели. Ние всъщност поведохме противно на логиката, с първия си удар, до този момент смърфовете владееха топката през повечето време. И вместо това да ни даде сили, се ошашавихме и направихме всичко възможно да ни обърнат още преди почивката. Мачът беше точно копие и като голово съотношение, и като развитие с онзи в Коматево!
Аз обаче имам и друго притеснение, може би и треньори, и играчи знаят повече от нас за бъдещето на клуба и затова е налице подобно притеснение и нисък дух.
Щом и Киров заряза бодряческите си клишета /което по принцип е хубаво/, но не ги заменя с трезв анализ, а се чуди в ефир защо така се получавало, работата явно отива на зле.